1.sınıf öğretmenleri paylaşım alanı

cityangel

BAL KÜPÜ
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
270
1
bu sene 1. sınıfları okutacak öğretmenler burdan paylaşalım yaptıklarımızı...
benim bu gun 45 öğrencimden sadece 25 i geldi maalesef her gün 3-5 kişi artarsa sayımız her güne aynı baslayacağız gibi görünüyor. Veliler daha ilgili olsun isterdim nasıl bir bezginliktir ki ilk gün çocuğu bir heyecanla okula getirmez insan CADIARZU
bu gun oyun oynadık ,sarkı söyledik, bahçede oyunlar oynadık , okulu gezdik yarı için kuru boya istedim sadece boyama yaprakları dağıtacağım. Sonraki günde oyun hamuru falan isteyip perşembe cizgi ççalışmalarına geçmeyi düşünüyorum.

candycloud

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2009
420
108
35
merkez bir okuldasınız sanrım öğretmenim:)ramazan yüzünden velilerdede çocuklardada rehavet var asıl haftaya çok daha ilgili olacaklardır die düşünüorum ben yarın başlayacam ilk günümüze nasipse bugün toplantımız vardı göremedim birlerimi:)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1543 gün geçti.

cityangel

BAL KÜPÜ
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
270
1
istanbuldayım ama merkez değil :) bir çoğu köye gitmiş bayram dönüşünü bekliyor gerçi bugun de vardı sayıda artış ama bakalım bu gün biraz daha az yoruldum

bersuuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
3.773
3
merhaba bende aynı başlığı açıcaktım ki siz benden önce davranmışsınız bende ilk defa 1 leri okutacağım 5 yıllık öğretmenim ama sanki ilk defa öğretmenlik yapacak gibi heyecanlıyım

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.637
95
olsun öğrenci sayın azdır, ben işleri yetiştiremiyorumm 1. sınıf öğretmenlerine nöbet tutturmasınlar, evrak kaydı tutturmasınlar yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

seymaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2011
146
1
ben sınıf öğretmenliği 3.sınıfta okuyorum henüz. hayat bilgisi dersinde 1.sınıf okul heyecanım- duyguların yüzleri var konusunu anlatacağım. neler yapabilirim etkinlik olarak

aaslii

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
193
40
ben de bu sene 1. sınıf okutuyorum ,ü sesini verdim bugün.Sizler hangi sestesiniz?Henüz birleştirme yapamayan öğrencilerim var.Farklı yöntemler uygulayanlar var mı?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2214 gün geçti.

hatimesude

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
5
0
31
merhaba kızım 1.sınıfı gidiyor ama hala okumayı ögrenemedi çok caresizim yardım edin 1saniye önce söyleyip okuttugum kelimeyi 1saniye sonra unutuyor arkadaşlarından çok geride harflerin çogunu tanıyamıyor ve birleştirme hiç yapamıyor okulda ögretmenide okuyamıyor nasılsa diye okutmuyor kendim evde nasıl bi yol izleyebilirim ögretmen hiç yardımcı olmuyor dikkat dagınıklıgı olabirmi diye pskiloga götürmeyi düşünüyorum faydası olurmu ne yapabilirim okumayı bilmedigi için ders çalıştırmak çok zor yardım edin.

hatimesude

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
5
0
31
merhaba kızım 1.sınıfı gidiyor ama hala okumayı ögrenemedi çok caresizim yardım edin 1saniye önce söyleyip okuttugum kelimeyi 1saniye sonra unutuyor arkadaşlarından çok geride harflerin çogunu tanıyamıyor ve birleştirme hiç yapamıyor okulda ögretmenide okuyamıyor nasılsa diye okutmuyor kendim evde nasıl bi yol izleyebilirim ögretmen hiç yardımcı olmuyor dikkat dagınıklıgı olabirmi diye pskiloga götürmeyi düşünüyorum faydası olurmu ne yapabilirim okumayı bilmedigi için ders çalıştırmak çok zor yardım edin.

aaslii

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
193
40
kızınız kaç aylık o da önemli, benim sınıfım da 2008 li öğrenciler dikkatini toplamakta güçlük çekiyor. Renkleri ,basit kavramları tanıyor mu ? Eğer bunlarda da sıkıntı varsa belki öğrenme güçlüğü olabilir .Tabi her çocuğun öğrenme süresinin farklı olduğunu unutmamak lazım. Umutsuzluğa kapılmayın.

aaslii

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
193
40
Tüm sesleri bitirdikten sonra okumakta zorlanan öğrencilerle eksik seslerden tekrar baştan başlayacağım. Yarıyıl tatili için de onlara 2li 3 lü hecelerden ve seslerden oluşan bol görselli ödev vericem .Belki kızınızın öğretmeni de öyle yapacaktır.