17 kilo gitti (Fotoğraflı)

tu_met

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mart 2012
1.306
96
Öncelikle kendinize inanın çünkü sağlıkla ilgili probleminiz olmadığı sürece herkes kilo verir. Kimisi daha hızlı kimisi daha yavaş ama kurallara uyan herkes verir. Zaten kısa sürede almadık ki biz bu kiloları hemen verelim değil mi? Yavaş olsun ama istikrarlı ve kalıcı olsun.

Klasiktir ama yeme düzenimizi değiştirelim. Yani bu düzen bize kilo aldırdıysa veya kilo verdirmiyorsa yanlış yaptığımız bir şeyler var.

Öncelikle kendimden bahsedeyim

Ben ortalam 5-6 ayda 97 den 80e düştüm

(boyum 176)

yolum bitmedi ama çoğunu hallettim 🙃

Hedefim 70-72 arası

Nasıl verdim ona geleyim👇🏻

Öncelikle bitki çaylarını aldım hayatıma ayrım yapmadan aroması hoşuma giden çayları içtim ama yeşil çay çoğunlukta oldu. (Şekersiz dememe gerek yok değil mi minnoş 😁)

Bol su içme alışkanlığım oldu

Elmek, tatlı, börek, çörek, pasta anladınız işte 🙃 bu tarz şeyleri yemedim. (Asla yemedim değil tabi illaki arada yeniliyor ama sadece tadımlık)

Porsiyonlarımın miktarını gerçekten baya düşürdüm başta zorlandım doymuyor gibiydim ama alıştım

Pilav ve makarna da varsa softada sadece 1-2 kaşık tadımlık aldım yinede.

Her sabah 2 haflanmış yumurta yemeğe dikkat ettim. Bazen bıktırdı ama o zamanlarda tadını değiştirmeye çalıştım biraz... mesela haşlanmış yumurtanın üstüne yoğurt dökmek gibi 🤷🏼‍♀️ (dene bence güzel oluyor 😅)

Gün içinde çok açlık hissettiğimde sürekli çiğ sebze yedim. Mesela domates salatalık havuç gibi (domatesi genelde bol bol tabağa doğrayıp nar ekşisi ve tuz yerine biraz peynir ile 😋)

En zorlandığımı da en sona bıraktım ki bence en zoru ama en etkilisi bu oldu :)

akşam yemeği yemedim. (Mesela yemek çok sevdiğim bişeyse ayırdım biraz kendime ertesi gün öğlen yedim)

çok nadirende olsa akşamları bazen bi bardağa çorba katıp içtim.

Ama her akşam yoğurt yedim (arada içine pulbiber-zencefil-zerdeçal gibi şeyler kattım ama her zaman değil)

Birdeeee ilk 2-3 ay bisiklet 🚴🏻‍♂️ sürdüm haftada 1-2 gün bence sıkılaşmama yardımcı oldu ama bu aralar yapamıyorum.

Ve ben bunlara gerçekten alıştım

Mesela hedefe ulaştığım zaman akşam yemeklerini de gün içindeki küçük porsiyonlarım gibi yemeye başlarım 😋

Not: abur cubur, kola, hazır meyvesuyu gibi çok güzel ama zararlı şeylerden de uzağım 🙃

Ve ben asla ondan yeme asla bundan yeme zaten tadını unutursun yemezsen gibi söylemlere katılmıyorum. Neden sevdiğim bir şeyin tadını unutayım ki... 1-2 yudum da tatmin olmayı öğrendim ve bana buna alışmak daha kolay geldi.

bende öyle yapıyorum.
688F911C-0E0C-4A0F-AFC7-877DE5FFFAEE.jpeg
04B927BF-63DD-4872-8551-E3CBD177CC12.jpeg

azmini ve başarını tebrik ederim kiloluyken de çok güzelmişsin ama şuan sağlığın için harika bir noktadasın :KK200:

azmini ve başarını tebrik ederim kiloluyken de çok güzelmişsin ama şuan sağlığın için harika bir noktadasın :KK200:
Ya bu yaşta ben çabucak yoruluyordum merdiven çıkarken bile nefes nefese kalıyordum. Gerçekten en önemlisi sağlık kilolu devam etseydim ileride kiloya bağlı daha ciddi problemler illaki çıkacaktı

çok güzel bir yüzün var maşallah iyice güzelleşmişsin tebrik ederim benimde kilom 64 hedefim 55 ama yapamıyorum boğazımı tutamıyorum koala gibi yapışıyorum her şeye :KK43: :KK70:

Çok guzelmissin zaten ama coook daha güzel olmuşsun yüzünde ne güzel maşallah çenen yüz hatların ortaya çıkmış çok yakışmış bencede 70 altı düşme bu seferde yüzünün ışıltısı bu gerginliği gitmesin biraz daha ver zaten boyun uzun yeterli olur tebrik ederim maşallah sana ve azmine

çok güzel bir yüzün var maşallah iyice güzelleşmişsin tebrik ederim benimde kilom 64 hedefim 55 ama yapamıyorum boğazımı tutamıyorum koala gibi yapışıyorum her şeye :KK43: :KK70:
Koala mı😅😅 eski sfatımı buldum😁😁 bende öyleydim hiç affetmeden her gördüğüm şeyi yer,
bide çok çok yerdim. Hatta bi ara bende doyma hissi yok doktora gidecem bile dedim 😁 kahvaltıda 2 ekmek yediğim oluyordu😅 ama şimdi de doyuyorum o zamanda doyuyordum. İnsal bu ayol her şeye alışıyor 😛

ne güzel zayiflamissiniz 😄 cok da saglikli dikkatli bir rejim yapiyorsunuz tebrikler. darisi ben ve benim gibilerin basina 🙈

Çok guzelmissin zaten ama coook daha güzel olmuşsun yüzünde ne güzel maşallah çenen yüz hatların ortaya çıkmış çok yakışmış bencede 70 altı düşme bu seferde yüzünün ışıltısı bu gerginliği gitmesin biraz daha ver zaten boyun uzun yeterli olur tebrik ederim maşallah sana ve azmine
Aslında 75 te dursam sanki yeter gibi geliyor bana da bazen. Bi düşüp o kiloya geleyim eğer yüzüm gitmeye başlarsa yada göz altlarım falan çıkarsa dururum diyorum kendime. Ama bende yanak maşallah kocaman gitse ne kadar gidecek. Keşke biraz daha küçülse diye geçirdiğim bile oluyo içimden

X