06\08\2010'da sezaryen olacağım

elif sena cok güzel sana katılıyorum heryerde normal doğumu savunuyorsun gercekten güzel ama biraz abartmıyormusun sende bana kızma bende normal doğumdan sezeryana gecıs yapanlardanım pazar günü sezeryan olacağım ben yavrumu tehlıkeyemı atıyorum hayır onun hayatıylamı oynuyorum hayır kendımı tehlıkeyemı atıyorum hayır ben doğum serüvenım böyle olsun istıyorum o doğuma avaz avaz bağıra yırtına gıtmek istemıyorum buda benım ve nurcanla konustuğum ıcın söyluyorum onun doğum seklı nıye bu kadar sezeryan secenler olay oluyor anlamıs deyılım ıyı günler yazın ıcın tşkr yınede

hislerine tercüman olmuşsun :)))
hakkımızda hayırlısı olsun.

kizlar yanlis anliyorsunuz biliyorum ama anlatmak istedigim su
dogurmak bizim icin yemek icmek kadar normal bir sey bunun abartisi nerde
annemiz bizi nasil dogurduysa annannelerimiz annelerimizi nasil dogurduysa bizde o ayni sekilde dogurabiliriz
yani bu tercih hakki ne ben onu anlayamiyorum
inanin bu secme luxu sadece turkiyede var .. suan burda dogum yapacak olsaydiniz normal sekilde doguracakatiniz .. veya 20 sene once turkiyede dogurmus olsaydik normal bi sekilde doguracaktik
ben size kizmiyorum ve cok iyi anliyorum cunku bende bir hamileyim ayni korkulari yasiyoruz .. burdan bir kac arkadasim turkiyeye gitti sirf sezeryanla dogum icin ..
ben bi cok ameliyat oldum ve en kotu gecen apandist ameliyatimdi zorluklarini cok iyi biliyorum 7 gun hastanede kaldim ameliyattan sonra saatlerce ayilamadim narkoz yuzunden vucudum kaldiramamis narkozu
yani ameliyatin bir cok yan etkileri var
kalici bir cok problem olabiliyor sonucta narkoz aliyorsun ve vucudun kac kat kesiliyor
ama tek farki sen aciyi hissetmiyorsun butun herseyi vucudun cekiyor ..

ve benim kizginligim doktorlarin kendi cikarlari icin insanlari bicak altina yatirmasi
neden burdaki hamiellerin sulari azalmiyor
neden burdaki hamielerin catilari dar degilde turkiyede % 50 bayanin cati kemikleri dar
benim anlatmak istedigim bu ..
biz kadiniz ve bizde bu dogurma yetisi dogustan var ..

sonucta karar herkesin kendi karari
bir insanin kesinlesmis kararini kimse degistiremez
ve benim tek amacim nurcanin kafasi cok karisik oldugu icin cunku bana sezeryanda tereddutleri var gibi geldi ilk mesajinda
kendi dusuncelerimi onunla paylasmakti ..

nurcan kendi bir birey sandığın kadar kafası karısık olsa yarın yatıyo olmazd hastaneye ben kendı adıma konusuyorum ben yanlıs anlamıyorum bana komık ve sacma gelen senın bu kadar uzatman bu benım secımım doktorumun deyıl sen nıye bu kadar uzun uzun bize anlatmaya calısıyosun onu anlamıs deyılım hiç üşenmeyıp bu kadar uzun uzun yazabılıyosun zaten heycan tedırgınlık bir arada tabı sağlıklı kucağıma almak adına bu korkular yoksa yazdıklarınla alakalı deyıl bence gereksız yere uzatıyosun heryede bağra vajinesmusum ben bıle yaptım dıyosun tamam anladık hak verdık yıne ustune basa basa söyluyorum bu bir seçim doktor gayet te normal doğumdan bahsettı hoşşş senın kadar uzatmadı ama neyse daha fazla yazmak istemıyorum

nurcan kendi bir birey sandığın kadar kafası karısık olsa yarın yatıyo olmazd hastaneye ben kendı adıma konusuyorum ben yanlıs anlamıyorum bana komık ve sacma gelen senın bu kadar uzatman bu benım secımım doktorumun deyıl sen nıye bu kadar uzun uzun bize anlatmaya calısıyosun onu anlamıs deyılım hiç üşenmeyıp bu kadar uzun uzun yazabılıyosun zaten heycan tedırgınlık bir arada tabı sağlıklı kucağıma almak adına bu korkular yoksa yazdıklarınla alakalı deyıl bence gereksız yere uzatıyosun heryede bağra vajinesmusum ben bıle yaptım dıyosun tamam anladık hak verdık yıne ustune basa basa söyluyorum bu bir seçim doktor gayet te normal doğumdan bahsettı hoşşş senın kadar uzatmadı ama neyse daha fazla yazmak istemıyorum

bu sinirini ve ofkeni anlayamiyorum ve konusma tarzin cok yanlis bu sezeryan normal dogum konusunda hep bunu yapiyorsun
bana hak vermenide istemiyorum sadece kendi fikrilerini yaz
cocuk avutur gibi tamam tamam haklisin deyip gecistirme bana hak vermiyorsun bari bunu yapma ..
belliki yazdiklarimdan cok rahatsiz oluyorsun
kendi kararini vermissin ve baska birsey duymak istemiyorsun ofkenin nedenide bu ama cok cocukca bu ofken senin yasadigin korkularin aynisini yasiyorum tedirginliklerinde oyle
istemedigin hic bir seyi okumak zorunda degilsin
hekesin kendi fikrini paylastigi bir ortamdayiz herseyi uzun uzun yaziyorum cunku neler yasadiklarimi soran bir suru arkadas var ayrintilariyla anlatmami isteyen
ben istedigim kadar uzatirim madem istemiyorsun benim yazdigim hic bir seyi okuma cunku sana hic bir zaman sezeryanla ilgili icini rahatlatacak seyler yazamiycam
herseyden onemlisi sana hayirli dogumlar diliyorum insallah hepimiz saglikli bi sekilde bebislerimizi kucagimiza alip daha baska paylasimlarda bulunuruz

kızlarrrr doğum üstü ne bu gerginlik :KK43:
valla konuyu açtığıma pişman ettiniz.
gereksiz yere kalp kırmayın.
tabiki herşeyin normali normal ama seçim yapma hakkımız var.
kolayına mı kaçıyoruz, hayırrrr. belki de en zoru bizim için.
ben sadece bebeğime zarar verip onu doğum sırasında sıkıntıya sokmaktan korktuğum için sezaryeni seçtim.
son gidişimde 1 cm bile açılma olsaydı normal yapacaktım
ama yok, rahim ağzı uzunluğum azalmamış.
demek ki hayırlısı buymuş dedim, bu da bir işaret olabilir sezaryen için.
ayrıca her bünye farklı. belki de benimki normali kaldıramayacaktı?
sezaryen kötü olsa doktorlar yapar mı?
tamam ameliyat bu da ama ameliyatlarda can kurtarmak için yapılmıyor mu?

hayır doğum ustu ıyıce sınırlerım bozuk zaten bide böyle sacmalamıyolarmı ay ıyıce öğretmen kesıldıler basımıza ya ben cokmu meraklıyım amelıyata hayır normalde gıdıp dertlerı ıcın amelıyat oluyolar sezeryana gırenlere ölücek gözuyle bakmıyolarmı ıyce bunaldım artık sacmalıklardan bıde yazımı okuma yok bılmemne sen kım oluyosun kı kendını doktorn sanıyo heralde ay kasamıcam kendımı gereksız ınsanlar ıcın

Canım yarın ameliyatın var senin allah yardımcın olsun miniğine kavuşunca bize de ameliytatını anlat çok öptümmmmmmmmm her şey çok güzel olacakolumunekankayizsmile

2 günde çıkarttılar mı?ağrıların nasıl var mı sorun,ya sütün,sütün geldi mi?merak ediyorum :) bebeğinle bir ömür boyu sağlıklı ve birlikte olun..

cnm 1 gece yatırıolar kadındoğum doktorları ancak çocuk doktorları 1 gece ilave ediyorlar bebek anneye alışsın emmeyi iyice öğrensin gözetim altında tutulsun diye. bu sabah çıktık. ilk banyomuzu yaptık.
sezaryenden korkmayın diorum. yatarken sancı ağrı yok. ayağa her kalkışta ilk adımda acı oluo. yürüdükçe açılıosunuz. banyomu bile yaptım eve gelince. ilk gün yani cuma, memeyi tutmakta zorlandı, 4 kişi başımda, herkesin eli göğsümde, çekemio bizimki, sinirlenio :)
dün iyice öğrendi çok şükür.
krem sürün bol bol, ben sürmedim ilk gecenin akşamında yara oldu göğüs başlarım. krem aldık sürüoruz. acıo emerken, canım çıkıo resmen ama mecbur dayancam.
süt emzirdikçe oluşacakmış. değişik bişeyler gelio.
eve gelince ılık duş yapın, göğüsleriniz süt dolarmış.
herkese hayırlı doğumlar olsun.

Canım hadi gözün aydın yazdıkların beni epey rahatlattı ben de 18 inde kısmetse sezeryan olacağım daolumunekankayizsmile

X