11 - 28 Temmuz 2021 Merkür Yengeç Burcunda - Burçlara Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
23.983
1.673

11 – 28 Temmuz Merkür Yengeç burcunda: Sezgiler dile geliyor​

Dün (10 Temmuz) sabah saatlerinde meydana gelen Yengeç burcundaki Yeniay’la içsel olarak kendimizi duygularımıza teslim edeceğiz. Önümüzdeki 15 gün yükselen motivasyonumuzu iyi değerlendirmemiz gereken günlerdeyiz.

11 – 28 Temmuz Merkür Yengeç burcunda: Sezgiler dile geliyor

Yengeç burcu yuva, ev, vatan, ailedir. Yuvamızla, ailemizle ilgilenmek, ebeveynlerimizle geçmişte konuşulmamış, çözülememiş problemler varsa onları nihayete erdirmek için harekete geçebiliriz. Kimileri için ailevi sorumluluklar artabilir.

Bugün iletişim gezegeni Merkür'ün Yengeç burcuna geçmesiyle pozitif ve iyimser duygular öne çıkacaktır. Empati duygumuz yükselirken, anılar, aidiyet duygusu önem kazanacaktır. Eski dostlarımızla görüşebilir, çocukluk hikayelerimizi dinlemek isteyebiliriz. Hayatımızda tıkanmış alanlarda fırsatlarla karşılaşabiliriz. Sevdiklerimizle, ailemizle bir arada olmak, düşüncelerimizi paylaşmak, geçmişi yad etmek isteyebiliriz.

Kararsız kaldığımız konularda karşımızdakinden onay almak ihtiyacı öne çıkarken, Yengeç burcunun belirgin özelliğiyle alıngan, hassas tepkiler verebiliriz. Sezgilerimiz yüksek olacak, affedici duygularımız öne çıkacaktır. Anlaşmalar, sözleşmeler, başvurularımız için atak davranabilir, basın yayın, sosyal medya, sunum, projelerle ilgili çeşitli şanslarla karşılaşabiliriz.

Destek vereceğiz, destek alacağız. Evlilik kararları alınabilir, çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel haberler gelebilir, çocukları olanlar için onların genel düzeni, eğitimleriyle ilgili gelişmelerle karşılaşabiliriz.


Önümüzdeki haftaya etki edecek Venüs- Satürn karesi duygusal ilişkilerde sorumluluk almanın önemine işaret ederken, eski defterleri açıp, eski yaraları gündeme getirebilir, kimi yollar ayrılabilir. Sürpriz gerginlikler, kısıtlanmalar, baskılar yaratabilir.İlişkiler ve maddi kaynaklarda bazı gecikmeleri ortaya çıkartabilir.

İyi tarafından bakalım.
Çaba göstermek, yılmamak ve bir parça esnek olmaya özen göstermek önümüzdeki 15 gün önemli. Korkularımızla yüzleşip, yaralara merhem olmak için Yeniay tüm desteğini sunacak hem kendimize hem başkalarına nazik davranmaya teşvik edecektir. Var olan, ya da çıkabilecek hayal kırıklıklarına karşı üstesinden gelebilecek bir farkındalığa sahip olabiliriz. Niyetlerimizi belirleyelim, hedeflerimizi somutlaştırmak için harekete geçelim.

Merkür'ün Yengeç burcu seyahatiyle şefkat ihtiyacımız artacak, sevdiklerimizi korumak, bakmak, beslemek isteyeceğiz. Kendimizi güvende hissetme ihtiyacı öne çıkacak. Kimileri için yolculuk planları artarken, kimileri evinde tadilat, tamirat işlerine girişebilir. Ticari konularda kazanımlar, mesleki beklentileri olanlar için, başvurular, iş değişimleri adına beklenilen haberler önünüze gelebilir. Beklemediğimiz yerden gelecek sürpriz desteklerle karşılaşabiliriz.

Yarım bırakılan işleri tamamlamak ve düzene sokmak önümüzdeki günler adına önemli. Ertelediğiniz ne varsa harekete geçin, çünkü hızlı bir şekilde sonuçlandığına şahit olabilirsiniz.

Venüs ve Mars'ın Aslan burcundaki kavuşumu hayatın tadını çıkarmak, tutkulu olmak, yeni aşklara yelken açmak konularında oldukça etkili olacaktır. Venüs- Mars kavuşumu isteklerimizde hırsın ifadesidir. Dürtüsel yakınlaşmalar artabilir, riskli yatırımlara yönelmek isteyebiliriz. Konfor için harcamalar artacaktır. Aşırılık Uranüs'ün temasıyla ortaya çıksa da Yengeç burcunun tanımıyla dikkate davet edecektir.

Ev almak, taşınmak, gayrimenkul alım satım, yeme içme, lojistik ve otelcilik sektörü için bereketli zamanlar. Kamuyla ilgili işleriniz varsa görüşmeler yapabilir, işlerinizi halledebilirsiniz. Yengeç burcuyla kadınlar öne çıkarken, estetik güzellik konuları zirve yapacak, kilo vermek, beslenme sistemine değiştirmek isteyenlere kolaylık sağlayacaktır.

Global olarak para piyasaları, bankalarla ilgili beklenmedik durumlarla karşılaşılabilir. Sağlıkta mide ve göğüslerde çıkabilecek hassasiyetlere dikkat.
28 Temmuz'a kadar mantıkla değil kalbimizle hareket etme zamanındayız. Alışkanlıklar öne çıkacak, geleneklere önem vereceğiz. Anılar gözümüzde canlanacak, geçmişi dile getireceğiz. Kimi zaman kaygılara kapılacak, kimi zaman içe döneceğiz.
Geçmiş, şu an ve gelecek arasındaki köprü gibi…


Seyran Ataklı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
23.983
1.673
yengec (10).jpg


Zihinden çok kalpte yaşayacağız bu dönemde, kalp kırıklıkları ve içimize attığımız bazı şeyler söz konusu olabilir. Önemli olan her zaman kendimizi sevgi ile ve karşımızdakine empati yaparak ifade edebilemektir bu dönemde ise bu etki oldukça yoğun olacak. Yengeç burcu geçmiş ile, çocukluğumuz ile çok alakalıdır, o yüzden de bu dönemde bir eskiye dönüş, aile olmakla ilgili konuların ön plana gelmesi ve çocuklarla ilgili konulara kafa yormak son derece ön planda olacak. Anılar, mazi, çocukluğumuzdaki anılar, hatta çocukluk arkadaşlarımız ile ilgili konularda gündeme gelebilir.

Merkür Yengeçte biraz daha duygusal ve kırılgan olacak, o yüzden söylenen sözlere kırılmak, takılmak ve alınmak mümkün olablir. Bu dönemi kullanırken en önemlisi ise eski düşünce sistemlerini bırakmak, geçmişle yüzleşip vedalaşmak, çocukluktan gelen ve yüzleşilmeyen sorunlara odaklanarak bunları çözmek olacaktır. Burçlara göre etkilerine bakarsak;

Yükselen Koç: Aile, yerleşim, anne – baba ve çocukluktan gelen konular ve sorunlara dikkat etmek lazım. Çocukluğunuza ve eski günlere büyük bir özlem olabilir.

Yükselen Boğa: İletişim, kardeşler, yakın akrabalar, seyahatler ve eskiden yaşadığınız yere seyahatlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Sözleşme imzalamak, her türlü iletişim, yazışma ve eğitimlerde gündemde olacak.

Yükselen İkizler: Parasal konular gündemde olacak, önemli konuşmalar ve görüşmeler yapılabilir. Sadece gerileme dönemine dikkat etmek lazım ve duygusal kararlardan uzak durmalı.

Yengeç & Yükselen Yengeç: Eskiler, çocukluğunuz, çocukluk arkadaşları, kaybettikleriniz ve geçmişiniz son derece gündemde olacak. Bilinçaltınızdan ortaya çıkan bazı konular ve takıldığınız konular gündeme gelebilir. Dert ettiğiniz konulara ve düşünce sisteminize iyi bakmanız gereken bir dönem.

Yükselen Aslan: Kapalı iletişim kurmak, kapalı kapılar ardında konuşulan konular, sağlık, bilinçaltı ve beklenmedik haberler ve gelişmeler söz konusu bu dönemde.

Yükselen Başak: Hayaller, umutlar, sosyal çevre, eski arkadaşlar, sosyal gruplar ve derneklerle ilgili konular ön planda olacak. Eski yerler, arkadaşlar ve aile gibi gördüğünüz kişilerle ilgili konular ön planda olacak.

Yükselen Terazi: Kariyeriniz, işiniz ve iş alanınızdaki iletişiminiz ön planda olacak. BU alanlarda bazı eski konular ve kişilerde gündeme gelebilir. Kararlar alırken duygularınızı da işe katabilirisniz ama mantığı da unutmayın. Dengeyi bulmak önemli…

Yükselen Akrep: Seyahatler, eğitimler, inançlar ve hukuksal konular gündemde olacak. Uzaktaki aile, arkadaşlarla ilgili konular gündeme gelebilir ve bir seyahat yapmak isteyebilirsiniz. Uzaklardan gelen haberler ve teknolojiyi kullanarak yapılacak işler ön planda.

Yükselen Yay: Parasal konular, ortak yapılan işler, bankalarla ilgili konular, ailenin parası, miras konuları ve şans oyunları ile ilgili konular ön planda olacak. Parasal konularla zihniniz yoğun olacak, yardım ise eski işlerden ve arkadaşlardan gelebilir.

Yükselen Oğlak: İkili, ilişkiler, eski ortaklık, eş ve sevgililerle ilgili konular gündemde olacak. Haberleşmeler, bazı duygusal konular ve eski meseleler gündeme gelebilir.

Yükselen Kova: İş, çalışma ortamı, çalışma arkadaşları ile ilgili konular ve sağlık konularında bazı eski konuların gündeme gelmesi mümkün olabilir. İletişim kurarken empati yapmak sizi daha iyi yöne doğru götürebilir.

Yükselen Balık: İş, hobiler, aşk ve çocuklar konularında iletişimin yoğun olacağı bir dönem. Yine eski aşklar, çocuklarla ilgili bazı eski konularda gerileme döneminde gündeme gelebilir. Çocukluğunuzla ilgili konular yoğun olarak gündeme olabilir.
Güliz Kına
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
23.983
1.673
yengec (8).jpg

KOÇ
Aile, ev, yuva, ebeveyn konuları 28 Temmuz’a kadar öne çıkıyor.

Aileyle ilgili yeni kararlar, evinizin içinde yenilik ve değişimler söz konusu olabilir. Gayrimenkul, ev alım satımları, evlilik, varsa çocuklar ya da çocuk sahibi olmak gibi gündemler öne çıkabilir. Aşk ve flörtler anlamında yeni başlangıçlar, zaman zaman sorunları çözmek, ilişkisi olmayanlar adına sürpriz tanışmalarla karşılaşabilirsiniz. Ebeveynlerinizin sağlık konuları gündeme gelebilir.
BOĞA
Kısa seyahatler, yolculuk planları gündeme gelebilir.

İletişim artarken, sosyal çevreyle görüşmeler, aile ve ilişkileriniz adına keyifli bir dönem. Yeni kararlar, anlaşmalar, kariyer ve maddi konularda beklediğiniz haberlerin gelmesi, destek göreceğiniz sürpriz fırsatları karşınıza getirebilir. Yeni iş projeleri, imzalar söz konusu olabilir. Yakın arkadaşlar, çevrenizle bir araya gelmek, sosyalleşme konuları öne çıkacaktırİKİZLER
Merkür’ün Yengeç burcu seyahati geleceğinizle ilgili belirsizliklere son vererek sizi yeni bir dönemi başlatıyor.

Çevrenizden destek alacaksınız. Kariyer, finansal konularda güzel haberler, yeni anlaşmalar, görüşmeler ortaya çıkabilir. Paranızı gelir giderinizi gözden geçirebilir, yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Mesleki anlamda önemli kararlar alabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle sosyalleşme, ilişkisi olmayanlar için yeni tanışma ve flörtler meydana gelebilirYENGEÇ
Yaşamınızla ilgili yeni kararlar söz konusu.

Merkür burcunuzda harekete geçerken 28 Temmuz’a kadar ilişkileriniz, hayalleriniz, meslek hayatınızla ilgili dönüşüm içeren kararlar içeriyor. Yeni girişimlerde bulunabilir, yeni başlangıçlar yapabilir, yeni ilişki fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Seyahat planları gündeme gelebilir. Maddi konularda harcamalar artarken, kariyer ve para konularında sizi planlamaya itebilir.ASLAN
Ön plandasınız, dikkat çekiyorsunuz. Yaşamınızla ilgili emin adımlarla karar almak isteyeceksiniz.

Gözlemci olabilir, aile, eş ve ortaktan gelebilecek finansal kaynaklarda artış ve destekle karşılaşabilirsiniz. Yaşama dair bazı konularda kararsız bir ruh hali ortaya çıksa da enerjiniz yerinde olacaktır. Yeni aşklar, yeni flörtler, seyahatler, süregelen ilişkilerin güzelleşmesi, yeni iş girişimleri meydana gelebilirBAŞAK
Merkür’ün Yengeç burcu seyahatiyle umutlarınız, hedefleriniz, arkadaşlarınız, dostlarınız ön planda olacak.

Hayata dair yeni kararlar verebilir, sorumluluklarınız artabilir. Kariyerle ilgili toplantı, sunum, iş görüşmeleri, başvurular yapabilirsiniz. Duygusal dünyanızda partnerinizle ilgili güzel gelişmeler meydana gelebilir. Kalabalıklara girebilir, sosyalleşebilir, arkadaş ortamında yalnız olanlar için yeni tanışmalar meydana gelebilir.TERAZİ
28 Temmuz’a kadar kariyerinizde öne çıkabilirsiniz.

Ticari konular, yapmak istedikleriniz adına önemli zamanlar başlıyor. Yeni iş görüşmeleri, yeni başvurular, otorite figürlerinden destek görebilirsiniz. İş ortamınızda değişimler, yeni teklifler karşınıza gelebilir. Yeni insanlarla tanışmalar, yeni flörtler söz konusu olabilir. Ailevi konulara dair hedefleriniz zaman zaman sizi zorlasa da sabır göstererek konuları halletmeye çalışın.AKREP
Motivasyonunuz artıyor. Kariyer konusunda güzel gelişmelere hazır olun.

28 Temmuz’a kadar uluslararası konular, yurtdışı, evrak, belge konularında bekledikleriniz, çocuklarınızın yaşamı, eğitimiyle ilgili güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu görünüm yeni bir eğitim gibi ortaya çıkarken, sınavlarla ilgili güzel haberler de alabilirsiniz. Ticari bağlantılarınız hareketlenebilir. Gelecek yeni teklifleri iyi değerlendirin. Seyahat planları yapabilirsiniz.
YAY
Kaynaklarınız, miras, ortak harcamalar, vergi, ödemeler, nafaka, miras, kredi konusunda çözümlerle karşılaşabilirsiniz.

Kararlarınızı sağlam almaya çalışın, beklenmeyen harcamalar meydana gelebilir. Yeni bir kredi çekmeye karar verebilirsiniz. Gayrimenkul, ev alım satımları, taşınmalar meydana gelebilir. Sağlık gündemleri meydana gelebilir. Yeni ticari girişimler, hukuksal temalar, basın-yayın, sosyal medya, yurtdışı konularında gelişmeler meydana gelebilirOĞLAK
Tüm ikili ilişkileriniz 28 Temmuz’a kadar mercek altında.

Evlilik, partnerinizle güzel planlar, gelecekle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yeni bir ilişki başlayabilir, ticari anlaşmalar, ortaklıklar anlamında gelişmeler, yeni başlangıçlar meydana gelebilir. Hukuksal konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. İletişiminiz bu dönem artarken, fikir alışverişleri yapacaksınız. Parasal kaynaklarda harcamalar artarken, baskı altında hissedebilirsiniz.KOVA
Merkür’ün Yengeç burcu seyahati iş ortamınız ve çalışma sisteminizi ön plana getirecektir.

Sorumluluklar bu dönem artarken yoğun iş temposu meydana gelebilir. Sözleşmeler, toplantılar, yazışmalar, haberler öne çıkacaktır. Sağlık, beslenme, spor gibi günlük düzeninizde yeni kararlar alabilirsiniz. Ticari konularda güzel girişimler yaşanabilir.BALIK
28 Temmuz’a kadar yaşam sevinci ve keyifli konular artıyor.

Aşk hayatınızda yenilik, flört, yeni tanışmalarla ilgili eğlenceli bir dönem. Sosyal hayatınız hareketlenecektir. Çocuklarınızın hayatıyla ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir ya da çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz. Yaratıcı konular, yetenekleriniz ön planda olacaktır. Bunun yanı sıra yeni sözleşme, anlaşma, tekliflerle karşılaşabilirsiniz.

Seyran Ataklı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
23.983
1.673
yengec (2).jpg

Göklerden bize bilgiyi taşıyan ve bizleri insanlık mertebesine eriştiren, İslam’da İdris peygamberle bağdaştırılan iletişim gezegeni Merkür 11 Temmuz saat 23.55’te Yengeç Burcu’na geçerek 28 Temmuz saat 04.10’a kadar seyrine devam edecek.

İletişimin gezegeni Merkür, hava elementinden, su elementine geçiş yapıyor.

Bu süreçte olumlu yönde düşünce şeklimizi, konuşma tarzımızı, sezgilerimizi kuvvetli yönde etkisi altına alabilir.

  • Gökyüzü daha sevgi ve şefkat dolu rüzgarlar estirebilir hayatlarımızda.Merkür’ün yengeç seyri etkisinde,
  • İletişim şeklimizi, konuşma ve karar verme mekanizmamızı, ticaret algımızı, yazma şeklimizi, çevremizle olan diyaloglarımızı bu dönem Yengeç Burcu doğasında deneyimleyeceğiz.
  • Gündemlerimizde Aile ve vatan konuları, geçmiş yaşamlarımız, çocukluk anılarımız, destek vermek isteyeceğimiz aile büyüklerimiz olabilir.
  • Su elementinin etkisi ile ikili ilişkilerimizde alınganlıklara ve yanlış anlaşılmalara da sebebiyet verebileceğini dikkate almayı unutmayalım.
  • Merkür, yengeç seyri kısacası bizlerin empati yeteneklerimizi ve sezgilerimizi kuvvetli hale getirerek içimizdeki sevgiyi sevdiklerimize karşı kolayca akıtabileceğimiz enerjileri sunabilir.Bu süreçte;

  • Sevginin en büyük ilaç olduğunu unutmayalım,
  • Zihnimizden geçirdiklerimizle dile döktüklerimiz arasında dengede kalmaya özen gösterip, Merkür’ün, Yengeç Burcu seyrinde kendimize gereksiz dil yaraları oluşturmayalım.
  • Merkür’ün Yengeç seyri bizler için çok güzel bir döneme bayrama denk geliyor. Gökyüzü bizlere şeker tadında bir iletişim dili hediye ediyor.
  • Hadi gelin arkadaşlarım şimdi Merkür’ün Yengeç Burcu seyri burçlarımıza göre bizleri nasıl etkiliyor hep birlikte bakalım.

yengeç (1).jpg


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar


Merkür bu dönemde, aile ve ebeveynlerimizle ilgili konularda daha fazla mesai içinde olabileceğimiz bir dönemi bizlere yaşatabilir. Çocukluk anılarımızın canlandığı geçmişimizi ve köklerimizi daha fazla merak ettiğimiz, uzun zamandır görmediğimiz büyüklerimizi ziyaret edebileceğimiz bir süreç yaşayabiliriz.

Bu dönemde Merkür 4. evinizde: Bu alana yansıttığı enerjiyi evinizde radyo dinleyerek, eski anılarınıza biraz seyahat ederek olumlu yönde dengeleyebilirsiniz.

Göklerin mesajı: Hayattaki en büyük zenginlik ailemizdir.
Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar


Merkür; yakın çevremiz, kardeşlerimiz, eğitim ve projelerimiz ile ilgili olarak değerlendirebileceğimiz fırsatları önümüze sunabilir. Sevginin gücünü derinden hissedebileceğimiz, kısa seyahatlerle değerlendirebileceğimiz bir dönemi bizlere yaşatabilir.

Bu dönemde Merkür 3. evinizde: Bu alana yansıttığı enerjiyi kısa seyahatlerinizde sesli kitap okuyarak, bilgi içerikli yayınlar yaparak olumlu yönde dengeleyebilirsiniz.

Göklerin mesajı: İçindeki bilgeliği çevrene huzurla yay.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler


Merkür, bu dönemde kendimize maddi olarak yeni kaynaklar üretme fırsatlarını önümüze sunabilir. Parayı nereden kazanmak istediğimizin farkına varabiliriz. Önümüze çıkan yeni tercihleri değerlendirebiliriz. Zihnimiz daha fazla ticari faaliyetler içinde aktif olabilir. Bu alanda kendimize iletişim kazaları oluşturmamaya dikkat edelim.

Bu dönemde Merkür 2. evinizde: Merkür kredi kartlarının sembolüdür. Bu alanda yayacağı enerji ile gereksiz harcamalardan kendinizi korumak gerekebilir. Basitçe Merkür semboliğini çalıştırmak için kağıt bir paranızı kitap arasında saklayabiliriz. Alma-verme döngümüze hassas davranarak olumlu yönde dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Kurnaz davranmadığın sürece bolluk ve bereket sana sınırsız akacaktır.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler


Merkür, bu dönemde adeta hayatlarımızı aktif bir şekilde hareketlendirip etrafımızdaki kişilerle yoğun bir iletişim trafiği içinde olmamıza imkan sağlayabilir. Gündelik hayatımızda coşku dolu bir dönem yaşayabiliriz. Ertelediğimiz online eğitimler var ise bu dönemki fırsatları olumlu yönde değerlendirebiliriz. Hayat akışımız hızlanabilir.

Bu dönemde Merkür 1.evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi, bolca doğada kendimizle yalnız kalarak, uzun yürüyüşler yaparak düşüncelerimizi dinleyebilir ve özümüzle bağ kurarak olumlu yönde dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Önce kendini sevmeyi öğren.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar


Merkür, bu dönemde farkındalığımızı yükseltip, bilinçaltı duygularımızı ortaya çıkarabilir. Bizleri biraz sosyal çevremizden izole edip yalnızken yeni plan ve projelerimizi geliştirmemizi sağlayabilir. Haberci rüyalarımızda artış olabilir. Uzun zamandır kafamızı kurcalayan, bugüne kadar kendimize bile sormaktan çekindiğimiz soruların cevaplarına ulaşabilir, kendimizi daha yalnız hissedebiliriz.

Bu dönemde Merkür 12. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi hastane gibi, kapalı izole yerlerde olan yakınlarımıza mektup yazarak ya da bu gibi alanlarda yazılmış eserleri okuyarak bu enerjiyi hayatımızda dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Sahne arkasında değil hayatın içinde yer al.
Başak Burcu ve Yükselen Başaklar


Merkür, bu dönem sosyal çevremizde, vakıf dernek gibi alanlarda yeni fikirler sunmamızı ve hayatın sahnesinde olmamızı sağlayabilir. Çocukluktan bu yana tanıdığımız, kendimizi olduğumuz gibi kabul ettirdiğimiz kişilerle, aile dostlarımızla keyifli vakit geçirebiliriz. Sosyal çevremiz içinde iyi bir takım oyuncusu olup bu zamanda dahice fikirlerin hayata geçmesini sağlayabiliriz.

Bu dönemde Merkür 11. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi arkadaşlarımız ve sosyal çevremizle birlikte internet üzerinden sanal müze ziyaretleri yapmak, grup aktiviteleri düzenlemek kısa seyahatler planlamak, keyifli ortamlar yaratarak bu enerjiyi dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Hayatına yoldaş edindiklerine sırtını dönme.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler


Merkür, bu dönem organize etme ve plan becerimizi fazlası ile yükseltebilir. Kariyer yaşamımız toplum önünde konuşma gerektiren işlerde yer alıyor ise kendimizi daha güven dolu hissedebiliriz. Ticari alanlarda başarı yakalayabiliriz. Bu zamana kadar duygularımızı kâğıda dökme isteğimiz ertelediysek Merkür’ün yengeç seyrini değerlendirebilir ve duygularımızı rahat akışta kağıda aktarabiliriz. Zihnimiz sürekli işle, kariyer projelerimiz ile meşgul olabilir, kendimizi iş ortamlarımızda daha duygusal hissedebilir, iş arkadaşlarımızı ailemiz gibi benimseyebiliriz.

Bu dönemde Merkür 10. evinizde: Bu alana yayacağı enerji zihnimizde olumlu yönde dengelemek için, dergi ve gazete abonelikleri başlatabilir, mandala boyama kitaplarını değerlendirebiliriz.

Göklerin mesajı: Fazla tevazu zarar getirir, herkese hak ettiği kadarını ver.

Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler


Merkür, bu dönemde Uluslararası işlerimizi aktif edebilir. Varsa uzaklarda Okyanus aşırı yaşayan sevdiklerimizle ilgili konuları gündemimize getirebilir. Yabancı bir dil öğrenmek projemiz var ise hayata kolaylıkla geçirebiliriz .

Bu dönemde Merkür 9. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi yabancı ülkeleri tanıtan belgeseller izleyerek, seyahat ettiğimiz yerlerin anılarını kağıda dökerek, yabancı bir dil öğrenimi ile ilgili konularda eğitim alarak dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Uzaklara hayatın yüklerinden kaçmak için değil yenilikleri keşfetmek için git.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar


Merkür, bu dönem size kişisel konularda gelişim imkanları sunabilir. Ailevi miraslık konular var ise size duygusal ve sezgisel iletişim içinde olarak çözüm sunabilir. Paylaşılan kaynakları zekice yönetebileceğimiz bu dönem fazla kurnazca davranmadan olumlu yönde değerlendirebiliriz.

Bu dönemde Merkür 8. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi kendimize bir mektup yazarak, mistik, okült konular içeren kitaplar okuyarak dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Çevrenin değil kendinin psikoloğu ol.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar


Merkür, bu dönem hayat arkadaşlarımızla ve iş ortaklıklarımızla keyifli, uyumlu bir hava getirebilir yaşamlarımıza. Partnerimiz ile bir seyahat programı düzenleyebiliriz. Netlik kazanmamış durumları aramızda dengeli bir şekilde çözüme ulaştırabiliriz. İş ortaklığı projemiz var ise zekice kararlar alarak pozitif yönde değerlendirebiliriz. Bildiğimiz açık düşmanlarımızı sevgi dilimizi kullanarak iyi enerjimizle dönüştürebiliriz.

Bu dönemde Merkür 7. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi açık sözlü olarak, iş ortaklığında her aldığımız kararı karşımızdaki kişiye yazılı ileterek, sevdiğimiz kişiye ufacık sevgi notlarını cüzdanlarına sıkıştırarak dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Hayat paylaşınca güzelKova Burcu ve Yükselen Kovalar


Merkür, bu dönem günlük yaşam alanlarımızda yeni düzenlemeler yapabilir, zorlandığımız hayat rutinlerimizi programlayarak huzurlu bir geçiş yaşamamıza imkân sağlayabilir. Sağlık konularımızda aklımıza takılan rahatsızlıklarımız var ise bu dönem ihmal etmemeliyiz. Çalışma alanlarımızda mümkün olduğunca dilimizi sivri kullanmayalım. Hayatlarımızda iletişim kazalarına sebebiyet vermeyelim.

Bu dönemde Merkür 6. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi gündelik işlerimizin programlarını bir ajandaya yazabilir, zamanımızı olumlu yönde yönetebilmek adına günlükler tutmak, bu dönem hayatımıza sorumluğunu alabileceksek bir papağan ya da muhabbet kuşunun bakımını üstlenerek gelen enerjiyi olumlu yönde dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.
Balık Burcu ve Yükselen Balıklar


Merkür, bu dönemde bekarsak aşk hayatlarımıza sevgi ve muhabbet getirebilir. Var ise çocuklarımızla aramızdaki sevgiyi güçlendirebilir. Keyifle diyaloglar yaşatabilir. İçimizdeki farklı hobilerimizi gün yüzüne çıkarabilir. Önümüze değerlendirmemiz için yeni kapılar açabilir. Merkür, yengeç seyrinde riskli yatırımlardan da uzak durmamız faydalı olacaktır çünkü bu dönem zihnimiz kolayca mantık yürütemeyebilir, vereceğimiz kararlarımızda duygularımızdan etkilenebiliriz.

Bu dönemde Merkür 5. evinizde: Bu alana yayacağı enerjiyi el becerisi gerektiren hobiler edinerek, örgü örerek, çizim yaparak, çocuklarımızla karaoke oyunları oynayarak pozitif yönde dengeleyebiliriz.

Göklerin mesajı: Kiminle oturduğuna dikkat sonra ona benzersin.


Hepimize Şifa Olsun...

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
23.983
1.673

yengeç (14).jpg

Merkür Yengeç Burcunda​

Hayatında eksik olan nedir?

Sorusunun cevabını bulmaya hazırlıyor bizi evren.

3 Mayıs’tan beri ikizler burcunda olan Merkür iki ayın sonunda iletişimden sorumlu gezegenimiz nihayet bir değişime hazır.

Merkür bugün itibariyle; sezgisel ve empatik Yengeç burcunda yolculuk edecek, hepimiz zihinsel anlamda bir değişim yaşayabiliriz.

Zihnimiz meşgul, meraklı ve analitikten satır aralarını okumaya, hatırlamaya ve daha besleyici bir iletişim yolu bulmaya geçiyor.

Merkür’ün Yengeç burcundaki en güçlü yönlerinden biri, gerçekten dinleme, kafamız yerine kalbimizle duyma yeteneğini veriyor.


Merkür Yengeç Burcunda transit ederken 27 Temmuza kadar;

Daha derin bir öz farkındalık; duygusal zekanın öne çıkışı; duygusal konuların/ihtiyaçların özüne inen konuşmalar; duygusal ve maddesel güvenlik

Hayatında eksik olan nedir?

Neye ihtiyacın var?

Diğerlerinin ihtiyaçları konusunda artan farkındalık; duygusal konuşmalar; sevdiklerimize olan hassasiyetin arttığını şu dönem deneyimleyebiliriz.

Düşünceler eve ve aileye ve bizi güvende hissettiren şeylere yöneliyor. Duygularınızla daha fazla temas kurabilirken, onları ifade etmeyi daha kolay bulabilirsiniz, ancak olayları fazla kişisel alma eğilimi de olabilir. Tepki vermeden önce, yanıtınızı iyi düşünün.

Aile hassasiyeti öne çıkarken tartışmaları da beraberinde getiriyor ve geçmişi sıklıkla yad edebilir bize acı veren anıları iyileştirmeye yardımcı da olabilir bu geçiş.⁣Gölgelerin Gücü Adına 🙂

Birçok konuyu bulanıklaştıran aşırı duygusal kararlar alıp verebilir; fazla tepkisellik, artan koruma içgüdüsü, başkalarını suçlama veya kendini koruma stratejisi olarak bakıma son verme (veya tehdit etme) gibi duygusal manipülatif davranışlar; kişinin kendi duygularına veya kişisel rahatlık için algılanan ihtiyaçlarına aşırı derecede odaklanması söz konusu olabilir.

Astrolog Yazar
Sezen Tatlı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
23.983
1.673
yengeç (13).jpg

Koç ve Yükselen Koçlar,
Sevgili Koçlar 4. evinizde gerçekleşen Merkür transiti size hareket kabiliyeti sağlıyor. Taşınma, alım-satım, aile büyüklerini ziyaret etme, yeni bir iş için görüşme söz konusu olabilir.Sevgili Boğa ve Yükselen Boğalar,
Sevgili Boğa, Merkür’ün Yengeç seyri sizin tatil alanınızı tetikliyor. Kısa tatiller, kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile yapacağınız seyahatler, aile işleri ile yapacağınız yolculukları ifade etmekte. 28 Temmuz’a kadar olan süreç sizin için genel olarak mutlu ve huzurlu geçecektir. Mental anlamda aileye, aile konularına önem verdiğiniz bir sürece giriyorsunuz.Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler,
Sevgili İkizler Yengeç’teki Merkür seyri ile birlikte finansal konularda bir atılımda bulunabilirsiniz. Yeni bir sözleşme yapabilir yeni müşteriler ile imzaya gidebilirsiniz.Sevgili Yengeç ve Yükselen Yengeçler,
Sevgili Yengeç kendi burcunuzda gerçekleşen Merkür transiti siz atağa kaldıracak. Burada yapacağınız yeni sözleşmeler, yeni iş anlaşmaları, tatiller size iyi gelecek.Sevgili Aslan ve Yükselen Aslanlar,

Sevgili Aslan ,12.evinizdeki Merkür seyri ile yeni bir sürecin içerisine gireceksiniz. Çalışma ortamınızda var ise çalışanlarınız le ilgili yeni bir düzen yaratacağınız bir sürecin içerisindesiniz. Burada eforlu bir çalışma yapacaksınız. Fakat 28 Temmuz sonrasındaki süreç sizin için daha avantajlı bir konumda geçecektir.Sevgili Başak ve Yükselen Başaklar,

Sevgili Başak Yengeç burcuna geçiş yapan Merkür sayesinde yeni bir grubun içerisine dahil olabilirsiniz. Yeni bir sosyal çevreye girebilir ya da platforma üye olabilirsiniz. Bunlar da size artı değer kazandırabilir. Daha sonrasında yapacağınız grup çalışmaları ve sözleşmelerden yana başarılı olacağınız söylemekte fayda var. Yaratıcılık gerektiren işlerden yana sevineceksiniz.Sevgili Terazi ve Yükselen Teraziler,

Sevgili Terazi kariyer evinize geçiş yapan Merkür sayesinde kariyeriniz ile ilgili yapacağınız sözleşme ve yeni atılımlar size artı bir değer getirecektir. Yeni bir işe başlayabilirsiniz, işinizi geliştirmek adı altında sözleşmelere imza atabilirsiniz. 28 Temmuz’a kadar kariyer ve iş ile ilgili olan konular gündeminizde olacak.Sevgili Akrep ve Yükselen Akrepler,

Sevgili Akrep Yengeç burcunda gerçekleşen Yeni Ay size mahkemelerde ilgili celp kararı, sonuçlar, ötelemeler ya da aynı zamanda olumlu sonuçları da getirecektir. Uzaktan akrabalarınız ile ilgili birtakım haberler, duyumlar alabilirsiniz, ziyaretler olabilir. Aynı zamanda bir yolculuk da size gözükmekte.Sevgili Yay ve Yükselen Yaylar,
Sevgili Yay Yengeç burcunda gerçekleşen Yeni Ay size yeni bir ek gelir kapısını ya da ekstra gelir, krediyi , ayrıca yeni bir tatili müjdelemekte. Bu dönemi güzel değerlendireceksiniz.Sevgili Oğlak ve Yükselen Oğlaklar,

Sevgili Oğlak evlilik ve iş ortaklıkları alanlarında gerçekleşen konular gündeminizde olacak. Bu konularda yapacağınız sözleşme ve anlaşmalardan yana sevineceğiniz kararlar alacağınız bir süreç size müjdelenmekte.Sevgili Kova ve Yükselen Kovalar,

Sevgili Kova Yengeç burcunda gerçekleşen Merkür transiti ile birlikte çalışma ortamınızda bir iyileşme, değişim, sağlığınız hakkında yapacağınız yeni bir beslenme, tedavi şekli size iyi gelebilir. Bu konular daha çok ön planda olacaktır.Sevgili Balık ve Yükselen Balıklar,
Sevgili Balık 5.evinizde Merkür’ün Yengeç seyri ile birlikte hamile olduğunuz haberini alabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Keyifli, eğlenceli süreçler size müjdelenmekte… Yeni hobiler edinebilir, araştırmalar yapabilirsiniz.28 Temmuz’a kadar duygularınızın mantığınızın önüne geçmemesine dikkat edin.
Arzum Koyunxu