İlişkiler

İlişkileri Sarsan Kötü Alışkanlıklar

Farkında olmadığımız alışkanlıklarımız ilişkilerimizi zedeliyor. İşte dikkat edilmesi gereken davranışlar… İşte bir ilişkiyi kötü yöne sürükleyecek alışkanlıklar

Yüzleşme korkusu
Bazen rahatsız olduğumuz şeyleri dile getirmek yerine susmayı, karşı taraf tarafından sıkıntımızı dile getirmeden anlaşılmayı bekleriz. Bu yüzleşme korkusu aslında ilişkinin daha kötüye gideceği korkusundan oluşur. Halbuki gereksiz alınganlıklar iletişim kopukluğuna ve ilişkinin sonlanmasına neden olabilir. Tavsiyemiz, ilişkiniz sarpa sarmadan yüzleşin!

Mutlu-mükemmel ilişki baskısı
Bazen ilişkimizde olmasını istediğimiz ama olmayan şeyler için mutsuz olur tartışırız. Her ilişkinin ruhu farklıdır. Bir başka ilişkiye benzemek zorunda değildir. Tavsiyemiz, ilişkinizi olması gerektiğine takılmadan yaşayın, kendiniz olun.

Tartışmak için doğru zamanı seçin

Bazen çiftlerden birisi, bir konuya takılıp kalır ve o konuyu karşısındaki çözüme ulaştırmak istemediği halde uzatır. Oysa bu ilişkide bıkkınlığa yol açar. Tavsiyemiz, eleştirilerinizi yumuşatın ve doğru zamanı bekleyin.

Sevgilinizi küçümsemeyin
Kadın ya da erkek bazen eşine çok iyi yaptığı ya da kolaylıkla başa çıkabileceği işleri nasıl yapması gerektiğini anlatır. Ona çocuk gibi davranır. Oysa bu ilişkiyi zehirleyen olaylardan birisidir. Karşı tarafın ya sinirlenmesini ya da gerçekten tüm sorumlulukları üstünden atmasını sağlar. Tavsiyemiz, onu rencide etmeden yönlendirin.

Kendinize özen gösterin
Özellikle ilişkinin ya da evliliğin ileri safhalarında, bazen bir taraf dış görünüşüne özen göstermeyi bırakır. Tavsiyemiz, her zaman bakımlı ve özenli olun.

Kendinize özen gösterin: Özellikle ilişkinin ya da evliliğin ileri safhalarında, bazen bir taraf dış görünüşüne özen göstermeyi bırakır. Tavsiyemiz, her zaman bakımlı ve özenli olun.

Hatalıyken özür dileyin
Hatalıyken özür dilememek bir ilişkide en çok rastlanan kötü alışkanlıklar arasındadır. İlişkide güveni zedeler. Karşı tarafı yıpratır. Tavsiyemiz, fazla geç kalmadan özür dileyin.

Onu dinleyin
Karşısındakini dinlememek, sözlerine değer vermemek, hep kendi sözünü geçirmeye çalışmak ya da haklı olduğunu tekrarlamak, karşınızdakini aşağılamak anlamına gelir. Tavsiyemiz, ilişkiyi bir monolog gibi yaşamayın, ona da söz hakkı verin.

Bağımsız davranmayın
Çiftlerden biri sadece kendi zevklerine hitap eden aktiviteler yapma konusunda ısrarlı olursa, o ilişkinin zinciri bir gün elbet kopacaktır. Tavsiyemiz, ortak zevkleri keşfedin ve bu aktivitelere ağırlık verin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sevgilimle en yakin arkadasimi ruyamda beni aldatirken gordum ama bir degil iki degil defalarca kez. Ve istemedende olsa bundan etkilendim. Ve sadece ruya degil suphelerimde var. Belki dusunduklerim ayip belki haksizlik yapiyorum ama yardim edin icimde bisi var bundan kurtulmak istiyorum yoksa olucem

  2. Ayni ruyayi ben de iki kez gordum. Sevgilim arkadasimla surekli sarilip opusuyordu. Bunun sadece bir ruya oldugunun farkindaydim ama istemeden de olsa sevgilime karsi davranislarim degismisti. Ona karsi guvensiz oldugumu hissetti ve bana neden boyle oldugumu sordu. Ona ruyami anlattim ve sadece guldu. Gozunun benden baskasini gormedigini ve onun icin tek oldugumu soyledi. Hatta boyle seyleri bilincaltima yerlestirdigim icin bana kizdi. Icim o kadar rahatladi ki. Bence sen de onunla paylasmalisin gorduklerini.

Başa dön tuşu