İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf zorunlu olup da göndermek istemeyenler

gulendam_34

inanmak yolun yarısıdır :)
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2012
14.490
16.612
Merhaba Arkadaşlar
2015 Ağustos doğumlu kızımı bu sene 1. sınıfa göndermek istemiyorum

Hem pandemi hemde bazı ufak tefek sorular yüzünden
Yabancı wc lerden korkma, boyunun sadece 1 m olması vs
Öyle evhamlı vs değilimdir aslında ama gerçekten çok minik daha
RAM Raporu almak hem sıkıntılı hem de zormuş
Okula göndermeyip devamsızlıktan kalsın dendi ama riskli olur mu cezası olur mu?
Bilemedim kafam karıştı

Merhaba Arkadaşlar

Okula göndermeyip devamsızlıktan kalsın dendi ama riskli olur mu cezası olur mu?
Bilemedim kafam karıştı
Merhaba devamsızlıktan kalma durumu icin ceza olur mu yorumsuzum fakat 2 cocuk annesi olarak nacizane önerim kızınızı korkulari boy ve pandemi yüzünden göndermeme durumuna girmemeniz olurdu:)

Oglumda yasadım endiseli bir anne degilimdir bende ama yasadim.Düsündügüm sekilde gerceklesmedi cok güzel gelisti sürecimiz.3 ay okula gitti gerisi hep online egitimle devam etti ve 3.sınıfa gectik.Okulda adeta evde olan korkularindan arinmisti beni asiri sasirtmisti..

Çocuklar yasitlari ile bir arada olduklarinda otomatik sürü psikolojisi ile her türlü idare ediyorlar diye düsünüyorum.

İletinizde saklı aslında "inanmak yorun yarısıdır"
Hayırlısı olsun haklarinda tüm evlatlarin.🦋

Merhaba.benim çocuğumda kızınızla yaşıt. Ben göndericem hayirlisiyla kadınıda yaptık. Hepimizin çekinceleri var elbette ama bu korkuları minimuma indirerek yeni normalin bu olduğunu kanıksamamız gerekiyor bu yıl göndermezsek seneye daha farkli salginlarla karsilasmayacagimizin garantisi yok maalesef.isnallah biter tüm dünya kurtulur. Geçen yıl anaokuluna gonderiyrodum evden çıkmadan mutlaka tuvaletini yaptırıyordum zaten kendisi halladeyor.kurkularimizdan arınmamız gerekli diye düşünüyorum yıllarından çalmayalım evlatlarimizin

Merhaba devamsızlıktan kalma durumu icin ceza olur mu yorumsuzum fakat 2 cocuk annesi olarak nacizane önerim kızınızı korkulari boy ve pandemi yüzünden göndermeme durumuna girmemeniz olurdu:)

Oglumda yasadım endiseli bir anne degilimdir bende ama yasadim.Düsündügüm sekilde gerceklesmedi cok güzel gelisti sürecimiz.3 ay okula gitti gerisi hep online egitimle devam etti ve 3.sınıfa gectik.Okulda adeta evde olan korkularindan arinmisti beni asiri sasirtmisti..

Çocuklar yasitlari ile bir arada olduklarinda otomatik sürü psikolojisi ile her türlü idare ediyorlar diye düsünüyorum.

İletinizde saklı aslında "inanmak yorun yarısıdır"
Hayırlısı olsun haklarinda tüm evlatlarin.🦋
birde şu var çalışıyorum
tam anaokuluna gidiyor 1 yıl daha devam etsin istiyorum
hiç 1. sınıf çocuğu değil gibi inanın
birde diyorum ya farklı wc görünce korkusundan wc ye gitmez
sonunda tutamaz ya altına falan yaparsa diye endişe ediyorum

büyük ihtimal online olacak diyorlar birde

Bende istemiyorum hiç gitmesini bu yıl hiç hazır değildim 4 yaşında birde küçüğüm var onu anaokuluna verince seneye başlasın istiyordum göz numaraları çok yüksek kızımın çok fazla düşüyor devlet hastanesinde çocuk doktoruna götürdüm çocuk gelişimciye yönlendirdi ama sıkıntı yok raporu verdi uzman malesef rapor alamadım özel hastane verir mi acaba

Bende istemiyorum hiç gitmesini bu yıl hiç hazır değildim 4 yaşında birde küçüğüm var onu anaokuluna verince seneye başlasın istiyordum göz numaraları çok yüksek kızımın çok fazla düşüyor devlet hastanesinde çocuk doktoruna götürdüm çocuk gelişimciye yönlendirdi ama sıkıntı yok raporu verdi uzman malesef rapor alamadım özel hastane verir mi acaba
merhaba
hangi raporu alamadınız ram raporunu mu?
devlet hastanesi çocuk ve ergen psikiyatristinden e rapor almanız gerekiyor barkodlu ve imzalı
o işleniyor sonra onu rama götürüyorsunuz orda kabul olursa 1 yıl daha anasınıfına gidiyor
bakalım yarın psik. randevumuz var
alabilecek miyim bilemiyorum

Merhaba Arkadaşlar

Bilemedim kafam karıştı
bende pandemiden korkuyorum ama seneye benim kadar olabilir :) o yüzden göndereceğim benim oğlumda pis wc girmez malum devlet okullarının pek temiz olmuyor belki pandemiden ötürü temiz tutarlar. özel okula vermeyi de çok istedim ama gene okullar kapanırsa paramız boşa gidebilir diye vazgeçtik.

Kizinizi gonderdiniz mi ya da rapor aldiniz mi.bende bu sene ayni durumdayım

Kizinizi gonderdiniz mi ya da rapor aldiniz mi.bende bu sene ayni durumdayım
Merhaba konuyu ben açmıştım
geçen yıl ram raporu alıp göndermedim bu sene başlayacak
Ağustos 23 de rapor süresi doluyor onu iptal ettireceğim 23 ünden sonra kaynaştırma görünmeyecek

Merhaba, ram raporu alma konusunda nasıl bir yol izlediniz? Anlatabilir misiniz? 💐
önce herhangi bir devlet hastanesi çocuk ve ergen psikiyatri doktorundan randevu alıyorsunuz
onlar yeterli değildir tarzı rapor veriyor
sonra RAM a o raporla başvuruyorsunuz sizi yönlendiriyorlar

raporlar 1 yıllık oluyor 1 yıl sonra da sildirmeye gidiliyor yine aynı yol izlenerek

Merhabalar tam aradığım konu aslında buarasi sizlere birşey sormak istiyorum oğlum Kasım 2018 doğumlu birkaç ay sonra 4 yaşına girecek bu yıl herhalgi bir okula yollamayacagim sadec oyun grupları gibi kısa süreli kurumlara gidicez aklıma takılan ben 1. Sınıfa hangi sene gondermeliyim?
Önumuzdeki yıl 2023 Kasım'da 5 yaşına girecek 5 e girmeden Eylül ayında 58 aylıkken anasınıfına başlamalı ve
diğer sene 2024 eylül 70 aylıkken 1. Sınıfa mi gondermeliyim bu şekilde yollarsam daha 6 yaşına girmeden 1. Sınıfa başlamış olacak bana biraz küçük geliyor.
Yada 2024 eylül de 70 aylıkken anasınıfına gönderip 2025 eylül 7 yaşına girmesine 2 ay kala 1. Sınıfa mi gondermeliyim ? Bu dsekilde olduğunda dilekçe vermek zorunlumu ?
diğer oğlum tam 6,5 yaşında başlamıştı doğum ayı olarak çok ideal di ama böyle Eylül sonrası doğanlar için biraz sıkıntıli bir durum sizce ne yapmalıyım tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi ben çok kararsız kaldım kimi bu şekilde olanlar kesinlikle göndermeyip 7 yaşına gireceği yılı bekletiyor sınıfın en küçüğü olacağına büyüklerden olsun deniyor şaşırdım kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim

X