İlişkiler

Sosyal Medyada Aşk Başkadır

Sosyal medyadan tanıdığınız birinin dikkatini nasıl çekersiniz, size karşı olan davranışlarını nasıl yorumlanabilirsiniz? İşte yanıtları…

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte birçok alanda davranışlarımız değişti. İnternet ve sosyal medya hayatımızda o kadar önemli bir hale geldi ki, neredeyse tüm gün başından ayrılmadığımız, hayatımızı anlattığımız, yorumladığımız bir yer olan paylaşım siteleri hayatımıza anlam katmakla kalmayıp, en büyük dostlukları, en büyük aşkları başlatan yerler haline geldi.

Yüzünü görmediğimiz insanlarla bu kadar çok fazla şey paylaşmak ne derece doğru tartışıla dursun bugün size, “sosyal medyada aşk nasıldır‘ı anlatacağız.

Sosyal medyada gerçek hayatta tanıyor olun ya da olmayın sıkı takip ettiğiniz, daha yakın olmak istediğiniz birinin dikkatini nasıl çekersiniz, size karşı olan davranışlarını nasıl yorumlanabilirsiniz? İşte yanıtları…

Sürekli sizin yazdıklarınızı beğeniyor ama iletilerinize fazla yorum yapmıyorsa?

Sizin yazdıklarınızı okuduğunu, onayladığını ve takip ettiğini belli etmek istiyor, fakat daha fazla ileri gitmekten çekiniyor olabilir. Ya da farklı bir çevrede yer aldığı için etrafındaki kişilere size karşı olan ilgisini belli etmek istemiyordur. Bu tip kişilik için çekingen ve duygusal biri diyebiliriz. Aşk oyununda sizin dominant olmanız gerekebilir.

Sizinle sürekli tartışıyor ama takip etmekten vazgeçemiyorsa?

Eğer bu kişiyle aranızda duygusal bir yakınlaşma olduğuna yemin edebilirseniz, bu tavrı ile ya size görüş farklılıklarınızı göstererek sizi yönlendirmek istiyordur, ya da sizi kızdırıp tartışmaya davet ediyordur. Bu tip kişilik için rekabetçi ve zorlayıcı diyebiliriz. Aşk oyununda her türlü savaşa hazırlıklı olun.

İletilerinde hep birilerine göndermeler yapıyorsa?

Sizin ya da bir başkasının dikkatini çekmeye en azından birilerini meraklandırmayı amaçladığına emin olabilirsiniz! Bunun siz olup olmadığını anlamak için cesaret gerektiren yöntemler denebilirsiniz. Bu tip kişilik için kinci ve asabi biri diyebiliriz. Sözlerini gereken kişiye doğruca söyleyemiyorsa, kendine güvensiz biri olabilir. Aşk oyununda sizi yorabilir. Mücadele hazırlıklı olun.

Size özel mesaj yazıyor ama fazla konuşmuyorsa?

Sizinle ikili bir sohbet gerçekleştirmeyi istiyor demektir. Konuşmaları kısa kesiyor ise ısrarcı davranmak istemiyorsa, duygularını göstermekten çekiniyor diyebiliriz. Eğer onunla samimiyeti ilerletmek istiyorsanız cesaret verici davranışlarda bulunabilirsiniz. Bu tip kişilik için romantik ama yorucu biri diyebiliriz. Aşk oyununda sizi uzun süre test edebilir. Eğer sabırlı olabilirseniz, güzel bir aşka yelken açabilirsiniz.

Size özel mesaj yazıyor ve çok fazla konuşuyorsa?

Sizinle ikili bir sohbet gerçekleştirmeyi istiyor da diyebiliriz, sadece birileriyle sohbet etmeye ihtiyacı var da diyebiliriz. Bunu anlamak için kendinizden bol bol bahsedin, eğer dinliyorsa konuşmak istediği sizsinizdir. Kaçıyorsa, sizinle sadece gevezelik yapmak istiyordur. Bu tip kişilik için bencil biri diyebiliriz. Aşk oyununda sizi her türlü hayal kırıklığını yaşatabilir.

İlginizi çeken konular hakkında iletiler giriyorsa?

Eğer bu kişi sizinle benzer görüş ve meraklara sahip biri değilse, o zaman sadece sizden hoşlandığı için bu şekilde davranıyor diyebiliriz. Sizin ilginizi çekecek konular açması size değer verdiği anlamına gelir. Bu tip kişilik için uyumlu ve yapıcı biri diyebiliriz. Aşk oyununda size mutluluğu getirebilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cok sevdiyim biri(ünlü) beni takip ediyor ama hiç bir sey yazmıyor bana

Başa dön tuşu