Kadın

Ayakkabı Genişletme Yöntemleri En Kolay 3 Pratik Yol

Ayakkabı Nasıl Genişler?

Ayakkabı genişletme yöntemleri için sizlere pratik bilgi vereceğiz. Spor ayakkabı genişletme nasıl yapılır? Ayakkabı genişletme kalıbı kullanmadan sıkan ayakkabıları boydan büyütme yolları makalemizde sizlerle… Sıkan ayakkabıları genişletmek için kullanılacak birkaç yöntemle hem ayakkabılarınızı daha sağlıklı giyebilir hem de severek aldığınız ayakkabılarınızdan vazgeçmemiş olursunuz.

Ayakkabı Genişletme Yöntemleri

ayakkabı genişletme yöntemleri
ayakkabı genişletme yöntemleri

Özellikle ayağı vuran ayakkabılar kişiye hayatı dar etmekte, kelimenin tam anlamıyla kişinin gününü zehretmektedir. Ancak bu durumla mücadele ederken kullanılabilecek birkaç pratik yöntem kelimenin hayatınızı kurtarabilir.

Ayakkabı nasıl genişler?
Ayakkabı nasıl genişler?

Sıkan Ayakkabılar için Buzdolabı Yöntemi

Ayakkabınız sıkıyorsa kullanabileceğiniz en etkili yöntem, buzdolabı yöntemidir. Sıkan ayakkabılar için uygulanan bu yöntem ayakkabının bir nebzede olsun genişlemesine yardımcı olur. Buzdolabı poşetinin yarısına kadar su koyulur ve ağzı bağlı bir şekilde ayakkabının içerisine yerleştirilir. Poşetin içerisinde bulunan sular donana kadar ayakkabı dolapta tutulur. Buzluktan çıkarılan ayakkabılar buzlar eriyene kadar bekletilir ve daha sonra giyilir.

topuklu ayakkabı genişletme yöntemi
topuklu ayakkabı genişletme yöntemi

Gazete Kâğıdı

Gazete kağıtlarını su ve sirke ile karıştırarak yapılan ayakkabı genişletme yöntemi aynı buzdolabı yöntemi gibi oldukça etkili bir yöntemdir. Gazete kağıtları su ve sirke ile ıslatılır ve fazla suyu alınır. Islak gazete kağıtları buruşturulup ayakkabılar içine konulur ve 1 gece bekletilir. Sonrasında gazete kağıtları ayakkabının içinden alınarak kurumaya bırakılır. Ancak ayakkabı hassas bir ayakkabı ise sirke ile temas ettirmek doğru bir yöntem olmayacaktır.

spor ayakkabı genişletme
spor ayakkabı genişletme

Patates Yöntemi

Ayakkabıların içerisine bir gece önceden koyulan patatesler, ertesi güne kadar bekletilir. Genişlemesi oldukça kolay olan bu yöntem hem ayakkabıların zarar görmesini engellemek açısından hem de daha az uğraştırıcı olmasından oldukça sıkça tercih edilen yöntemlerden birisidir. Dilerseniz; Patates ile ayakkabı genişletme yöntemi detaylı bilgi için tıklayın!

Dar ve Sıka ayakkabı nasıl genişler

Ayakkabı Genişletme Spreyi Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki ayakkabı genişletme pratik yöntemler işe yaramadıysa ayakkabı genişletme spreyi kullanabilirsiniz. Ayakkabı büyütme spreyi deri, günderi,napa ve nubuk ayakkabılar için önerilir. Tüm deri ayakkabılarda kullanabilirsiniz. Ayakkabının dar gelen ve sıkan yerlerinde bu özel spreyi kullanarak genişlemesi ve ayakkabının rahatlaması sağlanır. Ayakkabı genişletme spreyi fiyatı ortalama 30 TL ile 50 TL arasındadır.

Ayakkabı Genişletme Spreyi Kullanımı

Ayakkabıyı (üç dakika) giymeden önce ters çevirerek, sıkan ve genişlemesini istediğiniz bölgeye içen spreyi sıkınız. Ardından ayakkabıyı giyiniz. Yürüdükçe özel sprey sayesinde esneyecektir.

Ayakkabı Genişletme İle ilgili Diğer Konular ve Yöntemler;

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı