Sivilceli Ciltler %15 tca - kimyasal peeling ile akneye lekeye son

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Slm arkdşlar.Bende 2 defa Roaccutane tedavisinden sonra, baş edemediğim küçük siyah noktalar + kırmızı lekeler + derin kahverengi lekeler ile boğuşmaktayım. Kozmetik ürünlere döktüğüm paralardan usandım.Cildimde makyajda durmuyor artık,akıp gidiyor aşırı yağlanmadan.Yinede bir tavsiyesi olan varsa çok rica ediyorum,böyle bir sorununu ortadan kaldıran bir yöntem varsa paylaşmanızı rica ediyorum..:KK25: TCA peelingi yeni gördüm, aslında tam bana göre. Başlangıç için % kaç olanından tavsiye edersiniz ve hangi siteden almamı önerirsiniz?
Eki Görüntüle 1052559

Başlangıçta mutlaka % 15 ile başlamalısınız... daha sonra % 20 ye geçersin.
Ben en son bizde.com adlı siteden aldım skin renu diye bir marka şuan % 20 kullanıyorum gayet memnunum. eylül ayında tekrar kullanmaya başlıycam güneş lekesi çok oluyor çünkü bende.

bende tca %15 aldım yüzümde sıvılce ızlerı var bıraz yaz ayında uygularsam bısı olurmu acıkcası kullanmaya korkuyorum yaşadığım şehırde cok sıcak :-)

sıcak şehirlerde akdeniz bölgesi gibi. ekim ayında kullanılabilir.. geri kalan yerler şuan kullanabilir ben başladım kullanmaya

skin renu yu bende kullanıyor uzun zamandır.... hatta geçenlerde % 20 liği aldım.
bizde.com adlı siteden alabilirsin.

merhaba evet bende o marka kullanıyorum... geçen sene % 20 kullandım bir şişe baya bir gidiyor ciddi ekonomik oluyor. artık % 25 kullanıyorum

Merhaba. Ben de ilk kez uyguladım lakin hiç soyulma olmayacak gibi. 3. Günümdeyim. 80 saniye kadar beklettim oysa. Peki soyulma olur mu. Olmazsa tekrar yapsam nasıl olur

Kızlar ben şöyle bi yazı gördüm ---Ayrıca ''Roaccutane'' tedavisi gören ya da yakın zamanda görmüş kişilere kimyasal peeling uygulanmaz, uygulayamaz.--- benim kardeşimin biteli 3-4 ay oldu uygulayamaz mı bunu ??

Kızlar ben şöyle bi yazı gördüm ---Ayrıca ''Roaccutane'' tedavisi gören ya da yakın zamanda görmüş kişilere kimyasal peeling uygulanmaz, uygulayamaz.--- benim kardeşimin biteli 3-4 ay oldu uygulayamaz mı bunu ??

ben 4 sene önce ilk roaccutane tedavisi gördüm aradan 2 ay geçtikten sonra evde kendim tca kimyasal uygulamaya başladım problem olmadı.. zaten hapı kullanmakta olan ve hap tedavisine son vereli en az 1 yada 1.5 ay geçmemeiş olanlar uygulamasın... aradan 2 ay zaman geçmişse problem yok

ben 4 sene önce ilk roaccutane tedavisi gördüm aradan 2 ay geçtikten sonra evde kendim tca kimyasal uygulamaya başladım problem olmadı.. zaten hapı kullanmakta olan ve hap tedavisine son vereli en az 1 yada 1.5 ay geçmemeiş olanlar uygulamasın... aradan 2 ay zaman geçmişse problem yok

Peki sende işe yaradımı

ben tca yı 3 senedir kullanıyorum ve çok memnunum ilk % 15 ile başladım şuan 25 kullanıyorum en kötü lekeyi 3. seansta yok ediyor. sivilce akne çıkmasını engellemez... o hormonel bir durum ama izleri yok ediyor ve sivilce çıkması minimuma iniyor... evde kendim kullanıyorum skin renu diye bir marka gayet memnunum merak eden olursa bizde diye bir sitede satılıyor.

Merhabalar,benimde derin sivilce izlerim var,bundan dolayı içine kapanık biri oldum,dışarıya bile çıkmak istemiyorum,ilaçlar,kremler kullandım geçmedi..makyajla kapatsam bile tam olarak kapanmıyor..kimyasal peeling e başlıcam 2 gün sonra,işlemden sonra dışarıya çıkmayı engelleyecek kadar kızarıklık soyulma falan oluyor mu?

Merhabalar,benimde derin sivilce izlerim var,bundan dolayı içine kapanık biri oldum,dışarıya bile çıkmak istemiyorum,ilaçlar,kremler kullandım geçmedi..makyajla kapatsam bile tam olarak kapanmıyor..kimyasal peeling e başlıcam 2 gün sonra,işlemden sonra dışarıya çıkmayı engelleyecek kadar kızarıklık soyulma falan oluyor mu?

çok kızarıklık olmuyor ilk uygulamayı kısa tut mesela 30 saniye cildinde tut sonra bol suyla yıka. korkulacak kadar değil.

Merhaba. Ben de ilk kez uyguladım lakin hiç soyulma olmayacak gibi. 3. Günümdeyim. 80 saniye kadar beklettim oysa. Peki soyulma olur mu. Olmazsa tekrar yapsam nasıl olur

her cildin direnci farklı oluyor. tekrar yap ama en azından 10 gün bekledikten sonra

Meraba kizlar tca denemek istiyorum. Ama yaza nerdeyse girdik. Nisan sonu mart basi gibi yapmak istiyorum. Yaptiktan sonra evden cikmayacam.
Daha once aknetrend kullanmistim birakali 2 3 ay oluyor o zaman kadar 5 ay olur... bi zarari olur mu ayrica suanda aktif olarak cyldoksil ve imex kullaniyorum peeling yapmadan ne kadar sure once bu ilaclari birakmaliyim beyaz tenliyim derin olmayan hafif cukurlarim yer yer agirlasiyor. Yogun bi sivilce donemini atlatlattim allaha sukur. yuzum 2. DeRece dogal yanik oldugunda gecmemisti izlerim ama cok taze bi deri cikmisti altindan... bu da oyle olur muhtemelen. 15lik ile 20lik arasinda kaldim kizlar yine cildiyeciye soracam ama sizde cildiyeci kadar fikir sahibiniz az cok tahminde bulunacaginizi saniyorum tesekkurler iyi gunler

Meraba kizlar tca denemek istiyorum. Ama yaza nerdeyse girdik. Nisan sonu mart basi gibi yapmak istiyorum. Yaptiktan sonra evden cikmayacam.
Daha once aknetrend kullanmistim birakali 2 3 ay oluyor o zaman kadar 5 ay olur... bi zarari olur mu ayrica suanda aktif olarak cyldoksil ve imex kullaniyorum peeling yapmadan ne kadar sure once bu ilaclari birakmaliyim beyaz tenliyim derin olmayan hafif cukurlarim yer yer agirlasiyor. Yogun bi sivilce donemini atlatlattim allaha sukur. yuzum 2. DeRece dogal yanik oldugunda gecmemisti izlerim ama cok taze bi deri cikmisti altindan... bu da oyle olur muhtemelen. 15lik ile 20lik arasinda kaldim kizlar yine cildiyeciye soracam ama sizde cildiyeci kadar fikir sahibiniz az cok tahminde bulunacaginizi saniyorum tesekkurler iyi gunler
canım,ben sanal pazardan aldım 100 de 20 lik çok etkiliydi,oradan alıcaksan ilk defa yapacağın için 15 lik ile başla derim,
şişeyi iyice çalkalamalısın ve alın bölgesinden yanaklara hızlı bir şekilde sürmelisin ağız etrafını şöyle bir sürüp geç o bölgeler çok hassas,2 dakika bekleyebilirsen sonra yıkarsın bol su ile ve bepanten süreceksin,içinde çinko bulunan bir kremde arada kullanabilirsin 2 gün sonra nemlendirme işlemini azaltırsın,4 günde soyulma başlar,soyulmaya asla elle müdehale etmemelisin..

Son düzenleyen: Moderatör:
Kizlar ben siteye yeni uye oldum tca ile ilgili yazilarinizi merakla okudum ve en sonunda bende yapmaya karar verdim ve bikacgun once tca 20 aldim ve bugun uyguladim cok can yakici bsimis suan yuzumu yikadim ve onceden hazirladigim medicassol e vitamini bepanten uclusunu surdum biraz rahatlamis hissediyorum ama galiba ceneme fazla surdum kalin bi kabuk atacakmis gbi bir yanma hissi var.tabi bu aydayaptigim icin gunes koruyucu kremimle evin bi kosesinde inzivaya cekilecegim umarim iyi bir sonuc alirim bu sure icinde desteklerinize ihtiyacim olacak gibi gelismeleri bekleyip gorecegim artik :)

TCA alın bölgesinde ergenlikten kalma sivilce çukurluklarına ve alındaki kırışıklıklanmalara iyi gelir mi peki ? deneyeniniz var mı. Benim için çok önenmli kızlar

Merhaba konu pek güncel değil ama belki görüp cevap veren olur. Benim yüzümde siyah nokta, beyaz nokta, geniş gözenek ve birkaç küçük delik var tabi bi de akne izleri. Ben doa kimyada gördüm tca yı direkt %20likle başlamayı düşünüyorum. Bunun yanında e vitamini, glikolik asit, laktik asit satılıyor. Kullanan var mı hangilerini almam gerek tca dan sonra kullanmak için

TCA'yı bende aldım 2 ay oldu hemen hemen.. ilk yaptığımda yüzümde çok bekletmedim korktum ve 1 dk soora yıkadım bu kez soyulma olmadı yüzüm çok gerildi kırışık gibi oldu.. 5 gün böyle durdum ve sinirlenip bi daha sürdüm ve 3-4 dk beklettim yüzüm kahverengi oldu ve deri öyle bi soyuldu ki altından pasparlak tertemiz bi cilt çıktı...

aslında ilk yaptığımda 1 dk yerine 2-3 dk beklemiş olsaydım soyulma daha çabuk ve iyi olacaktı..

beyaz komedonlar sivilce ve izleri hepsi gitti 2 aydır sürekli kullanıyorum. 4-5 kez uyguladım 2 ayda ama sonuç mükemmel!!! başka hiçbirşeye ihtiyaç kalmadı!!
Nerden aldın canım

X