İlişkiler

Kasım Ayında Burcunuzu Neler Bekliyor ?

KOÇ: Kasım ayında başarınızın dış gelişmelerle değil manevi ve kişisel gelişiminizle ölçülmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu ay işyerinizdeki ve özel hayatınızdaki baskılar dayanılmaz gibi görünse de üzerinizdeki kozmik enerji sizi her şeyin üstesinden gelir hale getirecektir. Bu noktada isterseniz hedeflerinize ulaşım tarihlerinizi erteleyebilir veya kişisel, manevi gelişim ve mükemmelliğe olan inançlarınızı güçlendirebilirsiniz. 1 Kasım tarihinde Mars’ın Satürn ile 8. Paylaşım Evinizde dik açı yapmasıyla bir kişinin planlarınıza müdahalesi sizi sinirlendirebilir. Ancak 3 Kasım tarihinde Venüs ve Uranüs’ün yapacağı hareketler bir dost veya sevdiğinizin planlarınızın yoluna girmesini sağlamasına yol açacaklar. 4 Kasımda kozmik âşıklar Mars ve Venüs’ün anlaşmalarıyla planlarınız muhteşem sonuçlar verecek. 5–6 Kasım tarihlerinde hayalleriniz gerçeklerin önüne geçer gibi olsalar da hayalperest davranışlarınız

Neptün sayesinde sakinleşip ortadan kalkacak. 9 Kasım’da Venüs’ün Neptün ile girdiği konum hayallerin gerçeklerden ayrılmasını tekrar zorlaştıracak ve size elinizin altındaki zevkleri tanıtacak. İlişkilere hızla girebilecek ve çok hızlı âşık olabileceksiniz ancak sizin sorununuzun âşık olmak değil aşkı sürdürebilmek olduğunu unutmamalısınız. 13 Kasım tarihinde güçlü Akrep Yeni Ay Tutulması yaşandığında bir dönüm noktasına varacaksınız. Çevrenizde olan dramatik değişiklikler planlarınızı oldukları gibi devam ettirmekte zorluk yaratacak. Ancak iletişim gezegeninizin Akrep burcuna girmesiyle planlarınız 14 Kasım’da biraz daha netleşecekler. Maalesef elinizde yeterli veri ve bilgi bulunması 16 Kasım tarihinde başarılı olmanızı sağlamayacak. Mars’ın düzenli Oğlak burcuna girişiyle 16 Kasım tarihinde daha enerjik ve objektif olabileceksiniz.

17 Kasım’daki Mars-Neptün birlikteliği hayallerinizi kaybetmeden pratik çözümler üretmenize destek olacak. 21 Kasım’da her şey değişecek çünkü bu tarihte Güneş Kova burcundaki 9. Macera Evinize girecek. Artık yeni bir seyahate hazır hissediyor olacaksınız ancak içinde bulunduğunuz karmaşık duygusal ilişki, yeni seyahat planlarınızı ertelemenize neden olacak. Karmaşık duygusal ilişkileri düzeltmek çok zor olmakla beraber 23 Kasım’da oluşacak Mars-Uranüs dik açısı sizi ilişkilerinizde ve planlarınızda kararlı davranmaya yöneltecek. 26 Kasım tarihinde Merkür’ün zıt konuma geçmesi ile karmaşık ilişkiler, stratejik planlar ve içgüdüsel tepkiler iş ve maddi yaşamınızı olumsuz etkileyebilir. Bu dönemde başkalarının ön yargılarına hazırlıklı olmalısınız. Gerçeklerle yüzleşmek durumuzu düzeltmenize yardımcı olacaktır.

BOĞA: İnsanın hatalarını kabul etmesi onun zafiyetini değil gücünü gösterir. Dolayısıyla ciddi kararlarınızda bile daha sonra düşünerek geri adım atmak mümkündür. Bu ay ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Zarif Venüs’ün sıra dışı Uranüs ile 1 Kasım tarihinde karşılaşması sizi maddi yaşamınızda sürprizlerle karşılaştırabilir veya değişik insanlara ilgi duymanızı sağlayabilir. Sonuçları göz önüne aldığınız sürece yeni deneyimler yaşamak size zarar vermeyecektir. 3 Kasım tarihinde Venüs-Plüton karşılaşması uygunsuz davranışlarınızın faturasını çıkaracaktır. Ancak bu süreçte çok farklı biri veya bir şey olmaksızın yaşayamayacağınızı düşünmeniz halinde, maliyetini göze almalısınız. 9 Kasım tarihinde Venüs ve Jüpiter’in alacağı pozisyon şakacı olmanızı, romantik ilişkilere girmenizi ve çekiciliğinizi arttırmanızı sağlayacak. Bugün insanları etkileme kapasiteniz iş yaşamınızda da size yararlı olacaktır.

Adeta bugün insanlar sizin her sattığınızı almaya razı müşteriler gibi davranacaklardır. Ancak yine de tutmayacağınız sözleri vermeyin! 17 Kasım tarihinde geri çekilme içindeki Merkür gezgeni 7. İlişkiler ve Sosyal yaşam Evinize girdiğinde yaşamakta olduğunuz ilişkiyi sorgulayacaksınız. 18 Kasım’da sizi normalde sinirlendirmesi gereken gerçekleri kendi çıkarınıza çevirmeyi başaracaksınız. Güneş ve Venüs’ün 7. ve 8. Evlerinize girmeleriyle 21 Kasım tarihinde arzularınız coşacak. Ancak dizginlenemeyen arzuların ve baştan çıkarma kabiliyetinizin kurbanı olmaktan kaçının! 22 Kasım’da hayaller ve güzelliklerin kalbinizi aşka açmasından bir süreliğine kaçmanız size iyi gelecektir. 26 Kasım’da Venüs-Satürn birlikteliği sizi ilişkilerinizdeki acı gerçeklerle karşılaşmaya zorlayacak.

Bugün gündeminiz ve niyetinizi net olarak açıklamanız halinde sevgilinizle aranızda güven inşa edebilirsiniz. Merkür’ün 6 Kasım’dan beri sır olarak tuttuğu gerçekler bugün ortaya çıkacak. 28 Kasım tarihinde amaçlarınıza yoğunlaşmanız halinde Mars-Plüton karşılaşması size tüm sorunlarınızın üstesinden gelebileceğiniz gücü sağlayacak. Aynı gün görülecek olan İkizler Ay Tutulması sizin insanların karakterini iyi anlamaya ve kendinizi derinlemesine tanımanıza olanak sağlayacak. 29 Kasım’da ise şımarık Venüs-Mars birlikteliğinin 60 derece içinde yer alışı istediğiniz sonuçları almak için başkalarını motive etmenize yardımcı olacaktır. 30 Kasım’da aşkta fazla mantıklı olamayacak, aklınız ile kalbiniz arasındaki farkı göremeyeceksiniz. Arzularınız öyle yoğun olacak ki ailenizin ilişkinize karşı çıktığı insan üzerinde ısrar edeceksiniz.

İKİZLER: Bu ay yaşamınızdaki bazı şeylerin sonuca ulaşması için zaman alacağını göreceğiniz ve ertelemelerin canınızı sıkacağı bir ay olacak. Tüm çabalarınıza rağmen bir yere varamadığınızı gördüğünüzde durup, durumu değerlendirmeniz gerektiğini ve yeni planlar yapmanın iyi olabileceğini takdir etmelisiniz. 1 Kasım tarihinde bir iş arkadaşınızın canınızı sıkması halinde ters davranışlarınız size zarar verir. Böyle davranmak yerine bugün gerçekleşecek olan Venüs-Uranüs birlikteliğini iyi kullanın ve yaratıcı çözümlerle ortaya çıkın. 3 Kasım’da Venüs ile Plüton’un yaratacağı dik açı sayesinde olumlu ve yaratıcı davranışlarınız ile çevrenizdeki herkesi şaşırtabilirsiniz. Ancak bunu yaparken çok ileriye giderek sınırlarınızı zorlamayın.

9 Kasım’da 5. Aşk ve Eğlence Evinize girecek olan Venüs, Jüpiter ile 120 derecelik açı yaratarak sorunlarınızın eğlence ile yer değiştirmesine neden olacak. Fantezi dünyasının genişliği ile tanınan Venüs-Neptün birlikteliği sizi hayallerinize inandıracaktır. Ancak 11 Kasım tarihinde gerçekçiliği zayıf konuşmalar çok sevdiğiniz biriyle ilişkinizi bozabilir. 13 Kasım tarihinde gizemli akrep yılın son güneş Tutulması sizin bilinmedik ortamlarda rahatsız olmanıza neden olabilir. Bu noktada duygularınızı ön plana çıkartmaktan kaçınarak iletişime önem vermeniz gerekli. 14 Kasım’da Satürn’ün gireceği konum yaralarınızı sevgiyle sarmanıza yardımcı olacak. Aynı gün Mars’ın Oğlak Dönencesi’ndeki 8. Evinize girişi sayesinde yolunuza emin şekilde devam edebileceksiniz.

17 Kasım’da Mars’ın Neptün ile oluşturacağı 60 derecelik açı, manevi açıdan kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak. 22 Kasım tarihinde Neptün’ün 10. Sosyal Yaşam Evinizde Güneş’le gireceği dik açı ve Venüs ile oluşturacağı 120 derecelik açı, kariyerinizdeki gelişmeleri net olarak görmenizi sağlayacak. 23 Kasım’da daha önce iyi tasarlamadığınız radikal bir atak yüzünden kendinizi zorda hissedebilirsiniz. Yine de 25 Kasım’da oluşacak 60 derecelik Mars-Satürn açısı durumunuzu istikrara kavuşturmanızda size destek olacaktır. 24 Kasım’da Merkür’ün yapacağı dönüş ve 25 Kasım’daki İkizler Tam Ay Tutulması yaşamınızdaki gelişimin bir sonraki adımını planlamanıza yol açacak. Ancak hedeflerinizi küçültmelisiniz çünkü yaşamda hızlı gelişim zor sağlanır. 27 Kasım’da Mars-Plüton birlikteliği sizi inançlarınız doğrultusunda hızla harekete zorlasa bile 28 -29 Kasım’da gereksiz olumsuzlukları bir kenara bırakarak daha istikrarlı davranmaya başlayabilirsiniz.

YENGEÇ: Kasım ayında burcunuzda iki tutulma gerçekleşecek olmakla beraber bu kozmik olayların etkileri yumuşak olacak. Bu ay yaşamınızı basitleştirerek, miktardan çok kaliteye önem vermeniz gereklidir. 1 Kasım’da Venüs’ün değişken Uranüs ve 3 Kasım’da ise diktatör Plüton ile gireceği konumlar ev yaşamınızda fırtınalara hatta patlamalara neden olabilir. Bugünlerde çabuk adaptasyon gerektiren ani değişiklikler karşısında şaşıracak hatta şoka gireceksiniz. Ancak iş yaşamı dâhil olmak üzere ilişkilerde yaşanan çalkantılar, insanın gereksinimlerini tespit etmesine ve bunları gerçekleştirmek için gerekli planları yapmasına yol açarlar. 9 Kasım’da Jüpiter ve Venüs’ün gireceği 120 derecelik açı sizin hiç beklemediğiniz bir kişiden yardım almanıza neden olabilir.

Bugün ayrıca insanların ve yaşamınızdaki diğer şeylerin gerçek değerlerini anlamanıza yardımcı olan içsel sesinizi fark edeceksiniz. Ancak bugün Venüs’ün yapacağı hareket, merhametinizin gerçeklerin önüne geçmesine neden olabilir. Merhametli olmak ve insanlara yardım etmek, maliyetini karşılayabildiğiniz sürece güzel bir şeydir. Mars’ın 7. Ortaklıklar Evinize gireceği 16 Kasım’da yeni ilişkiler ve yeni rakiplerle karşılaşabilirsiniz. Bu ısrarcı gezegen sizi otoriter kişilere çekici kılabilir. Ancak sizin bu ilişkilerde öncülük yaparak onları başlatmanız gerekebilir. Venüs’ün 5. Kendiniz İfade Evinize girmesiyle kariyerinizde alacağınız riskleri çok iyi hesaplamanız gerekecek. Yine de fazla tedbirli olarak kendinizde stres yaratmamalısınız.

26 Kasım’da Güneş-Uranüs konumlanması sizin yaşamınızda heyecanı arttıracak. Fakat sizin başarısızlık korkunuz bu heyecanınızı sosyal yaşamınıza yansıtamamanıza neden olabilir. Kendiniz yalnız veya sevilmeyen bir kişi olarak görmemelisiniz. Amaçlarınıza odaklandığınızda sabır ve ısrarcı yaklaşımınız sizi başarıya taşıyacak. 27 Kasım’da savunmaya çekilmek yerine harekete geçmelisiniz. Bugün Mars-Plüton birlikteliği ilişkilerinizde yaşadığınız bir problemi çözmenize yardımcı olacak. 28 Kasım’daki İkizler Dolunay’ı ise ilişkilerinizde diğer seçeneklerinizin olduğunu size ispat edecek. Böyle günlerde insanların kendilerini çıkmazda görmeleri olağan sayılsa bile siz böyle davranmamalısınız. Biraz durup etrafınızda sizinle ilgilenen kişileri düşünün. Bu şekilde gerek iş yaşamınızda gerekse özel hayatınızda sizi en fazla isteyen kişileri seçebilir ve onlarla beraber olabilirsiniz.

ASLAN: Kasım ayında elinizde olmayan nedenlerle planlarınız yavaşlarken zamanın geçmek bilmeyişi sizi kızdırabilir. Mars-Satürn yarım kare konumu sizi 1 Kasım tarihinde evdeki sorumluluklarınızı ihmal etmeye zorlasa bile, eğlenceye dalmadan evdeki işlerinizi tamamlamalısınız. Bugün sevimli Venüs ve dayanılmaz Uranüs’ün 3. İletişim Evinizde ortaya çıkaracakları durum, arzularınızı kontrol edemez hale getirebilir. 3 Kasım tarihinde duygularınızı dışa vurmanız, karşılaşacağınız bazı problemleri ortadan kaldırsa da Plüton-Venüs dik açısı çevrenizden beklemediğiniz bir tepkiye neden olabilir. Bugün diplomatik davranmayı göze alarak, zor görünen ilişkileri yoluna koyabileceksiniz. 9 Kasım tarihinde Venüs 11. Hedefleriniz Evinde Jüpiter ile buluştuğunda rüyalarınız gerçek olabilir. Ancak bu tabii ki her istediğinizin kolayca yerine geleceği anlamına gelmez.

Neptün ile Venüs önünüzde ulaşılmaya hazır olan hedeflerinize uzanan yolu dolambaçlı hale getirebilir. Siz tam hedeflerinize kilitlendiğinizde hedeflerinizin sizden uzaklaştıklarına tanık olabilirsiniz. Mutlu olmak için ulaşabileceğiniz hedefler koymalısınız.13 Kasım tarihinde duygusal gücü tartışılmaz olan Akrep Yeni Ay’ı 4. Kökler Evinizde ortaya çıktığında, ev yaşantınızı temellerinden sarsacaktır. 14 Kasım’da Merkür, Neptün ile dik açı yaratarak Akrep Dönencesi’ne geri çekilirken siz evde yaşanacak bir çatışmadan blöf yaparak uzak kalabilirsiniz. Yalnız Satürn’ün Uranüs ile 15 Kasım’da gireceği mutsuz birliktelik, ev yaşantınızdaki sıkıntıların beklediğinizden kötü olmasına neden olabilir. Bugün alacağınız kararların uzun vadeli etkileri olabilir.

Mars’ın 6. İş Evinizde Neptün ile alacağı konum sayesinde 16 Kasım’da en iyi seçenekler için içgüdülerinize güvenebilirsiniz. Bugün içgüdüleriniz ve sağduyunuz sayesinde enerjinizi istekleriniz doğrultusunda harcayabileceksiniz. Merkür’ün 26 Kasım’da Güneş-Uranüs ikilisine 9. Büyük Gerçekler Evinizde rastlaması sonucu ev yaşantınızda bir dönüm noktasına varacaksınız. Bu noktada büyük ve parlak fikirleriniz olmasına rağmen aceleci davranabilirsiniz. 27 Kasım’da Venüs-Satürn birlikteliği sizi yavaşça başarıya taşırken 6. Kişisel Gelişim Evinizde oluşacak Mars-Plüton birlikteliği sizden büyük sadakat isteyecek. 28 Kasım’da amaçlarınıza ulaşmak için yeni rotalar keşfedebilirsiniz. Bugün sabırlı davranıp acele etmediğiniz sürece yaşamınızda tatmin bulacağınızı fark edeceksiniz.

BAŞAK: Kasım ayında atılım yapmaya başlamadan birkaç adım geri atmanız gerekebilir. Bu ay vaktinizi heba eden ve kafanızı dolduran gereksiz şeylerden kurtularak kendinizi rahatlatmalısınız. Bu gereksiz şeyler sizi çevresinden yararlanan bir kişi yerine, sürekli kendisinden veren bir kişi haline getirmektedirler. 1 Kasım’da 2. Kaynaklar Evinizde bulunan Venüs’ün Uranüs karşısında alacağı konum maddi durumunuzun sarsılmasına neden olabilir. Bugün ortağınız bir hata yapabilir veya siz parlak sandığınız bir alana yatırım yapabilirsiniz. 3 Kasım’da bu hata sizi Venüs ve Plüton’un dik açıya girmesiyle zor duruma sokabilir, dikkatli olun! 11 Kasım tarihinde Merkür-Venüs yarım kare konumlanması sizi en küçük eleştirilere bile tepki verir hale getirebilir. Bu hassas durum iletişimde yumuşak olmanızı sağlayacak.

13 Kasım’daki Merkür-Neptün dik açısı hayal gücünüzü sağduyunuza tercih etmenize neden olabilir. Bugün fikirlerinizi realist tutarak paranoyadan kendinizi koruyabilirsiniz. Kahraman Mars’ın 16 Kasım’da Oğlak Dönencesi’ndeki 5. Aşk Evinize girmesiyle kendinize olan güveniniz artacak ve yaşamınızı kontrol eder hale geleceksiniz. 17 Kasım’da geri çekilme halindeki Merkür’ün Güneş ve Ay ile yaşayacağı buluşma, zekânızı keskinleştirerek kararlarınızı daha isabetli almanızı sağlayacaktır. Bugün amaçlarınızı nereye kadar zorlamanız gerektiğini çok net göreceksiniz. 22 Kasım’da Merkür’ün Venüs ve Mars ile alacağı konum size sürprizler yaşatabilir. Bugün doğaçlama alacağınız kararlar hoşunuza gitse de karşılaşacağınız gergin ortamlar size sıkıntı verebilir. Şimdiye kadar uyguladığınız olağan yöntemler dışına çıkarak yaşamınızda yeni teknikler denemeye kalkmanız halinde, 23 Kasım’da kendinizi isyankâr hissedebilirsiniz.

24 Kasım’da Satürn-Mars 60 derecelik açısı stratejik planların önemini size gösterecek ve çevrenizdekilerle çatışma riskinizi azaltacak. 26 Kasım’da Merkür’ün ani dönüşünün yaşamınızda yaratacağı yararları ilk başta fark etmeyebilirsiniz. Çünkü Merkür’ün bu radikal hareketi iletişimi azaltan Satürn-Venüs çakışmasıyla aynı tarihe gelmektedir. 27 Kasım’da Mars-Plüton karşılaşması yaşamınızda sert kararlar ve ani uygulamalara neden olabilir. Bunun sizi kavgaya sürükleyerek gerçek amaçlarınıza odaklanmanıza engel olmasına izin vermeyin. 28 Kasım’da Venüs-Plüton konumlanması sizin enerji, para ve duygularınızı en iyi şekilde konumlandırmanızı sağlayacak.

TERAZİ: Güneş’in Akrep Dönencesi’ndeki 2. Kişisel Değer Evinizde kalacağı 21 Kasım tarihine kadar maddi konularda çok dikkatli davranın. Gelecek değişmez değildir. Yarın için bugünden üzülmek yerine yarınlarınızı aydınlık kılacak değişiklikleri bu ay yapmalısınız. Mars-Neptün konumu 1 Kasım tarihinde hedefleriniz hakkında büyük fikirlere sahip olmanızı sağlayacaktır. 2 Kasım’da sizde stres yaratan bir ilişkiden kurtulacak ve enerji ve huzur sağlayacak yeni bir bağlantı içine gireceksiniz. 3 Kasım’da Venüs-Plüton dik açısı sizi dışa vurmakta zorlanacağınız stresli duygular içine sokabilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız. Bugün gergin bir kişiyle uğraşmak durumunda kalsanız bile Venüs’ün burcunuzda olması sizin sakin kalmanızı sağlayacak. 4 Kasım’daki Venüs-Mars konumu hedeflerinize stressiz olarak ilerlemenizi sağlayacak.

6 Kasım’da ise 3. İletişim Evinizde olacak olan Merkür yaşamınızda beklediğiniz bazı gelişmeleri geciktirebilir. Bu gecikme sürecinde eski konuşmalarınızı ve bunların etkilerini değerlendirebilirsiniz. Jüpiter’in 9. Seyahat ve Eğitim evinize gireceği 9 Kasım tarihinde fiziksel veya bilişsel olarak sizi bulunduğunuz yerden başka yerlere götürecek şeylerle ilgileneceksiniz. Bugün büyük hayaller kurmaktan çekinmemelisiniz ve amaçlarınıza ulaşacağınızdan emin hareket etmelisiniz. 13 Kasım’daki Akrep Güneş Tutulması içinizde sakladığını kaba duyguların açığa çıkmasına neden olabilir. Merkür’ün Neptün ile yaratacağı dik açı bugün yanlış anlamaların kötü durumlara dönüşmelerine neden olabilir.

15 Kasım’da başkalarının özgürlük istekleri sizin yaşamınızda yaratmak istediğiniz düzeni bozabilir. Mars’ın Oğlak Dönencesi’ndeki 4. Temeller Evinize 16 Kasım’da girmesiyle yeni bir projeye başlama şansınız olabilir. Bugün içgüdülerinizi takip edebilirsiniz. 17 Kasım tarihinde sağduyunuz güçlenecek ve hayalleriniz yaşamınızdaki rehberiniz olacak. Yay Güneş’inin 26 Kasım’da çılgın Uranüs’e karşı alacağı konum nedeniyle beyniniz yeni ve yaratıcı düşüncelerle dolacak. Ancak Venüs-Satürn birlikteliği sizi planlarınızı gerçekleştirecek zaman ve kaynaklara sahip olmadığınız duygusuna itebilir. Bu ruh hali içinde olmanıza rağmen 27 Kasım tarihinde amaçlarınız için mücadele etmeye karar vereceksiniz. 28 Kasım’daki İkizler Ay Tutulması sizi geçmiş hakkındaki üzüntülerinizden kurtararak geleceğe yönelmenizi sağlayacaktır.

AKREP: Kasım ayı Akreplerin imajlarını tamamen değiştirebilecekleri yeteneklerini tam anlamıyla kullanma şansına sahip olacakları bir dönem olacaktır. Bu ay gerçeklerin her zaman sözlerle tanımlanamayacaklarını öğrenmelisiniz. Gerçekler ve yanıtlar bazen insan yaşamında sözlere dökülemeyebilir. Bunu aklınızda tutarak Kasım ayında hedeflerinize yaklaşmalısınız. 3 Kasım tarihinde duyacağınız güvensizlik duygusu Plüton-Venüs dik açısından kaynaklanacaktır. Bu tarihte ilişkilerinizde pişmanlık ve kıskançlık duyguları, sizi bu ilişkileri gözden geçirmeye zorlayabilir. Yine de 4 Kasım tarihinde oluşacak olan Venüs-Mars barışı hafta sonunda bozulan ilişkilerinizi tamir edebilir ve sevdiğinizle güzel zaman geçirmenizi sağlayabilir. 13 Kasım’da geri çekilme halinde olan Merkür’ün Plüton ile yaratacağı dik açı, yaşamınızdaki olayların gözüktükleri gibi olmadığını ispat edebilir.

Hayal kurma kabiliyetiniz bugün algılarınızın önüne geçebilir. Hayaller yaratıcılık için önemli olsalar bile gerçeklerle uğraştığınızda size zarar verebilir. Bugün duyguların karanlık yönlerini fark edebilir ve çözümü kendi ruhunuzda arayabilirsiniz. Duygu dağarcığınızdaki gereksiz parçaları temizlediğinizde kalbinizin derinliklerinde bulunan gerçek duygulara ulaşacaksınız ve gerçek arzularınızı görebileceksiniz. 16 Kasım’da maço kimliği ile tanınan Mars’ın Oğlak Dönencesi’ndeki 3. İletişim Evinize girmesiyle sert bir karakter gösterebilirsiniz. Bugün kendinizi veya başkalarını çalışmaya motive ederken oldukça acımasız olabilirsiniz. Ancak Mars’ın 17 Kasım’da Neptün ile alacağı 60 derecelik açı, sizi kendinize ve diğerlerine karşı daha nazik olmaya davet edecek. Bugün davranışlarınız sözlerinizden önemli olacaklar.

23 Kasım’da gündelik işlerinizde sabırsız oluşunuz sinirlerinizi gerebilir. Monoton işlerde insanın sinirlenmesi veya başkalarını kırması çok görülen bir durumdur. 24 Kasım’da tarihinde Satürn ile Mars’ın dizilimlerini yeniden oluşturmalarıyla yaşamınızda düzeni sağlayacaksınız. Ayaklarınızı yere sağlam bastığınızda çevrenizde ve yaşamınızda olan karmaşa ortadan kalkacaktır. Kararlı olmak ve gerçeklere tutunmak her zaman düzeni sağlar, bunu unutmayın. 27 Kasım tarihinde Mars-Plüton konumu nedeni ile yaşamınızda uçlarda olacaksınız. Başta olduğunuz işlerde pragmatik kararlarla engelleri ortadan kaldırırken başkalarının liderliğinde çalıştığınız işlerde direnç gösterebileceksiniz. 28 Kasım’da İkizler Dönencesi’ndeki Dolunay, sizi iş ve özel yaşantınızda hedeflerinizden alıkoyan kişileri ayıklamaya itecek.

YAY: 1 Kasım tarihinde Venüs’ün Uranüs ile beraber gireceği 5. Aşk ve Yaratıcılık Eviniz yaşamınıza heyecan katacak. Kasım ayında kendilerine aşırı güvenen Terazilerin aslında daha yavaş düşünüp karar vermeleri kendi yararlarına olacaktır. Planlarınızı çok hızlı şekilde yaşama geçirme huyunuzdan bu ay kurtulun. Yeterince düşünülüp planlanmayan işlerden kimseye hayır gelmez. 1 Kasım tarihinde Mars’ın Satürn ile karşılaşması yaşamınızda karşılaşacağınız talepleri çok arttıracak ve bu nedenle çok fazla çalışmak durumunda kalacaksınız. Bugün ayrıca Venüs-Uranüs ikilisi sizi zevk alacağınız faaliyetlere teşvik edecekler. Bu faaliyetlere katılmayı çok arzu etseniz de 3 Kasım’da Venüs’ün Plüton ile yaratacağı dik açı size zevke dalmanız halinde başınızın belaya gireceğiniz gösterecek. 4 Kasım’da yardımları ile çevrenizde ne olduğunu net görecek ve duygularınızı kontrol altına alabileceksiniz.

6 Kasım’da Güneş’in Jüpiter ile 7. Diğerleri Evinizde alacağı konum sizi içinde bulunduğunuz aşk ilişkisinde aşırı iyimser yapabilir. Bu durumda her şeyi daha büyük ve daha iyi görmeye yatkın olacaksınız. Ancak 9 Kasım’da Venüs’ün 11. Rüyalar Evinize girmesiyle pozitif düşünce tarzınız kuvvetlenecek ve amaçlarınıza ulaşmak için gereken kararları alabileceksiniz.13 Kasım’da 12. Maneviyat Evinizde bulunacak olan Güneş Tutulması size maceracı yaratılışınız kadar manevi yaşamınızı da doyurmanız gerektiğini hatırlatacak. 14 Kasım tarihinde 12. Evinize çekilecek olan Merkür, ruh dünyanızdaki hareketliliği ortaya çıkaracak. 15 Kasım’da oluşacak Satürn-Uranüs birlikteliği ruh ve maneviyat dünyanızı inançsal eğitim ve uygulamalarla beslemenizi sağlayacak. İnsanın fiziksel beslenmeye olan ihtiyacı ruh dünyasının manevi ihtiyaçlarının çok altındadır.

Ancak materyalist dünyada maalesef fiziksel veya maddi tatminler maneviyatın önüne geçiyor. Mars’ın 2. Maddiyat Evinize girdiği 23 Kasım tarihinde düşüncesizce harcamalarda bulunabilirsiniz. Ancak 24 Kasım’da Mars’ın Satürn ile alacağı konum sizi sağduyunuzu dinlemeye zorlayacak ve aşırı harcamalardan uzaklaştıracaktır. Düşüncesizce yapılan harcamalar insanlara kısa süreli zevk ve rahatlama sağlayabilir. Ancak bunların uzun vadede kişi veya ailelere verecekleri zararlar çok büyüktür. Çabalarınızı küçümser görünen biri 27 Kasım’da sinirlerinizi bozabilir. Ancak 28 Kasım’da gerçekleşecek olan İkizler Ay Tutulması bir arkadaşınızın veya bir ortağınızın size gerçekleri görmenizde yardımcı olmasını sağlayacak. Ayrıca 28-29 Kasım tarihlerinde Plüton ve Mars’ın alacakları konumlar sizin istediğiniz değişimleri yaparak öfke ya da korkularınızı aşk ve sevgiye dönüştürmenize yardımcı olacak.

OĞLAK: Kasım 2012 Oğlaklar için Merkür’ün 12. Sırlar Evine girmesinden dolayı yaşamlarında düzeltmeler yaptıkları bir ay olacak. Bu ay, daha önce kapandığını sandığınız pek çok tartışma konusu anlaşmazlık tekrar ortaya çıkacak ve siz bunları çözmek durumunda kalacaksınız. Bazen insan yaşamında az seçenek olması daha sağlıklıdır çünkü yolunuzu seçmek daha kolay olur. Bunu unutmayın! Mars’ın sizi düşünmeden harekete zorlayacağı 1 Kasım günü yaşamda ne yapmak istediğinize ve bulunduğunuz konuma odaklanmalısınız. Enerji dolu Mars’ın bugün Satürn ile gireceği yarım kare konumu sizin takip etmek istediğiniz rotada engellerin çıkmasına neden olabilir. Engelleri aşmak için duygularınıza ve fiziksel enerjinize sahip çıkmalı ve kontrolü elden bırakmamalısınız.

9 Kasım’da Venüs’ün 10. Kariyer Evinizde olmasından dolayı işyerinizde zevkle çalışabilirsiniz. Venüs’ün bugün Jüpiter ile alacağı 120 derecelik açı size işinizde gösterdiğiniz çabalardan dolayı takdir kazandıracaktır. Yalnız işinizde bir kişi veya bir projeyle ilgili olarak objektif bakış açınızı kaybetmeniz halinde, adil karar verme yeteneğinizi de yitirebilirsiniz. Bir işe başlamadan önce ne kadar zaman ve çaba harcamanız gerektiğini iyice hesaplayın ve ona göre söz verin. 16 Kasım’da dinamik Mars sizi fiziksel olarak çok aktif yapacaktır. Bu gezegenin Oğlak Dönencesi’ne girişi yeni projeleri başlatmak için çok uygun ortam yaratacak. Bugün elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak ve kararlı davranacaksınız. 17 Kasım’da Neptün-Mars konumu ise sizin fazla hırslı gözükmeniz veya sınırlarınızı işyerinizde zorlamanızı engelleyecek.

Bu gezegenlerin bulunduğu konum size işyerinizde kararlı davranırken başkalarına hassas olabileceğinizi gösterecek. 22 Kasım’da yaşamınızda düzene verdiğiniz önemi azaltabilirsiniz çünkü Güneş ve Venüs bugün Neptün-Uranüs-Merkür üçlüsü ile yarım kare konumu alacaktır. 23 Kasım’da çok yaratıcı fikirleriniz olmasına ve problemlere yeni çözümler sağlayabilme yeteneğinize rağmen sıkılıp her şeyi bırakıp kaçmak isteyebilirsiniz. 24 Kasım tarihinde yaşamınızdaki gerçeklerle tekrar irtibat kuracak ve normal çalışma temponuza döneceksiniz. Venüs’ün Satürn ile 26 Kasım tarihinde 11. Bağlantılar Evinizdeki buluşması sizi iş arkadaşlarınızda sevilip takdir edilmediğiniz duygusuna itebilir. Bugün iş yerinizde oynamanız gereken rolü iyi bilmeniz ve hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmanız gerekecektir. 27 Kasım’da başarınız için gerekli arzu ve enerjiyi Mars-Plüton uyumundan sağlayacaksınız.

KOVA: Kovalar bu ayın önemli bir bölümünde işle ilgili konularla ilgilenseler de ay sonunda kazanan onların kalpleri olacaktır. Israr sizi gelecekte iyi bir yere taşımaya yaradığı zaman güzeldir. Sizi ilerlemenizden alıkoyan mevzularda ısrarcı olmayın. 1 Kasım’da Venüs’ün yönetici gezegeniniz Uranüs’e karşı alacağı konum, yaşamınızda ani değişiklikler çıkarabilir. Bugün beklenmedik bir aşk ilişkisi başlayabilir veya yaşamınızda çok önemli gördüğünüz bir yapı çökebilir. Bu ayın Venüs’ün Plüton ile dik açı yaratacağı 3 Kasım günü yaşamınızdaki bu fırtınanın sonuçlarını göreceksiniz. Venüs’ün 9. Uzak Yerler Evinizde 9 Kasım tarihinde Jüpiter ile alacağı konum romantizm ufkunuzu çok genişletecek. Bugün özel zevklerinizde farklar olmasına rağmen sevgilinize karşı çok açık düşünceli olacaksınız.

Ancak Uranüs ve Satürn’ün 11 Kasım’da yaratacakları 120 derecelik açı nedeniyle ilişkinizde özgürlük düşkünlüğünüzü vurgulamaya başlayacaksınız. Bugün yaşamınızdaki otoriter biriyle ciddi bir tartışma da yaşayabilirsiniz. Tüm karşılaşacağınız engel ve zorlukları ancak yaratıcı yaklaşımlarınızla çözebileceksiniz. Özgürlük arzunuz üzerinizdeki ağır sorumluluklar nedeniyle 15 Kasım’da yaşama geçemeyecektir. Bugün Satürn ve Uranüs’ün burcunuzda oluşu buna neden oluyor. Özgürlüğünüzün kısıtlanması karşısında insanların tamamen özgür olana kadar küçük adımlarla ilerlemeleri gerektiğini hatırlayın. Duyduğunuz hayal kırıklığını dışa vurmak istemenize rağmen bugün enerjinizi sizi önleyen dış faktörlere karşı harcamayın. Heyecanlı ve özgür bir geleceği hazırlamanın sizin elinizde olduğunu unutmayın! 22 Kasım’da Neptün sayesinde yumuşak ve sevgi dolu geçecek ve bu gezegenin 11. Gruplar Evinizde Güneş ile dik açı yaratmasıyla arkadaş ve dostlarınızdan sizi umutlandıracak sözler alacaksınız

Ancak bu sözler gerçeklerden çok iyi niyete bağlı olarak verilen sözlerdir. Bugün zevk âlemi sizi gerçeklerden çok uzaklaştırabilir, dikkatli olun! 23 Kasım’da içgüdülerinizi dinleyerek yepyeni bir projeye başlayabilirsiniz. Bu tarihte Mars’ın Uranüs ile yaratacağı dik açı sayesinde hayal peşinde koşmaktan vazgeçeceksiniz. Bugün öfkeli ve sabırsız olabilirsiniz. Her ne kadar bu duygular tehlikeli ve olumsuz görünseler de bunları fark etmiş olmanız, onları değiştirmeniz için atmanız gereken ilk adımdır. Sabırsızlık ve öfkeyle bir yere varamayacağınızı öğrenmeli ve duyguları yönetme konusunda kendinizi eğitmelisiniz. 26 Kasım tarihinde Güneş-Uranüs konumlanması sizi yeni yaşamınızda yeni bir yol bulmaya itecektir. Açacağınız yol ile sizi takip edecek pek çok kişiye de rehberlik yapmış olacaksınız.

BALIK: Kasım ayında biraz yavaşlayarak önceliklerinizi düzenlemeniz size zaman kaybettirmekle beraber uzun vadede büyük kazanç sağlayacaktır. Bu ay başarıya ulaşmak için gerekli enerji ve kaynakları kalbinizin derinliklerinde bulacaksınız. Kendinizin derinliklerine yapacağınız seyahatler sizi Kasım ayında çok zenginleştirecek. Güneş’in Jüpiter’le 6 Kasım’da alacağı konum nedeniyle yutmakta zorlanacağınız lokmalar olabilir. İnsanın hayalini ve aklını genişletmeye çalışması iyi olmakla beraber bugün ulaşmayı planladıklarınız şeyler, sizin kapasitenizin çok ötesindedir. Merkür’ün bugün geri çekilme hareketine geçişi de size yarım kalmış işlerinizi tamamlamanız gerektiğini hatırlatacak.

9 Kasım’da Venüs ile Jüpiter’in alacakları konum nedeniyle piyangoda büyük ikramiyeyi kazanmış gibi hissedeceksiniz. Ancak kazandıklarınız çok çabuk harcamaktan sakınmalısınız. Neptün-Venüs ikilisinin bugün alacağı konum, bulunduğu noktaya gelene kadar çektiğiniz zorlukları ve ödediğiniz maliyeti size unutturacak. Dolayısıyla duygusal veya maddi yardım yapacağınız kişilerin bu yardımlara değer olmalarına bugün dikkat edin! 13 Kasım’da siz zor görseniz bile gerçekler tam karşınızda olacak. 9. Seyahatler Evinizde doğacak olan Akrep Yeni Ay’ı sizde şimdiye kadar hissetmediğiniz arzuları ortaya çıkaracak. Bu hisler aslında yüzleşmekten korktuğunuz ihtiyaçlarınızın dışavurumlarıdır. Listenizde ulaşılması imkânsız hedeflerinizi ortadan kaldırdıktan sonra 14 Kasım tarihinde başarı sağlayacağınız alanlar artacak.

Bugün oluşacak Güneş-Plüton birlikteliği yaşamınızda güç mücadelesi yaratacağı gibi bazen pes etmenin gelecekteki gelişiminiz için yararlı olacağını da gösterecektir. Güneş’in Yay ve Venüs’ün Akrep dönencelerine girecekleri 21 Kasım tarihinde şüphe ve beklentileriniz çok artabilir. 22 Kasım’da bu iki gezegenin Neptün’e alacağı konum nedeniyle hayalleri gerçeklere tercih eder duruma gelebilirsiniz. Bu durumda hayalleriniz ağır basıyorsa onları gerçekleştirmeye kalkmadan iyice değerlendirmeli ve gerçekçi hale getirmelisiniz. Bu şekilde elinizdeki sihirli değneği kullanabileceksiniz. 26 Kasım’daki Venüs ve Satürn karşılaşması kendi değerinizi sorgulamanıza neden olabilir. Ancak sakın başkalarının size değer biçmelerine izin vermeyin. Bugün yaşayacaklarınız geçmişteki başarılarınızı gelecekteki başarılarınızın temeline oturtmanıza yetecektir. 27 Kasım’da yeterince kararlı olmanız ve çalışmanız halinde önünüzdeki tüm engelleri kaldırabileceksiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı