10 günlük tatlısız beslenme ve yürüyüş günlüğü

kimuhendis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2022
38
35
  • Merhaba Arkadaşlar! 10 gün boyunca meyve haricinde tatlı yemeyerek, yeterli su içerek ve günlük en az 6bin adım yürüyerek vücutta ne tür bir değişiklik olacağını beraber gözlemleyelim.
  • Diğer gıdalar her zaman yediğimiz gibi olacak.
  • 9 Nisan Cumartesi günü buraya boy, kilo ve ölçülerimi yazarak başlayacağım.
  • Bana katılmak isteyenleri beklerim. Her günün sonunda o günkü hedefi başarıp başaramadığımızı not edelim.
  • 2022 yaza fit girelim.

Selam kızlar. Söylediğim gibi yarından itibaren 10 gün boyunca şekerli gıdalar tüketmemeye başlıyorum. Pilav, makarna, ekmek gibi gıdalar da şeker içeriyor ama burada benim hedefim içinde rafine şeker olan bisküvi, çikolata ve her türlü tatlıyı tüketmemek olacak. Neyse ki meyve suları, ve gazlı içecekler içmiyorum. Katılmak isteyen olursa bunlar da tüketilmemeli. Meyve yiyebiliyoruz.
Dün yürüyüşe başladım ve 8500 adım atmıştım. Bugün de en az 6bin adım atacağım. Dün akşam sütlü tatlı yedim ve bu sabah kahvaltıda yine tatlı bir şey yedim. Diyetim yarından itibaren başlıyor ve artık rafine şekerli hiç birşey yemeyeceğim. Her günü buraya rapor edeceğim.
:)

Çok iyi olmuş canim yuruyus de sıkıntı yokta malesef çikolatayı çok seviyorum seni takip edeceğim 👍👍👍👍

Selam kızlar. Söylediğim gibi yarından itibaren 10 gün boyunca şekerli gıdalar tüketmemeye başlıyorum. Pilav, makarna, ekmek gibi gıdalar da şeker içeriyor ama burada benim hedefim içinde rafine şeker olan bisküvi, çikolata ve her türlü tatlıyı tüketmemek olacak. Neyse ki meyve suları, ve gazlı içecekler içmiyorum. Katılmak isteyen olursa bunlar da tüketilmemeli. Meyve yiyebiliyoruz.
Dün yürüyüşe başladım ve 8500 adım atmıştım. Bugün de en az 6bin adım atacağım. Dün akşam sütlü tatlı yedim ve bu sabah kahvaltıda yine tatlı bir şey yedim. Diyetim yarından itibaren başlıyor ve artık rafine şekerli hiç birşey yemeyeceğim. Her günü buraya rapor edeceğim.
:)
Bugün gün bitmeden 8bin adımı tamamladım.

Merhabalar, günlüğünüz hayırlı olsun. Ramazan’dan sonra yine böyle bir programınız olursa seve seve katılmayı isterim. 🌼
Kolaylıklar dilerim 🥰

1. Gün: Bugün rafine şeker hiç bir yiyecek yemedim. Tatlı olarak 1 elma ve 1 tane kuru incir yedim, canımın da çekmediği bir dönemdeyim galiba. Dizim ağrıdığı için 4500 adım atıp eve döndüm. Tek sıkıntım bol su içmiyorum, yarın su içmekte daha dikkatli olacağım.
Boyum:166 cm
Şu anki kilom: 63.5 kg
Göğüs-Bel-Göbek Çev-Kalça: 90-75-93.5-106 cm
Adım sayısı: 4500
Su: 4 bardak

Olur tabii, çok sevinirim. Bugün ilk günümdü zaten. Yarın yorumunu bekliyorum o halde🥰
Şimdiden annemi temvihledim. Lütfen pazar tatlısı yapma :KK70:
Bu 10 günü başarıyla atlatırsam 14 gün 20 gün diye diye gitmek istiyorum.
Ben de diyabete yatkınlık olduğu için basit karbonhidratları da dahil ettim. Makarna vs

Anladım, hasta olmadan önlemini almak en güzeli. Rafine şekerleri hayatımızdan mümkün mertebe çıkarmak gerek.

Ben de diyabete yatkınlık olduğu için basit karbonhidratları da dahil ettim. Makarna vskolay gelsin bakalım

Ben de diyabete yatkınlık olduğu için basit karbonhidratları da dahil ettim. Makarna vs
Haydi kolay gelsin🤗

Bu sürece dahil olmak istiyorum pazar günü başlamak istiyorum kabul ederseniz

Hosbuldum inşallah başarılı oluruz. Bir haftadır yürüyüş yapiyordum ve sahursuz oruç tutuyorum fayda etmedi

Hosbuldum inşallah başarılı oluruz. Bir haftadır yürüyüş yapiyordum ve sahursuz oruç tutuyorum fayda etmedi
Yürüyüş çok iyi olmuş, devam.İstikrarlı olursak başarırız merak etmeyin. Yalnız sahursuz oruç sağlıksız olabilir. Sahurda tatlısız kahvaltı veya bir çorba da olsa birşeyler yiyin ve bol su için. Uzun süre susuzluk böbreklere için çok zararlı.

Yürüyüş çok iyi olmuş, devam.İstikrarlı olursak başarırız merak etmeyin. Yalnız sahursuz oruç sağlıksız olabilir. Sahurda tatlısız kahvaltı veya bir çorba da olsa birşeyler yiyin ve bol su için. Uzun süre susuzluk böbreklere için çok zararlı.
Şu içiyorum sadece if diyeti gibi olsun diye bir öğün besleniyorum
Iftarda ipin ucu kaçıyor🙄tatlısız nasıl dayanacam bilmiyorum ama inşallah on gün sonunda 1 kg olsun gitsin artik

Sinirden kahvaltıyı anca bir de yapabildim.
3 dilim kepek ekmeği yedim
Beyaz peynir domates
Biraz da bal
Bal şeker sayılıyor mu emin olamadım
Saha ilk günden yoldan mı çıktım acaba

Şu içiyorum sadece if diyeti gibi olsun diye bir öğün besleniyorum
Iftarda ipin ucu kaçıyor🙄tatlısız nasıl dayanacam bilmiyorum ama inşallah on gün sonunda 1 kg olsun gitsin artik
Tek öğün çok zararlı bence, kan şekeri çok düşebilir. Vücut bitkin düşer. Bir de sürdürülebilirliği yok. Onun yerine beslenme tarzınızı kökten değiştirin.

X