10 haftalık hamilelik kabizlık acil

Sarisinmelekk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
3.227
5.556
Merhaba ben 10+3 haftalık hamileyim kabizlik var bol bol su ve sulu yemek tuketiyorum ama yinede toalette çıkamıyorum gece şişkinlik ve ağrim oluyor bu yuzden uyamıyorum ne onerirsiniz ne yapmaliyim ?

Son düzenleme:
Gün kurusu kayısı ve sıcak bal şerbeti içebilirsiniz sabah aç karnına

Gün kurusu kayısı ve sıcak bal şerbeti içebilirsiniz sabah aç karnına
Merak ettiğim birşey var sabah akşam aç karnına 1 kaşık zeytinyağı içsem bebege zararı olur mu ? Kuru erik kayası denedim erik komposto denedim çiğ süt denedim hiç etki göstermedi

Bilemiyorum doktora danışsanız daha iyi o
Teşekur ederim. :)
olmaz içebilirsin
inşallah olmaz bügün denemeye başlayacağim hamile kaldiğimdan beri çok kabızlık çekıyorum 3/4 gün bile çikamadiğim oluyor malesef ağir bir hamilelik geçiriyorum hastanede bile yatım düşük riskim gar o yuzden boyle de olunca fazla korkuyorum kabızlık zarar verir diye fazla ağrim oluyor çunku teşekur ederim :)

Teşekur ederim. :)

inşallah olmaz bügün denemeye başlayacağim hamile kaldiğimdan beri çok kabızlık çekıyorum 3/4 gün bile çikamadiğim oluyor malesef ağir bir hamilelik geçiriyorum hastanede bile yatım düşük riskim gar o yuzden boyle de olunca fazla korkuyorum kabızlık zarar verir diye fazla ağrim oluyor çunku teşekur ederim :)

düşük riski varsa sor ama. Normalde zeytinyağı riskli değil de senin durumunda bilmiyorum. Ben içiyorum iyi geliyor kabızlığa

düşük riski varsa sor ama. Normalde zeytinyağı riskli değil de senin durumunda bilmiyorum. Ben içiyorum iyi geliyor kabızlığa
Benim 2 defa kanamam olmuştu şimdi bebeği tutabilmek için sabah akşam 2 şertane fitil kulaniyorum :KK43: hamile kaldiğimdan beri yatak yatıyorum doktor gerekmedikçe kalkmayın diyor o yuzden de hareketsiz kalıyorum malesef toalette kendimi zorlamak da istemiyorum risk var diye şimdi bi kaşık zeytinyaği biraz suyla karıştıp içtim sirf zeytinyağı içemedığım için inşalah sorun olmaz

Merhaba ben 10+3 haftalık hamileyim kabizlik var bol bol su ve sulu yemek tuketiyorum ama yinede toalette çıkamıyorum gece şişkinlik ve ağrim oluyor bu yuzden uyamıyorum ne onerirsiniz ne yapmaliyim ?
Kaynatılmış soğutulmuş su tüketebilirsin çok işe yarıyor hemen hemen hergün tuvalete çıkartır seni birde sabahları aç karnına önce elma sonra su iç veee öğlen yemeğiyle akşam yemeği arası 1 tane olgunlaşmış muz 🍌 çok işe yarıyor bendede aynı sorun vardı şimdi çok şükür yok .. muz kabızlık yapar derler ama ham muz kabız eder olgunlaşmış muz dengeler tuvalet problemini

Kaynatılmış soğutulmuş su tüketebilirsin çok işe yarıyor hemen hemen hergün tuvalete çıkartır seni birde sabahları aç karnına önce elma sonra su iç veee öğlen yemeğiyle akşam yemeği arası 1 tane olgunlaşmış muz 🍌 çok işe yarıyor bendede aynı sorun vardı şimdi çok şükür yok .. muz kabızlık yapar derler ama ham muz kabız eder olgunlaşmış muz dengeler tuvalet problemini
Sagol canim bende kuru erik kuru kayasiya basladm sabah aksam yemeye basldim sukur 3 gundur normal gidebiliyorum

Ben daha 5 haftalık hamileyim. Kabızlık yaşamadım ama bekarken böyle bi sorunum oldu. Sabahları ılık limonlu su içebilirsiniz. Yine aç karna limonlu sudan sonra kuru incir, kuru kayısı, çiğ badem, ceviz yiyebilirsiniz. Ayrıca yapamasanızda çok ıkınmayın. Kendinizi zorlamayın. Ben hemoroid olmuştum kendimi zorlayıp zamanında. Allah kimseye vermesin çok kötü birşey. Doktorlar gebelikte kabızlık için kullanabilecekleri ilaç veriyormuş doktorunuza danışmanız en iyi çözüm bence

Sagol canim bende kuru erik kuru kayasiya basladm sabah aksam yemeye basldim sukur 3 gundur normal gidebiliyorum
Kuru kaydıyla erik bende hiç işe yaramamıştı tabiki bünyeye göre farklılık gösteriyor... yanlız bol su tüketirken kaynamış suyu dene derim hem tuvalete yardımcı hemde bebiş için sağlıklı su içmiş oluyorsun 😉

Ben daha 5 haftalık hamileyim. Kabızlık yaşamadım ama bekarken böyle bi sorunum oldu. Sabahları ılık limonlu su içebilirsiniz. Yine aç karna limonlu sudan sonra kuru incir, kuru kayısı, çiğ badem, ceviz yiyebilirsiniz. Ayrıca yapamasanızda çok ıkınmayın. Kendinizi zorlamayın. Ben hemoroid olmuştum kendimi zorlayıp zamanında. Allah kimseye vermesin çok kötü birşey. Doktorlar gebelikte kabızlık için kullanabilecekleri ilaç veriyormuş doktorunuza danışmanız en iyi çözüm bence
Ayın 21 inde doktorsaydım bi çay yazdı ama hiç etkisi gormedim birde tadı çok kotuydu içemedim kokusu bile midemi bulantırıyordu kuru mavi erik ve kuru kayasi sabah akşam aç karnına yemeye başladım birde ben eskiden sigara içiyordum sigarasiz toalete gitmiyordum herahlde piskolojik kaldi 2 defa dır bi sigara yakayim diyorum hani deneme amaçlı gerçekten çok rahat gitmeye başladim 3/4 gündur gidiyorum birde fazla su tuketmeye başladim fln bugun progesteronlari braktim daha iyi olur inşallah progesteron kabizlik yapıyormuş hem kilo fazla aldım hem kabızlık ondandır diye duşunuyorum sigara hamile kaldigimdan beri hiç içmiyorum hani aramiyorumda ama iki defadir onunla gidiyorum toalette ve gercekten cok rahat gidiyorum nen çok enteresan biriyim galiba 🤦‍♀️ Kendim bile kendime şaşırıyorum ama sigara içmemeye çalışıyorum 🤷🏼‍♀️🙂

O zamanlar ne yaparsanız yapın kabızlık oluyor 21 haftalıgım ben artık az az düzene girdi kuru kayısı çok tüketiyorum belki onun faydası vardır rabbim yardımcın olsun
Sağol cnm geçmeye başladı yavas vyavas bende kuru mavi erik aldim iyi geliyor hamilelikte şu kabizlik cok zor :KK43:

X