"15 yıldır Ak Partiliydim 'Hayır' diyeceğim; biz FETÖ'cü değiliz!"

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
"Cumhurbaşkanı'mı çok seviyordum, artık sevmiyorum"
page_3415-yildir-ak-partiliydim-hayir-diyecegim-biz-fetocu-degiliz34_807433750.jpg

Sokak röportajlarında, 16 Nisan'da gidilecek anayasa değişikliği referandumunda, ne oy kullanacağı sorulan bir kadınının ağlayarak "15 yıldır Ak Partiliydim 'hayır' diyeceğim" sözleri sosyal medyada gündem oldu.

İstanbul Times’tan Müzeyyen Kurt’un “Bugün referandum olsa kararınız ne olur” sorusuna “Hayır” diyeceğini açıklayan kadın gerekçelerini şöyle anlattı:

"15 senedir AK Partiliydim"
“15 senedir AK Partiliydim, başka hiç kimseye oy vermedim. Bir zamanlar Refah’a oy veriyordum. Refah’tan sonra Tayyip Bey bu tarafa dönünce, biz de onunla döndük bu tarafa. Ama Tayyip Bey bizleri hiç görmedi. Benim çocuğum askeri öğrenciydi, Hava Harp Okulu’nda okuyordu. Komutanları kandırmış, almışlar götürmüşler. Belirli yerlere bırakmışlar.

"Biz FETÖ'cü değiliz"
"Cumhurbaşkanım beni duyarsa asla koymaz buralarda, maddiyat istemiyordu. Kapısına gittik, bizi reddetti. Bizi FETÖ’cü etti. Biz FETÖ’cü değiliz. Benim çocuğum FETÖ’cü değil. Hiçbir yerden bize sahip çıkmadı. Zaten şu an fakire fukaraya bir şey yok açıkçası.”

"Çok seviyordum, artık sevmiyorum"
Sözlerine gözyaşlarıyla devam eden kadın, “‘Hayır’ diyorum. Cumhurbaşkanı’ma ‘hayır’ diyorum. Ben onu çok seviyordum, sevmiyorum artık. Sevmiyorum artık, duysun. Yüzüne de haykıracağım. Ben onu ölümüne seviyordum. Benim yüzüme kimse ‘onu sevmiyorum’ diyemezdi. Ben onu o kadar seviyordum. Sevmiyorum şimdi” diyerek sözlerine son verdi.

İşte sosyal medyaya damga vuran o sözler:

http://t24.com.tr/haber/15-yildir-ak-partiliydim-hayir-diyecegim-biz-fetocu-degiliz,391890

Senelerce başkalarının evlatları haksızlığa uğradığında (hukuka aykırı olarak yargılanırken, bunlara dayanamayıp intihar ederken, torpili olmadığı için liyakati olup da atanamazken, hatta katledilirken kör sağır dilsizi oynayan teyze şimdi kendi çocuğunun başına gelince aklı başına gelmiş sanırım. Oğlunu Silivri'den çıkarsalar o gelen akıl tekrar gidecek ya.
Müstehaktır demeye dilim varmıyor ama empati yapabilmek için damdan düşmesi gerekiyor böylelerinin.

Bu insanların vebali "döndük" diyenlerin boynunda olsun
Bu insanlar da ana baba evladıydı.

İnsanları işten atarsın ama fuhuş, uyuşturucu satıcısı, bin tane farklı terör örgütü mensubu gibi iftiralar atarak yapmayacaksın. Git düz işten at, böyle asılsız onur zedeleyici şekilde iftira atarak işten atma, cezaevine koyma. Kandırılanlara soralım bakalım soruları niye çalıyorlarmış! Biz eski cemaatçi bana , " düşmanımızda çalıyor biz de onlardan çalıyoruz" diyorlarmış itiraz edenlere :) düşmanları da kimler benim söylememe gerek yok, bu yargılananların bır çoğunun ortak bir noktası var, oradan anlaşılır.

İnsanları işten atarsın ama fuhuş, uyuşturucu satıcısı, bin tane farklı terör örgütü mensubu gibi iftiralar atarak yapmayacaksın. Git düz işten at, böyle asılsız onur zedeleyici şekilde iftira atarak işten atma, cezaevine koyma. Kandırılanlara soralım bakalım soruları niye çalıyorlarmış! Biz eski cemaatçi bana , " düşmanımızda çalıyor biz de onlardan çalıyoruz" diyorlarmış itiraz edenlere :) düşmanları da kimler benim söylememe gerek yok, bu yargılananların bır çoğunun ortak bir noktası var, oradan anlaşılır.
Aklı çalışan her insan azcık kurcalasa ortak noktayı bulur zaten.
Kimse "hümanistiz biz, herkese eşit mesafeliyiz, kucaklıyoruz" laflarına kanmasın.
En azından ben kanmıyorum :KK66:

Valla zamanında Ergenekon yalanına delice inananlar, kahrolsun asker diyenler, içerde masum olarak yatıp ölen askerlere oh olsun diyenler, gözünü kapatanlar, Fetullah'a toz kondurmayanlar, her şeyi sineye çekenler sıra kendilerine gelince konuşmasın.

Hep dedik adalet bir gün herkese lazım olacak diye ama dinlemediniz.

İlahi adalet diyoruz biz buna..
Allah yardımcıları olsun ama demek ki doğruyu anlayabilmeleri için böyle bişey yaşamaları gerekiyormuş.

X