14 aylık oğlum kendini kusturuyor

severb

'till we meet <3
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
1.353
2.226
Herkese merhaba, araştırma yaptım ama doğru düzgün kaynak bulamadım doktora götürmeden önce bi fikir almak istedim. Oğlum 14 aylık besin değerleri kan seviyesi sağlık durumu gayet iyi kilosu boyu normal ama son 1 haftadır durduk yere öğürerek kendini kusturuyor. Babası da ben de vardiyalı çalışıyoruz ben öğlen anneannesine bırakıyorum orada da çok mutlu ve huzurlu bırakırken ağlaması üzülmesi olmuyor, anneannesiyle dedesiyle oyunlar oynayıp eğleniyor eşim saat 4 gibi alıp geri eve getiriyor ve sürekli yanındayız ilgiliyiz duygusal bir açlığı yok. Gece uykusu düzenli gece boyunca 10-12 saat arası deliksiz uyuyor. 11 tane dişi çıktı hala da çıkarıyor azı dişlerini. Yemesi iyi etini sütünü yumurtasını meyve sebze her şeyini yiyor yani her şey normalken mutluyken bir anda durup öğ öğ yapıyor ve kusuyor. Bazen telefonumuzu buluyor elinden alınca ağlıyor o zaman da yapıyor aynı şeyi ne yapacağımı şaşırdım daha önce bunu yaşamış olan bi anne var mı acaba. Dün gece de ağlayarak uyandı bir kaç dakika bekledim çünkü bazen rüya gördüğü için uyanıyor bir mızırdanıp geri uyuyor yine öyle olur diye bekledim ama öğürmeye başladı kucağıma aldım hemen. Tamam gündüz yapıyordu ama gece ilk defa böyle bir şey yaptığını gördüm. Acaba diş çıkardığı için mi böyle yapıyor şaşırmış durumdayım

Aklima reflu geldi. Boyle bir durum olabilir mi diye. Gozlemleyip, ne zaman kusuyor kac defa not alip doktorumuzda danisin derim

Agzina parmagini falan sokmuyorsa ogurup ogurup kendi kendine kusmasi istemli olamaz. Deneyin siz yapabiliyor musunuz mesela? Yedigi bir sey dokunuyor olabilir, yediklerini not edin, hayatina yeni giren besinler varsa ilk once onlara odaklanin. Kusmalarin basladigi tarihten bir iki hafta oncesine denk gelen aşı, antibiyotik, anestezi, ev ilaclama gibi bir seyler olduysa bunlar da bebekte besin hassasiyeti alerji gelistirebiliyor bilginiz olsun.

Agzina parmagini falan sokmuyorsa ogurup ogurup kendi kendine kusmasi istemli olamaz. Deneyin siz yapabiliyor musunuz mesela? Yedigi bir sey dokunuyor olabilir, yediklerini not edin, hayatina yeni giren besinler varsa ilk once onlara odaklanin. Kusmalarin basladigi tarihten bir iki hafta oncesine denk gelen aşı, antibiyotik, anestezi, ev ilaclama gibi bir seyler olduysa bunlar da bebekte besin hassasiyeti alerji gelistirebiliyor bilginiz olsun.
Bana istemli gibi geliyor nedense istemsiz olsa direkt çıkarır gibi düşünüyorum zorlayıp zorlayıp kusuyor gibi

Benim büyük kızım da her ağladığında ya da yemek yemek istemediği zaman kısardı şuan 16 yaşında hala öyle üzülse hemen kusar

14 aylık bir çocuğun isteyerek öğürmesi ve kusması çok olası değil. Bu öğürmeler hep ağlarken mi oluyor? Eğer öyleyse stres kaynaklı olabilir elbette. Ancak yine de ihmal etmeyin. Dediğiniz gibi sürekli kusuyorsa midesi ve yemek borusu bir süre sonra tahriş olmaya başlayacak. Erken müdahale her zaman iyidir

X