İlişkiler

Kayınvalide ilk tanışmada kullanılacak taktikler

Evet o gün geldi. Sevgilinizin annesi ile tanışma fikri size korkutucu geliyor olabilir. Kayınvalide ile ilk tanışmada kullanılacak taktikler ile ona kendinizi sevdirmeniz mümkün.Kayın valide ile tanışmaya giderken ne giyilir? Kayın valideye nasıl davranılmalıdır?

Kayınvalide ilk tanışmada kullanılacak taktikler

Sevgiliniz sizin için çok değerli belki evlenmeyi düşünüyorsunuz. Herşeyin istediğiniz gibi mutlulukla ilerleyebilmesi için kayınvalidenizinde sizi sevmesi çok önemli. Kayınvalide ile tanışmaya gidilirken ne giyilir? ne alınır? yada nasıl davranılır? diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Kayınavalide İle Tanışmaya Gidilirken Ne Giyilir?
Kayınvalidenizin düşünce yapısı aslında kilit rol oynayabilir. Evet ona kendinizi sevdirmeyi amacıyla oraya gitseniz bile kendi tarzınızdan ödün vermeyin. Tamamen zıt giyim tarzına sahipseniz kendi tarzınızı biraz yumuşatın ama kendi giyiminizle gidin. Nedeni ise muhtemelen bu sizi son görüşü olmayacaktır.

Bir derdim var diyorsanız? Tıklayın

Ne Hediye Alınır?
Aslında hediye almanız şart değildir. Hatta bazı anneler için bu durum gereksiz görünebilir. İçinizden hediye almak geliyor ise alın. Mutlaka erkek arkadaşınıza danışın risk almayın. Eğer ev ziyaretine gidiyorsanız küçük pasta alabilirsiniz bu risk taşımaz.

Nasıl Davranılır?
En önemli konu nasıl davranacağınızdır. Çok heyecanlı olsanız bile başka biriymiş gibi davranmayın. Kibar olun ancak durumu abartmayın. Onun için en önemli noktanın oğluna verdiğiniz değer olduğunu bilin. Sevgilinize ne kadar değer verdiğinizi doğal bir şekilde sözleriniz ve davranışlarınız ile belli edin.

Konuşulması risk olan konulara girmeyin. Sevgilinize danışarak öğrendiğiniz hassas olduğu konuları açmayın. Varsa hobilerini öğrenin basit bir şekilde onlardan bahsedin. Olabildiğince kendiniz gibi davranın kişiler olduğundan uzak bir şekilde davranırken zorlanır. Onun hayat tecrübesinin sizden fazla olduğunun farkında olun.
Size ilk etapta çok sıcak davranmasa bile moralinizi bozmayın. Oğlunu paylaşmak istemeyebilir. Ona anlayışla yaklaşın. Sevecen ve içten olun.

Saygı konusunda herkes çok hassastır ancak yeni tanıştığınız kayınvalide adayınız daha fazla hassas olabilir. Toplum tarafından kabul görmüş tüm saygı kurallarına uyun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu