16 Mart - 11 Nisan 2021 Merkür Balık Burcunda - Burçlara Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
balık6.jpg

KOÇ

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Kalabalıklardan uzaklaşıp kendine dair iç gözlem yapmak isteyebileceğin bir dönem olabilir. Ortaya koymayı planladığın bir fikir varsa eyleme geçmek yerine konuya ilişkin daha fazla güç elde etmek üzere bu süreci bir hazırlık evresi olarak değerlendirebilirsin. Geçmişte çözülmeden üzeri kapatılmış finansal ya da işle ilgili bir konu varsa gündeme gelebilir.BOĞA

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Sosyal hayatın hareketlenebilir. Arkadaşlarınla vakit geçirmek ruhuna iyi gelebilir. Yeni şeyler öğrenmek için çeşitli organizasyonlara katılabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsin. Çevrende sanatsal ya da ruhsal konular çerçevesinde hoş sohbetler yapıp fikir alabileceğin bilgili insanlarla karşılaşabilirsin. Geleceğe dair planlar yapmak için uygun bir dönemdesin.


İKİZLER

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. İş hayatınla ilgili hareketli günler seni bekliyor. Merkür Balık burcunda seyahat ederken senin de işle ilgili seyahatlerin olabilir. Ummadığın bir iş görüşmesi ya da iş anlaşması fırsatıyla karşılaşabilirsin. Ancak karar vermeden önce mantığı ön plana alarak etraflıca düşünmekte, detayları kaçırmamakta fayda var. Kariyerinle ilgili seni daha ileri götürecek bir konuda eğitim almayı planlıyorsan oldukça uygun bir dönemdesin.


YENGEÇ

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Hayata bakış açını değiştirebilecek ruhsal temalı yeni felsefeler, düşünce sistemleriyle karşılaşabilirsin. Mistik konular ilgini çekmeye başlayabilir ya da zaten ilgini çekiyorsa daha da derinleşmek isteyebilirsin. Denizaşırı ülkelerle ilgili hayallerin olabilir. Yurtdışında eğitim almayı planlıyorsan uygun bir dönemdesin.


ASLAN

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Finansal konularla ilgili geleceğe dair planlar yapabilirsin. Bu süreç verilen kararlarda istikrar sağlamak adına zor olsa da Merkür’ün Balık burcundaki yaratıcı enerjisi yeni fikirler üretmek ve planlama yapmak için değerlendirilebilir. Zihinsel anlamda dağınıklık, odaklanamama söz konusu olabileceğinden ortaklaşa finansal paylaşımlarla ilgili konularda mümkünse karar almayı daha sonraki bir zamana ertelemekte ve diğer tarafla konuşulan her şeyi yazıya dökmekte fayda olabilir.


BAŞAK

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Zihnin daha çok yaşamındaki ikili ilişkilerin ve ortaklı konularınla ilgili düşüncelerle dolu olabilir. İçinde bulunduğun ikili ilişkilerini yeniden gözden geçirmek isteyebilirsin.

Önemli bir iş anlaşması gündemine gelebilir. Ancak zihnin dağınık olabileceğinden odaklanmakta güçlük çekebilirsin. Yeni bir ilişkiye başlama noktasına gelmen halinde aşırı romantik düşünceler dolayısıyla partnerini olduğundan farklı görme eğiliminde olabilirsin, dikkatli olmakta fayda var.


TERAZİ

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. İş hayatında ve günlük rutinlerinde bir hareketlilik söz konusu olabilir. Merkür, Balık burcunun dağılan enerjisi altındayken iş ortamında çok düzenli ve organize olmak zor olabilir. Diğer yandan hayal gücüne vereceği sınırsızlık etkisinden yararlanabilir ve işinde fark yaratan çalışmalar ortaya koyarak ön plana çıkabilirsin.


AKREP


16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Romantik günler seni bekliyor. Aşk hayatın hareketlenebilir. Sanatsal bir konuyla ilgilenmeye başlayabilir ya da yoga gibi ruhsal temaları da içinde barındıran sportif bir faaliyete yönelmek isteyebilirsin. Çizim yapmak, yazı yazmak gibi yaratıcı konularla ilgileniyorsan hayal gücün ilgi çekici çalışmalar ortaya koymanda sana destek olabilir. Çocuklarla keyifli vakitler geçirebilirsin.


YAY

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Odağında ev hayatın olabilir. Evde değişiklikler yapmak ya da evini değiştirmek isteyebilirsin. Ancak dağınık bir zihinle geleceğe yönelik karar alıp eyleme geçmeden önce daha odaklı bir zihinle karar vermek adına bu süreci bir planlama evresi olarak değerlendirmekte fayda olabilir.


OĞLAK

16 Mart tarihinde Merkür Balık burcuna geçiyor. Yaratıcı uğraşılar içerisindeysen bu dönem senin için çok güzel fırsatlar sunabilir. Hayal gücünün yükselişini değerlendirerek çok yaratıcı çalışmalar ortaya koyabilirsin. Şiir, öykü vb. yazılar yazıyorsan kelimelerin büyüsünü rahatlıkla kullanarak hitap ettiğin kitle üzerinde büyük bir etki yaratabilirsin. Kardeşlerinle ilişkilerin hareketlilik kazanabilir. Gerçeklerden uzaklaşarak fazla fedakârca tutumların olabilir, dikkat etmekte fayda var.

KOVA

16 Mart tarihinde Merkür de sizin burcunuza geçiyor. Merkür’ün Balık burcunda düz harekette bulunduğu süre boyunca sözlerin ve fikirlerinle olumlu yönde dikkat çekebilirsin. Bu süreçte daha çok kendine odaklı olabilirsin. Hayatına farklı bir yön vermek adına yeni kararlar almak isteyebileceğin bir dönemdesin. Mümkün olduğunca duygusal kararlar almaktan ziyade mantığı ön plana alarak hareket etmenin faydası olacaktır.

BALIK

16 Mart tarihinde Merkür de sizin burcunuza geçiyor. Merkür’ün Balık burcunda düz harekette bulunduğu süre boyunca sözlerin ve fikirlerinle olumlu yönde dikkat çekebilirsin. Bu süreçte daha çok kendine odaklı olabilirsin. Hayatına farklı bir yön vermek adına yeni kararlar almak isteyebileceğin bir dönemdesin. Mümkün olduğunca duygusal kararlar almaktan ziyade mantığı ön plana alarak hareket etmenin faydası olacaktır.


İndigo Dergisi
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
balık.jpg

Merkür Balık Burcuna geçiyor... .

16 Mart 2021 00.26 da Merkür Kova burcundan çıkıp balık burcuna geçiyor. 4Nisan 2021e kadar da burada hareket edecek. Bu dönemde özellikle bir dönem var ki extra dikkatli olmak şart!

Merkür balık burcunda; zarar görmektedir.Bu zarar görme konusu şöyledir. Merkür zeka gezegenidir. Zihin ve konsantrasyonla, iletişimle ilgilidir. Balık burcundayken bir konuya odaklanmak zorlaşır, detaylara hakim olmak analitik düşünmek kendini ifade etmek herzamankinden zor hale gelir. Detayları görmek zordur, kendinizi ifade etmekte sorunlar yaşayabilirsiniz, mantıkla karar almakta zorlanabilirsiniz. Zaten Merkür'ün balık burcunda olması mantıktan çok duygularla hareket edilebilecek bir döneme de işaret eder. Bu dönemde İletişime romantiklik ve hassaslık eklenir...Merkür'ün balıktaki seyrinin en güzel yanı karşınızdakini duyguları katarak etkilemek istiyorsanız şahane bir zamandır. Nüktedanlık yüksek hissedilebilir.

Yalnız Merkür balık seyrinde; akıl genellikle dağınıktır ve verilen sözler hatırlanmayabilir veya karşınızdaki kişinin fikir değiştirdiğine şahit olabilirsiniz. Aslında burada da iki temel var... Biri karşınızdaki kişinin sıkışınca kaçmaya yeltenmesidir. Bir diğer tema da... Bir denilenin bir denilene uymadığı durumlar olabilir. Verilen sözler iyi niyetle olsa bile unutulabilir. Gerçekleri görmekte zorlanılan da bir teması vardır. Dalgınlık, konsantrasyon eksikliği ve zihinsel olarak dağınıklık çok olacağından daha dikkatli olmak gereken bir dönemdir. Uğraştığınız şeyleri kontrol etmeyi ihmal etmemek daha iyi olur. Sanatsal işlerden yana güzel zamanlardır, hayal gücü çok yüksek olduğundan başarılı işler çıkarılabilir.

Fedakarlıklar yapmak için,başkaları için yardım faaliyetlerinde bulunmak için güzel bir dönemdir. Dini konulara ilgi artabilir.
Özellikle bir kalabalık önünde yapılacak duygusal konuşmalar herzamankinden daha çok dinleyicileri etkiler. Bu konuda biraz suistimale açık durumlar çıkabilir.

Kısacası iletişime dikkat etmek gereken bir dönemdeyiz. Duyulan her haber gerçeği yansıtmayabilir. Bilgi kirliliği olabilir.

26 Mart -4 Nisan 2021 Dönemi Merkür ile Neptün Balık burcunda etkileşim halinde olacaklar. Dalgınlıklara, unutkanlıklara, belirsiz koşullar içinde kalmaya açık bir dönem. Özellikle normalde gündeminizde olmayan konulardan, tanımadığınız kişilere kadar dikkatli olmak gereken bir dönem. Birşey imzalamak için de riskli olabilir. Kandırılma, dolandırılma ve aldatılmalara dikkat edin!

Diğer taraftan bu dönemde kendinizi daha hassas ve duygusal, anlayışlı yanınızın ve merhamet duygunuzun yüksek hissedildiği, affedici olduğunuz, sezgilerinizin yükseldiği, aklınızdan geçenlerin karşınıza geldiği bir dönem olabilir. Sanatsal işler ve yaratıcılık gerektiren her türlü tema için güzel olabilir.
AstroGözde
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505

Merkür Balık Burcuna geçiyor, hayal gücümüz yükseliyor…​

balık7.jpg

15 Mart’ı – 16 Mart’a bağlayan gece yarısından hemen sonra iletişimi, ticareti, düşüncelerimizi anlatan Merkür Balık burcuna geçiş yapacak. Merkür İkizler ve Başak burcunun yöneticisidir, ikisi de zihinsel, iletişimi yüksek ve düşünceleri yoğun burçlardır. Mantık burçlarını seven, hesap kitapçı Merkür şimdi aklının pek almadığı, olmaktan çokta hoşlanmadığı Balık burcuna geçiyor. Balık burcunun karşıt burcu Başaklar olduğundan, karşıt burçta bulunacak Merkür çokta rahat etmediği bir misafirlikte.

Merkür’ün Balık burcundaki hareketi zihinleri biraz karıştırmaya, ikilemlere, dalgınlıklara, akıl karışıklıklarına yol açmaya aday. İşler bizim hesapladığımız gibi gitmeyebilir, durumların mantık analizini o kadar kolay yapamayabiliriz ve kandırılmaya ve yanlış anlamaya açık olacağız bu dönemde. Bu hareket 4 Nisana kadar sürecek ve 4 Nisan sabahında Koç burcuna geçişi ile düşünceler netleşecek ve hayat hızlanacak.

Bu dönemde olanlar, olmayanlar, gidenler, bırakılanlar, eskiye özlemler, aklını geçmişten buraya getirememek söz konusu olacak, bu etkiden en zorlanacak burç en başta Başaklar olacak nedeni de kendi yöneticileri, kendilerine tam karşıt burçta olacak. Bu dönemde Başaklar insanların niyetini anlamayabilirler, karşı tarafla iletişimleri tuhaf bir zeminde olabilir ve karşı tarafa tabi olmak durumunda kalabilirler.

Bu durum aynı şekilde İkizleri de zorlayacakken Merkür hepimize etki ediyor olacak.


En pozitif etki ise Balıklar için olacak çünkü zaten hayal gücü yüksek ve dağılmaya, hayallere açık bir burç olduklarından Merkür onların iletişimine biraz daha destek verecek.


Bu etkinin İyi tarafı herşeyi akılla çözmeye çalışmaktan veya ilerletmeye çalışmaktan kalbe odaklanmayı ve iç sesinizi dinlemeyi bu dönemde öğreneceksiniz. Zorlu tarafı ise bazen karar vermek, ne yöne gidebileceğini bilmek zor olacaktır. Zihninizi şifalandırmak, iyi niyetler ekmek ve zihin odaklı olmak yerine zihni biraz serbest bırakarak hayallere dalmak için iyi bir dönem olacak. Yine hayal gücünü, yaratıcılığı yükseltecek bu etki ile işi yazmak, resim veya sanatsal aktiviteler olanlar için son derece güzel bir dönem olacak… Güzel hisler ve düşünceler içinde olduğunuz bir dönem olması dileği ile…


Güliz Kına
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505

Merkür Balık Burcunda​

16 Mart – 4 Nisan

Hayatı soyut pembe bir mercekle görüntüleyin. . .

☁️Hayal edin
☁️ Sezgilerinizle bağlantı kurun
☁️İzin Verin
☁️ Empati kurun
☁️ Psişik güçlerinizi uyandırın
☁️ Şiir okuyun ve şarkı söyleyin

Bu geçiş bizleri hayaller ve rüyalar alemine götürebilir ve şefkat dolu empatik bir enerji yarattığı için, mantıksal düşüncelerden uzaklaşıp sezgilerimize daha çok kulak verebiliriz, şu anda kendinizi biraz daha hafif hissediyor olabilirsiniz.

Bu geçiş sürekli tetikte olan aşırı aktif zihnimizi ve düşüncelerimizi yumuşatabilir ve sezgilerimizle daha fazla bağlantı kurabilirizz.

Bizim için doğru olanı hissetmenin zamanı, fikirleri ve planları gözden geçirmenin ve özümüzle değerlerimizle bağlantılı olmayan düşünceleri bırakmanın zamanı geldi.

Merkür Balık burcunun sularında yüzerken kafanız çok karışabilir belirsizliğin içerisinde olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Meditasyon ve kısa iletişim molaları için zaman ayırın.

Her şeyin hemen cevaplanması, anlaşılması gerekmez, kendinize zaman tanıyın…

Zihninizi ve telefonunuzu bir süreliğine sessize alın ve sihirli mesajların gelmesine izin verin.

Bununla birlikte, Balıktaki Merkür sanatsal, şiirsel veya müzikal işler üretmek için de harikadır .

İlham perileri havada uçuşuyor.

Astrolog Yazar
Sezen TATLI
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
16 Mart 2021 Merkür Balık burcuna geçiyor. İletişim dilimiz, hareketlerimiz hassas, karşı tarafın ihtiyaçlarına duyarlı ve sezgisel olacaktır. Diğer taraftan dalgınlık, unutkanlık söz konusu olabilir. Bu dönemde alınacak kararlarda gerçeklerden fazla uzaklaşmamaya dikkat etmek gerekebilir. Zira fazla hayalperest düşüncelere çekilebiliriz.


Astrolog Filiz Ünal
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505

Efektif bir sürece giriyoruz​

Bu süreçte iletişim konularında değişkenlikler ve bazı zorlanmalar yaşamamız olağan gözüküyor. Ancak Merkür Balık aynı zamanda bize iletişim alanında farklı bir perspektifte katıyor olacak. Her türlü yazılı ve sözlü iletişimde çok daha duygusal konular ve yönelimler içerisinde olacağız. Sezgilerimiz bize yol gösterecek. Duygusal taraflarımız ağır basacak. Düşünme şeklimiz daha derin olacak. Hayal gücümüz çok artacak. Yaratıcı çalışmalar yapma, hayal gücü geniş yazılar yazma, kendimizi daha hissi olarak ifade etme anlamında çok daha efektif bir sürece giriyoruz. Kreatif çalışmalar yapanlar varsa bu süreçte çok yaratıcı çalışmalara imza atabilir.Astrolog Ceylin Çelebi
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
Hayal gücümüzün ve sezgilerimizin arttığı bir dönem. Bu nedenle dikkatimizi toparlamakta zorlanabiliriz. Bu dönem de herhangi bir şey için karar almak güç olabilir. Aldığımız kararları zihnimizle değil duygularımızla alma eğilimimiz yüksek olacaktır.

Riskli işlere girme olasılığımız da artabilir. Sürekli fikir değiştirebiliriz. Duygular kararları etkiler ve bu da bizi dengesiz kılabilir. Olayları net bir şekilde görmek mümkün olmayabilir. Zihin dağınık ve gerçeklerden uzaklaşma riski içindedir.

Yaratıcılığımızın ve dünyayı algılama biçimimizin de biraz değişmesiyle aslında zihinsel olarak rahatlayabiliriz. Ders çalışmakta veya iş hayatında sıkıldığımız zamanlar olabilir. Zaman zaman melankolik takılma isteğimiz artabilir.

Çok çabuk fikir değiştireceğimiz bir dönem içindeyiz. 24 Mart civarı tartışmalara dikkat. Hızlı karar almaya ve çabuk fikir değiştirip, ani tepki vermeye açık olacağız. 30 Mart civarında ise dikkatsizlik artabilir. Yazdıklarım çarpı 10 kat yaşanabilir.
Astrolog Sitare İnal
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505

KİM İÇİN FEDA EDİYORSUN KENDİNİ?​

MERKÜR BALIK BURCU'NDA...

balık17.jpg

İletişim gezegenimiz Merkür burç değiştiriyor. Fedakâr tavır içerisine giriyoruz. Yaptığınız iyiliklerin kıymetini bilen de bilmeyen de eşit olacak bu dönemde. Karşılık beklemeden neyi yaparsanız mutlu olursunuz? Önce bunu düşünmeniz gerek!

3 Nisan’a kadar Merkür Balık Burcu’da ilerleyecek. İç sesimizi dinlemeye, sezgilerimize kulak vermeye eğilimli olacağız. Düşünce ve iletişim şeklimiz derinleşiyor. Daha alıngan davranabilir, kolayca kırılabiliriz. Merkür Balık dönemlerinde, zihnimiz mantıktan ve objektiflikten uzaklaşır. Önemli kararları almakta zorlanabilir ve kararsızlıklar, ikilemler yaşayabiliriz. Romantik, şefkatli, hayalperest, duygusal ve hayatın keyif aldığımız yönlerini ele alırız. Unutkanlıklar ve dalgınlıklar artabilir. Bu nedenle dolandırılmalara, aldanmalara açık olabiliriz. Dikkatli olmak faydalı olabilir! Yaratıcı yönümüz oldukça kuvvetlendiğinden, dans, müzik, resim vb. sanatsal faaliyetler için harika zamanlar. Spiritüel ve mistik konulara karşı ilgimiz artabilir. Bilinçaltı konulara eğilmek için ideal. Rüyalar bu dönemde anlamlı olabilir ve bizi etkileyebilir.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burçları ve Yükselen Koçlar
Kendi iç dünyamıza odaklanacağımız bir dönem. Ruhsal olarak kendimizi onarmak istediğimiz konular üzerinde düşünebiliriz. Geçmişimiz ile ilgili meselelere, maneviyata daha fazla önem verebiliriz. Ruhsal çalışmalar yapmak için çok uygundur. Sezgilerimiz kuvvetlenebilir. Rüyalarımız anlam taşıyabilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar
Sosyal çevremiz ile iletişimimizin artacağı bir dönem. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Hedeflerimize yönelik planlamalar yapabiliriz. Bu konularda çevremizden güzel destekler görebiliriz. Yeteneklerimizi ortaya koyma zamanı! Ufak yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Alıngan davranmamaya özen gösterelim.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler
Kariyerimiz ile ilgili önemli haberlerin, anlaşmaların, görüşmelerin devrede olabileceği bir dönem. İşimizle ilgili bazı kararsızlıklarımız söz konusu olabilir. Hayal gücümüz ve yaratıcılığımızı kullanarak başarı yakalayabiliriz. Geleceğimiz ile ilgili daha derin düşünebilir, yeni kararlar alabiliriz. Dalgınlıklara dikkat!


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler
Eğitim, iletişim, medya, ticaret ile ilgili konulara yöneleceğimiz bir süreç. Önemli görüşmelerimiz olabilir. Yeni fikirler geliştirebiliriz. Bu noktada vereceğimiz kararlarda biraz ayrıntılara dikkat verebiliriz. Yakın çevremiz ile kuracağımız iletişimlerde ise alınganlıklarımız söz konusu olabilir.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar
Parasal konuların ön planda olacağı bir dönem. Banka, kredi, alacaklar, ödemeler ile ilgilenebiliriz. Beklediğimiz ödemelerde veya hesaplamalarımızda yanlışlıklar söz konusu olabilir. Önemli işlemlerimizde kafa dağınıklığına dikkat! Karar vermeden önce üzerinden birkaç kez geçmemiz fayda sağlayacaktır. Sezgilerimiz bu dönem oldukça kuvvetlenebilir.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar
Zihnimizin daha çok ikili ilişkilere odaklanacağı bir dönem. Netleşemediğimiz, kararsız kaldığımız bazı durumlar söz konusu olabilir. Hislerimizi dile getirmek isteyebiliriz. Sevdiğimize karşı daha romantik, duygusal yaklaşabiliriz. Ortak iş yaptığımız kişilerle ilgili de yeni gelişmeler devreye girebilir. Önemli kararlar alırken detaylara önem vermek fayda sağlayabilir.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler
Hayatımızı organize etmek, rutin düzenimizi biraz daha verimli anlamda değiştirmeye odaklanacağımız bir dönem. Bu konularda yeni kararlar alabiliriz. Birlikte çalıştığımız kişilere karşı fedakar tutumumuz suiistimal edilebilir. Ruhsal olarak kendimizi biraz karışık ve kararsız hissedebiliriz. Sağlığımızla ilgilenmek için güzel bir süreç.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler
Hayattan keyif aldığımız, iyi hissettiren konulara odaklanacağımız bir dönem. Aşk hayatımız ile ilgili gündemler zihnimizi meşgul edebilir. Yoğun bir duyguya kapılabiliriz. Ebeveyn olanlar için çocuklarımız ile ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir. Yaratıcılığımız bu dönem oldukça kuvvetleniyor. Projelerimizde kendimizi ön plana çıkarabiliriz.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar
Ev, aile, yuva temaları ile ilgili zihnimizin meşgul olacağı bir dönem. Ev almak, taşınmak, ev ile ilgili değişim yapmak isteyebiliriz. Bu konularda kararsızlıklar yaşayabiliriz. Ailemize karşı daha duygusal ve alıngan yaklaşabiliriz. Kendimizi doğru ifade edemediğimizi düşündüğümüz durumlar söz konusu olabilir.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar
İletişim trafiğimiz artıyor. Yakın çevremiz ve işimizle ilgili iletişimin yoğun olacağı bir dönem geçirebiliriz. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir. Tanıtım, pazarlama gibi konular için sosyal medya ile daha çok iç içe olabiliriz. Bazı konularda karar verirken iki konu arasında kalabilir, kararsızlık yaşayabiliriz. Önemli işlerimiz için dalgınlıklara dikkat!


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar
Maddi konularımız, finansal durumumuz ile ilgileneceğimiz bir süreç. Hedefler belirleyebilir, yeni kararlar alabiliriz. Gelirimizi arttırabileceğimiz yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. İş bağlantılarımızda ve ticari konularda destekleyici bir dönem. Hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı kullanarak yeni kazançlar elde edebiliriz. Hesaplamalarımızda ufak yanlışlıklar olabilir.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar
Yeni başlangıçların gündemimize gelebileceği bir dönem. Özellikle ikili ilişkiler, ortaklıklar ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Aklımızdaki soru işaretlerimizi rahatlıkla anlatabilir ve daha kolay çözüme ulaşabiliriz. Bu süreçte çevremizi daha alttan alan fedakâr bir tutumumuz olabilir. Affediciliğimiz ve merhametli yaklaşımımız suiistimal edilebilir. Bu noktada gerçekçilikten uzaklaşmamaya özen göstermeliyiz.

Hepimize Şifa Olsun...

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505

balık81 (3).jpgYükselen Burçlara Göre Etkisi;Yükselen Koç
Dış dünyadan daha izole olmak isteyeceğiniz , kendinize dair iç gözlem yapmak isteyebileceğiniz bir dönem.Görünür olmasını istediğiniz bir fikir varsa eyleme geçmek yerine konuya ilişkin daha fazla detay ve analiz etmek için hazırlık evresi olarak değerlendirebilirsiniz. Geçmişte çözülmeden üzeri kapatılmış finansal bir konu varsa tekrar gündeme gelebilir.Ancak 21 Marttan itibaren ,Güneşin ve venüsün burcunuzda olması ,karşı atağa geçmenizi sağlayabilecek kaynakları bulmanıza vesile olacak.

Yükselen Boğa
Sosyal hayatın hareketleneceği ,arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirmek ,keyif alacağınız alanlara yönelmek ruhunuza iyi gelecek. Yeni şeyler öğrenmek için çeşitli semine ve eğitimlere katılabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.Geleceğe yönelik planlarınızı yetenekleriniz doğrultusunda hareketlendirebilir ,ilhamla gelen sanatçı yönünüzü geliştirebilirsiniz.

Yükselen İkizler
İş hayatınızla ilgili hareketli bir zamana gireceksiniz.İşlerinizin ağırlığı , seyahatlerle gerçekleşebileceği gibi ,internet üzerinden ,e-ticaret yapıyorsanız biraz daha dikkat ve sabır göstermeniz gereken bir süreç.20 Martta ,burcunuzda seyahat eden Mars ile Merkür Balığın kuracağı dik açı ile birlikte ,trafikte iletişimde kazalara ve yanlış anlaşılmalara neden olabilir.Nisan ayının ilk haftası ummadığınız bir iş görüşmesi ya da iş anlaşması ile motivasyonunuz yerine gelmeye başlayabilir.Ancak karar vermeden önce ,duygusal ve yüzeysel bakış açısının dışında ,mantığınızı ön planda tutarak düşünmeniz , detaylandırmanız önemli.Kariyeriniz ile ilgili size yeni fikirler katabilecek bir konuda eğitim almak içinde oldukça uygun bir dönemdesiniz.

Yükselen Yengeç
Farklı inanç ,felsefe ve düşünceler ,bu konularla ilgili eğitim ve seminerler daha çok ilginizi çekmeye başlayacak. Mistik konularda derinleşeceğiniz ,sezgilerinizin daha da artacağı bir süreç olacak.Yutdışı ile ilgili hayallerinize ulaşmak için daha fazla çaba harcayabilir ,bitakım yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.Uzak akrabalarınız ile iletişiminizin yoğun olacağı ,eşinizin akrabaları ile daha fazla birarada olacağınızı gösterirken ,uzak seyahatlerinizde gündemde olabilir.

Yükselen Aslan
Ortak paralar ,banka ,kredi ,ödemeler ,hukuksal konuların gündemde olacağı ,parasal konularda geleceğinize dair yatırım yapmak isteyeceğiniz bir zaman. Ancak ,kararlarınızda istikrar sağlamak zor olsada , yaratıcı yeni fikirler üretmek ve planlama yapmak için değerlendirilebilinir. Zihinsel olarak ,huzursuz ,dağınık, odaklanamama söz konusu olabileceğinden ortak mallarla ilgili ,aciliyeti yoksa karar almayı daha sonraki bir zamana ertelemekte ,özellikle 21 Martta Güneşin Koç Burcuna geçişi ile daha etraflıca değerlendirebilirsiniz.

Yükselen Başak
Karşıt Burcunuzda yer alan ,yönetici gezegeniniz merkür ,birçok konuda ikilem yataracak.Özellikle odağınız ,İçinde bulunduğunuz ikili ilişkiler olacak.Yürümeyen bir ortaklık ,duygusal beraberlik veya evliliğiniz ile ilgili sorunları yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlama aşamasında isenizde , romantizmin doruk noktasında olmanızdan dolayı partnerinizi duygusal bazda fazla yüceltebilirsiniz.Yakın geçmişte direkten dönmüş ,önemli bir iş anlaşması tekrar gündemine gelebilir. Ancak zihniniz dağınık olabileceğinden durum değerlendirmesi yapmanız önemli olacaktır.

Terazi Burcu
İş hayatınızda ve günlük rutinlerinizde ,Merkür ün ilk derecelerindeki seyahati esnasında ,hiçbirşey yapmama isteği içinde olabilirsiniz. Merkür, Balık burcunun dağılan enerjisi haliyle , iş ortamınızda düzenli ve organize olmanızı zorlaştırabilir.Ancak estetik ve güzellik algınız ,Balığın hayal gücü ve sınırsızlık etkisinden yararlanabilir ve fark yaratan çalışmalar ortaya koyarak ön plana çıkabilirsiniz.Özllikle Güneşin Koç Burcuna geçmesi ile ,güçlü ve dominant karakterlerin üzerinizdeki baskısını nispeten bertaraf edebilirsiniz.

Yükselen Akrep
Aşk hayatınız hareketlenebilir.Daha romantik olacağınız ,sevgiliniz veya eşiniz ile ilişkinizi daha birleştirici bir plana taşıyacağınız zaman.İlişkisi olmayanlar için flörtöz yaklaşımlar söz konusu iken adını koymadan geçirilecek bir akış mümkün.Sanatsal ve mistik konularla ilgilenmeye başlayabilir ,meditasyon, yoga gibi ruhsal çalışmalarda bir faaliyete yönelebilirsiniz.Resim yapmak ,yazmak , yaratıcılık gerektiren konularla ilgileniyorsanız hayal gücünüzün en derinliklerine inerek sıradışı çalışmalara imza atabilirsiniz.Daha çok sanat ,mistik konular ,flört ,sevgiyi paylaşma ve Çocuklarınız ile ilgili keyif dolu bir zaman sizleri bekliyor.

Yükselen Yay
Ev ,özel yaşam alanınızın önemli olacağı bir zaman.Evde değişiklikler yapabilir ,tadilat ya da evinizi taşımak isteyebilirsiniz.Aile büyükleriniz ile ara ara fikir çatışmaları içinde bulabilirsiniz kendinizi . Zihinsel olarak hem gergin ,hemde dağınık olabileceğinizden ,geleceğe yönelik karar vermek yanlış olabilir.Bu süreci oturup beklemek ,planlamak ,resme daha büyük bakmanız için kısa bir mola olarak düşünebilirsiniz.

Yükselen Oğlak
Soyut olanı somut olanda şekillendireceğiniz ,uğraştığınız alanda ,yaratıcılığınızı kullanacağınız ,bunları diğerleri üzerinde hizmet anlayışı çerçevesinde değerlendirebileceğiniz zamanı göstermekte.Sanatsal konularda , hitap ettiğiniz kitle üzerinde büyük bir etki yaratabileceğiniz başarı vaad eden süreç.Kardeşlerinizle ,size yakın olanlarla ,ilişkilerinizin hareketlilik kazanacağı ,sık sık kısa seyahatler içinde olacağınız temposu yüksek bir süreç.Ancak sevdiklerinize karşı , fedakârlığı abartmamanız yerinde olur.

Yükselen Kova
Parasal kaynaklarınızı ilgilendiren bir transit olacak.Ve bu alanda bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Finansal konularda ,ipin ucunu kaçırabilir , harcamalarınız artabilir.Gelir ve giderlerin üzerine daha çok düşünebilir, yeni alternatif kaynaklar bulma yoluna gidebilirsiniz. Ancak zihinin oynayacağı oyunlar ve belirsizlikler tam olarak nasıl ilerleyeceğinizi bilmemenize neden olabilir.Nihai karar vermek için Ay sonunu beklemeniz daha doğru olacaktır.

Yükselen Balık
Merkür’ün Burcunuzda olması ,sözlerinizin ve fikirleriniizin ,ruhsal istekleriniz ile doğru orantıda olması ,daha çok kendinize odaklı olacağını göstermekte.Hayatınıza farklı bir yön vermek adına yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.Ancak duygusal kararlar almaktan ziyade mantığı ön planda tutmanız çok önemli.Kişisel görüntünüz üzerinde değişiklik yapmak isteyeceğiniz ve doğru adresi bulup ,olumlu sonuçalar alacağınız bir zaman.

Merkür ün Açıları

17 Mart =Merkür & Pallas kavuşumu
20 Mart = Merkür & Mars Kare
21 Mart = Merkür & Uranüs sekstile
22 Mart = Merkür Hygia 144 lük ,Hades Üçgen
25 Mart =Merkür & Kad ,gad kare
29 Mart =Merkür & Neptün kavuşum
2 Nisan = Merkür & Plüton sekstileSemra Üre
Karma Astrolog
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
aa.jpg


Merkür Balık burcuna geçti!

20 gün boyunca bu burçta seyahat edecek ve fikirlerimizde, bakış açımızda ve planlarımızda değişimler getirecek🍃

Merkür Balık Ingress haritasına bakarak sürecin daha detaylı olarak neler getireceğine baktığımızda;

Yakın çevremizdeki ilişkilerimiz, dostluk ve partnerlik, kardeşler ve komşularla ilişkilerimiz bu süreçte değişime uğrayacaktır. Yakın ilişkilerle ilgili önemli ve uzun vadeli kararlar alacağız.

Yaşam düzenimizde değişimlere giderek özellikle taşınma, ev alım/satım konularında aksiyonlara geçebiliriz. Bazılarımız ev içerisindeki değişiklik ve tamiratlar/iyileştirmelerle ilgilenebilir.

İbadet, meditasyon, yoga, spiritüel çalışmalar ve bilinçaltı temizliği gündemdeki başlıklardan olacaktır. Özellikle ruhumuzu iyileştirmeye, zihnimizi sakinleştirmeye vakit ayırmamız gerekli.

Bu transit boyunca;

Koç/Yengeç/Terazi/Oğlak
burçları, şartlara ve koşullara göre hareket etmeye çalışacak. Elindeki şartlardan en iyi sonucu çıkarmaya çalışacak ve süreci daha kontrollü geçirecektir. Fırsatları yakalamaya ve yaşamdan size verilen mesajları okumaya çalışın. Rüyalarınız bu dönemde size işaretler yollayabilir.

Boğa/Akrep/Aslan/Kova burçları elinde olmayan koşullar ve durumlarla ilgili, geçmiş ve gelecekle ilgili, insanlarla ilgili bir sorgulamaya girebilir. Artık size hizmet etmeyen bakış açılarını, insanları bırakmanız gerekebilir. Değişim ve dönüşüm zamanı. Para trafiğiniz hızlanabilir.

İkizler/Yay/Başak/Balık burçları bu süreçten en çok etkilenecek olanlar. Yaşamın farklı alanlarında İki farklı yol, iki seçenek ve ikili durumlar önünüze gelebilir. Zihinsel dağınıklar, kendini ifade etmekte zorlanma, unutkanlıklar yaşayabilirsiniz. Her türlü ilişkide her şey daha hızlı yaşanabilir, daha hızlı karar alıp ilişkilerinizdeki planları hayata geçirebilirsiniz.

Maksimum faydanın çalışması dileğiyle
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
aa.jpg


Merkür Balık Burcunda
16 Mart-4 Nisan

🔹Sezgilerimiz güçlü olduğu,daha çok maneviyata önem verdiğimiz bir süreç.
🔹Haritanızda hangi eviniz balık burcunda ise o konular üzerinde;yaratıcı,ilham dolu,hayalperestlik yaşanabilir.
🔹Rüyalarımızın çoğunlukla gerçek gibi görülmesi,unutkanlığın artması ve kararları alırken “duygularımla karar alıyorum” ifadeleri gözleyebiliriz.
🔹İçe döndüğümüz,spiritüel konulara merak saldığımız ve eğitimler konusuna yönelebiliriz.
🔹Yine karar alırken pişmanlık duymamak adına,bir kaç kere düşünmek faydalı olabilir.
🔹Aldanmalara,aldatılmalara dikkat! Laf cambazlığı yapan kişiler tarafından biraz kandırılmaya müsaitlik var bu dönem :)
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
aa.jpg


Önümüzdeki üç hafta boyunca ifade şeklimiz, iletişimimiz daha karmaşık olacak.
Yaratıcı tarafımız ve hayal gücümüz ise kuvvetleniyor.
Mantıktan ziyade sezgilerimize güvenelim...
Merkür Balık Burcu’na geçti ve 3 Nisan’a kadar bu burçta.

Su burçları; Yengeç, Akrep ve Balıklar evren sizin dilinizden konuşmaya başlıyor.
Topraklar; Başak, Boğa ve Oğlak Burçları evren sizin dilinizi 3 Nisan'a kadar destekliyor.
Koç, Yay ve Aslan burçları sivri çıkışlardan uzak durun ve sen de haklısın demeyi başarın bu dönemde...

İkizler, Kova ve Terazi burçları haksızlıklara karşı kulağınızın üstüne yatmanız gerekebilir. İdare etmeye, görseniz de görmezden gelmeyi başarmanız sizi yüceltecek.

Tüm burçlar için
Düşünce ve iletişim şeklimiz derinleşiyor.
Kararsızlıklar, ikilikler yaşayabileceğimiz bir dönem olduğundan önemli kararları almakta zorlanabiliriz.
İç sesimizi dinlemeye, sezgilerimize kulak vermeye eğilimli olacağız.
Daha alıngan davranabilir, kolayca kırılabiliriz.
Merkür Balık dönemlerinde, zihnimiz mantıktan ve objektiflikten uzaklaşır. Romantik, şefkatli, hayalperest, duygusal, hayatın keyif aldığımız yönlerini ele alırız.
Unutkanlıklar ve dalgınlıklar artabilir. Bu nedenle dolandırılmalara, aldanmalara açık olabiliriz.

Dikkat etmekte fayda var!
Yaratıcı yönümüz oldukça kuvvetlendiğinden, dans, müzik, resim vb sanatsal faaliyetler için harika zamanlardır.
Spiritüel ve mistik konulara karşı ilgimiz artabilir.
Bilinçaltı konulara eğilmek için idealdir.
Rüyalar bu dönemde anlamlı olabilir ve bizi etkileyebilir. Rüyalara dikkat!
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
aa.jpg


SEN SUS GÖZLERİN KONUŞSUN
GÖZLER KALBİN AYNASIDIR GÜNLERİ


5. Ev ; aşk, çocuklar, para, küçük şanslar,hayattan aldığımız zevk konfor alanımız

Merkür ; İletişimin gezegeni, her türlü iletişim şeklimiz, nasıl konuştuğumuz, Nasıl yazdığımız, nasıl düşündüğümüz

Balık ; zodyak burçlar kuşağının son burcu, 12. Evin yanı bilinçaltının doğal yöneticisi, ruhun tüm sınavlardan geçip somut olanı bıraktığı yer, ruhumuzun tekamülünün gizemimin saklı olduğu alan

Veee #MerkürBalık Burcunda katmerli Retro etkisinde çalışır. Dolayısıyla 4 Nisana kadar düşüncelerimizi duygularımız yönetecek. Aldığımız kararları sonra tekrar sorgulayabiliriz.Çok ciddi kararlar almayalım.Bohem ve arabesk bir havada olabiliriz.Sevdiklerimizi sorgulayabiliriz.Ağlamaklı ve depresyona açığız.Aydınlık tarafıyla inanılmaz sanatsal bir transit yaratıcılık zirvede olacak. Sezgisel gücümüz artacak rüyalar uzun metrajlı film tadında olacak

Bu transit sırasında haritanızdaki Balık Burcunun bulunduğu evde eski hatıralar canlanabilir,eski aşklar, borçlar, yarım kalan karmik durımlar önünüze çıkabilir

21-22Mart itibariyle Merkür Aydüğümlerini ve junoyu kareleyecek ve zorlayacak önümüzdeki süreçte
Juno kadersel eştir,ay düğümleri kaderdir.Evlilik ve ilişkiler biraz zorlanabilir, halı altına süpürülenleri ortaya çıkarır bu gökyüzü ve Ay sonundaki Terazi Dolunayı ile Sabırlar taşar

Sorguladığınız ne? Aşka inancınızmı? Partnere inançmı? Kendinizmi?
Sevilmiyorum derken kastettiğiniz ne? Sevgiyi verme alma şeklinizi sorgulayan ve hatta yazın bol bol günlük tutun, yaz aylarında işşnize yarar, hatta yaza kalmaz, merkür Koça geçtiğinde bana teşekkür edersiniz😉 Verdiğiniz kararları sorgulamak adına yazmak iyi gelecek.Merkür bu...hızlı ve heyecanlı, aklınızı alacak neptünyen Balık transiti ile ama geçici bu körlük etkisi, anladınız siz onu 😜


Kollektife Farkındalık ve Katkı Olsun Aşkla
Karma Astrolog Aynur EVCİMEN
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.664
1.505
aa.jpg


KAFAM BİR LEYLA mevsimi açılmıştır.
Merkür 16.03.2021 tarihinde balık burcunda ki seyirine geçiyor.Önümüzdeki 3 hafta...
Bu durumdan en çok hava grubu olan Kova,Terazi,İkizler burçları etkilenebilir.

  • Yanlış anlaşılmalar,alınganlık daha fazla görülerbilir.
  • Bir iş yaparken sonuca ulaşmakta zorlanabilir yada yapacağınız işle ilgili yanlış kararlar alabilirsiniz.
  • Akılcı çözümler yerine daha fazla duygularımızla hareket etmek isteyebiliriz.
  • Zihnimiz adeta bulanıkmış gibi gelebilir.
  • Spiritüel çalışmalar,kişisel gelişim çalışmaları için çok iyi zamanlar..
  • Melankonik bir ruh haline daha yatkın olabilirsiniz.

✨Bu dönemde kendini ruhunu geliştirecek çalışmalar yaparsanız geri dönüşleri çok daha hızlı olacaktır ve daha fazla etki edecektir.


AstroMom