Mavi’nin Yönetim Kurulu Danışmanı, ünlü markaların CEO’su Fabian Månsson oldu.

fabian_manssonMavi Jeans’in, CEO Ersin Akarlılar’ın liderliğindeki yönetim ekibi, hazır giyim perakendeciliği alanında deneyimli Fabian Månsson’un Yönetim Kurulu Danışmanı olmasıyla daha da güçlendi. CEO Ersin Akarlılar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Perakende alanında büyümek, güçlenmek ve dünyada daha fazla söz sahibi olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Hedefimiz bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişmek, markamızı Mavi Jeans’ten Mavi’ye taşımak. Bu süreçte Fabian Månsson gibi önemli bir isimle çalışmak, tüm ekibimizi heyecanlandırıyor. Månsson’un tecrübesiyle Mavi’ye çok şey katacağından eminiz.” dedi.

Månsson, bugüne kadar, H&M ve Eddie Bauer gibi dünyaca ünlü moda markalarının CEO’luğunu ve Hugo Boss’un yönetim kurulu danışmanlığını yürütüyordu.


Fabian Månsson
İsveç’te doğan Månsson, Stockholm Ekonomi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi eğitimi aldı. 1991-1998 yılları arasında H&M’de (Hennes & Mauritz) Ticari Denetmen, Perakende Satış Yöneticisi, Satış Geliştirme Başkanı olarak çalıştı. 1998-2000 yılları arasında H&M şirketinin CEO’luğunu üstlendi. 2001-2002 yılları arasında, hazır giyim perakendeciliği alanındaki şirketlere danışmanlık yapan Månsson, 2002-2007 yılları arasında Eddie Bauer’in Başkanı ve CEO’su olarak çalıştı. 2008’de Hugo Boss’un yönetim kurulu danışmanı olarak görev yapan Fabian Mansson, son olarak Mavi Jeans’in yönetim kuruluna danışmanlık yapıyor.