10 yaşındaki Kızım Odasında Tek Uyumuyor

Denizkumm

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2014
155
61
34
Merhaba Arkadaşlar yardımınıza çok ihtiyacım var.10 yaşındaki kızım odasında tek başına Uyumuyor.bir yıl önce ev değiştirdim.yeni evde odasında bir türlü uyutamadım.korkuyorum diyor.çok çabalıyorum olmuyor.kızımın odasına yer yatağı yaptım orda eşimle dönüşümlü yatıyoruz.kızım uyuyunca kalkıp yerime geliyorum gece gelip uyandırırıp geri götürüyor beni.çıldırmak üzereyim.tavsiyelerinizi bekliyorum

O odadan mı korkuyor yoksa evdeki her odadan mı?
Sebebini bulmanız lazım açıkçası önerim yok, o yaşlardayken ben çok severdim yalnız olmayı, kalmayı. Olmazsa pedagog ile görüşün,

D
O odadan mı korkuyor yoksa evdeki her odadan mı?
Sebebini bulmanız lazım açıkçası önerim yok, o yaşlardayken ben çok severdim yalnız olmayı, kalmayı. Olmazsa pedagog ile görüşün,
evde yalnız kalmaktan da çok korkuyor.bırakmıyorum zaten tek başına hiç .eski evimizde hiç sıkıntımız yoktu.hatta eski evde onu bırakıp markete gidiyordum.market çok yakındı.
Odanı değiştireyim diyorum istemiyor.pedegog a götürdüm dediklerini yaptım ama sonuç yine hüsran.

Canım bende benim kızı odasında uyutmakta çok zorlandım
9-10 yaşında odasında uyumaya başladı
Ondan önce bütün geceler çok ağlardı asla uyumazdi.sabaha kadar inatlasirdik ama yok.
En son 8 yaşında ev değiştirdik biraz daha bizimle uyudu sonra salona alistirdim.biraz salonda uyudu orada sabah erken uyanmak zor olduğu için odasına geçirdik
Gece lambası sevdiği oyuncaklar falan derken baya zorlandı ama şimdi 14 yaşında odasından çıkmıyor.
Eskiden hep yanımızda uyuduğu için biz alistirdik sonradan çok zorlandık.buyuyunce geçiyorlar odalarına.

Cocugunuz 10 yasinda konusun neyden korkuyo mesela duvardaki gölgeden mi bir sesten mi nedir sorun? Konusarak onu rahatlatarak asilabilir gibi geldi bana

Canım bende benim kızı odasında uyutmakta çok zorlandım
9-10 yaşında odasında uyumaya başladı
Ondan önce bütün geceler çok ağlardı asla uyumazdi.sabaha kadar inatlasirdik ama yok.
En son 8 yaşında ev değiştirdik biraz daha bizimle uyudu sonra salona alistirdim.biraz salonda uyudu orada sabah erken uyanmak zor olduğu için odasına geçirdik
Gece lambası sevdiği oyuncaklar falan derken baya zorlandı ama şimdi 14 yaşında odasından çıkmıyor.
Eskiden hep yanımızda uyuduğu için biz alistirdik sonradan çok zorlandık.buyuyunce geçiyorlar odalarına.
Olmazsa biraz değişiklik yapayım odasında .yeni birşeyler alayım bakalım.salonda uyutmayı denedim olmadı uyumadı.😭😭😭

X