18 aylık oğlumun agresifligi

Bilmiyorum ki nerden çıktı ama bu sekilde tepkiler verir oldu yere yada duvara vurmazsa iki eliyle kafasına vuruyor. Hayır bizim evde asla şiddet yok nerden öğrendi bilmiyorum
Doğal bi süreç canınızı sıkmayın sizi yoruyorsa kısa net açıklama yapın anlıyorlar ağlaması geçene kadar sabır gösterin yapacak bir şey yok size de müzik işte ne güzel evde bi bebe sesi

Maalesef benim hem panik atak hemde anksiyetem var,defalarca yataktan ve kanepeden düştüğü için de artık paranoyak oldum ne zaman bir güm sesi gelse kalbim ağzımda atıyor yere düştü sanıyorum kucağımdayken bile :KK43:
Yatağını ayırmayı denediniz mi

23. Aydan selamlar :halay:. Bizde agresifliliğin dozu biraz daha arttı. 2 buçuk yaşa kadar artıp sonra azalarak geçen bir dönem olarak görülüyor bu dönem. Anne babayı en çok zorlayan zamanlar. Sabıır sabırr diyoruz. Büyüyecek ve bu zamanlar geçecek diyip derin nefes alarak kocaman kocaman öpüyoruz 😂

Ya bide benim yeğenim 4 yaşında henüz konuşmuyor ya panik oldum bir an
Sizinle göz kontağı kurabiliyor mu peki? Yaptıracağı şeyleri size parmakla mı ya da nasıl gösteriyor. Benim yiğenim de geç konuştu. mesela çocuk Bi su istese ablam demesine ihtiyaç duymadan hemen anlardı tabi iyilik yapayım derken çocuğa izin vermedi farkında olmadan yapmış tabi.. erken fark edildi ve eğitim aldı konuşuyor şükür ortaokula gidiyor şu an

Yapamadiginda sinirlenip ağlaması sendrom mu oluyor , demekki bazı çocuklar genetik olarak veya çevresel olarak farklı yaşıyor kimi az kimi çok.
Beni annelikle çok korkutmuşlardı biliyor musunuz , sendromlar , ateşler, diş inat vs dertleri zor diye ama ben hiçbirini yaşamadım benim oğluş oyun işi gücü oyun kendini oyuna verdi mi tamam sıkıntı yok oluyor 😄 oyun deyince her şeyi bir kenara bırakıyor beni yoran tek şey ve en güç durum bu. benim sendrom güncem de bu 😄
Peki ben napabilirim? Leame yasamiyor tüm kitapları yakin büyüme ataklari falan yok
Amacınızı anlamadım ama cocuklarınızi iyi yada kötü kıyassız büyütmenizi tavsiye ederin

Peki ben napabilirim? Leame yasamiyor tüm kitapları yakin büyüme ataklari falan yok
Amacınızı anlamadım ama cocuklarınızi iyi yada kötü kıyassız büyütmenizi tavsiye ederin
Ben de sizi anlamadım neden terslendim ?
Sanki kapınızı asindirmisim gibi ben napim diye yazmanızı yersiz buldum komşunuz değilim sosyal bir forumdayız farkında mısınız?

Sizinle göz kontağı kurabiliyor mu peki? Yaptıracağı şeyleri size parmakla mı ya da nasıl gösteriyor. Benim yiğenim de geç konuştu. mesela çocuk Bi su istese ablam demesine ihtiyaç duymadan hemen anlardı tabi iyilik yapayım derken çocuğa izin vermedi farkında olmadan yapmış tabi.. erken fark edildi ve eğitim aldı konuşuyor şükür ortaokula gidiyor şu an
Tabi tabi çok güzel göz kontagi kurar,hatta gözlerini kısar bana cilve yapar,otizm belirtileri yok kesinlikle çok akıllı bir çocuk, biraz fazla taklitçi biz ne yaparsak anında bizi taklit ediyor,eşimi öperim oda gelir öper,başını okşarim oda gelir okşar,biberonunu kendi mutfağın tezgahına bırakır (boyu 88 cm) çok laf dolu ağzı annemi veya kardeşlerimi görünce bla bla bla konuşur 😂 anlatır da anlatır

23. Aydan selamlar :halay:. Bizde agresifliliğin dozu biraz daha arttı. 2 buçuk yaşa kadar artıp sonra azalarak geçen bir dönem olarak görülüyor bu dönem. Anne babayı en çok zorlayan zamanlar. Sabıır sabırr diyoruz. Büyüyecek ve bu zamanlar geçecek diyip derin nefes alarak kocaman kocaman öpüyoruz 😂
Bugün daha iyi idare ettik eşimle. Daha sakin ve sevgiyle yaklaştım,daha çok sevdim öptüm önceki günlere nazaran daha iyi çok şükür :) sizlerin sayesinde

Yapamadiginda sinirlenip ağlaması sendrom mu oluyor , demekki bazı çocuklar genetik olarak veya çevresel olarak farklı yaşıyor kimi az kimi çok.
Beni annelikle çok korkutmuşlardı biliyor musunuz , sendromlar , ateşler, diş inat vs dertleri zor diye ama ben hiçbirini yaşamadım benim oğluş oyun işi gücü oyun kendini oyuna verdi mi tamam sıkıntı yok oluyor 😄 oyun deyince her şeyi bir kenara bırakıyor beni yoran tek şey ve en güç durum bu. benim sendrom güncem de bu 😄
Uyku sorunu da mı yaşamadınız?

Merhabalar kızlar.

23 Haziran,2019 doğumlu oğlum var son 1 aydır beni ve eşimi o kadar zorluyor ki. Herseye ağlıyor herseye sinirleniyor kafasını bir yerlere vuruyor kendi canını acıtıyor. Öyle yaptığında bazen üzülüp sarılıyorum bazende hiç yüz vermiyorum. İnaninki o kadar zorluyor ki o kadar zorluyor canımdan bezdirdi.

bununla nasıl baş edebilirim?
Sizler neler yaptınız? 🥺
2 yaş sendromu daha çok atağı yaşıyordur. Benim oğlumda aynı şuan.
Hiçbişeye zorlamamak lazım bu dönemde. Çünkü birey olduklarını farketmeye başladıkları dönem o yüzden bu hircinliklar ve çok normal. Gelişim sürecinin bir parçası.
Biz ağladığında müdahale etmiyoruz ağlamasın diye, kötü tepki vermiyoruz. Sarilmamiza izin verirse sariliyoruz ve iyi geliyor sakinleşiyor.
Bazen tepinmeye, kendini yere atmaya başlıyor. O zamanda dikkatini başka yöne çekiyoruz. Babası hemen top oynayalım diyor veya camdan arabalara, kedilere,kuşlara bakıyorlar, sayıyorlar falan.
Bu süreci bağırarak, ceza vererek vs atlatmak mümkün değil. Çocuğu daha da agresif ve mutsuz yapar, geçiş sürecini uzatır.
Temelde ilgisini başka yöne çekmek ve duygu iniş çıkışlarına şefkatle saygıyla yaklaşmak en güzel çözüm.

Konuyla ilgili bilgim yok üstte kalsın diye yazıyorum ve merak ettiğim bir şeyi soracağım başka anneler de cevap verebilir neden bebeğin yaşı hep ayla söyleniyor ?
Ay faktörü önemli çünkü. 18 aylık bebekte 22 aylık bebekte 1.5 yaşındadır ama 18 aylıkken farklı gelişim süreçleri vardır 22 aylıkken farklı. Bebekler için 1 ay bile büyük değişimler, ilerlemeler gösterir.

Gece sık uyanmıyorsa maşallah o zaman kuzuya
Gayet doğal bir şey yazdım ama diğer hanım ters anladı nedense aslinda sohbet etmek istemistim
kendimi ifade edemedim ya da o yanlış anladı bilmiyorum. Dedim ya bizim oglanin tek derdi oyun sürekli oyun istiyor bu durum sendromsa benim sendromum da bu o zaman dedim . Merak ediyorum diye de belirttim üstelik ben yaşamadım dedim bana biraz anlatmasını beklemistim ,
Öte yandan sendromdur deyip davranışları göz ardı mı edelim bilemedim çünkü sendrom öyle uzun bir zaman devam eden bir durum da değil bilmiyorum ben mi cahilim
Kiyas yapmayın çocukları diyor burda kıyas yokki ihtimal değerlendirmesi yapıyoruz sonuçta o cocugu biz görmeden yaziyor.
Aman neyse uzattım bende 😄

X