Kadın

STRETCH Yepyeni Bir Network Marketing Modeli ile İş İmkanları Sunuyor…

STRETCH Yepyeni Bir Network Marketing Modeli ile İş İmkanları Sunuyor... | 2STRETCH Ev Tekstili ürünleri müşterilerinin kolay kullanımı ve konforu düşünülerek üretilmiş.

STRETCH’in ilk ürünleri ev ve uyku tekstili ürünlerine özel ilgisi bulunan Pelin Bilimli’ nin arzu ettiği niteliklerde bir çarşaf bulamaması ile başlamış. Pelin Bilimli’ nin düşüncesine göre; aslında bu bütün kadınların arzusu idi, ama eşinin ve ailesinin tekstil deneyimi sayesinde, harekete geçebilen kendisi oldu.

Pelin Bilimli; STRETCH markası ile, hayalden gerçeğe dönüşen bu çarşafın özelliklerini şöyle sıralıyor;

– Ütü gerektirmeme özelliği
– Kenarlardan kurtularak ortada toplanmama özelliği (Bu özellik sayesinde her sabah çarşaf düzeltme zorunluluğu da ortadan kalkmış oluyor.)
– Yumuşaklığı

50 yıldan fazla hazır giyim ve tekstil sektörü deneyimli bir aileden gelen ve 15 seneyi aşkın kişisel kumaş üretim deneyimi ile Türkiye’nin en büyük kumaş üretim fabrikalarından Kasar-Dual Tekstil A.Ş’nin Genel Müdürü Oğuz Bilimli eşinin bu talebi karşısında şöyle diyor:

Bu talep karşısında biraz şaşırdım, çünkü eşimin anlattığı bu ürünü yapmak hiç de zor değildi. Nasıl olurda ev tekstilinde böyle bir kumaş üretilmez? diye düşündüm.

Oğuz Bilimli ve ekip arkadaşları, bunun üzerine hem iç, hem de dış pazar araştırmalarının sonucunda ev tekstili sektörünün kumaş teknolojileri alanında oldukça geri kalmış olduğunu tespit etmiş ve 2008 yılının başlarında STRETCH CLASSIC adlı ilk ürünü üreterek tüketicilerin beğenisine sunmuşlar.

Dünyada ve Türkiye’de ilk kez üretilmiş olan STRETCH CLASSIC adındaki bu çarşaf tam da Pelin Bilimli’nin istediği gibi; ütü gerektirmemesi, her sabah yatak düzeltme derdine son vermesi ve yumuşak dokusu sayesinde 3 ay gibi kısa bir sürede hanımların ve hatta beylerin de beğenisini kazanarak Türkiye genelinde 150 bayide satılmaya başlanmış. STRETCH CLASSIC’ın yanısıra Stretch markası altında diğer ürün çeşitleri olarak; nevresimler, battaniyeler, pikeler ve aksesuar ürünleri de eklenmiş.

Ürünlerinin beğenisinden aldığı cesaretle STRETCH akıllı kumaş teknolojisinin yanı sıra NANOTEKNOLOJİ özelliği bulunan ürünleri de pazara kazandırmış.

STRETCH’in NANOTEKNOLOJİ özelliği bulunan ürünleri olarak şimdiye kadar pazara sunmuş olduğu ürünler arasında SİVRİSİNEK KOVAN PİKE ve SERİNLETEN ÇARŞAF tüketicinin en çok ilgisini çeken ürünlerden olmuş.
Tüm bu ürünler ile Türkiye pazarındaki bayilerde, internet ortamında satış yaptığı sitelerde, (Hepsiburada.com, Markafoni.com, Limago.com ve GittiGidiyor.com gibi) edindikleri yerin yanı sıra yakın çevrelerinde de NETWORK MARKETING ile ürünlerin pazarlama ve satışını isteyenlerden gittikçe artan bir talep ile karşılaşmaları Pelin Bilimli ve eşi Oğuz Bilimli’ nin kuracakları STRETCH PAZARLAMA SİSTEMİ adını verdikleri yeni sistemin temelini oluşturmuş.

Bu konuda Oğuz Bilimli şöyle diyor;

“Pelin de ben de profesyonel çalışma ortamlarından gelen kişileriz. Çevremizden NETWORK MARKETING ile ilgili gelen yoğun talepleri değerlendirdiğimizde kendi kuracağımız iş modelini kurumsal bir platforma taşımak istedik.

Pazarda faaliyet gösteren çoğu yerli ve yabancı firmaların Doğrudan Satış ve Network Marketing iş modellerini inceledik. Bu alanda çalışmalarını sürdüren danışman ve temsilcilerin de görüşlerini alarak “STRETCH PAZARLAMA SİSTEMİ” adlı modelimizi oluşturduk.

Stretch’ in geliştirdiği yeni sisteme katılan Pazarlama Danışmanları için birçok avantajlar sunmaktayız:

• Performansa göre artan %3 ile %24 arası cazip prim oranları
• %20 ile %30 arası değişen satış karı
• Performansa bağlı ekstra Liderlik Bonus Primleri
• Yıllık üyelik ücreti yok
• Dünya da ilk kez imal edilmiş ürünleri müşterilerinizle buluşturma fırsatı
• Danışmanlarımız yüksek kaliteli, estetik ve yenilikçi ürünlerimizi tanıtma ve pazarlama fırsatından faydalanarak, kendi işlerinin sahibi olabiliyorlar.
• Danışmanlarımızın bu çalışmalarını, bizde koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklı pazarlama satış stratejisi ile destekliyoruz.

Pelin Bilimli, kurmuş oldukları sistemin bugünü ve yarınını şöyle değerlendiriyor; “Her geçen gün sistemimizin büyümesini mutlulukla izliyoruz. Geliştirdiğimiz iş modeli ile binlerce kişiye ürünlerimizi tanıtarak ve pazarlayarak kendi işlerinin sahibi olma imkanını sunuyoruz.

Oğuz Bilimli ise; yeni sistemin en önemli avantajının, toptan ve perakende karlılıklarının ortadan kalkarak ürünlerin daha düşük fiyatla tüketiciyle buluşması olduğunu vurguluyor.

Başa dön tuşu