Bebek Beslenmesi 1-6 yaş arası vitamin kullanımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Minify

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2018
16
5
Hanımlar
2 buçuk ve 14 aylık iki kızım var. İkisine de vitamin ilaçları kullanıyorum. Geçenlerde Ocean multi vitamin Balık yağı aldık. Prospektüsünde 4 yaş ve üzeri için yazıyor ama yanılmıyorsam daha erken kullananlar da varmış.
Ben de kızlarım için kullanabilir miyim ? Kullanabilirsem ölçüsü ne olmalı ?
Ayrıca kızlarıma farklı vitaminler de kullanıyorum.
Bir günde kaç vitamin şurubu kullanılabilir ve sıklığı nedir ? Bilgisi olanlar var mı ?

Hanımlar
2 buçuk ve 14 aylık iki kızım var. İkisine de vitamin ilaçları kullanıyorum. Geçenlerde Ocean multi vitamin Balık yağı aldık. Prospektüsünde 4 yaş ve üzeri için yazıyor ama yanılmıyorsam daha erken kullananlar da varmış.
Ben de kızlarım için kullanabilir miyim ? Kullanabilirsem ölçüsü ne olmalı ?
Ayrıca kızlarıma farklı vitaminler de kullanıyorum.
Bir günde kaç vitamin şurubu kullanılabilir ve sıklığı nedir ? Bilgisi olanlar var mı ?
Merhaba canim oncelikle saglikla buyut meleklerini rabbin her turlu beladan ve kotu niyetli insanlardan korusun ins bende kullaniyorum bebegime suanda bi surup immuneks-s vitamin destegi ve cok faydasini gordum gercekten istanbul cerrah pasadan bir profesorun tavsiyesi ile aldim bundan 1.5 ay once nevsehirdeydik aile ziyaretinde kizim rotaya yakalndi sivi kaybiyla beraber tabiki vucut dengeside bozuldu annem ve babam kendilerini kaybettiler tabi ozel hastaneler doktorlar flan derken isi istanbul cerrahpasaya kadar ilerlettiler ve orda bir tanidik vasitasiyla bu ilacin adini ogrendik ve aldik ilacin uzerinde 4. 10 yas arasi cocuklarda kullanima uygundur yaziyor ama eczaci ve o prfsr bize gunluk 1 cay kasigi kullanabilecgimizi soylediler benim kizm her yedigini kusan istahsiz bir bebekdi bugune kadar agzina bir tek lokma bile alip koymadi tatlara alissin die agzina cay kasiginin ucuyla bisey uzatsam ona bile kasiga bakip kusardi zor bir bebek yani ama bu ilacdan sonra istahi acildi Allaha sukurler olsun kusmasi kesildi smdi gunluk bir cay kasigi sabah kahvaltidan once veriyorum kizim 18 aylik 85 cm boy 12 13 kilo civarnda da kilosu bu arada vitamin ilaclarinin sadece bir tanesini sec ve kullan hepsi ayni anda kullanma biliyorsun fazla kullandigin zmanda sorunlar yasayabilirsn cok uzun yazdim ozur dilerim hakkini helal et

Benim oğlum 5 yaşında 1 yıldır balık yağı kullanıyoruz bence çocuklarda en önemli besin takvyesi doktorlar beyin gelişimi için en çok balık yağını öneriyorlar kullanmakta fayda var balıktan yeteri kadar omega 3 ü alamıyorlarmış ama benimki balık yağının tadından kokusundan nefret ediyor o yüzden en iyisi easy fish oilin tabletleri tadı güzel kokusu yok bayıldı bundan gittiği kadar devam ederiz artık Hoppa

X