1 haftalık gebelik nasıl belli olur? Kan testinde belli olurmu?

Mehtoskuzu

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
240
332
23
Yumurtlama ve dollenmeden 9-10 gun sonra belli olabiliyor bazi kisilerde. Adet tarihiniz bu donemden 14 gun sonrasina denk gelir normal sartlarda. Adetiniz 11 gun gectiyse dollenmenin uzerinden 25 gun gecmis demektir ve belli olurdu
Peki ya yumurtlama zamanında olmadıysa?
Birde geç döllenme hakkında fikriniz var mı nedir o ya?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :79 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

WOMAN

Soğuk Nevale 🦔🍃
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2009
6.465
22.376
Peki ya yumurtlama zamanında olmadıysa?
Birde geç döllenme hakkında fikriniz var mı nedir o ya?
Yumurtlama zamaninda olmadiysa sperm neyi dolleyecek? Bazen, nadiren ayda 2 kez yumurtlanabiliyor ya da adete yakin yumurtlama oluyor, o zaman gec dollenme oluyor

Mehtoskuzu

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
240
332
23
Yumurtlama zamaninda olmadiysa sperm neyi dolleyecek? Bazen, nadiren ayda 2 kez yumurtlanabiliyor ya da adete yakin yumurtlama oluyor, o zaman gec dollenme oluyor
Teşekkürler. Adete yakın yumurtlamayla döllenme oldu diye düşünsem, 10 hadi 15 gün sonra belli olmaz mıydı kanda? Ya da neden bu kadar geçiyor olabilir nasıl bi sıkıntı olabilir ki

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.

WOMAN

Soğuk Nevale 🦔🍃
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
30 Mart 2009
6.465
22.376
Teşekkürler. Adete yakın yumurtlamayla döllenme oldu diye düşünsem, 10 hadi 15 gün sonra belli olmaz mıydı kanda? Ya da neden bu kadar geçiyor olabilir nasıl bi sıkıntı olabilir ki
Belli olurdu bence. Burda sormak yerine bir doktora gidip muayene olsaniz daha dogru olmaz mi

Mehtoskuzu

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
240
332
23
Belli olurdu bence. Burda sormak yerine bir doktora gidip muayene olsaniz daha dogru olmaz mi
Haklısınız. Ama ilçede yaşıyorum ve kadın doğum yok. Özel doktordan 1hafta sonrası için randevu aldım gidicem korkuyorum çözüm arıyorum

melek123456789

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2020
261
58
26
Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Adet gecikmemin 9.gününde kan testi negatif çıktı. Şuan 11.gün ve hiç bir leke dahi yok. Sizce kanda belli olmamış olabilir mi? Sonradan belli olurmu acaba?

Yani 1.haftada doğal olarak kanda çıkmaz öyle değil mi?
Kardeşim burda sana yazılanlar delimsaçması yeni hamile oldugumu öğrendim tam adet olmam gereken günde idrqrımda çıktı erken gebelik testi yaptım (predıctor.) yani çıkmaması imkansız kanda hele çıkmaması mümkün değil başka bi sorun olabilir

Bihterin Masali Saci

☮️❤️👩‍👦
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
3.315
6.295
Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Adet gecikmemin 9.gününde kan testi negatif çıktı. Şuan 11.gün ve hiç bir leke dahi yok. Sizce kanda belli olmamış olabilir mi? Sonradan belli olurmu acaba?

Yani 1.haftada doğal olarak kanda çıkmaz öyle değil mi?
Ben cıkmaz diye biliyorum canım🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2022

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mehtoskuzu

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
240
332
23

Mehtoskuzu

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
240
332
23
Kardeşim burda sana yazılanlar delimsaçması yeni hamile oldugumu öğrendim tam adet olmam gereken günde idrqrımda çıktı erken gebelik testi yaptım (predıctor.) yani çıkmaması imkansız kanda hele çıkmaması mümkün değil başka bi sorun olabilir
Anladım. Genelde hep bu şekilde anlatıyorlar. Teşekkürler