İlişkiler

Sevgilimin Geçmişini Merak Ediyorum

Yeni bir ilişkiye başladınız yada bir süredir devam eden birlikteliğinizde sevgilimin geçmişini merak ediyorum diyorsanız dikkat. Sevgilimin geçmişini nasıl öğrenirim diyorsanız konu önemli.

Sevgilimin Geçmişini Merak Ediyorum

Hayatınızdaki kişi bir yetişkin elbette sizden önce ilişkileri oldu. Tıpkı sizin daha öncesinde hayatınızın aşkını bulduğunuzu düşündüğünüz gibi o da birliktelikler yaşadı ve ayrıldı. Bir çok kadın ilişkisinde sorunlar yaşadığında sevgilisinin önceki ilişkilerinde nasıl olduğunu düşünür ve sonu gelmeyen araştırmalar yapmaya başlar.

Sevgilimin Geçmişini Merak Ediyorum
Sevgilimin Geçmişini Merak Ediyorum

Kadınlar sevgilisinin geçmişine dair bir şeyler duyduğunda yada onunla alakalı bir ipucu yakaladığında bu durumu merak edebilir ve aslında bu normaldir. Her sorun yaşadığınızda sevgilinizin eski kız arkadaşlarını soruyor. Kendinizi onlarla kıyaslıyor yada kendinizi kıyaslamaya yönelik olan soruları ona soruyorsanız bu ilişkinize ciddi zararlar verebilir.

Onun geçmişi hakkında gerekli olan bilgiyi aldıktan sonra kendisi gerek olmadıkça anlatmak istemeyecektir. Bu konuda empati yapmak iki taraf içinde daha sağlıklı bir süreç getirir. Sizinde yapmanız gereken onun geçmişine saygı duymak olmalıdır. Unutmayın o dönemde onun hayatında siz yoktunuz belki henüz tanışmamıştınız onu yargılamayın. Şimdi sizin ilişkinizde nasıl biri olduğuna önem verin ve ona göre değerlendirin. Eğer geçmişte hayatına girmiş olan insanlar ile farklı nedenlerden dolayı hala görüşüyorsa onu bu durumu sakin ve kesin bir şekilde uyarabilirsiniz. İş yada aile gibi nedenler ile görüşmek zorunda ise ona güvendiğinizi belli etmeniz gerekiyor.

Unutmayın ki artık geçmişteki ilişkileri değil siz varsınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu