15 Kasım 2020 Akrep Burcunda Yeniayın Burçlara Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk flo (5).jpg

AKREP BURCUNDA YENİAY GERÇEKLEŞİYOR​

15 Kasım 08:07 de 23 derece Akrep burcunda yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar yenilik zamanıdır, başlangıç anlarıdır. Her ay gerçekleşen yeniayla birlikte, başlangıçlara istekli oluruz.
Akrep burcunda gerçekleşecek olan bu yeniayda hisseli paralar, miras, nafaka, başkasının geliri, krediler, borçlar açısından genel gündemler söz konusu. Ayrıca sezgisel konular, şifa, psikoloji, derinliği olan gizemli konular, gizli araştırma konuları bu yeniayda odak noktamızda yer almakta. Bazı durumlarda karanlık duygular, şüphecilik, kıskançlık gibi duyguların bu yeniay ile açığa çıktığı durumlarda gözlemlenebilir.

AKREP BURCUNDA YENİAY VE GENEL ETKİLERİ​

Akrep değişimin burcudur, o nedenle bu yeniaya değişim yeniayı da diyebiliriz. Yeniaylarda tohum ekeriz ve birşeyler başlatırız. Başlattığımız bu enerji yoğun duygularla olabilir.

Bu yeniayda özellikle birliktelikler cephesinde sorun olan konularda güçlü bir karar verileceğini işaret etmekte. Bazı kişiler için evlilik ile ilgili pürüzleri işaret ederken, bazı kişiler için kadınlarla sorunları da işaret etmekte. Ayrıca bazı kişiler için maddi konularda karar alma, yeni bir yön belirleme olacaktır.

Bireysel haritalarda Akrep Boğa olan evlerinizde etkisi hissedilecek olan bu yeniayda, ayrıca sabit burçlarda yoğun etki alacaklardır. Akrep, Boğa, Aslan kova burçları bu yeniayda yoğun bir gündem yaşayabilirler.Bu geçişin sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuz ile birlikte okuyunuz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Akrep burcunda yeniay gerçekleştiğinde gündeminizde maddi konular yer alacak. Eşin parası, bankalar, miras, nafaka konularında bir yenilenme yeni kararınız gündeme geliyor. Aynı zamanda psikolojik olarak yeni bir yön belirleme, sağlık ile ilgili kararlar vermede gündeme gelebilir. Bu yeniay sizleri derin duygularınızla yüzleştirecek, psikolojik olarak yeni bir karar verebilirsiniz. Aynı zamanda bir çok koçlar için kazancınız artacak, varsa borçlanmalarınız onlara yeni bir ödeme şekli bulabilirsiniz. İlişkiler veya ev ile ilgili gerginliklerinize çözüm üreteceğiniz bir etkide olacaksınız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Yeniayda gündeminizde ilişkiler yer alacak. Güçlü kararlar alacağınız, yenilik başlatacağınız durumları işaret etmekte. Evlilik, ortaklı işler, ilişkiler cephesinde bir yöne gitme veya kalıcı bir adım atma durumu oluşabilir. İşinizden faydalar görebilirsiniz, maddi konularla ilgili yeni bir karar durumu oluşabilir. Bu süreçte kaygı, endişe , korku yaptığnız konularda , kararlı duruş sergileyerek, faydalar açığa çıkabilir.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR
Akrep yeniayı ile birlikte hizmet ettiğiniz alanlarla ilgili yenilenme durumu söz konusu. İş koşullarında bir destek alabilirsiniz, yeni kararlar gündeme gelebilir. Son dönem yaşadığınız takıntılar, içe dönük durumlarınız bu yeniay ile birlikte psikolojik bir karar alma noktasına gelebilirsiniz. Bu yeniay süresinde kadınlarla ilişkilerde veya maddi konularda harcama artışı olurken, finansal kararlarda gündeme gelebilir. Bazılarınız ise sağlık ile ilgili iyileşme, sağlıklı yaşam ile ilgili yeni adımlar atacağı bir dönem olacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Akrep yeniayı ile birlikte sizin için karar aldırıcı durumlar gündeme gelecektir. Özellikle ilişkiler, aşk cephesinde yeni bir aşk veya bir ilişki ile ilgili yapıcı bir karar gündeme gelebilir. Bazı kişiler için ise çocukların hayatı ile ilgili kararda gündeme gelecektir. Bu yeniay sizin için köklü kararlar gündeme getirme potansiyeli yüksek. Yalnız kalma korkunuzu dönüştürüp, kendi gücünüze inanıp, güçlü olduğunuzu hatırlamanız gerekmekte. Korunaklı, güvenli alanda kalmak yerine , risk alıp yeni bir yön tayin edebilirsiniz

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Akrep burcunda yeniay gerçekleştiğinde ev için yeni kararlar gündemizde. Evinizle ilgili yeni alışverişler gündeme gelebilir, ev değişimleri olabilir. Bazılarınız için ise aile ile ilgili yeni olumlar gündeme gelebilir. Ev tadilatı yapmak, aile sorumlulukları ile ilgilenmek önceliğinizde yer alabilir. Aynı zamanda bu dönem iş koşulları yön verip güçlü adımlar atabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Akrep burcunda yeniay gerçekleştiğinde yakın çevre ilişkilerinizde bir yenilenme durumunu beraberinde getirecek. Akraba, kardeş ilişkilerinde yeni durumlar olabilir veya arkadaşlarla ilgili yeni kararlar alınabilir. Bazılarınız için yeni bir eğitim, yeni bir imza durumuda gündeme gelebilir. Bu yeniayda istikrarlı olabildiğiniz sürece, yeni fikirler gündeme gelecektir. Aynı zamanda bu dönem maddi konularda yaşanan sorunlar ilişkinize yansıyabilir. Bazı kişiler için ise çocuklarla ilgili harcamalar gündeme gelebilir. Yeniay ile birlikte yeni çözümler üretip yol almaya başlayabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Akrep burcunda yeniay gerçekleştiğinde maddi konularda yeni bir karar aşamasına geliyorsunuz. İşinizi ilgilendiren konularda yeni teklifler gündeme gelebilir. Bazı kişiler için finansal olarak yeni karar verebilirler, kredi alma durumları gündeme gelebilir. Bu yeniay ile birlikte ilişkiler cephesinde yaşadığınız sorunlu gündemlerle ilgili radikal kararlar alabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Akrep yeniayı ile birlikte hayatınızla ilgili yeni bir karar alıp uygulamaya geçeceksiniz. Ayrıca ilişkiler ve işinizi ilgilendiren konularda kendinizi daha güçlü ifade edeceğiniz bir dönemde olacaksınız. İçsel olarak yorulduğunuz, takıntı yaptığınız konularda karar alıp, yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Bazı kişiler için ise finansal konularda yeni bir yatırım durumu gündeme gelebilir. Bazı kişiler için uzun süredir aklının takıldığı ilişki konuları veya kadınlarla ilgili konularda kararlar gündeme gelebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Akrep yeniayı ile birlikte geri planda olan konularınızla ilgili karar aşamasına gelebilirsiniz. Bazıları için sağlık ile ilgili yeni bir durum, iyileşme anlamına gelebilir, bazı kişiler için ise miras nafaka, eskiden kalan bir konu ile ilgili yenilenme durumu olabilir. Bu yeniay ile psikolojik olarak yeni bir yön belirleme, içsel kaygılarınızı iyileştirme fırsatı bulabilirsiniz. Sizin için beklediğiniz haberler sonraki hafta gelebilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Akrep yeniayı ile birlikte uzun zamandır yaşadığınız sorunlara köklü çözümler bulma zamanı olacaktır. Özellikle sosyal durumlar, arkadaşlıklar, ilişkiler ile ilgili yeni bir karar olabilir. Bazıları için bu yenilenme, yeni ümit, geleceğe ümitle bakma durumu oluşturacaktır. Bazı kişiler için ise çocuk konularıyla ilgili yeni bir karar alabilir. Bu yeniay ile birlikte ilişkiler cephesinde yeni kararlarınız gündeme gelebilir, sizi yoran kişi ve durumlarla ilgili bitiş kararı alabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Akrep yeniayı ile birlikte iş kariyer konularında yenilenen durumları açığa çıkartmakta. İşinizde terfi alabilir, yeni teklifler gündeme gelebilir. Uzun dönemdir yaşadığınız iş sorunları, fikir ayrılıkları bu yeniay ile birlikte toparlanmaya başlamakta. Aileden destekler görebilirsiniz, ev ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Geri planda uğraştığınız aile sorunlarınız ile ilgili yeni bir yön belirlenebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Akrep yeniayı ile birlikte güçlendirici, karar aldırtıcı etkileri gündemde. Öncelikli kararlarınızda eğitim, üniversite, hukuksal konular, yolculuklar yer almakta. Yeni bir yolculuğa çıkma, umutlarınızı artıran bir duruma dahil olma durumunuz gündeme gelebilir. Bu yeniay ile birlikte yaşadığınız maddi sorunlara veya iş sorunlarına yeni bir karar alabilirsiniz.Astrolog Nurgül DÜZENLİ
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk flo (1).png

Akrep yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için : Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları

Boğa ve yükselen Boğalar için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

İkizler ve yükselen İkizler : Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Yengeç ve yükselen Yengeçler için : Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, orta uzunluktaki seyahatler

Aslan ve yükselen Aslanlar için : Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Başak ve yükselen Başaklar için : Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Terazi ve yükselen Teraziler için : Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar

Akrep ve yükselen Akrepler için : Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler

Yay ve yükselen Yaylar için : Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için : Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar

Kova ve yükselen Kovalar için : İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Balık ve yükselen Balıklar için : Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesi,
Azade Öksoy
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk flo (4).jpg

15 Kasım 2020 Akrep Yeniayı ve Burcunuz; Güç Toplama ve Dönüştürücü İlişkiler Zamanı!​


Akrep burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):


Koç:
Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Boğa: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

İkizler:
Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Yengeç:
Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Aslan:
Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Başak:
İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Terazi:
Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Akrep:
Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yay:
Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Oğlak:
Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Kova:
Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Balık:
Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.


Burak ÜSTÜN - ISAR CAP Danışman Astrolog
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk flo (2).jpg

şahane, zorlu, sarsıntılı, sürprizli, çarpıcı bir haftaya giriş yaptık.

hem jüpiter-plüton kavuşumu hem akrep yeniayı'nın etkisi "beklenmeyeni bekle" diyor.

görünenin arkasındaki o görünmeyen asıl gerçeğe ulaşmak istenecek bu 2 hafta. bilinmeyenler, görünmeyenler, sırlar, söylenmemiş olanlar, saklı-gizli olanlar görünür oluyor.

finansal konularla ilgili olarak 31 ekim boğa dolunayı zamanında "bu daha başlangıç" demiştim, iniş çıkışlar, müdahaleler aratarak devam edebilir diye görünüyor!

aşk ve ilişkiler ise meydan savaşı gibi! 2 hafta boyunca tartışma ve gerilimden uzak durmakta fayda var aksi durumda kopuşlar, sonlanmalar getirebilir.

akrep yeniayı boyunca yapılması gerekenler:

▪️ iş ve aşk hayatlarında etik olmayan tavır ve davranışlardan uzak durmak,
▪️ bastırılmış öfke, cinsellik, kıskançlık, kin, intikam, yetersizlik, başarısızlık, terk edilme korkusu gibi duyguları görüp, kabul edip gerekirse destek alıp dönüştürmek,
▪️ kendini iyileştirmek,
▪️ tabuları yıkmak,
▪️ kötü, zarar veren davranış ve bağımlılıkları bırakmak,
▪️ sahip olduğun güzelliklere değer vermek,
▪️ sonlanmalara ve yeni başlangıçlara hazır olmak.

aslında temizleme, arınma, arıtma, yüzleşme, bırakma, yeniden doğma, üretme, dönüştürme, tutku dönemi.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk flo (6).jpg

Boğa dolunayının arkasından akrep yeni ayı aslında birbiriyle bağlantılı. Normalde dolunaylar tamamlamayı, yeni aylar da yeniden başlamayı anlatsada bu aks bize sanki başlatmadan önce bitirdiğine emin ol diyecek. Boğa akrep 2-8 aksı 6-12 aksında gerçekleşiyor.

Kollektif bilinçaltının kendi benliklerinize etkisi önce kendi benliğindeki gölgede kalan duygu ve korkuları ,sevgili eş partnerin uyguladığı esaret ile bağlılıkla bağımlılık arasında sıkışıp kalan, benliğin bağlanma korkusuyla ifade edilen aslında bir başkasına esir olmaktan çekinen kollektif bilinçaltının kendi üstünde bir efendi istememesine karşı gelmesi, bununla birlikte parayı elinde tutan güçlerin esir efendi ilişkisinin sonuna geliş sürecimizin başlaması bu yeni ayın hissettirdikleri olacaktır.

Bireysel hayatlarımızda da ortaklık partner sevgili kardeş v.b ilişkilerinde bir tarafın efendilik taslaması bensiz bir şey yapamazsın iması bilinçaltı düzeyde esaret olarak algılandığından hangi şartlarda birlikte olunduğuna öz benliğinin kabul edemediği kontrol edilme sanallığından kurtulma isteğiyle ,gerçek saygının olmadığı ilişkilerin ortaklıkların evliliklerin bitmesine sebep olacaktır.

Akrep en derindeki kaynakları dönüşümü anlatır.
Gölge benliklerin ölümü ya olacak ya olacak tır.
Kollektif kadersel bir dönüşümün eşliğindeyiz.
30 Kasım ,21 Aralık tutulmalardan önceki hazırlıklar bunlar

Yasemin Eren
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk flo (3).jpg


15 KASIM 2020 AKREP YENİAYI GELİYOR!

Geçmişin ağırlıklarından kurtulup derin bir nefes alma vakti sonunda.

2020'nin en iyileştiren günü diyebiliriz bu yeni ay için güzellerim. Su burcunda gerçekleşecek yeniay; yıl boyu gecirdiginiz sıkıntıları ardınızda bırakmanızı sağlayacak. İçsel hesaplaşmaların tamamlanacağı, herkesin emek verdiği kadarını alacağı, güven duymak ve güvende olmakla ilgili isteklerin gerçekleşmeye başlayacağı zamanlar.

Yıl boyu ne ektiyseniz onu biçeceksiniz bu vakit. Kariyer ve statü alanlarında yükselmeler olası.
Vera'nın Kozmik Evreni

Spritüel Danışman🔮
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (1).jpg

YÜKSELEN KOÇ
⏩İş hayatınızla ilgili bir girişiminiz mi var? Yeni haberler gelir.
Yeniay ve sonrası özellikle ilk 15 derece koç burçları parasal konularla ilgili yeni kararlar alacaklar ,borç, alacak, gelir gider dengesi,ve yatırımlarla ilgili pozitif gelişmeler beklemelisiniz.
⏩Geçtiğimiz günlerde işten ayrılan okurlar varsa bekledikleri ödemelerle ilgili yeni gelişmeler yaşanır konu para.
⏩maddi konular eş ve eşin ailesiyle ilgili olabilir,21 itibarıyla Venüs akrebe geçtiğinde enerji daha baskın olacak kısaca maddi konularınızı çözüme gideceksiniz.
⏩Sağlık konusu ilk 15 derece olumsuz etkiler altındaydı geçtiğimiz dolunayda etki hala devam ediyor mars 12 evde sizleri hem fiziksel hem psikolojik zorluyor venüs akrebe geçtiğine biraz rahatlayacaksınız.
⏩15 derece sonrası koçlar ikili ilişkileriyle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirler,ev, alma ,iş kurma, eş ve sevgilinin geliri ve parası bu konularda ilişkinin içinde bir şekilde yaşanacaktır.
⏩ilişkiniz yok ise yeniay sonrası yeni bir ilişki yaşama ihtimali yüksek
YÜKSELEN BOĞA
⏩20 dereceye sonrası yükselen boğalar çalışma hayatlarıyla ilgili yeni kararlar ,yeni projeler içine girebilirler,iş hayatınızla ilgili yeni gelişmeler olur,işe girebilir iş yerinizle ve çalışma koşullarınızla ilgili değişimler olumlu yönde ilerleyecektir.
⏩ilk 20 derece boğaysanız yeni ay ilişki evinizde ilişkinizle ilgili. Yeni bir aşamaya geçebilirsiniz sizlerin uranüs karşıt evden zaman zaman krizler zaten getiriyor ani değişimlerden geçtiğiniz yıllardasınız.kısaca evlilik ve ikili ilişkide yeni bir evreye geçilir.Konunun içinde maddiyat mutlaka vardır.
⏩Sizin yada yakınlarınızın sağlığı yine gündemde mars 7 ocağa kadar sağlığınızı ilgilendiren bölümde olduğu için enerji olarak çokta keyifli değilsiniz. Venüs akrebe geçtiğinde sağlık konularında daha şanslı olacağını bilmelisiniz ,yeni ay bu konuda yeni adımlar atmaya müsait.
⏩ilişkisi iyi giden akrepler evlilik kararı alabilirler.YÜKSELEN İKİZLER
⏩İşiniz, iş yerinizle , iş arkadaşlarınızla ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.Örnek iş kurmayı düşünebilir,işten ayrılabilir,işinizle ilgili bir değişim düşünebilirsiniz.
⏩Yeniayın jüpiterle etkileşimi sizin ,eşinizin para kaynaklarıyla ilgili alanı tetikleyeceğinden yatırımlarınızla ilgili yeni bir karar alabilir neyi nereye harcayacağınızla ilgili konular mevzu bahis olabilir.
⏩Sizin yada yakınlarınızın sağlığıyla ilgili harcamalar yapabilirsiniz.
⏩Geçtiğimiz aylarda ilişkilerde sorun yaşamış olabilirsiniz,venüs aşk evinizde karşısında mars ile olumsuz etkileşimleri oldu çeşitli gerilimler yaşamış olabilirsiniz,ani başlayan aşklar yaşamış olabilirsiniz .yeni ay sonrası venüs akrebe geçiyor, konuya daha ciddi bakacağınız daha ciddi kararlar alacağınız günler.
⏩Sağlığınızla ilgili yeni bir karar alabilirsiniz,spor ,diyete başlamak gibi.. gibi ...YÜKSELEN YENGEÇ
⏩ Çocuklarınızla ilgili yeni bir gelişme yaşanabilir ,ve harcama yapmanız gerekebilir .örnek eğitim ,kreş sağlık giderleri vb..
⏩Eşinizin/ sevgilinizin geliriyle ilgili yeni bir gelişme olur ,19 daki venüs- Satürn karesinde gerilmemeye çalışın geçici bir etkileşim olduğunu unutmayın.
aşk hayatınız bunda sonra canlanmaya başlayacak,yeni bir ilişki için yeniay sonrası Venüs akrebe geçtiğinde daha tutkulu günler gelecek demektir.
⏩İlişkisi olan yengeçler için evlilik gibi daha ciddi konuların ilk adımları atılabilir.Bebek gündemi olanlar mutlu haberleri alırlar.
⏩İşle ilgili yeni bir düşünce içindeyseniz zamanın enerjisi sizden yana olacak

YÜKSELEN ASLAN
⏩Evinizle ,yaşam alanınızla ilgili yeni bir gelişme olur ,evle ilgili harcamalar yapmak durumunda kalırsınız.
⏩ gayrimenkul alıp/ satmak veya taşınmak gibi yeni bir düşünce içine girebilirsiniz,böyle bir konu yok ise , sizin yada annne babanızın eviyle ilgili ise tadilat, tamirat konuları gündem olabilir
⏩çalışma hayatınızla ilgili yeni gelişmeler yaşarsınız, yeni bir iş kurabilir iş düzeninizle ilgili değişimler yapmak için yeni araştırmalara girebilirsiniz.Özellikle ilk derece aslanlar iş hayatlarında rahatlamaya başlayacaklar.
⏩Kardeş,kuzen ve yakın çevrenizle ilgili sorunlar yaşadıysanız Venüs desteği ile sorunlara çözüm buluyorsunuz. Bir diğer ihtimal aracınızla ilgili olacaktır örnek satmayı düşünebilir, bunun için harekete geçersiniz.
YÜKSELEN BAŞAK
⏩İşle ilgili konular, araç-alım satım, kardeş-kuzenle aranızdaki maddi konular pozitif ilerlemeler olur, yeni kararlar alabilirsiniz.
⏩yurt dışı bağlantılı bir gündeminiz varsa beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir.
Herhangi bir eğitim,alma verme gibi bir gündem var ise yeniayla beraber yeni bir gelişme olur.
⏩ araç,alıp satıp değiştirebilirsiniz bu nedenle yakın çevrenizden destek isteyebilir alacak verecek konularının üzerinde değerlendirme yapabilirsiniz.Yada kredi kullanmanız gerekebilir.
⏩ikili ilişkilerde geçtiğimiz günlerde şans sizden yanaydı Venüs akrep burcuna geçtiğinde biraz mola vermek isteyebilir araya mesafe koyabilirsiniz


YÜKSELEN TERAZİ
⏩yeniayın şanslılarındansınız diyebiliriz,Venüs ve Merkür birinci evinizde yeni ay ikinizi evinizde çalışma hayatınız ve maddi konularda yeni getirebilir.Örnek ;iş değiştirme planlarınız varsa önemli gelişmeler olur ,yeni bir karar alırsınız.
⏩bütçenizi yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz,bunun için bankaya yolunuz düşebilir, yada eşin işi veya geliriyle ilgili yeni gelişmeler yaşanır.
⏩ güzelleşmek adına bir işlem veya eviniz ve dekorunuz için harcamalar yapmak isteyebilirsiniz.
⏩Yeniay sonrası merkür uranüse karşıtlığa gidecek o günlerde eş, partnerle maddi konularda sorun yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP
⏩son 20 derece akrepseniz yeni ay 12 evinizde sağlığınızla ilgili yeni gelişmeler yaşama potansiyeliniz yüksek.
Ertelediğiniz sağlık kontrolleri için hastaneye yolunuz düşebilir,bu bazen bir yakınınız içinde olabilir.
⏩ Venüs terazide ikili ilişkilerde güzel gelişmeler getirmiştir ancak 21 kasımda akrep burcuna geçtiğinde ilişki zehirlenmeye açık bir hale gelecek ,karşıt evinizdeki Uranüs (özellikle ilk 15 derece) size ikili ilişkilerde krizler getiriyor son bir kaç yıldır ,Venüs yay burcuna geçince bir nebze daha iyi olacak diyebiliriz.
⏩ evinizle ilgili harcamalar yapabilirsiniz,20 derece ve sonrası akrepler maddi kaynaklarınız gündemde yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız alt yapısını hazırlayacağınız günler Venüs akrebe geçtikten sonra ilerleyen günler daha şanslı olacaksınız.
⏩ kardeş kuzen ve yakınlarınızla ilgili parasal konularla ilgili gelişmeler yaşarsınız.Aracınızla ilgili masraflar olabilir.YÜKSELEN YAY
⏩sizin yada bir aile büyüğünüzün sağlığıyla ilgili yeni bir gündem oluşur,bu nedenle harcamalar yapmak gerekebilir.
⏩sorunlarla /insanlarla doğrudan yüzleşmek yerine biraz arka planda kalmak kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz.
⏩ geçmişte yaşadığınız ve sizi etkileyen olaylara kasım ayından sonra başka bir gözle bakacaksınız,
hayatınız son bir gözden geçirmek için ideal zamanlar ev ve hobilerinizle ilgilenebilirsiniz.
⏩Venüs terazide yeni bir ilişki getirebilir gibi görünüyor ancak ikili ilişkiler anlamında ay sonundaki tutulmayla beraber daha şanslı olacağınızı düşünüyorum.ilişkiniz var ise süreç güzel ilerliyordur.

YÜKSELEN OĞLAK
⏩yeni ay mantık olarak 11 ev gibi görünsede ilk dereceler hariç sizinde çalışma hayatınızla ilgili günden ön planda olacak.
⏩geçtiğimiz aylarda işten ayrıldınız, yada zorlu çalışma koşullarıyla uğraşmak durumunda kaldınız , bu yeni ayda işinizle ilgili yeni bir karar alacak yeni bir adım atacaksınız bu sizin hayrınıza olacak görünüyor geçtiğimiz dönemi kapatıyorsunuz.
⏩yeni bir işe başlayabilirsiniz.
⏩hukuksal bir konunuz var ise yeni bir gelişme olur.
Çalışma hayatınızla ilgili yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.
⏩eviniz ve ailenizle ilgili yeni bir karar alabilirsiniz ev değiştirmek,başka şehire taşınmak vb.
⏩özellikle yurt dışı,şehir dışı bir ilişkiye başlayabilirsiniz.


YÜKSELEN KOVA
⏩çalışma evinizde gerçekleşen (ilk dereceler)
yeni ay ile birlikte yeni düzenlemeleregideceksiniz.
İşinizle ilgili yeni bir karar alırsınız,çalışma koşullarının değişimi gibi..
⏩yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa yeni gelişmeler olacaktır.Eğitim,sunum, toplantı,iş görüşmesi trafiği gibi konular gündeminizden diğer konular.
⏩geçtiğimiz aylar ev emlak taşınma konularınız mı vardı
eğer bu hala söz konusuysa ev bulmak veya değiştirmekle uğraşıyor olacaksınız bu kardeş kuzen ,yakın çevre ve
akrabalarınızdan biri
olabilir ,siz destek olmak durumunda kalabilirsiniz.
⏩sağlığınızla ilgili veya estetik konulu bir gündem var ise yeni ay sonrası harekete geçersiniz.
⏩aracınızla ilgili maddi konular gündeme gelebilir,
bakım değişim,vergi,
muayene masrafları vb.
⏩ikili ilişkilerle ilgili çok keyifli bir dönem değil doğrusu,kasım sonu ve aralık ayı çok daha güzel gelişmeler sizi bekliyor olacak.


YÜKSELEN BALIK
Yeni ay ile beraber üç konu gündeminizde olacak ,
yurtdışı ve eğitim konuları ..
⏩Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bunun için bütçe ayarlaması yaparsınız,yurtdışı yerleşmek veya yurt dışı alt yapılı bir işte çalışmaya başlayabilirsiniz.
⏩Eşiniz/ sevgiliniz işi ve geliriyle ilgili yeni gelişmeler olur.
⏩Çocuk sahibi olmak isteyen balıklar bebek gündem yaratabilir.
⏩İkili ilişkilerde kıskançlık ve şüphe kaynaklı ya da eşin ailesi ve maddi kaynaklı sorunlar yaşayabilirsiniz.
⏩Beklenmedik harcamalar yapmak zorunda
kalabilirsiniz(araç, sağlık,eğitim kaynaklı)
⏩yeni bir işe girmek yada iş kurmak istiyorsanız ilk adımlarını atacaksınız.
Not ;15 derece üzeri balıksanız bir sonraki burç yorumlarından göz atmalısınız.


Ümran Efe
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (2).jpg

Akrep Burcunda Yeni Ay…  • Kalbin ne kadar temiz?
  • Kendi kendini manipüle etme yeteneğin ne kadar yüksek?
  • Kendi kendinle kaldığın zamanlarda vicdanın rahat mı?
  • Geçmişte olan biten olaylara mı takılı kalıyorsun?
  • İçinde yaşayan çocuğa nasıl davrandın?
  • Anılarınla yüzleşirken kaçında kahkaha atabiliyorsun?

Ah ah akrep burcunun inzivasına çekildiğimiz aylar çok zorlu süreçlerdir.
Hepimizi paspas altına attığımız duygularla yüzleştirir.
Ki bu kapalı kapılar evinde olduğunda sanki daha zorlayıcı oluyor.
Bir anda içimizin derinliklerinden bir ses ‘’sen bana bunu yapmıştın’’ ya da ‘’sen bana bunu nasıl yaparsın ‘’ diye çığlık atıyor.
En kötüsü ise insanın kendisi ile yüzleşmesi
‘’ Ah!!! Ben bunları kendime nasıl yaptım?’’


Aslında tek istediğim şey mutlu olmaktı. En çok kendimi harcamışım. Ailemi korumak istemiştim. Aşkımı korumak istemiştim.
Olaylar kontrolünden çıktı ne istediğimi bilemedim. Yönümü şaşırdım.
Yapmaman gereken ne çok şey yapmışım fark etmedim bile….

Kartallar hep yüksekten uçar ama yılan dipte yaşar.
Hangi akrep olduğumuza karar vermemiz gerekiyor.
Kendi kendimizi yiyip bitiren mi?
Yoksa hayallerimizi oluşturmak için kimseyi dinlemeden yalnız başına uçan mı?

Hayat gibi bu akrep burcu da çok tuhaf ya diptesin ya tavan bir enerjide ne tarafa savrulacağımızı esen rüzgara direnmek yerine akışına bıraktığımızda karar verecek olmamız ise çok manidar.

Bu dönemde sivri dilli, asi, agresif olabiliriz. Diğer seçeneğimiz ise olan biten her şeye ‘’olması gereken, olması gerektiği zamanda en güzel şekli ile olur’’ demektir.
Yollar ve olasılıklar çoktur. Önemli olan neyi seçeceğimiz.
Neyi seçersek seçelim, sınavsız olanı ve bizim için en güzeli olduğunu bilmemizde fayda var.
Uzman Astrolog Eda Durmaz
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (9).jpg


AKREP YENİAYI ELEME BIRAKMA DÖNÜŞME ZAMANI​

AKREP YENİAYI VE BURÇLARA ETKİSİ
16 KASIM 2020 23 DERECE AKREP’TE YENİAY ETKİSİ

KOÇ:
Bu yeniay sizlerin maddi konularla ilgili yeni başlangıçlar yapacağınızı kazançlarınızı kontrol etmek stratejik bir büyüme sağlamak ve kredileri borçları ele almak için akıllıca davranabileceğinizi gösteriyor. Aileyle para paylaşımı vergi sigorta ve ticari yatırım gibi işleri net ve kararlı bir biçimde ele alabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars artık düz hareketine başlamış olduğu için işlerinizi daha hızlı ve enerjik halletme şansınız olacaktır. Bu dönemde belki biraz güven sorunları yaşamış olabilirsiniz. Bu konuda yalnız değilsiniz uzun zamandır Merkür Akrepte retroydu ve bir çok insan aynı duygular içindeydi. Bu yeniayla birlikte sanki derin bir nefes alıp yüklerinizden kurtulma şansı gelecektir. Bu dönem sizler için derin bir farkındalık ve şifa bulma zamanıdır. Bilinçaltınızda sizi kaygılandıran endişe ettiğiniz ve sizi yoran konuların ne olduğunu kavrayıp geride bırakmak için ileri adım atma zamanıdır. İş kurmak yatırım yapmak ortaklı işler kurmak için elverişli bir zamandır. Yeniay toprak elementinde yer alan gezegenlere kariyer alanınızdan destekleyici açı yaptığı için iş konularında pozitif etkiler altındasınız.

BOĞA: İlişkiler alanınızda gerçekleşecek bu yeniay sizlere ilişkilerde evlilik ve flört hayatınızda bir değişim Rönesans yaşatabilir. Kalbi boş Boğalar yeni bir ilişkiye doğru yelken açabilir ilişkisi olan akrepler ilişkide daha tutkulu davranıp, karşısındakini anlamak için daha yakın ve derin bir tutum sergileyebilir. İş ortaklıkları yapılabilir , kariyer konularında sizi destekleyecek kişilerle iş bağlantıları kurabilirsiniz. İlişkilerde krizleri çözmek ve karşınızdakini biraz daha sahiplenmek için adım atabilirsiniz. Yer yer kıskançlıklar olsa bile bunu sonu daha tutkulu duygulara ulaşır. İlişkide ne kadar büyüdüğünüzü geliştiğinizi tekamül ettiğinizi fark edeceksiniz. Neleri zaman içinde bıraktınız ve neleri değiştirip dönüştürdünüz. Bu konularda kendinize aferin diyebilirsiniz. Yeniay toprak elementinde yer alan gezegenlere olumlu açı yaptığı için akademik konular basın yayın işleri baskılı işler reklam tanıtım promosyonlar ve yabancılarla ilgili işlerde destek alabileceksiniz.

İKİZLER: Bu yeniay sizlerin iş ve çalışma alanınızda ve sağlık evinizde yer alıyor. Bu yeniay ile birlikte hem sağlığınızda hem çalışma koşullarınızda sizler için nelerin işe yaradığınıza nelerin işe yaramadığına dair daha net ve farkındalıklı bir fikir elde edip buna göre neler yapmak gerektiğine karar verip gerekli adımları atmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızda önemli rutin değişiklikleri yapacaksınız. Bazılarınız iş değiştirmek için karar alabilir bazılarınız var olan işini kendi isteğine yöntemine ve günlük ritmine uygun bir tempoda yapmak isteyebilirsiniz. Zayıflamak detoks yapmak bedeninize bakmak için sağlıklı yaşama yönelebilirsiniz. İş hayatında yer alan krizleri ele almak ve kendinize yeni bir yol belirlemek için bu harika bir başlangıç fırsatı olacaktır. Uzun süredir bu alanda Merkür geri hareketine de maruz kaldığınız için bir miktar işleriniz ters gitmiş olabilir ve kendinizi zihnen ve bedenen yorgun hissediyor olabilirsiniz. Tüm bu etkileri bu yeniay döneminde sırtınızdan atmak ve yeni enerjilerle ileriye atılmanız dileğiyle.

YENGEÇ: Bu yeniay sizlerin aşk romantizm mutluluk ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşiyor. Uzun zamandır bu alanda yer alan Merkür Retro hareketi nedeniyle yaşam temponuz hem yoğun geçmekteydi hem de sizi durduran engeller söz konusu olmuş olabilir. Akrepteki yeniay sayesinde sizi mutlu edecek keyiflere ve hobilere doğru yönelmek ve size iyi gelen ve gelmeyen durumları hayatınızdan çıkararak bir eleme yapmak arzusu hissedebilirsiniz. Kalbi boş olan Yengeçler için flörtlere başlamak kalbinizi dolduracak bir aşka yelken açmak mümkün. Hali hazırda ilişkide olan Yengeçler için de daha tutkulu sahiplenici ve derin bağlar kurmak adına adım atılabilecek bir dönem. Aynı zamanda çocuklarınızın da yetenekleri ve mutluluk alanlarına yönelik seçimler yapmak adımlar atmanız mümkün. Kariyer alanınızda geri hareketini sonlandıran Mars ile işlerinizde yer alan gecikmeler ve tıkanıklar da yavaş yavaş yoluna girecektir.

ASLAN: Bu yeniay ile ev alanında aile içi ilişkilerde ve yerleşimle ilgili kararlarınızda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Evle ilgili değişimler yapmak dekorasyonla uğraşmak ve yarım kalan işleri tamamlamak için adımlar atabilirsiniz. Kendinize özel bir alan yaratmak ve orada daha rahat ve konforlu olacağınız bir düzene geçmek için değişim yapabilirsiniz. Aile içi krizleri yönetmek, ev arsa veya mirasla ilgili sorunlar varsa bunlara çözüm aramak bu dönemde yapılabilir. Yer değiştirmek ev almak satmak arsaya yatırım yapmak veya evden çalışmak üzere yeni kararlar alabilirsiniz. Yeniayın yönetici gezegeni Mars da artık ileri harekete başladığı için uzaklarla yabancılarla kuracağınız bağlar rahatlayacaktır. Akademik konular basın yayın web siteleri reklam ve tanıtımlar için daha konsantre bir enerjiyle çalışmaya başlayabilirsiniz.

BAŞAK: Bu yeniay sizlerin iletişim alanında gerçekleşiyor. Uzun süredir bu alanda sürmekte olan Merkür geri hareketi bitti ve iletişim haberleşme ve konuşmalarda yaşanan krizli durumlar gecikmeler ve kısıtlanmışlık hissi de yavaş yavaş sona eriyor. Bu yeniay ile birlikte cep telefonu bilgisayar araçlar ve işlerinizi halletmekte kullandığınız gereçlerle ilgili yenilikler yer alabilir. Eğitimler kurslar sınavlarla ilgili tamamlanmamış eksik kalmış konular varsa artık rahatlıkla ele almaya başlayabilirsiniz. İletişim ve haberleşme sunumlar zihinsel projeler web siteleri satış ve pazarlama işlerinde ileri ivme kazanacağınız bir haftaya giriş yapıyoruz önümüzdeki haftadan itibaren yeniayın ardından daha hızlı hareket edebileceksiniz. Bu yeniayla birlikte kardeşler yakın akrabalar yakın çevreniz ve komşularla ilgili iletişim ve kriz yaşadığınız durumlarla ilgili daha akılcı stratejik ve ketum kalacağınız bir tutum benimsemeyi düşünebilirsiniz. Kısa yolculular geziler ve gidiş gelişlerin sık olacağı bir haftaya giriş yapıyorsunuz.

TERAZİ: Bu yeniay sizlerin maddi kaynaklarınızı temsil eden alanda yer alıyor. Para kaynaklarınızı yönetmek , maddi gelirleri yatırımları bütçenizi aileyle para paylaşımını kredileri ve borçları organize etmekle uzun süredir uğraşıyor olabilirsiniz, hatta özellikle Merkür retrosu da bu alanda yer aldığı için geçen haftaya kadar maddi konular hayatınızda ön plana çıkmıştı. Artık bu yeniayla birlikte maddi konulardaki planınızı ve ne yapmak istediğinizi netleştirmek üzere düşüneceksiniz. Nelere değer veriyorsunuz, harcamalarınız nerede artış gösterdi, sizi yoran maddi yükler hangisi bütçeniz ne kadar güçlü gibi….tüm bunları belirledikten sonra stratejik bir biçimde paranızı daha iyi yönetmeye başlayabilirsiniz. Aileyle veya ortaklarla para paylaşımı işle ilgili ticari yatırımlar krediler ve borçlarında gündeme gelip akılcı adımlar atmak için çaba sarf edeceğiniz bir dönemdesiniz.

AKREP: Yeniay burcunuzda YENİ bir siz ortaya çıkmak üzere! Kendinizi yeniden görünüm olarak şekillendirebilirsiniz. Güzellik ve estetik ile ilgili konulara önem verebilirsiniz. Hayat hedeflerinizle ilgili yeni fikirlerle yeni amaçlar belirleyip adım atabilirsiniz. Hayatınızı yeniden yapılandırmak için yeni bir farkındalıkla ileri atılabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Mars da artık ileri hareketine başladığı için iş ve çalışma hayatınızda sizi geride tutan konulara ve temalara yönelik pozitif başlangıçlar yapma şansınız olacaktır. İlişkiler ve dış dünyayla kurduğunuz iletişim alanında uzun süredir Merkür retrosu yaşadınız ve kararlarınızda bir ileri bir geri adım atmak zorunda kaldınız artık bu durum da geçen hafta sona erdiğine göre yolunuza devam edebilirsiniz. Kıskançlık etmeden şüphe ve güvensizlik duymadan kendinize güvenerek gücünüzü ortaya çıkarmanın tam zamanıdır.

YAY: Bu yeniay sizlerin bilinçaltını kolektife hizmet ve elde olmayan durumları sembolize eden alanınızda yer alıyor. İçsel olarak krizlerinizi görmek yüzleşmek canınızı acıtan hayat temalarını pozitife çevirmek için içinizdeki gücü harekete geçirme zamanıdır. Akrebin sembolize ettiği acı da olsa gerçekleri görme eğilimini bu yeniay döneminde daha fazla benimseyebilirsiniz. Gerçekler acıtır ama bazen de bizi yandırmak ve yeni bir rotaya oturtmak için de bir uyandırma servisi vazifesi görür. Bu anlamda spiritüel ve manevi yanınızı keskinleştirecek sizi içinizin derinlikleri ile bağ kurduracak ve kolektif bilince ulaştıracak genel toplum ve insan psikolojisi ile ilgilendiğiniz ve bu anlamda keşifler yaptığınız bir dönem olacak. Arkadan konuşmak iş yeri stratejileri ve ayak oyunları gizli kapaklı konular ve sırlarla alakalı durumlarla çok yakın durmamak iyi olacaktır.

OĞLAK: Bu yeniay sizlerin arkadaşlıklar grup çalışmaları ve topluluklarla yapacağınız projeler ve gelecek planları alanınızda yer alıyor. İçinde bulunduğunuz sosyal çevreler sosyal medya veya gruplar içinde oldukça aktif olacağınız ve kendinizi ortaya koymak için güç kazanacağınız bir dönemdesiniz. Bu süreçte arkadaşlıklarınızda bir yeniden değerlendirme yapmak isteyebilirsiniz. Güveninize kim layık kim değil bir eleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Uzun süredir sorumluluk taşıdığınız ve fırsatlar yarattığınız bir topluluk içinde kıymetinizin bilinmesi için size yeni başlangıçlar yapma fırsatı verecektir. İlkelerinizi prensiplerinizi ve gruplar içinde neyin etik neyin etik olmadığını belirleyecek bir karar ve tutumla hareket etmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızdan biri veya bir kaçı ile Merkür retrosu esnasında ortaya çıkan krizleri halletmek ve üzerinde konuşmak için olumlu bir adım atabilirsiniz.

KOVA: Bu yeniay sizlerin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. İş hayatınız ve kariyer hedefleriniz doğrultusunda bu yeniay ile birlikte yeni başlangıçlar yapmak için kararlar alıp harekete geçebilirsiniz. İş konularında güç kazanmak için bu yeniay size destek oluyor. Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn ile olumlu açı kurduğu için iş hedeflerinizde sizi geride tutan kısıtlayan temaları daha net görüp bu konuda içinizi araştırarak gerçekten ne istediğinizi görüp buna uygun bir değişim yapmak isteyebilirsiniz. İş değiştirmek, sunumlar yapmak, kariyerde sizi öne çıkaracak işlere el atmak ve prestijinizi artırmak için bu yeniaydan faydalanabilirsiniz. Anne baba ve aile ilişkilerinde ise krizleri çözmek ve ilişkilerde daha ketum stratejik kriz yöneten bir tutumla hareket etmek isteyeceksiniz.

BALIK: Bu yeniay sizlerin uzaklar yabancılar hayatın anlamı yaşam felsefeniz alanında gerçekleşiyor. Gelecekte ne yapacağınız ile ilgili sizi daha mutlu edecek yaşamınıza anlam katacak ve size bir yaşam felsefesi bakış açısı verecek konulara daha fazla eğilmek isteyebilirsiniz. Eğitimler , akademik çalışmalar, basın yayın işleri baskılı malzemeler , matbaa işleri, reklam tanıtım ve promosyonlar yapmak üzere adım atabilirsiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Jüpiter’e de olumlu açı yapacak olan bu yeniay sayesinde gruplarda, arkadaşlar arasında sosyal çevrenizde ve topluluklarda tanınmak ve öne çıkma şansı elde edeceksiniz.
Naz Bayatlı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
Akrep yeniayına ilerliyoruz.

“Her şey zehirdir. Mühim olan dozdur.”


kk gül (11).jpg


15 Kasım sabahında Akrep burcunun 23 derecesinde bir yeniay yaşayacağız.

Her yeniayda olduğu gibi Akrep yeniayında da yeni fikirler,taze enerjiler ve yeni başlangıçlar gündemimize gelecektir.

Bu yenilikler Akrep burcunun sembolikleri ile ortaklı kaynaklar, başkalarından elde ettiğimiz gelirler, vergi, miras, sigorta, nafaka, alacak veya borçlar, krediler ile ilgili olacaktır.

İlgili konularda yeni oluşumlar için harekete geçebileceğimiz bir süreci anlatan yeniayda genel itibariyle geçtiğimiz günlere kıyasla biraz daha rahat enerjiler hakim gökyüzünde.

Dönüşümü ve küllerinden yeniden doğmayı sembolize eden bu yeniayda özellikle finansal konular ve duyguların dönüşümünü yaşamak belki de tam da “bitti” dediğimiz yerden yeniden ayağa kalkmak mümkün olabilir.

Ancak bireysel haritalarında yeniaydan sert etki alan burçlar Boğa-Aslan-Kova ve bu burçların 23 derecesinde gezegen yerleşimi olanlar bu süreci yine yeniliklerle birlikte ancak biraz daha hareketli ve çözüm bulma çabasında geçirebilir.

Ayrıca Akrep semboliğinde ölüm ve ötesi konular, cinsellik, bilinçaltı, psikoloji, psikiyatri, ruhsallık ve spiritüel konular, sezgiler, tutkular, dürtüler, kıskançlıklar, gizlilik içerisinde yürütülen konular da ön plana çıkıyor. Bu semboliklerden yola çıkarak yoğun duyguların başlangıcını yaşatabilecek bir yeniaya ilerliyoruz.

15 Kasım Pazar günü yaşayacağımız yeniayın etkileri özellikle yeniaya yaklaşan ve uzaklaşan 3 gün boyunca en yoğun haliyle hissedilebilir.
Bendegül Çandarlı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (12).jpg


Bu dönemde ne gibi olaylar gündemimizde olabilir?

📍 Haritamızda düştüğü bölgelerdeki konularla ilgili artık krizlerin yönetilebildiğini göreceğiz.
📍Travmalar gündemimizde olacaktır; konuşacağız, paylaşayacağız ve şifalandırıp artık yolumuza devam edeceğiz.
📍Gizli saklı konular var ise açığa çıkacaktır bu dönemde, bu hiç şaşmaz. Göreceğiz hep birlikte; Venüs Terazi’de olacak bu dönemde hala, bu yüzden ikili ilişkileri de işaret ediyor olacak bize akrep.
📍Derinlik arayacağız hemen hemen her şeyde. Hayatın anlamında, ikili ilişkilerimizde, işimizde, dostluklarımızda, ailemizde.
📍Şüphe etmek ve görünmeyeni görmek Akrep enerjisinin temelidir. Birtakım şeyler bu dönemde dikkatimizi çekebilir, aslında ne denmek istediği ya da olan olayların aslında nasıl olduğuyla ilgili gelişmeler yaşanabilir kafamızda.
📍Akrep enerjisiyle hop yöneticisi olduğu Mars ve Plüto’ya bakıyoruz. Mars Koç burcunda ileri harekete geçiyor, Plüto Oğlak burcunda ileri harekette. Kişisel haritalarınızda düşen ev konularında size diyor ki bu HAREKET LAZIM ARTIK. Burda çok büyük enerji akımları olacak, enerjiler var. Bu enerjiyi kontrollü şekilde akıtmalıyız, mars koç enerjisiyle patlatmak istemezsiniz.

Genel olarak durumdan ve Akrep yeniay olayından bu şekilde bahsedebiliriz. Unutmayın tekrar ediyorum, şu aralar yaşamış olduğunuz konular neyse yani ne istiyorsanız ya da eylem halindeyseniz sürüncemede falan olabilir fakat önümüzdeki yaşantımızla ilgili temelleri attırıyor hayat bize. Önümüzdeki hayatımızda olacak insanlar, iş, düzen, ilişki eğer var ise devam. Olmayacak ise onu sizden kopartıyor ve buna direnmeniz sadece sizi yorar.
Buğra Tibin
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (8).jpg


Yükselen Koç

Finansal konular, borçlar ve kredilerle ilgili yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem. Miras konuları ile ilgili gelişmeler yaşayabilir, aileden destekler alabilirsiniz. Ayrıca genel olarak krizler yaşayabileceğiniz bir dönem.


Yükselen Boğa

İkili ilişkilerde, evlilik hayatınızda krizler, sorgulamalar, kıskançlıklar, yeni başlangıçlar veya bitişler yaşanabilir. Gizlide kalmış konular açığa çıkabilir. Duygularınızı net olarak ifade etmekten ve elinizi taşın altına koymaktan kaçınmayın.


Yükselen İkizler

İş ortamınızda birtakım yenilikler gündeme gelebilir. Çalışma arkadaşlarınız, çalışma ortamınız, sağlık veya evcil hayvanlar ile ilgili konularda birtakım krizler yaşayabilirsiniz. Diyete veya spora başlayabilir, yaşam tarzınızla ilgili yenilikler yapabilirsiniz.


Yükselen Yengeç

Duygusal hayatınız, aşk ilişkileriniz ve flörtlerinizle ilgili birtakım kıskançlıklar, sorgulamalar, krizler yaşayabilir ve bu konularda bitişler ya da ilişkinize gelen yeni formlarla karşılaşabilirsiniz. Çocuğunuz varsa çocuklar ile ilgili yeni başlangıçlar olabilir, bu yeni başlangıçlar borç, kredi olarak hayatınıza yansıyabilir


Yükselen Aslan

Özel hayatınızda, evinizde, aile fertleriyle veya ebeveynlerinizle birtakım krizler meydana gelebilir. Ayrıca gayrimenkul alım satım konularında borçlanmalar ve krediler söz konusu olabilir. Evinizi yenileyebilirsiniz.


Yükselen Başak


Bu dönemde gizli konulara karşı ilginiz artabilir, daha sorgulayıcı davranabilir ve bazı konuları açığa çıkartabilirsiniz bu da birtakım krizlere ve sonlanmalara yol açabilir. Unutmayın ki her son yeni başlangıçlara zemin hazırlar. Ayrıca kardeşler ve akrabalarla ilgili konularda krizli durumlar yaşayabilirsiniz.


Yükselen Terazi

Maddi durumunuz, gelirleriniz, alacaklarınız veya sahip olduğunuz eşyalar konusunda yeni başlangıçlar ve harekete geçme enerjisi taşıyan bir Yeniay’dayız. Ayrıca borçlar, krediler, sigortalar ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Finansal konularda olası bir kriz yaşayabilirsiniz.


Yükselen Akrep

Hayatınızın genelini ilgilendiren bu Yeniay’da odak yine Akrep konuları olan borçlar, alacak verecek konuları, eşiniz veya ortağınızla paylaştığınız kaynaklar olacak. Ayrıca bu Yeniay’dan ilişkileriniz de etkilenebilir, gizlide kalmış konular açığa çıkabilir, kriz ve bitişlere vesile olabilir.


Yükselen Yay

Bu Yeniay’da psikolojik durumunuzla ilgili bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Bilinçaltında kalmış konular, korkular ve öfke açığa çıkabilir ve bunun sizin üzerinizde dönüştürücü bir etkisi olabilir. Ayrıca arkanızdan iş çeviren kişilerle ilgili bazı bilgiler açığa çıkabilir.


Yükselen Oğlak

Arkadaş çevreniz veya içinde bulunduğunuz insan topluluklarında, takımlarda birtakım krizler yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız birtakım krizler ve farkındalıklar bu dönem biraz karamsar olduğunuz gelecek ile ilgili konularda birtakım radikal kararlar almanıza yol açabilir.


Yükselen Kova

Kariyeriniz ve hedeflerinize giden yolda birtakım krizler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Otorite pozisyonundaki kişilerle veya ebeveynlerinizle krizler yaşayabilir, uzun süredir gizli kalan bir konunu açığa çıkması söz konusu olabilir.


Yükselen Balık

Eğitim, yabancılar, yabancı ülkeler ile ilgili konularda birtakım yenilikler gündeme gelebilir. Varsa uzak akrabalarınız veya eşinizin akrabaları ile krizler yaşamanız söz konusu.

Korhan Kılınçkaya

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (13).jpg

♏️15 Kasım tarihinde akrep burcunun 23. derecesinde bir yeniay yaşayacağız. Bu yeniayla birlikte tutkuyla ve değişip dönüşerek bir şeyleri başlatma enerjisi içinde olabiliriz.

♏️Akrep semboliği
o Krizler
o Değişim ve dönüşüm
o Bir şeyin kökten değiştirilmesi
o Derinlik
o Tutkular ve cinsellik
o Finansal konular
o Ortaklı paralar
o Borç, miras, nafaka, kredi, faiz, sigorta
o Zehir ve panzehir, şifa, ilaç
o Yeraltı kaynakları
o Gizlilik içeren durumlar olarak ifade edilir.

♏️Yeniayın genel konusunun da bu temalar etrafında olacağı öngörülebilir.

♏️Yeniay haritanın hastalıklar, hastaneler, kapalı alanlar, şifa, kolektif bilinç ve kontrol dışı durumlar olarak ifade edilen 12. evinde gerçekleşiyor. Yani aşı, ilaç gibi konular hakkında yeni gelişmeler olabileceği gibi salgının artması ve yeni kısıtlamaların gelmesi gibi durumları da ifade etmekte.

♏️Aynı zamanda bu alan gizli saklı konularla ilgili olduğu için bu süreçte birçok gizli durumun da açığa çıkacağı söylenebilir. Oğlaktaki ağır gezegenlerin yeniaya uyumlu açı yapıyor olması; devletin ya da otorite figürleri olarak görülen kişilerin arka planda gizlilikle yaptıkları uygulamaları/planları toplumla paylaşmaları anlamına da gelebilir.

♏️Finansal konularda, spekülatif yatırımlarda ani iniş çıkılar söz konusu olabilir. Devletin faizler ya da kredilerle ilgili kararı duyurulabilir.

♏️Neptün’ün haritanın dip noktasında olması aşırı yağış, su baskınları, sel gibi konuları akla getirirken; denizler, sıvılar ya da gazlardan gelebilecek sorunlar da söz konusu olabilir.

♏️Merkür-Uranüs karşıtlığı ise beklenmedik, şok edici haberler almak ve sırların açığa çıkması gibi çalışabileceği gibi; sivri dilli ve yaralayıcı bir ifade diline de sebebiyet verebilir. Bu konuya dikkat edilmeli çünkü geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratabilir.

♏️Venüs’ün Plüto ile sert açısı ilişkilerde güç savaşlarını, tutkuyu ve saplantılı davranış ve düşünceleri tetikleyebileceğini göstermekte. Bu süreçte ilişkilerle birlikte değişip dönüşmeyi deneyimleyebiliriz.

♏️ Bu yeniaydan en çok doğum haritalarında sabit burçların (boğa, aslan, akrep, kova) 23 derece ve civarında kişisel gezegenleri ya da önemli noktaları olanlar etkileneceklerdir.

Ece Ayan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (6).jpg


Akrep burcunda Yeniay ve mesajı: başarı ancak başkalarına karşı kendine olduğun kadar dürüst ve ahlaklı olduğunda gerçekleşecek.


♏️23 derecede olan yeniay gerçekleşmekte.
Akrep Burcu güç birikimini, derin odaklanmayı ve ruhsal dönüşümleri anlatmakta.
♏️Yeniayın Agena sabit yıldızıyla kontağı bulunmakta. Agena yıldızı temelde büyük yaralı şifacı Şiron/ Kiron’un ayağını temsil etmekte.
Başkalarının sağlığı için kendi hayatını buna adamayı göstermekte.
♏️Hali hazırda yeniay ile Agena bağlantısı da; başkalarının hayatına dokunmak, yardımcı olmak, İnsanlarla ortak noktada buluşmak Ve çok çalışmak anlamına gelmekte. Akrep Burcu başkalarının acısını hissedip, evrensel anlamda insanların dertlerine derman olan iyileştiren özellikleri barındırırken;sabit yıldız ile görünüm herkes için iyi olanı istemek konularını öne çıkartmakta.Bu bağlamda yeniay etkileriyle uzun zamandır beklediğimiz corona aşısının bulunduğu haberini almamız çok ta tesadüf değil.
♏️Burada plütonun Jüpiter’le Kavuşumu hala devam ederken; yer yer çok duygusuz veya çok Kibirli davranışlara sebep olabilir.
♏️Hayatımızda bazı şeylerin gerçekleşmesi için yoğun bir istek duyabiliriz.
Mesela bir terfi almak, bir ödül almak, taktir görmek vbg..
Bunlar ile ilgili harekete geçip karşılığını görmek isteyeceğiz. Bunlar bizim için uzun vadeli başarıya götüren planlar olabilir.
Burada başarı için ilahi planda en önemli nokta şu:
▶️Kendi isteklerinde ne kadar adaletlisin? Kendi isteklerin uğruna başkalarını üzer misin?
Yeniayın mesajı ise; kendi isteklerinde ne kadar etik ve adaletli olursan,uzun vadede başarı o kadar yakın ve sürekli olacak.
♏️Yeniay olmadan kısa bir süre önce Mars’ın düz hareketine geçmesi enerjimizi daha arttırmakta.
♏️Yeniayın Jüpiter ile uyumlu açısı; oldukça iyimserlik ve daha kolay ilerlemeyi vermekte.
♏️Yeniayın Plüton ile uyumlu açısı da; kararlılık ve hedeflere ulaşmak için motivasyonumuzun yükseldiğini göstermekte.

♏️Yeniayın Plüton ile uyumlu açısı da; kararlılık ve
Hedeflere ulaşmak için motivasyonumuzun yükseldiğini göstermekte.

♏️Aynı zamanda Her türlü kötü alışkanlık ve zararlı ilişkiyi artık geride bırakmak için destekleyici görünüm vermekte.


Küllerimizden doğduğumuz, şifalandığımız ve eskiye dair iyi gelmeyen her şeyi geride bıraktığımız bir yeniay dilerim.✨
Astrolog(in) İnci Erasmy
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
17.771
1.331
kk gül (3).jpg


Yükselen Koç; yeni ay etkisi ortak kaynaklar, krediler, miraslar evinde. Finansal anlamda olumlu bir yeni ay.
Yükselen Boğa; evlilik, ortaklıklar ve uzun süreli ilişkiler evinde olan yeni ay bu etkiyle sizlere yeni kararlar aldırabilir.
Yükselen İkizler; İş yaşamı ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir spor, diyet programına dahil olabilirsiniz.
Yükselen Yengeç; bir aşk, yeni bir hobi ya da çocuklarınızla ilgili bir yenilik yapabilirsiniz.
Yükselen Aslan; evle ilgili bir değişiklik, aile hayatınızla ilgili değişimler yaşanabilir.
Yükselen Başak; Yeni bir eğitim programı, kardeşlerle ilgili yeni bir gündem, sözleşmeler gündeminizde olabilir.
Yükselen Terazi; Yeni ay para evinizde. Beklenen paralar bu yeni ayın etkisiyle gelebilir.
Yükselen Akrep; yeni ay burcunuzda. Motivasyonlarınız, yeni kararlarınızla ilgili destekliyor sizleri.
Yükselen Yay; belki biraz içe çekilme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bilinçaltı evinizde yaşanan yeni ay yeni farkındalıklar getirebilir.
Yükselen Oğlak; Yeni ay idealleriniz ve arkadaşlıklar evinizde. Bir hayaliniz gerçekleşebilir ya da yeni bir gruba katılabilirsiniz.
Yükselen Kova; Yeni ay kariyer evinizde. Mesleki anlamda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.
Yükselen Balık; Yeni ay yeni bir bakış açısı kazandırabilir sizlere. Yine uzaklarla ilgili gelişmeler, hukuksal konular ve yüksek eğitimle ilgili yeni başlangıçlar yaşanabilir.Esra Keles