1 liralık tuvalet parası yüzünden öldürüldü

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
1 liralık tuvalet parası yüzünden öldürüldü
İstanbul Sarıyer'de, Fırat Karanvil, 1 liralık tuvalet parası nedeniyle tartıştığı ünlü bir restoranın sahibi tarafından öldürüldü.
Sitene Ekle
1-liralik-tuvalet-parasi-yuzunden-olduruldu-7220569.Jpeg

Sarıyer, Maslak, Bilim Sokak, Üçyol Camisi'nde tuvaletçilik yapan 2 çocuk babası Fırat Karanvil, geçen cumartesi günü tabancayla göğsünden vurularak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Emniyeti'ne bağlı Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri cinayetin 1 liralık tuvalet parası nedeniyle işlendiğini belirledi.

BOZUK PARASI YOKTU

Habertürk'ten Müslüm Sarıyar'ın haberine göre , ünlü bir restoranın sahibi olan kayınbiraderlerini ziyaret eden Bayram A., öğlen saatlerinde Üçyol Camisi'nin tuvaletine girdi. Bozuk parası olmayan Bayram A., kasten yaralama, kötü muamele suçlarından kaydı olan tuvalet işletmecisi Fırat Karanvil ile tartıştı. İddiaya göre, bozuğu olmadığı için hakarete uğrayan Bayram A., kayınbiraderlerinin işyerine giderek parasını bozdurdu. Daha sonra Fırat Karanvil'in 1 lirasını vermek için tuvalete gitti. Bu sırada tartışma yeniden alevlenince Fırat Karanvil bıçak çekerek, Bayram A.'nın üzerine yürüdü.

TABANCAYLA VURDU

Eniştelerinin hakarete uğraması üzerine, Selahattin İnci (32) ve Mustafa İnci (25), silah alarak, Fırat Karanvil'in yanına gitti. Karanvil'le tartışan 2 kardeşten Selehattin İnci, kardeşinin getirdiği tabancayla Fırat Karanvil'i vurdu. Sağ göğsüne kurşun isabet eden Karanvil kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

TUTUKLANDI

Olayla ilgili Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Mustafa İnci ve ağabeyi Selehattin İnci gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Selehattin İnci tutuklanırken, kerdeşi adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
http://www.milliyet.com.tr/1-liralik-tuvalet-parasi-yuzunden-gundem-2265507/

Pisi pisine ölmek böyle bişey mi? Bunun başka bi deyişide varda demiyeyim şimdi.

konu dışı ama camiilerin tuvaletleri neden paralı olur hiç anlamış değilim.

Ben söyleyeyim ihtiyaç sahibi kişilere gelir olması için Tuvaletler paralı yani maddi durumu kötü olan kişilere tahsis ediliyor. Bi de tuvaletini temizliği falani filani da var.

Konuyla ilgili olarak da haberlerde gördüm. Adamın evi tam tuvaletin dibinde maddi durumu cok kötü ve ordan gecimini sagliyor çocuğu var. 2 cocuk yetim kaldı. Allah belasını versin o katilin. Yazıklar olsun.
Allah rahmet eylesin bu adama da inşallah. Eşine ve sevdiklerine sabır diliyorum..

Ben söyleyeyim ihtiyaç sahibi kişilere gelir olması için Tuvaletler paralı yani maddi durumu kötü olan kişilere tahsis ediliyor. Bi de tuvaletini temizliği falani filani da var.
Yine de saçma bana göre . En azından şart olmayabilir ücret. Sonucta camii de namaz kılınıyor ve namaz için abdest lazim belki fakir biri sırf parası olmadığı için lavaboyu kullanamadığından namaz kılamayacak.

Yine de saçma bana göre . En azından şart olmayabilir ücret. Sonucta camii de namaz kılınıyor ve namaz için abdest lazim belki fakir biri sırf parası olmadığı için lavaboyu kullanamadığından namaz kılamayacak.

Hemfikirim. .
Sıkışık namaz olmaz. .
ücretsiz olmalı . .
Diyanete bu konuyu yazmıştım. .

Adama çok üzüldüm. .
1 tl için ölmek . .
Nasıl bir dünyada yaşıyoruz. .

konu dışı ama camiilerin tuvaletleri neden paralı olur hiç anlamış değilim.
ya temiz olsun bir ibadet yerinde tuvalet kokusu gelmesin bırak paralı olsun
bazen camilerin önünden geçerken burnumu kapatmamak için zor dayanıyorum

Aralarinda zaten daha once de bu 1 lira davasindan husumet oldugu iddia ediliyormus ve bu katil herif restoraninda 3 tane tuvalet olmasina ragmen bilerek camiye gitmis..Bela resmen.Keske Allaha havale edip almasaymis ta yasasaymis adam.Kaldiklari tek goz odayi da gordum.Icim acidi.

Konuyla ilgili olarak da haberlerde gördüm. Adamın evi tam tuvaletin dibinde maddi durumu cok kötü ve ordan gecimini sagliyor çocuğu var. 2 cocuk yetim kaldı. Allah belasını versin o katilin. Yazıklar olsun.
Allah rahmet eylesin bu adama da inşallah. Eşine ve sevdiklerine sabır diliyorum..
Ben tam anlamadım öldürülen mi kasten yaralamadan filan sabikaliymis katil mi

Ben öyle düşünmüyorum acikcasi. Ucretsiz olan camilerin tuvaletleri berbat durumda maalesef ki. Zaten maddi durumu kötü kisilerden para almiyorlar.. Cok denk geldim yani..

Haberlerde izledim cok üzüldüm.Tuvaletin dibinde bir odada yasiyorlar ailecek. Parayi vermeyen de lokanta sahibi.

X