11 yaşındaki oğlum çok zayıf..

Hayır zayiflik tabiki genetik değil bunu nereden çıkarmışlar anlamadim en azından benim araştırmalarım da böyle birseye rastlamadım. Ama obezite genetik. Bunu söyleyen arkadaşlar bir link bir kitap bir kaynak versinler zira bende zayıfım her zaman zayıftım ama benim zayif olma sebebim 2 yasina kadar püre ile beslenmiş olmam. Bence zayiflik daha doğrusu "aşırı zayıflık " obezite gibi hiç hoş birsey degil. Yersen kilo alırsın yemezsen alamazsın. Evet masallah oğlunuz herseyi yiyormus ama miktarı ne kadar miktar önemli. O takviyeler hiç ise yaramıyor ben 20 sene kullanmisimdir oyle diyeyim suan 29 yaşındayım ve 44 kiloyum ayrıca bir kez dogum yaptim 7 ay önce

Hayır zayiflik tabiki genetik değil bunu nereden çıkarmışlar anlamadim en azından benim araştırmalarım da böyle birseye rastlamadım. Ama obezite genetik. Bunu söyleyen arkadaşlar bir link bir kitap bir kaynak versinler zira bende zayıfım her zaman zayıftım ama benim zayif olma sebebim 2 yasina kadar püre ile beslenmiş olmam. Bence zayiflik daha doğrusu "aşırı zayıflık " obezite gibi hiç hoş birsey degil. Yersen kilo alırsın yemezsen alamazsın. Evet masallah oğlunuz herseyi yiyormus ama miktarı ne kadar miktar önemli. O takviyeler hiç ise yaramıyor ben 20 sene kullanmisimdir oyle diyeyim suan 29 yaşındayım ve 44 kiloyum ayrıca bir kez dogum yaptim 7 ay önce
Miktarı bir yetişkin kadar diyebilirim.
Bir oturuşta 6 8 köfte, tabi ekmek yok.
Pilav üstü yemek koyuyorsam mesela eşimden biraz daha az koyuyorum ki çöpe atılmasın ki kalmıyor yani tabağında.
Pandemi den önce dışarıda yemek yersek o da 1 porsiyon yerdi...

Miktarı bir yetişkin kadar diyebilirim.
Bir oturuşta 6 8 köfte, tabi ekmek yok.
Pilav üstü yemek koyuyorsam mesela eşimden biraz daha az koyuyorum ki çöpe atılmasın ki kalmıyor yani tabağında.
Pandemi den önce dışarıda yemek yersek o da 1 porsiyon yerdi...
Sizin oğlunuz cok guzel besleniyor aslında. Zaten kilo alımı için protein+karbonhidrat gerekiyor biliyorsunuz. Masallah düzgün besleniyor en çok sütlü tatlı yiyor yazmışsınız ona şaşırdım hangi cocuk bunu yer ki. Benim oglum 7 aylik ek gidaya yeni yeni başladık patates pirzola yapiyorum mesela patatesi daha çok yiyor. Bugün de makarnayı eliyle tutamadı diye ağladı. Bir de genelde 6 öğün beslenmeler kilo aldırıcı oluyor.

Merhaba hanımlar.
11 yaşında oğlum çok zayıf.
Boyunu yakın zamanda ölçmedim ama kilosu 29 civarı. Boyu da ortalamanın üstünde gitri hep.
Normal doğumla 3 360 kg doğdu.
Ama sonra kilo alımı hep normalden az idi.
Buna tezat beslenmesi oldukça iyi...
Et balık tavuk makarna meyve aklınıza gelen herşeyi yer.Mesela 5 tane çinekop yer sofrada. Zeytin i mesela normal yemez ama pizzanın içinde ayırmaz. Karnıbahar yemeği istiyorum diye ağlayan çocuk belki de duymamışsınızdır. (biraz daha ufakken tabi ama halen sever)
Çorba içer tabi ekmeksiz 😂
Balık yağı vitaminler vs kullandım hiç işe yaramadı. Tahlilleri temiz çıkıyor hep.
Kan değerleri de 12 küsür.
Ekmek pek yemez ama hamur işi yer.
Pırasa falan da sever.
Okul zamanı koşturuyor lar sosyal hayatları vardı 1 senedir evdeler ama boy uzuyor kilo alımı senede 1 2 kg ancak.
Tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı?
Biz anne baba olarak bizler de o yaşlarda çok zayıf ve cılızdık. Ama şimdi tabi kilo sorunumuz var.
Bazen soruyor bana anne bir gün bende kilo alacakmıyım 😂
İştahı çok yerinde hatta bazen takılıyoruz kurutma mkainası diye.
ÇEVREDEN ÇOK SEVDİĞİMİZ YAŞLI BİR AMCA BİRGÜN BANA DEDİ Kİ tasarruf yapmayı bırakın şu çocuğu yedirin, ben tabi şok 😂
Hanımı dedi ki sen ne diyorsun, güzel yemek yiyiyor o 😂
Önerilerinize açığım...
Persentil değerlere bakıyorum hep ortalamanın altında kilosu...
Canım benim kardeşim 11 yaşında ve 23 kilo moralini bozma bizde çok doktorlara gittik ve bir şeyi yok Allaha şükür ergenlikte kilo alırlar merak etme

X