1 aylik evliyim Bosanmak istiyorum Artik..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

biberlipuding

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2016
27
5
27
Kendimi Igrenc bir hayatta yagmurdan kacarken doluya tutulan 20 yasinda bir kadin olarak ifade edebiliyorum.
Kadere degil isyanim hasa. Ama insanlarin ustune basmadan gecmek istemiyorum,en azindan satirlarimda.
Babamla annem 2 yil once bosandi. Lise yeni bitmisti benim icin. Cok guzel masum hayallerim vardi. Masmavi saclarimla universitemi okuyup meslek sahibi oldugumda annemin emekliligini saglayacaktim. Anneme ben calisip bakacaktim ki annemin calismaya izni yoktu bosanana kadar. Cunku babam annemi zorla tesetture sokan evden disari ciktiginda annesiyle babasiyla beraber anneme dunyayi zindan eden bi adamdi. Yani yinede tum bunlara ragmen annemin cigliklarinin sessizligi ile mutlu buyudum. Cunku habersizdim. En zoruda buydu zaten. 18 yasima girdigim yil bosandilar. Ve hayat omzuma yukledi once 2 kardesim birde annemi. Babam annemi aldatti ve annem onu bosadi idi once bilinen. Pek ala oyle degilmis. O mukkemmel sandigim babam sahte imis. Sonra cikti bizim babanin yuzu. Evlendi hemen o kadinla. Bende universiteyi 3 ay okuyup dondum istanbuluma. Annemi nasil birakirdim ki? . Benim annem .. evlatlarim diye cirpinan fakat bosa kurek sallayan annem. 40 yasinda hayatinda ilk defa calisan bir kadin benim annem. Bir anda babamin sadaka diye biraktigi 1 evi disinda 3 cocugu birde faturasi aidati yemesi icmesi giydirmesi vardi. Sonra dugunu kinasida cikti tabi(benim acimdan)..
2 sene oyle boyle gecirdik hayati. Ben hasta oldum. Psikolojik. (Bipolar)
Hastaneye yatirmaya yeltenen kotu bir babanne(siz benim torunumsunuz ben basinizdayim lafindan baska hicbirsey bilmez cepleri akrep dili zehir doludur),ilaclarimi icirmeye calisan annem, her namazda dua eden bir anneannem.. birde kriz gecirirsem kardeslerim duymasin diye yuksek sesli muzigim kucuk odamin birde kilidi vardi.. Cilgin bir genc kizdim. Kimse bilmezdi hastaligimi. Disari zorla cikarirlardi. Evi sevdigimi sanan arkadaslarim...(yengec burcu olusum en buyuk kurtaricimdi tabii)
10 mart 2016 gunu en yakin arkadasimin evindeyken bana hadi dini sohbete gidiyoruz dedi. Hoca bi amcasi vardi(masmavi saclarim gideli 1 sene olmustu, simsiyah ve babama benzemek icin erkek gibi yaptigim kisa hovarda saclarimla) tamda dini sohbete uygun gozukmuyordum. Fakat gittim. Cunku ben ne yasarsam yasayayim. Beni kurtaran tek sey dua idi... Allah her zaman kalbimdeydi...Evimize cokta uzak olmayan 15 dakikalik mesafede bir eve gittik. Kapiyi yasli,hasta oldugu nefes sesinden ve gozlerindeki yorgunluktan belli olan bir kadin. Ve birde kucucuk bir adam acti. Zayif celimsiz kollarini karninda baglamis hosgeldiniz diyerek basini one egdi ve bizi iceri buyurdu. Iceride bir de 50li yaslarda bir adam vardi. Kadin hasta oldugunu belirtti "son evre koah" . Hemen mutfaga gittim ve biz gelmeden once demlenen cayi birde buzluktan erisin diye cikarilmis borekleri hazirladim.
Hic bir terslik yoktu fakat konu din degildi. Evet evdeki adam imamdi bunu ogrendim. Ama dini konu yoktu. Sadece ayni memleketten olmalari koyde vefat eden insanlarin sayimi gibi konular konusuldu. Caylar bitince bulasiklari buz gibi suda ellerim dikenlenerek yikadim. Oylece gittik. Kiz arkadasimla mutfakta yaptigimiz sohbet koyu oldugundan arabada neden dini konusulmadi diye sormayi unuttum. Ertesi gun arkadasim arayip x seninle evlenmek istiyor diyenee kadar. O kim ya dedim direk. Dunku cocuk vardi ya diye cevap verince cocuga hic bakmadigimi dusundum. Bakmadim tabii ki. 1 hafta sonra tanismaya geldiler. Ertesi hafta biz ailemle gittik. Sonraki hafta isteme soz kesildi. Bi sonraki haftA nisan yapildi. 10 nisanda sozlendik. 10 temmuzda evlendik. Nisanliyken cok gorusme tanima sansimiz olmadi. Kinam yapildi annem sayesinde nikahta oldu ve ben daha onceden konusuldugu uzre kayinvalidemle oturacagim o eve girdim. Yaklasik 4 gun zivaf gecesi olmadi canim yandi anlayisli davrandi diyemem cok zorladi sonunda yine aglata aglata yapti.1 hafta cektim suanda bir sorunum yok o yonden sukur. Fakat bizim en buyuk sorunlarimiz basladi. Evliligimin ilk gununden ... Tesetture girdim sozden sonra. Oyle istediler cunku imam gelini olacaktim. Ben hicbir zaman (kendim) olamayacaktim. Evlendik ilk gunumde basortumu cok sicak oldugu icin markete giderken arkadan yapabilir miyim diye sordum gardropa dogru savruldum. Canim yandi. Oturdum agladim. Oda annesinin yanina iceri gidip cayini icip geldi. Tamam sakin ol daha ilk gun oda stresli dedim. 1 ay boyunca 8 kez birlikte olmusuz. Demin saydim. Evin temizligi yemegi tamamen bende. Kayinpederimin surekli hakaretlerini de cekiyorum cunku (HUYU OYLE) gorumcem bana laflari sokar onuda cekerim cunku(huyu oyle) .. Ve bosanmayi en cok isteme sebebim esimin surekli beni aldatiyorsun. Hareketlerin cok supheli. Ver su telefonu bakicam diyerek saatlerce kontrol etmesi. En ufak tepkimde anne bak bi yarasi var bunun demesi. Annesininde birak kizim kiskaniyor diye tepki vermesi. Video izliyorum diye erkeklere baktigim icin kafama yumruk atmasi.. Calismama kesinlikle izin vermemesi annesi tek kalamaz cunku. Eger birgun bir is eksik olursa fazla vurmaz fakat canimi mutlaka yakmasi.. sigara iciyorum bunu soyledim sozden once surekli senin sigaran yuzunden gezmiyoruz demesi(kendi ictigi halde), birak yemege gitmeyi cay icmek icin disari cikmayi bile parasi oldugu halde luks ve gereksiz gormesi, beni hep eksik gorup yuzume vurmasi ve disardan gorup kesinlikle korumamasi.. Vesaire.
EVET; KOCAM ALKOLIK DEGIL,
EVET KOCAM KUMARBAZ DEGIL
EVET (1AYDA) ALDATMIYORDA
Ama annemin kaderine mi cektim nedir.
Benim yuzum nasil guler? Benim kizar diye aglayamadigimdan cektigim bogaz agrilari ne zaman gecer? Ne yapayim yolunu bilen yardim etsin. Yardim isteyebilecek biri olsa yakinimda hic durmam giderim soylerim derdimi. Ama yok inanin yok. Akil isteyebilecegim kimsem yok. Annemin derdi ona yeter. Babam zaten bizi unuttu. 20 yasindayim ablalarim yardim edin. Ben ne yapayim?

Neden dogru duzgun tanimadan apar topar evlendin?bu evlilik oyuncak degil be canim,ne olucak șimdi:KK43:
Yazik degilmi sana,densiz kaba kendini bilmeyen biriyle evlilik yaptin,baba desen oda yok basinda,rabbim yardimcin olsun bir cikis yolu gostersin ne diyim..

Yavrum ne acelen vardi boyle bir evlilik yapmaya? Ustelik bipolar hastasisin. Bu evliligin gelecegi parlak değil, hemen korunmak icin saglik ocagina bir bahaneyle gidip hap iste nolur.[/QUOTE
Yavrum ne acelen vardi boyle bir evlilik yapmaya? Ustelik bipolar hastasisin. Bu evliligin gelecegi parlak değil, hemen korunmak icin saglik ocagina bir bahaneyle gidip hap iste nolur.

Alsam bile kullanma sansim yok. Anlarsa cok kotu yapar zaten surekli suphe ediyor benden..

Öncelikle kızacaksın ama olan olmuş başını yakmışsın koşa koşa genç yaşta evşılığe gıtmişşsin .suan ilk yapman gereken bı yolunu bul ve korun hmn hamile kalma.kendş ipini çekmişsin yavrum ne diyim.hiçmi sahıp çıkacak destek olacak akraban yok.hıcmı kımse annen dahıl dur kızım bu ne acele demedıde evlendın görücü usulu apar topar. Yrn çocuk diye tutturucaklar herşeye hazırlıklı ol .

Sen ne yaptin ? Sanirim uzulerwk okudugum bikaac konu icindesin...
Tabikiii boşannn. Sen bu degilsin...
Olamazsin.
Olmamalisin.
Daha yasin 20 yapma canimmm birak gittt. Nasil hemen tamam dedin evlennndnn...
Birak kaç 1 ayda bunu yapmiş. Sakin cocuk falan yapma. Kaç...!

Annemin yanina gidemem calisip para biriktirmem lazim.. baska carem yok.

Öncelikle kızacaksın ama olan olmuş başını yakmışsın koşa koşa genç yaşta evşılığe gıtmişşsin .suan ilk yapman gereken bı yolunu bul ve korun hmn hamile kalma.kendş ipini çekmişsin yavrum ne diyim.hiçmi sahıp çıkacak destek olacak akraban yok.hıcmı kımse annen dahıl dur kızım bu ne acele demedıde evlendın görücü usulu apar topar. Yrn çocuk diye tutturucaklar herşeye hazırlıklı ol .

Ben evlenmek istemedim ki. Annem evlen dedi. Napicaksin bu saatten sonra dedi... Bende napiyim cikis aradim.. babamdan sonra belki sevilmek iyi olur dedim.. dusunemedim ..

Yangından mal kaçırır gibi evlenmişsin resmen. Ne acelen vardı ? Annenle babanın boşanmış olmasıyla senin hemen koca derdine düşmenin hiç alakası yok. Sanki şuan annene çok mu faydan var. Gayet de bir işe girip az da olsa kazanıp hayatına bakabilirdin. Okulu bırakarak evlenerek büyüklük yapmamışsın. Resmen kaçmışsın sen. Babanın yaptıkları çok yanlış ama şuan senin kocandan gördüklerinle babanın hiç bir alakası yoktur. Bu hayatı sen seçmişsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X