Reklam
İlişkiler

Öfkenizi kontrol altına almanın yolları

Herkes zaman zaman öfkelenir, önemli olan öfkeyi kontrol altına almayı bilmektir.

Derin nefes alın ve ona kadar sayın
Zor bir durumla karşı karşıya kaldığınızda derin bir nefes alın ve ona kadar sayın. Tepkinizi geciktirmek, onun dışarıya çok daha az kırıcı bir şekilde çıkmasını sağlayacaktır.

Soğuk bir şeyler için
Sinirlendiğimizde vücut ısımız yükselmeye başlar. Böyle bir durumda soğuk bir şeyler içerek vücut ısınızı eski haline getirebilir ve sakinleşebilirsiniz.

Koşuya çıkın
Öfkenizi dışarı atmanın en zararsız yolu koşabildiğiniz kadar hızlı koşmaktır. Sanki bir şeyden kaçarmış gibi koşun. Koşarken de yumruklarınızı, sanki birine vuracakmış gibi, sıkın. Bu egzersiz sıkıntınızı üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.

Odayı terkedin
Derin bir nefes alın ve ona kadar sayın, öfkenizi kontrol altına alamıyor musunuz? O zaman odadan çıkın. Dışarı çıkıp taze hava alın ve rahatlamaya çalışın.

Müzik dinleyin
Müzik, moralinizi düzeltmenin en iyi yollarından biridir. En sevdiğiniz şarkıyı dinleyerek sıkıntınızı atabilir ve rahatlayabilirsiniz.

Rahatlatıcı bir şey yapın
Öfke patlamalarınıza izin vermeyin ve kendinizi rahatlatmak için bir şeyler yapın. Duygularınızı kağıtlara dökün, koşuya çıkın, meditasyon yapın, siniriniz sizi kontrol altına almadan rahatlayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cok doğru, uygulamalıyım paylaşım için teşekkürler bende sinirliyken ya da canım cok sıkkınken yüksek sesli müzik açıp dans ederim.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı