12 bin lira maaş alan Yargıtay Başkanı, 900 bin liralık cami yaptırdı

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.799
58.435
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rize’de çay toplayan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in 900 bin liraya yaptırdığı cami ibadete açıldı.

rustu-cirit-cami.jpg

Fotoğraf: DHA

Rize ziyaretinde Erdoğan’la birlikte çay toplayan Yargıtay Başkanı Cirit’in, Üsküdar 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi başkanı olduğu dönemde AKBİL davasından Erdoğan’ı beraat ettiren hakim olduğu ortaya çıkmıştı.

Cirit ayrıca, Erdoğan’ın iki günlük Rize ziyaretine yüksek yargı üyelerinin de katılmasına yönelik eleştirileri anlamadığını söyleyip, “Devletin başkanıyla bir arada olmaktan onur duyuyorum” demişti.

Yargıtay Başkanı’nın yaptırdığı caminin kapasitesi 200 kişilik
Maaşı 12 bin 57 lira olan Cirit, vefat eden annesi Ummuhan Cirit adına Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 900 bin lira maliyetle Ummuhan Hatun Camisi yaptırdı. Cami, belediyenin tahsis ettiği arsa üzerine inşa edildi.

Dün camide kılınan ilk namaz öncesinde Yargıtay Başkanı’nın geçen yıl kalp krizinden yaşamını yitiren kardeşi Selçuk Cirit için Burhaniye Müftüsü Hacı Öz tarafından da mevlit okundu.

Namazın ardından Yargıtay Başkanı Cirit, “Hayırlı olsun” diyen cemaatin tek tek elini sıktı.

20 Kasım’da başlanan caminin inşası yedi ayda tamamlandı. 200 kişi kapasiteli caminin yapımı için yaklaşık 900 bin lira harcandı.

http://www.diken.com.tr/12-bin-lira-maas-alan-yargitay-baskani-900-bin-liralik-cami-yaptirdi/
 

deynepnaz

Guru
Pro Üye
2 Aralık 2015
25.104
88.045
Caminin yaptırılmasında önderlik ettiyse ,annesinin adına yaptırdıysa, ,paranın tamamının Onun cebinden çıktığı fikrine nasıl kapıldınız.Çoğu kişi hayırsever işadamlarından camii yardımı için yardım topluyor.Bulunduğu konum itibariyle çevresi geniştir,yardımcı olan çok olmuştur haliyle...:işsiz:
 

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Eylül 2007
21.522
67.249
5 tane çocuğum var üniversite okuyorum memur maaşımız var iki evimiz var bizim paramız bereketli yazan biri aklıma geldi :KK70:

sus sus onu hiç anma, iki ev değil ayrıca o taam mı :KK53: arkadaşları bile üçten sonrasını sayamıyor o ka ev yani :KK53: işte bunlarda hep bereket benceğğ :KK53: