158 boya ideal kilo kaçtır sizce

İdeal kilo, kilolarınızın toplanma yerine göre değişir. O yüzden kilo ölçmenin anlamı yok ben 1.63 boyundayım 55 kiloyum kilolarım göbeğimde toplanır çok kilolu görünürüm . Aynı boyda arkadaşım 60 kilo ama o kadar dengeli dağılmış ki inanılmaz ideal görünüyor.

İdeal kilo, kilolarınızın toplanma yerine göre değişir. O yüzden kilo ölçmenin anlamı yok ben 1.63 boyundayım 55 kiloyum kilolarım göbeğimde toplanır çok kilolu görünürüm . Aynı boyda arkadaşım 60 kilo ama o kadar dengeli dağılmış ki inanılmaz ideal görünüyor.
Çok doğru vücut tipi çok önemli karşılaştırma yapınca farkettim aşırı kilolu olmamama rağmen bende fazla duruyor ama başkasında normal olabiliyor. Sanırım zayıflarken kendimi beğendiğim sayıda durucam 50 51 gibi gelior bana aşırı zayıflığı sevmiyorum

Merhaba ben de 158 im , 60 kiloyum şuan ve baya şişko duruyorum .bence bizim için en ideal kilo 45 . 45 i geçince şişko duruyo
158 boya 45 kilo, hastalıklı bir görünüm olur bence. 159 boyum var. Kilom 50-51 arası. 32-34 beden giyiyorum, oradan hesaplayın.

Konu sahibi, size yazıldığı gibi, tartıdaki rakam kişilere göre çok değişir. Ben 50 kiloyum, ama spor yaptığım için kas oranım yüksek, sıkı bir vücudum var. Bir başkası aynı kilodadır ama benden fazla/az durur. Bu çok göreceli. Hangi kiloda iyi hissettiğinize bakın bence.

Merhaba ben de 158 im , 60 kiloyum şuan ve baya şişko duruyorum .bence bizim için en ideal kilo 45 . 45 i geçince şişko duruyo
160 boy 60 kilodayım size yakınım ben şişko durmuyorum siz neden öyle duruyorsunuz anlamadım 40 beden giyen biriyim 40 beden giyen şişko olmaz ki ideal kilodur ayrıca spor yapın vücudunuz gevşek ise sıkılaşır toplanır vücudunuz daha zayıf gösterirsiniz

Max 52.
Benim boy da aynı. 52den sonrası fazla.
Bence tabi.

Bir de kiloların nasıl dağıldığına bağlı. Eşit dağılıyor benim. Mesela doğumdan sonra çok uzun süre 62 kiloda kaldım ama normal gözüküyordum. 10 kilo fazlası olan biri gibi değil

Şimdi 58e düştüm hatlarım ortaya çıkmaya başladı mesela.
Bizim boy 52den fazlasını kaldırmıyor 😂

Yukarda da bahsedildiği gibi gerçekten vucut tipi çok önemli. Ben de hep 45-47 kiloydum ama eski fotoğraflarıma bakınca ne kadar zayıfmışım diyorum. Hamilelikten önce 52 kiloydum belim ince kalça geniş üst bacaklarım dolgundu güzel duruyordu ne zayıf ne kilolu. Hamilelikte üst bacağım çok kalınlaştı göbek kaldı 55- 56 kiloyum ama hiç güzel durmuyor maalesef, üst bacağımda fazlalık olduğu o kadar göze çarpıyor ki, yağ sallanıyor. Ben zayıfken de vücudum yağlıydo selülitlerim de vardı zadece görüntü olarak inceydim. Başkası 55kiloda kaslı ve fit olabilir,herkesin farkşı😊50-52 arası olsam iyi olacak, emzirdiğim için diyet falan da yapamıyorum maalesef.

X