1 y覺l + pko + tsh + s覺f覺r belirti= 什

Safderun

ye
Kay覺tl覺 ye
17 ubat 2021
751
283
襤te bekliyorum 25inde kalp at覺s覺na gidicem. uan i癟in biraz karn覺mda ar覺lar var sende de var m覺
Ben覺m sol kas覺k batmalar覺m var aniden oluyor onun d覺覺nda 羹羹me 癟ok var can覺m bide idrarda l繹kosit yuksek 癟覺kt覺 belirtiler bunlar su an i癟in baka biey覺m yok
Kalp at覺覺 hang覺 haftaya denk gelm覺 olacak

Ddm100515

ye
Kay覺tl覺 ye
14 Ocak 2021
379
434
24
Ben覺m sol kas覺k batmalar覺m var aniden oluyor onun d覺覺nda 羹羹me 癟ok var can覺m bide idrarda l繹kosit yuksek 癟覺kt覺 belirtiler bunlar su an i癟in baka biey覺m yok
Kalp at覺覺 hang覺 haftaya denk gelm覺 olacak
Anlad覺m can覺m benim haftaya 7 hafta 3 g羹nl羹k olmu oluyor. Asl覺nda bu hafta gitsem mi diye d羹羹n羹yorum neden 7.haftay覺 bekliyoruz bilemedim. Sen ka癟tas覺n uanda

Bebeimin doaca覺 muhtemel tarih : 08-02-2022

Hamileliimin 13. haftas覺 i癟indeyim.
Bebeimi kuca覺ma almama 195 g羹n kald覺.

n羹m羹zdeki 2 hafta i癟inde bazen bebeinizin b繹brekleri taraf覺ndan oluturulan idrar amniyotik s覺v覺 i癟ine at覺lmaya devam edecek. Bebeinizin her bir b繹brei 800.000 hassas nefron ve at覺k tarama h羹cresi i癟erir. Anneler, art覺k hareketlerinizi k覺s覺tlamayacak ve kan dola覺m覺n覺 engellemeyecek rahat k覺yafetler giymee balamal覺s覺n覺z.

Bebeimin yakla覺k a覺rl覺覺 : 26 gr. - Yakla覺k boyu : 54 mm. (Batan Popoya)

Hamilelik G羹nl羹羹n羹 襤mza alan覺na eklemek i癟in t覺klay覺n

Ddm100515

ye
Kay覺tl覺 ye
14 Ocak 2021
379
434
24

n羹m羹zdeki 2 hafta i癟inde bazen bebeinizin b繹brekleri taraf覺ndan oluturulan idrar amniyotik s覺v覺 i癟ine at覺lmaya devam edecek. Bebeinizin her bir b繹brei 800.000 hassas nefron ve at覺k tarama h羹cresi i癟erir. Anneler, art覺k hareketlerinizi k覺s覺tlamayacak ve kan dola覺m覺n覺 engellemeyecek rahat k覺yafetler giymee balamal覺s覺n覺z.

Sheraaa

ye
Kay覺tl覺 ye
6 Ekim 2020
280
266
K覺zlar daha yeni 繹renmi bulunmaktay覺m bug羹n doktora gittim beta hcg 1130 civar覺 癟覺kt覺 ama keseyi g繹remedik. 襤ki g羹n sonra tekrar gidicem inallah bir sorun yoktur g繹renlerin duas覺n覺 istiyorum uan konumak i癟in erken ama bu konuda cokca mesaj yazm覺s konu acm覺s biri olarak sevincimi ve yaad覺klar覺m覺 paylamak istedim. 襤nallah sal覺kl覺 ilerler...

1 senedir bebek istiyorum. ok y覺llarca doum kontrol hap覺 kulland覺m s羹rekli doktora gittiimde bir sorun yok kullanmaya devam et denilmiti. Ne zaman b覺rakmaya kalksam adetim asla d羹zelmiyor sanc覺larla acilde buluyordum kendimi. sonra evlendim okul oldugu icin istemedim ve karar verdik b覺rakt覺m.

襤lk ay kesin hamilelik belirtileri gecikme vs hatta aerme bile yaad覺m o zamanlar 癟ok da hemen olsun diye d羹羹nm羹yordum ama yinede beklentim vard覺. Tecr羹besizlik de vard覺. Bir ay iki ay derken 羹癟羹nc羹 ay doktora gittim. Pko tehisi konuldu. 襤nofolic kulland覺m soan suyu yapt覺m. Hemen tedaviye balamak istemedik.

2 3 ay da 繹yle ge癟ti. Yine olmay覺nca klomene balamaya karar verdik ama her gittiimde ya re癟eteyi yazmay覺 unuttu doktor ya da ben eczanelerde bulamad覺m alamad覺m. S羹rekli bir aksilik. Sonra ie balad覺m doktora gidip gelmeyi kestim. Tamamen bitkisel k羹rlere dadand覺m. Tabi bu esnada tsh prolaktin vs hep olmas覺 gereken d羹zeydeydi.

Pko da olsam adetim her ay gelirdi. Max 35 g羹n i癟inde olurdum. 襤ki ay 繹nce bu s羹re uzamaya balad覺. Arkada覺m覺n 覺srar覺yla test yapt覺m negatif.
Sonra art覺k doktora gitmem gerekiyor diyerek kad覺n douma randevu ald覺m. Orda bir sorun g繹z羹kmediini s繹yledi. Ama tsh 10 癟覺km覺t覺. Dahiliye b繹l羹m羹nden randevu ald覺m ve levo...25mg isimli ilaca balad覺m. Testere dili aslanpen癟esi ve civan per癟emi i癟tim. Doktor bu ekilde 癟ocuk olmayaca覺n覺 yine de korunmam覺 s繹yledi. Arada ka癟aklar oldu. Dikkat etmemitim asla 羹midim yoktu.

Yakla覺k bir bucuk ayd覺r bu ilac覺 kullan覺yorum. Bu ay yine adet olmad覺m. Hep demekki ie yaramad覺 diye d羹羹n羹yorum. Bu esnada yapmamam gereken ne varsa yapt覺m. Koltuklar覺 癟ekip temizlik yer duvar hal覺 silme a覺r a覺r 癟antalar valizler ta覺ma ne ararsan... S覺f覺r ihtimal

Haftaya eimin randevusu vard覺. Ona da bakt覺rmak istedik. Bende ilac覺n etkisini 繹renmek icin dahiliyeden ve klomene balamak icin kad覺n doumdan randevu ald覺m. Gitmeden de eim test alm覺t覺 onu yapay覺m dedim.
襤lk test bozuktu. T var C yok. Allah Allah art覺k yetti gari bu ne sa癟mal覺k dedim oturdum. Aradan yar覺m saat ge癟ti. 襤kinciyi de yapt覺m. Yapar yapmaz iki 癟izgi de 癟覺kt覺. Elim aya覺m titriyor balad覺m alamaya. Ben imdi hamile miyim yani?

Sonra bu da kesin bozuk diyerek iki test daha yapt覺m hepsi pozitif. Hep o 癟izginin olumas覺n覺 g繹rmek icin beklemitim. Sonras覺 Sar覺lmalar alamalar. Hala alg覺lam覺 deilim asl覺nda daha cok korkuyorum.

Belirti k覺sm覺na gelirsek;
Bu zamana kadar her belirtiyi farkl覺 zamanlarda yaad覺m. Hi癟 belirti olmayan zamanlar da oldu. Ama sonuc s覺f覺rd覺. Kafama cok takt覺g覺m yada hic takmad覺g覺m zamanlar oldu. Son bir iki ayd覺r takm覺yordum. Takmamak deil de b覺km覺t覺m art覺k. Hevesim ka癟m覺 umutsuzdum. Ama bu ay hi癟 beklemiyordum ger癟ekten. Adetimin 40. G羹n羹 ve ben yeni test yap覺yorum. Ama doktor ge癟 d繹llenme oldugunu s繹yledi.
Hi癟癟 bir ey hissetmedim. Hissetmiyorum. Ne adet ne gebelik belirtisi yok. Karn覺m覺n alt覺nda ikinlik vard覺 wcye c覺kam覺yordum. Bu say覺l覺rsa bitek bu var.
ok uzatt覺m affedin. 襤nallah sal覺kl覺 devam eder. Ge癟en haftalarda cocugum olmuyor konular覺na yazarken bu hafta hamileyim. 襤nallah derdimi paylaan herkese nasip olsun歹
Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin Rabbim hepimize tum isteyenlere yasatsin bu duyguyu. 歹尿

Ddm100515

ye
Kay覺tl覺 ye
14 Ocak 2021
379
434
24

Suzan77

Yeni ye
Kay覺tl覺 ye
1 Nisan 2021
17
2
24
Merhaba , 3 ayl覺k evliyim ve bu ay polikistik over hastas覺 olduumu 繹rendim. Cocuk d羹羹nd羹羹m羹z i癟in doktorum bana primolut ad覺nda bi ila癟 verdi ve bu ay onu kullanmam覺 s繹yledi hamile kalmam覺 kolaylat覺racakmis .
Ayn覺 zamanda ben ovulasyon takibi de yapmaya balad覺m bu ay adet bitiminden beri bug羹n 20.g羹n olmas覺na ramen yumurta gelmedi acaba gelir mi bu ay ?
Benim gibi pko olup bu ilaci kullanip hamile kalan var m覺?
Bu sendromu atlatan var m覺 ?
Tecr羹belerinizi benimle payla覺r m覺s覺n覺z?
Ger癟ekten duygusal , psikolojik a癟覺dan y覺pratan bi s羹re癟.
Cevaplar覺n覺zi bekliyorum simdiden teekk羹rler
Can覺m hi癟 korkma benim bi yak覺n覺m tedavi oldu 4 ay ge癟meden 癟atlama inesiyle hemen hamile kald覺 onada 癟ocuun olmaz falan deyip moralini bile bozan doktorlar olmutu i癟ini ferah tut hep olumlu d羹羹n ne kadar sitres yaparsan o kadar olmuyo ak覺覺na b覺rak allah覺n izniyle hereyin 癟繹z羹m羹 var. Bende vajinumusum bende 癟ocuk istiyorum ama korkular覺m 繹n羹ne geciyo嫖

Pelinsu26

ye
Kay覺tl覺 ye
15 Nisan 2020
35
19
26
ncelikle Allah kuca覺na almay覺 nasip etsin. Ben de 2 y覺ld覺r 癟ocuk istiyorum. Bana da dua edin l羹tfen 仆 bu ay soan suyu i癟mitim. Doktor tedaviden 繹nce glifor vermiti. Hi癟 adet gecikmem olmazd覺 adet gecikmesi olduktan 3 g羹n sonra kanda bakt覺m negatif. Umar覺m benim de ge癟 d繹llenmedir. Adetimden 6 g羹n ge癟ti doktora randevu ald覺m sal覺 g羹n羹ne. Hi癟 umudum yok ama. Soan suyu gecikme mi yapt覺 acaba

Mavera4268

MAV襤 ve M襤A
Doa Severler Kul羹b羹
Kay覺tl覺 ye
20 May覺s 2021
584
914
20
ncelikle Allah kuca覺na almay覺 nasip etsin. Ben de 2 y覺ld覺r 癟ocuk istiyorum. Bana da dua edin l羹tfen 仆 bu ay soan suyu i癟mitim. Doktor tedaviden 繹nce glifor vermiti. Hi癟 adet gecikmem olmazd覺 adet gecikmesi olduktan 3 g羹n sonra kanda bakt覺m negatif. Umar覺m benim de ge癟 d繹llenmedir. Adetimden 6 g羹n ge癟ti doktora randevu ald覺m sal覺 g羹n羹ne. Hi癟 umudum yok ama. Soan suyu gecikme mi yapt覺 acaba
Can覺m soan suyu adet s繹kt羹r羹r i癟me belki ge癟 d繹llenmedir aman ha inallah hamilesindir

Ddm100515

ye
Kay覺tl覺 ye
14 Ocak 2021
379
434
24
ok saolun inallah Rabbim kucag覺n覺z覺 doldursun sal覺kl覺 bebeklerle. Tabiki ge癟 d繹llenme olabilir pko varsa ge癟 d繹llenme ihtimali art覺yor d羹zensiz yumurtlama nedeniyle. Onun d覺覺nda soan suyu benim kist g繹r羹nt羹m羹 hafifletmiti ayr覺ca aslanpen癟esi ve civanper癟emi i癟tiim ay hamile kald覺m ben etkisi nedir bilemiyorum. Hormonlarla alakal覺 bir durum vard覺 benim. Rahim filmi 癟ektirmeniz m羹mk羹nse onu da ihmal etmeyin einiz gitti mi doktora

Pelinsu26

ye
Kay覺tl覺 ye
15 Nisan 2020
35
19
26
ok saolun inallah Rabbim kucag覺n覺z覺 doldursun sal覺kl覺 bebeklerle. Tabiki ge癟 d繹llenme olabilir pko varsa ge癟 d繹llenme ihtimali art覺yor d羹zensiz yumurtlama nedeniyle. Onun d覺覺nda soan suyu benim kist g繹r羹nt羹m羹 hafifletmiti ayr覺ca aslanpen癟esi ve civanper癟emi i癟tiim ay hamile kald覺m ben etkisi nedir bilemiyorum. Hormonlarla alakal覺 bir durum vard覺 benim. Rahim filmi 癟ektirmeniz m羹mk羹nse onu da ihmal etmeyin einiz gitti mi doktora
Pko var, doktor tedaviden 繹nce glifor verdi kullan覺yorum. Eimde bir sorun bulunmad覺. Adet olmay覺 bekliyordum rahim filmi 癟ekilecek. Bir de soan suyu deneyim dedim ama hata m覺 yapt覺m bilmiyorum. Ak覺nt覺m 癟ok fazla var doktora sal覺 gidicem ama kafam 癟ok kar覺t覺 Normalde ben adete 3 4 g羹n kala yumurta g繹rd羹羹m olurdu. Bu ay takipte etmedim. Hay覺rl覺s覺 art覺k

Ddm100515

ye
Kay覺tl覺 ye
14 Ocak 2021
379
434
24
Pko var, doktor tedaviden 繹nce glifor verdi kullan覺yorum. Eimde bir sorun bulunmad覺. Adet olmay覺 bekliyordum rahim filmi 癟ekilecek. Bir de soan suyu deneyim dedim ama hata m覺 yapt覺m bilmiyorum. Ak覺nt覺m 癟ok fazla var doktora sal覺 gidicem ama kafam 癟ok kar覺t覺 Normalde ben adete 3 4 g羹n kala yumurta g繹rd羹羹m olurdu. Bu ay takipte etmedim. Hay覺rl覺s覺 art覺k
Aynen 繹yle hay覺rl覺s覺 olsun ama tabiki inallah vard覺r