Bebek Beslenmesi 12 aylık bebeklere mama veya bisküvi içermeyen %100 doğal kahvaltı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

seli54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2009
1.045
487
inek sütü koymazsanız su ile 7-8 aylık bebeklere verilebilir

büyük bir kapta mısır unu tam buğday unu pirinç unu ve irmiği birbirine yakın ölçülerde katıp karıştırıyorum ve kavanoza dolduruyorum, hazır karışımı her güne kullanıyorum
tarif şu:
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı un karışımı
1 çay kaşığı şeker ya da 1 tatlı kaşığı pekmez (pekmez daha iyi tabii ama bazı bebekler sevmiyo tadını)
muhallebi yapılıyor katı olacak kıvamı, pişince içine yarım muz yarım armut eziyorum (ya da şeftali kayısı, kavun karpuz bile koyuyorum yani ne seviyorsa)
1 kibrit kutusu peynir (ertesi günü yumurta sarısı)

böylece gayet besleyiici ve hazır mamalardaki bir çok kimyasalı içermeyen kahvaltı ben artık kaşık mamalarını kestim 3-4 aydır kahvaltısına katıyordum ama artık bunu yapıyorum

böylece koca bir kaseyi yiyor oğlum ama ayrı ayrı verdiğimde bi cimcik ondan bi cimcik ondan açıkçası şişman olmayan bebeklere ben karışım kahvaltıdan yanayım daha besleyici oluyor benim oğlum çok hareketli çok güzel yediği halde kilosu normal bi de üstüne düşmesem zayıf olacak 11 aylık tam 10 kilo bile değil 9700 falan

canım bizde ona un kavurması deniliyor hatta teyzem bana koca bir kavanoz verdi dolapta saklıyorum hergun 3 tatlı kasıgı kullanarak mama yapıyorum yanlız tek fark bu un karısımı önceden biraz tereyagı ile kısık ateste braz rengi donene kadar cevriliyor daha snra soguyunca elekten gecirilip kavanoza konuluyor benim oglum 9 aylık ben su ve sutu biraz karıstırıp ole pisiriyorum içine pekmez yummurta sarı yada peynir koyuorum yani seninkinin aynısı gibi

ben de kavurmadan muhallebi gibi yapıyorum kavurunca belki sağlıksız olabilir diye tadı da puding gibi oluyor meyveli puding gibi bebekler seviyor baya içine de kahvaltılıklar konunca iyi oluyo

aaa bu süpermiş
bende yapayım bari ..
kaşık maması veriyorum bende ama tabi evinde yaptığının daha bi sağlıklı olduğuna inanıyorum..sağol canım ..

ben de bu karışımı yapıyordum ama un kavurması işe çok seviyor benimkisi

dediğiniz karışımları bizde oğluma veriyoruz 6-7 aylıktan beri annecim hazırladı sağolsun tencerede tereyağında kavurdu sonra kavonoza koyduk hergün kullandık, yumurta peynir pekmez de katıyoruz içine severek yiyor, artık 1 yaşında oldu azıcık balda ilave etmeye başladık, yumurtanın beyazınıda bir miktar ekliyorum artık, pütürlü olunca pek sevmiyo yalnız iyice ezmek lazım,
tüm bebişlerimizin iştahı bol olsun inşallah

benim oğlumda çok seviyor sabahları variyorum ben genelde içine yumurta sarısı zetin peynir pekmez ve ceviz ilave ederek

bayıldım ben bu tarife yarın hemen deniycem ...bakalım iştahsız oğlum bunu sevecek mi...

tarifi okur okumaz eşime mısır unuyla irmik aldırdım. yanlız herkes başka şey sölemiş. bu un karışımını çiğ mi karıştırcaz pişirip mi? pişirenler nasıl yaptığını anlatırsa memnun olurum.

aa yeni okudum benim bebeğim yiyemez mi

haa inek sütü koymazsak demişsin. zaten benim kuzumun inek sütü alerjisi var

Tarifi bugün denedim ama bizimki hiç sevmedi...oldukça iştahsız zaten ne bulsam deniyorum ama malesef...kahvaltıda sevdiği tarifi bir türlü bulamıyorum...nasıl hazılarsam hazırlayayım yemiyor...

denedim ve ikizlerimin vazgeçilmezi oldu
eğer bebişiniz sevmediyse kıvamıyla oynayın
mesela bizimkiler çok katı sevmiyor
ben de un karışımını daha az katıyorum...
ayrıca karışıma yulafta ekledim ben
hipp markasının organik yulaflısı var çok güzel...

X