100ün üstünde hamile kalıp da sağlıklı hamilelik geçirip doğuran var mı?

Momol88

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2022
80
15
Merhaba arkadaşlar,
İlk bebeğimi birkaç ay önce düşürdüm dokuz buçuk haftalıkken. Bebek de plasenta da sağlıklıymış düşüğe sebep olarak hiçbir şey bulunamadı ama ben 112 kilo olduğum için hep kiloma bağlıyorum. Acısı hala içimde evladımın... Yeni gebeliğe cesaret de edemiyorum. Öyle büyük kilolar da veremiyorum. Benim kilomdan fazla hamile kalıp da sağlıklı gebe olan var mı? Ya da doğuran? Aynı şey başıma gelir diye çok korkuyorum.

Merhaba arkadaşlar,
İlk bebeğimi birkaç ay önce düşürdüm dokuz buçuk haftalıkken. Bebek de plasenta da sağlıklıymış düşüğe sebep olarak hiçbir şey bulunamadı ama ben 112 kilo olduğum için hep kiloma bağlıyorum. Acısı hala içimde evladımın... Yeni gebeliğe cesaret de edemiyorum. Öyle büyük kilolar da veremiyorum. Benim kilomdan fazla hamile kalıp da sağlıklı gebe olan var mı? Ya da doğuran? Aynı şey başıma gelir diye çok korkuyorum.
Bir tanidigim var 135 kiloyla hamile kaldi. Hamileliginiz ilk aylari on kilo verdi sonra verdigini aldi dogum yapti tek sikintisi tansiyonu bazen cok cikiyordu tansiyon aleti almisti surekli kontrol ediyordu kendini. InsAllah saglikli bir sekilde hamile kalip dogurursunuz.

Başlığı okuyunca 100 bebek düşmesinden bahsediyorsunuz sandım. Çok var kilosu olup bebek doğuran. Ama önerilmiyor. Anne için de bebek için de riskli görülüyor. Gebelik şekeri ihtimalini de arttırıyor sanırım.

Merhaba arkadaşlar,
Bende 110 kiloyla çatlatma iğnesi ile hamile kaldim 6 haftalıkken düştü kiloya bağlıyorum bende kendi çapımda baska sorunum yok allaha şükür kilo da veremiyorum doktorabgitsem mi zayiflasam mi kararsizim tek duam rabbim kimsenin kucağını boş birakmasin ve kürtajdan sonra stresten çok yedim ve kilo aldım

X