100 lerden 60 lara benim hikayem hedeflerim

bebek4856

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2015
888
913
Merhabalar arkadaşlar öncelikle kilo serüvenimle konuya başlamak istiyorum.2015 yılında bir düşük yaptım.Ve daha 1 ay geçmeden tekrar hamile kaldım hamil kalamdan kilom 68 lerdeydi yada ben öyle sanıyordum o sıra tatildi falan derken aldım ama ben farketmedim belkide tam bilmiyorum. ama ikinci hamile oluşumda tartıya bir çıktım 74 kilo ben şok . Sonra aylar ayları kovaladı her kadındoğumcuya gidişimde doktor 3/4 kilo aldığımı not etti ama ben hiç umursamıyorum canım ne isterse yiyorum birde düşükten çok etkilendş piskolojik olarak ona zarar gelmemesi mantığıyla yedikçe yedim özellikle çok kusuyordum midemi bastıran tek şey ekmek hamur işiydi :)bu arada doktor şekerden falanda şüphelendi yok çıkmadı. Sonuça gelirsek doğuma iki ay kala bi tartıya çıktım 98 aman Allahım o tartıya çıkışım sondu :) Sonrası doğum yaptım falan derken hiç ama hiç tartılmadım ama devasa birşey olmuştum.İnsanlar hep kilomla yorumlar yapıyordu .hatta beni görüp tanıyamıyolardı falan çok çok acı şeyler.Ama o dönem en önemli şey benim bebeğimdi ve emziriyorudum ona zarar veremezdim ona değilde rızkına yani sütüme :) Ama konuşup duranları hiç umursamadım aradan 1 yıl geçti ve artık diyet zamanım gelmişti. Bebeğimi emzirsemde artık yemek yiyordu.Ciddi bir diyete girdim ve kararlıydım kısa zamanda hızlı kilo verdim görenler çok şaşırıyordu ne yaptın kendine diye ne kullandın bizede söyle diye 62 ye kadar düştüm .düşünsenize 100 lerdeydim. doğumdan sonra tartılmadım çünkü görüntü kesinlikle zayıflamadın diyordun :) millet ne kadar zayıflamışsın diyene kadar tartılmadım sonra bi çıktım tartıya 75 tim ondan sonrasını artık taipli verdim yani tartılarak :) sonra iki yıl hiç almadım hatta herşeyi yedim canımın istediği herşeyi ama ara ara diyet moduna geçtim bakıyordum bir kilo aldım hemen bir iki hafta şeker ekmeği kesiyorudm yürüyüşe başlıyordum :) görsel anlamda çok değiştim gençleştim ve özgüveneim yerine geldi.
Gelelim günümüze :) temmuz ayında tatile gittim ve yaz aylarında çok çok misafir geldi derken kendimi bıraktım bu sıra aldığımı hissediyordum. ve ara ara yaptığım diyetleri yapmadığım için olduğunuda biliyorum. Ben yemek yemeden yaşıyamıyorum yemeyide yapmayıda seviyorum ama kiloda alamam bu yüzden ekndime bi kilo sınırı koydum onu gördüğüm an tekrar diyete giriyorum. Bu hafta çok çok ekmek ve hamur işi yedim hamur bende çok ödem yapıyor bi anda dehşet şişlik veriyor.pazar günü tartıya çıktım 67 kiloyu gördüm ben şok hemen diyete dedim ve pazartesi kararlılıkla başladım . Ve diyetimi buradan takip edeceğim .Bana eşlik etmek isteyenler olursa buradayım :) hedefim 30 eylül ..

gelelim bugune 03.09.2019
sabah kahvaltı 09:00 (iş yerinde yapıyorum 8/5 çalışan bir memurum ) biraz domates bir dilim peyaz peynir çeyrek yumurta 5 zeytin bir dilim beyaz ekmek.
ara öğün 11 :00 öğleye doğru bir fincan filtre kahve
12:00 öğle yemeği (yemek hanede yiyorum ) ezogelin çorba yarım kase bi porsiyon yeşil fasulye ama hepsini yemedim sularını ve havuc domateslerini yemedim.
13:00 bir büyük kupa limonlu yeşil çay
açıkıncada atıştırmalık bir incir yerim 15:00 gibi
akşamada planım 19:00 dan önce yemeği yemek
yemek menümde dün hazırlamıştım patlıcan yemeği az yağlı bir kasede yoğurt yerim

bu arada 163 boyum ama benim kiloma kimse inanmıyor 50 lilerde olduğumu düşüyorlar çünkü etlerim sıkı ve birazda kiloma göre giyinmeyi biliyorum

X