1 günde beni iyileştirebilir misiniz?

CitlembiK

Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet...
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
3.707
1.993
Merhaba arkadaşlar.
Allah nasip ederse yarın sabah umre yolcusuyuz, eşim ve 2 yaşında kızım ile birlikte.
Amma velakin yıllardır nezle, grip olmayan ben pazartesi sabahına griple uyandım.
Aşırı yorgunluk, yoğunluk derken kendimi ihmal ettim ve gider ayak şimdi hastayım.
Dün kullandığım ilaçlar yaptıklarım v.s. beni ayağa dikti, halsizliğim ağrım falan yok çok şükür,
ama hapşırık, burun akıntısı ve kaşıntısı hala devam etmekte.
Yarın sabah ezanına kadar beni bu sıkıntıdan kurtaracak ne öneriniz varsa hepsini yapmaya hazırım.
Bu arada acil bir ihracat için işe gelmem gerekti yaklaşık sat 15:00 kadar çalışacağım, ama yakınımda aktar var oradan her türlü malzemeyi temin edebilirim.
Sizden ricam bir an evvel bildiklerinizi benimle paylaşmanız

Öncelikle merhaba.. Allah kabul etsin....Ben de pek nezle olmam ama olunca da tam olurum...Gözüm burnum akar göz kaşıntısı burun kaşıntısı.....Felaket....Çalıştığım dönemden biliyorum....hep çözüm olmuştur bana işe giderken "duact" adında bir hap var grip için.....1 tane bile içsen o akıntıları geçiriyor...Tabii kullanım saatlerini okursun...düzenli içersin...Ama bol ıhlamur ve stressiz bir hayat en iyi iaçtır.... tecrübe konuşuyor....Genelde böyle birşeye cevap vermem.Ama umreye gidicem demişsin. İyi bir halde olursan ibadetini daha rahat yaparsın. Tekrar Allah kabul etsin....Geçmiş olsun....:nazar::nazar::nazar:

hemen bence doktora gidin derdinizi anlatın size iyi gelecek ilaç verir bi hapla bile zımba gibi olursunuz
Allah kabul etsin umre ziyaretinizi bizlere de nasip etsin.

Allah razı olsun,
Zaten ota çöpe konu açan biri değilim, grip oldum diye dert yanmam ama sizinde dediğiniz gibi özel bir durum söz konusu.
Her zaman gidilebilecek bir yer değil ve bir daha nasip olur mu bilinmez.
Aylardır heyecanla bugünü bekliyorum son gün grip olmam çok üzücü, tek derdim ibadetimi yeterince iyi ifa edememek.
Yoksa girip nedir ki Allah başka dert vermesin gelir geçer.
Duact evde vardı üzerinde alerjik nezle için yazıyordu ve şöylede bir durum var kızım 2 yaşında ama hala emiyor her ilacı kullanamıyorum.
Doğal olan tüm yöntemleri denerim ama her ilacı kullanamam maalesef. Eve gittiğimde duact ın prospektüsünü okuyacağım.

Acilde serum taktır birkaç gün..İyi gelir..Toparlar..iğne yazdır..avil novalgin(alerjin yoksa) kalçadan yanına al.Bunlar antibiotik değil..dr gerekli görüsrse antibiyotik alırsın...Aferin tb iyidir,bu da ant,biyotik değil..emzirme durumunu bilmiyorum ,dr danış.

Son düzenleme:
hemen bence doktora gidin derdinizi anlatın size iyi gelecek ilaç verir bi hapla bile zımba gibi olursunuz
Allah kabul etsin umre ziyaretinizi bizlere de nasip etsin.

Allah razı olsun, Rabbım isteyen herkese nasip etsin.
Şu an işteyim ve öğleden önce çıkmam imkansız çıkar çıkmaz gitmeyi düşünüyorum iğne serum ne gerekirse yaptıracağım.
Doğal olarak yapabileceğim ne var onu öğrenmek istedim.
Yakınımda aktar var, bir çok şeyi temin edebilirim öğleden sonra doktora gidene kadar yerine bir taraftan başka şeylerle de kendimi tedavi etmek istiyorum.
KK hanımları bitkiler v.s. konusunda çok bilgili onlardan yardım almak istiyorum.

Bal&limon.Suyu kaynat.Biraz dinlendikten sonra bal ve limon.Süper olur :) Allah kabul etsin.Ne mutlu sana.

Şunu da ekliyeyim,ne kadar hasta da olsan oraya gidince eminim kendini iyi hissedeceksin.Peygamberimize(SAV) ve ashabına bizden selam götür...

Bal&limon.Suyu kaynat.Biraz dinlendikten sonra bal ve limon.Süper olur :) Allah kabul etsin.Ne mutlu sana.

Şunu da ekliyeyim,ne kadar hasta da olsan oraya gidince eminim kendini iyi hissedeceksin.Peygamberimize(SAV) ve ashabına bizden selam götür...

Allah razı olsun, selamınız başım üstüne.
Tavsiye için çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim.

Merhaba arkadaşlar.
Allah nasip ederse yarın sabah umre yolcusuyuz, eşim ve 2 yaşında kızım ile birlikte.
Amma velakin yıllardır nezle, grip olmayan ben pazartesi sabahına griple uyandım.
Aşırı yorgunluk, yoğunluk derken kendimi ihmal ettim ve gider ayak şimdi hastayım.
Dün kullandığım ilaçlar yaptıklarım v.s. beni ayağa dikti, halsizliğim ağrım falan yok çok şükür,
Yarın sabah ezanına kadar beni bu sıkıntıdan kurtaracak ne öneriniz varsa hepsini yapmaya hazırım.
Bu arada acil bir ihracat için işe gelmem gerekti yaklaşık sat 15:00 kadar çalışacağım, ama yakınımda aktar var oradan her türlü malzemeyi temin edebilirim.

Yanına mutlaka bir kutu antibiyotik,nurofem cold gibi bir ağrı kesici al
Bugün C vitamini suda çözünen tablet başla ve bol su iç cnm:KK34:

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.

kefir iç... birgünde değil 3 saate iyileşeceğini garanti ederim..çok kez test edildi ..onaylandı :KK34:

Bol bol soğan desem :KK1:

Çok ciddiyim, bir çok ilaç yanında hiç kalır.

Allah (cc.) kabul etsin. Dua ederken bizi de unutma :KK17:

kefir iç... birgünde değil 3 saate iyileşeceğini garanti ederim..çok kez test edildi ..onaylandı :KK34:
Çok teşekkür ederim, hemen 2 şişe alıp içeceğim.

Bol bol soğan desem :KK1:

Çok ciddiyim, bir çok ilaç yanında hiç kalır.

Allah (cc.) kabul etsin. Dua ederken bizi de unutma :KK17:
Soğan zaten çok severim mıhlaması olsa olur mu?
Soğanı kavurup üzerine pul biber ve yumurta ile harmanlayıp yesem fayda eder mi ki?
Çiğ olarak ta çok severim ama mideme dokunuyor.
Eve gider gitmez yiyeceğim. İşten de öğlen sularında çıkmaya çalışacağım.
Şu an tek sıkıntım burun kaşıntısı-akıntısı ve hapşırık.
Halsizliğim boğaz ağrım geçti. Sabah kahvaltıyı acılı ve limonlu ezogelin çorba ile yaptım.
Eve gidince de bol limonlu tavuksuyu çorba içmeyi düşünüyorum tabi yanında soğan mıhlaması...

Çok teşekkür ederim, hemen 2 şişe alıp içeceğim.

Soğan zaten çok severim mıhlaması olsa olur mu?
Soğanı kavurup üzerine pul biber ve yumurta ile harmanlayıp yesem fayda eder mi ki?
Çiğ olarak ta çok severim ama mideme dokunuyor.
Eve gider gitmez yiyeceğim. İşten de öğlen sularında çıkmaya çalışacağım.
Şu an tek sıkıntım burun kaşıntısı-akıntısı ve hapşırık.
Halsizliğim boğaz ağrım geçti. Sabah kahvaltıyı acılı ve limonlu ezogelin çorba ile yaptım.
Eve gidince de bol limonlu tavuksuyu çorba içmeyi düşünüyorum tabi yanında soğan mıhlaması...

Soğanı ye de nasıl yersen olur :KK1: Burun akıntısı için de aktarlarda çin yağı satılıyor. İyi gelebilir.

Yok kesinlikle damlatmıyorsunuz. Keskin ve çok hoş bir kokusu var zaten kokluyorsunuz. Zaten naneden yapılıyormuş.

Neden bahsettiğinizi anladım galiba.
Bir ara eltimde vardı küçücük bir şişe, migren ağrısı tuttuğunda alnına masaj yapıyordu rahatlatıyordu .
Sizinde dediğiniz gibi çok keskin bir kokusu var.

Zencefil-ihlamur-limin dilimi-ayva kabugu-ve elma dilimini kaynat ic sabaha kadar bir sryin kalmaz Allahin izni ile...Allah kabul etsin umreni kardesim bizlerede dua ve selametle.

Merhaba arkadaşlar.

canım Allah kabul etsin. ben de bekarken ailemle gitmiştim. kızınız ileride hayal meyal hatırlar ama yine de götürmeniz çok güzel olmuş. o kadar çocuk ve bebekli var ki şaşıracaksınız :) bizim türkler maalesef biraz korkuyorlar çocuk götürmekten ama Allah çok kolaylık veriyor. hamileylim inşallah ben de bebişim büyümeden gitmek istiyorum.

Gelelim gribe, öncelikle bol bol sıvı almanı tavsiye ederim. bol su bol çorba bol bitki çayları. bizim iş yerinde çok yoğun olduğumuz zamanlar hasta olmayalım diye yaptığımız çayın formülünü söyliyeyim. gerçekten birebir. çok iyi geliyor. :

bir kabuk tarçın(yıkanacak), bir elma (yıkanıp dörde bölünecek kabukları soyulmadan), taze zencefil( azcık küçük küçük doğranacak), biraz karanfil.

hepsi bir çaydanlıkta kaynatılıp biraz dinlendirilip çok soğumadan içilmeli. geçmiş olsun :)

rabbim şifa versin. Allah böyle hayıra çıkan yollarda insana yardım eder inşallah.

X