KadınModa

Nike, koşucuları, www.nikeplus.com’daki sanal yarışa davet ediyor.

Nike, koşucuları, www.nikeplus.com‘daki sanal yarışa davet ediyor.


Nike+, tüm koşucuları, www.nikeplus.com adresindeki sitesinde 13 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında yapılacak “Kadınlar Erkeklere Karşı” yarışına davet ediyor. Sporcular, toplam kilometre, koşucu başına düşen ortalama kilometre ve 24 saat içinde koşulan en fazla kilometre kategorilerinde yarışacak. Değerlendirmelerin kadınlar ve erkekler olmak üzere grup halinde yapılacağı yarışmada, üç kategoriden ikisini kazanan sporcular, yarışmanın şampiyonu ilan edilecek.

Nikeplus.com’daki en popüler çekişme olan “Kadınlar Erkeklere Karşı” yarışması için hazırlanan reklam kampanyasında, Roger Federer, Zlatan Ibrahimovic, Tony Parker ve Eva Longoria Parker, Paula Radcliffe, Sofia Boutella ve Fernando Torres gibi ünlü isimler rol aldı. Kampanyada ünlülere, sporda erkeğin mi kadının mı üstün olduğu soruldu. Maratonda dünya rekoru sahibi Paula Radcliff’e göre, “kadınlar genelde daha düzenli ve istikrarlı”. Inter Milan’ın forvet oyuncusu Zlatan Ibrahimovic ise “Erkekler daha rekabetçidir. Biz daha güçlüyüz ve zihinsel olarak daha dayanıklıyız.” dedi. Nikeplus.com sitesinin ziyaretçileri, ünlülerin bu konudaki görüşlerini okuyup reklam filmini izleyebilecek.

www.nikeplus.com’da yarışlar hiç bitmiyor!..

Koşmayı ve rekabeti sevenler, nikeplus.com’a üye olarak, dünyadaki tüm üyelerle iletişim kurma şansını elde ederken, onlarla koşu tutkusunu paylaşabiliyor. Koşucular, sitedeki Nike+ antrenörlük hizmetinden faydalanmanın yanı sıra, bireysel hedefler belirleyebiliyor, diğer koşuculara sanal yarışta meydan okuyabiliyor veya belirli hedeflere birbirlerinden önce ulaşmaya çalışarak motive olabiliyor.


Aralık 2008’den itibaren, nikeplus.com üyeleri, 160 milyon kilometre koştu. Koşucular, 900 bin kez birbirine meydan okudu, 1.7 milyon kez hedef belirledi. Siteye 180 ülkeden katılan koşucular, 140 binin üzerinde egzersiz programı önerdi.

Nike+ ile nasıl yarışılıyor ?

Yüksek teknolojiyle üretilen Nike+ ayakkabılar, taban astarının altındaki cebe yerleştirilen özel sensörlü çiplerle, iPod Nano’yla bağlantı kurarak, koşucunun spor performansını değerlendiriyor. Sensörle iletişime geçen i-Pod Nano, koşu boyunca hız, mesafe, süre ve yakılan kaloriyle ilgili bilgileri sesli geribildirimlerle sporcuya aktarıyor. Koşucunun yol boyunca dinlediği i-Pod Nano, antrenman sonunda PC ve ya Mac’lere bağlandığında, i-Tunes aracılığıyla www.nikeplus.com sayfasını açıyor. Sensörden aktarılan ve i-Pod’da biriken bilgiler, ilk ayarlamadan sonra sürekli güncellenerek siteye yükleniyor. Böylece, dünyadaki bütün www.nikeplus.com üyeleri elde edilen sonuçları anında görebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı