İlişkiler

İlişki için karakterin değişmesi doğru mudur?

İlişkiniz için yaptığınız ve yapmayı göze aldığınız fedakarlıklar çok fazla olabilir. Peki ilişki için karakterin değişmesi doğru mudur? Sevgilim için kendimden bile vazgeçerim diyenlerden misiniz?

İlişki için karakterin değişmesi doğru mudur?

İlişkilerde iki farklı bireyin bir arada uyumlu bir şekilde yaşayabilmesi için elbette fedakarlıklar, özveriler gereklidir. Bu konuyla alakalı hatırlamanız gereken ilk nokta ise bu fedakarlıklar karşılıklı mı? Kişiler ilişkide herşeyi karşılık bekleyerek yaptığında zaman içerisinde girdaba girerler. Ama karşı tarafında sizi sevdiğini ve değer verdiğini hissetmeye ihtiyaç duyarsınız.

karakterin değişmesi
karakterin değişmesi

İlişkilerde karşılıklı çaba olması gereken bir durumdur ancak kendi karakterinizden taviz vermeye başladıysanız tehlike çanları sizin için çalıyor olabilir. Hayatınızdaki kişiyi kaybetmemek için kendinizden uzaklaştığınız her adımda uzun vade de kendinizi çok daha mutsuz hissetmeye başlayacaksınız. Yetişkin kişilerin karakter yapısı, hayata bakış açıları netleşmiş olur.

Evet hayata dair her gün öğrenilecek yeni bir şeyler olabilir ve zaman içerisinde düşünce yapınızda değişiklikler olabilir. Unutmamanız gereken nokta ise sizin düşünce yapınıza tamamen zıt düşen, size saygı duymayan, tartışmalarda çözüm üretmek yerine devamlı size olumsuz ithamlarda bulunan biri ile birlikte iseniz ve bu duruma sessiz kalmaya alıştıysanız bu ilerleyen zamanlarda en çok size zarar verecektir.

Oturmuş karakteristik özellikleri olan iki birey ilişkilerde törpülenme ve anlayışlı bir insan olma haline bürünebilir ancak unutmamanız gereken kendinizden ne derecede ve ne kadar fedakarlık ettiğinizi ilişkinizin başından bu güne kadar neler yaptığınızı düşünerek bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu