1 ay 9 günde 12 kilo verdim çok şükür....

Arkadaşlar,
Baştan itibaren okudum ve çok etkilendim gerçekten.
Bende çok iradeliyim geçen yıl dukan diyeti ile 2 ayda 7 kg verdim fakat devam edemedim.
Diyeti yaptıgım 2 ay boyunca hiç kaçamak yapmadım ve dışına çıkmadım ama gerçekten çok zor bir diyetti.
Şimdi Ekimde evleniyorum ve fazlalıklarımı vermem gerek.
Öncelikle 27 yaşındayım. Hayatımda hiç 55 üzerini grmemişken öğrencilik bitip iş hayatına başladıgımda masa başı çalıştıgım için 1 sene içinde nerdeyse 13 kg civarı kilo aldım.
69 u gördügümde tartıda son noktaydı benim için. Ve dukan diyetine başladım ama istikrarlı gidemedigim için
(çevre aile vs baskılardan ) diyeti bıraktım sadece dikkat ediyorum. şu an 65 civarıyım arada 64 leri görüyoyurm.
Sporu sevmemek benim için çok olumsuz ayrıca evim ve işim arası çok uzak mesafe şyle syleyeyim sabahları 6 da kalkıyorum ve akşam eve girdigimde 7 yi geçiyor inanılmaz kafa ve beden yorgunluguyla bir yürüyüş yapmak bile inanılmaz zor gelebiliyor. Benim ideal kilom hep 53 52 civarıydı. Boyum 161 cm. o kilolara düşemesemde mutlaka 60 ın altına düşmeliyim en azından gelinlik giyerken. Zaten çok iri gögüslerim oldugu için ne kadar zayıf olsamda hep kilolu yada balık eti gösterirdim. Şimdi sizinde yukarıda söyledigi gibi istedigim kıyafetleri giyemeyip sadece üzerime olanı giymek zorunda kalıyorum bu durumda gelinlikte olunca çok can sıkabiliyor :110:Kalori hesabının gerçekten işe yaradıgını biliyorum başladım bakalım bende nasıl ilerleyecegim bakalım.

Sizlerden uzun süredir yazan olmamış. Ne durumdasınız ?? :eek:

Merhaba canım. ben buralardayım takipteyim devamlı. ben aynııym şükür ama ramazan sonrası baya abartmıştım tekrar diyete başladım isveç diyetine. bugün 7. günüm. 65 olana kadar devam edeceğim ama bırakmayacağım inşallah.

Evet kızlar yanlış değil. Gerçekten 1 ay 9 gün gibi bir sürede 12 kilo verdim. 92.4 ile başladığım serüvenime 80.4 ile devam etmekteyim. Çok bunalmıştım kilolarımdan. Hala da öyle. Bunalımdayım diyebilirim ama eski kıyafetlerimin içine girdikçe kendime güvenim geliyor. Bu kilo meselesi ne kadar da dert bir şeymiş.
Nasıl başladığımı anlatayım. Belki biraz heveslendirir sizleri. Ben hayatımda hiç diyet yapmadım. Yapmamada gerek kalmadı. Ama hamileleilk sürecinde tam 28 kilo aldım. :KK1: Yuh diyenler var duyuyorum :KK51: ama napıyım aldım işte :KK56: neyse bebeğim şuan 6,5 aylık :nazar::emir_bebek: Emziremediğimden kilolarımı veremedim yapıştılar sanki üzerime. :KK43: Artık milleitn sen hala doğurmadın mı esprileri kayınvalidemin çok çirkinsin demesi üzerine sinirleirm iyice yıprandı ve 11 aralık günü akşam yemeğinde başladım diyete. Bide yanında 9lu hayat çayı düzenli olarak kullanıyorum. Ben öyle diyetisyenlerin verdiği 6 öğün yemekmiş ara meyvesiymiş bilemem ne gelemem. Ya yiyeceksin yada yemeyeceksin. :KK20: Ben de kural bu.Kendimin diyetisyeniyim artık. Çok araştırma yaptım ama en güzel diyetin bence kalori hesabı yapılarak yapılacağına karar verdim. Üye oldum otomatik kalori hesaplayan bir siteye. Kaç kilo vermek istediğimden günlük almam kaloriye kadar her şeyimi hesaplıyor. Çok memnunum siteden. Kendim öğretmen olduğum için fazla hareket şansım yok eve geliyorum bebeğimde çok küçük spor yapmak için dışarıda çıkamıyorum. Dedim eve bir tane spor aleti bari alayım. Bir çok araştırmalardan sonra eliptik bisikletin çok faydalı ve çok daha fazla kalori yaktığını öğrendim.Aldım bir tane eliptik bisiklet geçen hafta. Günlük yarım saat ile başladım şuan 50 dakikaya kadar yapabiliyorum. Ayaklarım kuvvetlendi ve aşırı terletiyor spor yaparken 1 litre su içiyorum .isteyin gerisi oluyor zaten. Ben buralardaki yorumlardan güç alıyorum. Okumadığım diyet başarı öyküleri kalmadı. Sizde isteyin gerisi muhakkak olur. En Büyük KK En Büyük KK :KK76:
çok çok tebrik ederim darısı herkesin başına :) :)

aynı şekilde 40 günde 79 dan 60 a düşmüştüm bende,aynen yemeyerek ve emzırerek..ama ben dırek doğum sonrası başlamıştım..sımdı 1 senedır 58ım..

sağolasın canım :KK1: evet uzun zamandır yazmıyorum. diyete biraz ara vermiştim. çok halsiz kalmıştım ondan yazamadım. şuan normal kalori saymaya ve bitki çayına başladım yeni. bakalım hedef bu ay sonuna kadar 68i görmek inşallah :KK34: senin nasıl gidiyor canım.
Sonuuuuuuc :)

X