Reklam
Güzellik

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır?

Pirinç suyunun saça faydaları bir tanesi saç köklerini güçlendirmesidir. Pirinç içerisinde minerallerin yanı sıra B, C ve E vitaminlerini barındırır. Ayrıca antioksidan özelliği de yine saç için oldukça yararlıdır. Pirinç saç köklerini besleyerek kırıkların oluşumunu da engeller. Yıpranmış saçları olan ve evde tedavi yöntemi arayan kişilerin kesinlikle ilk olarak pirinç suyunu denemeleri gerekir.

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır?

Pirinç suyu saç için nasıl hazırlanır sorusunun cevabı 1 bardak pirinci 3 bardak su ile bir tencereye koyup kaynatılmasıdır. Daha sonrasında su bir kaba alınır ve soğuması beklenir. Soğuyan bu su da istenildiği zaman saça uygulanabilir. Saç için pirinç suyu nasıl kullanılır konusunda verilecek tavsiye ise temiz saça bu suyun dökülmesi 20 dakika beklendikten sonra ılık su ile durulanmasıdır.

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? | 2

Saç Dökülmesine Birebir

Pirinç suyu saç dökülmesini önler mi sorusuna pek çok uzman önler şekilde yanıt veriyor. Pirinç saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin ilk başvurmaları gereken doğal çözüm önerisidir.

Pirinç Suyunun Saç ve Cilt Bakımında Kullanımı Tıklayın !

Soğan suyuyla saç uzatıyorum RESİMLİ  Tıklayın !

Pirinç Suyu Nasıl Yapılır? Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayın !

Cilt Lekelerini Yok Eden Pirinç Unu Maskesi Tıklayın !

Saç Dökülmesine 10 Doğal Çare Tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benimde saçlarım çok dökülüyordu. Çok ciddi ve can sıkan bir sorun gerçekten şimdi bir arkadaş tavsiyesi üzere intense keratin markasının dökülme setini kullanmaya başladım. Bakalım sonuç neyi gostericek.

Başa dön tuşu
Kapalı