18 Haftalık gebelikte ve sonrasında bebek hareketleri

elmadag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
58
2
Evet 18 haftalık gebelikte ilk bebek hareketleri ne şekilde hissediliyor.Yaşayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.17+5 hamileyim çok nadir böyle karnımın göbek altı vs çevresinde böyle pıt şeklinde birşeyler hissediyorum ancak bu ne şekilde ilk hissediliyor ve sıklığı konusunda normal olan nedir?Sadece bu haftalar içinde de değil 18 hafta ve sonrasında hareketleri normal olarak nasıl hissedilir şiddeti nasıl olur hissedilen hareketlerin?Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler..:nazar:vereliniortak

canım bende ıkı haftadır azcık hıssedıyorum pıt pıt seklınde sımdılık........ılk gebelıgınse algılaman bıraz zor olabılır merak etme bu hafta sonu ve hele 20 hafta anlıcaksın........gıttıkce artacak bende sabırsızlanıyorum su an cok duzenlı degıl ama gıttıkce merak etme uyuytmıcak...............

slm bende 18 haftalık hamileyim bede çok hissetmiyorum ilk bebeğimiz bazen karnımda sanki yer değiştiriyormuş gibi bir baskı hissediyorum. sonra geçiyor bu onun hareketimi oluyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

Minik bir toplanma hissediyorsanız o bebeğinizdir. Sessiz bir ortamda elinizi koyun karnınıza bebeğinizin olduğu tarafa mutlaka hissedersiniz o minicik hareketleri :emir_bebek:

bende 17+3 üm şu an. bende henüz hiçbişey hissetmiyorum ve merakla bekliyorum. bu konuda tecrübeli arkaadşlar biraz bilgi verirse çok güzel olur.

TatLım çok farkLı oLuyor...Ben şuan 22 haftaLık hamiLeyim sana şöyLe anlatayım dediğin haftada cat pat hissederdim ve sanki bni itiyor gbi vuruyo cıkıcak gbi hissettim ben 1 gn 2 gün hissetmediğim olurken şimdi hergün ufak bi harekette oLsa mutLaaka hissettiriyor...oynadığı zamnda tm oynuyor hoşuma gidio valla :) hatta ben şöyLe bir oyun biLe oynadım kızımLa kollarımı bağladım mideme bastırdım sanırım biras cek der gibi vurdu snra bi kaç kez tekrarladım aynı hareketi yapTı süperdi :) canım mutLu,sağlıkLı gebelik diLerim...zemuszemus
Evet 18 haftalık gebelikte ilk bebek hareketleri ne şekilde hissediliyor.Yaşayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.17+5 hamileyim çok nadir böyle karnımın göbek altı vs çevresinde böyle pıt şeklinde birşeyler hissediyorum ancak bu ne şekilde ilk hissediliyor ve sıklığı konusunda normal olan nedir?Sadece bu haftalar içinde de değil 18 hafta ve sonrasında hareketleri normal olarak nasıl hissedilir şiddeti nasıl olur hissedilen hareketlerin?Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler..:nazar:vereliniortak

evet ilk zamanlar pıt pıt şeklinde hissediyorsun bağırsak hareketlerinden farklı oluyor onu fark edersin şimdi 24 haftamdayım bu pıt pıtlar sonra daha şiddetleniyor onunda tekme olduğunu zamanla fark ediyorsun şimdilerde elimi koyduğum yere tekme atıyor dışardan fark ediyor çok güzel bir duygu Allah herkese yaşatsın

canım önceelr arada bi pıt pıt şeklinde oluyo damar atması gibi gün içinde çok hisetmiyosun ama 20 ci haftalrda artık dokunmana bile gerek kalmıyo hisetmen için baktıgında görüyosun göbegine nası vurdunu görüceksin anlamıyosun bile nası hareketler bukadar hızlandı 18 haftaalrda aralarda pıtpıt vurukenn ilerki haftalrda gün içinde bi çok kezz bende varım derceine hisettiriyo özelikle sabahları ve akşamları daha hareketl oluyolar merak etme bi kaç haftaya artık yogun hisedeceksin

bende 19 haftalık oldum ve 17 haftalıktan itibaren hissediyorum melek yavrumu benimki sanki bi balıgın hareketleri gibi mükemmel bir duygu zaten bu haftalarda çok sık hissedemezsin 22den sonra artık tam olarak hissedersin

kizlar ben tekme seklinde degilde sanki hava boslugu yer degistirir gibi hissediyorum,anlatamadim da sanirim.Gaz hareketi gibi ama degil de sanki basinc var ve o basinc yer degistirir gibi,basta pit pit seklindeydi ama simdi 23.haftadayim de daha farkli hissediyorum.Sizde de boyle mi,yoksa bariz tekme atar gibi o pit pitlarin guclenmis hali gibi mi?

Ben de 18.haftamdayım. Hafta başında peşpeşe 2 defa kanat çırpar gibi hissettim. iki gün sonra bir kere daha ... Şimdilik yok bir daha:KK43: Ama öğrendiğim kadarıyla bu haftada hissetmek çok nadir olurmuş olsa da devamlılığı olmazmış. Paniğe kapılmaya gerek yokmuş, asıl 20,22.hafatadan sonra net olarak hissedermişiz.

Benim kız fazla hareketli ,ilk tekmelerini 14. haftada hissettim. doktor zayıf olanlar daha önce hissedebilir dedi hareketleri. Şimdi her gün hissediyorum.Arada tekme atıyo,bazen yer değiştiriyo . kaydirigubbakcemile3

valla ben 16ncı haftadan itibaren hissetmeye başladım. önceleri tam anlayamıyordum seyirme gibi pıt pıt ediyodu şimdi hiç durmuyo oğlum maşallah. tekmeliyo dönüyo yer değiştiriyo:) çok güzel bi duygu. bu arada 23 üncü haftamdayım

bende 16. haftada hissettiğimi iddia ediyordum kimse bana inanmıyordu. içimde bişey pıt pıt ediyo sanki baloncuklar patlıyo gibi. tam emin olamadım yani. şimdi de hissediyorum ama düzenli deil bu pıtlar. sabırsızlıkla daha çok hissedeceğim günleri bekliyorummm

bizde bu gün 18.haftaya başladık bende bi kaç gün aralıklarla birşeyler hissetmeye başladım. ilk başlarda gazdır diye önemsemedim geçen gün sol tarafımda bebeğin olduğu yerde sanki göz seyirmesi gibi bişi oldu pıt pıt pıt. dün de sanki karnımda bişiy dolaşıyomuş gibi hisettim bazen baskı oluyo yer mi değiştiriyo bilmiyorum ama baya bi hisettiriyodu kendini meleğim :emir_bebek:

bende kızımın hareketlerini ilk 18. haftamda hissetmeye başlamıştım. bi kere şiddeti çok hafifti nasıl desem göz seyirmesi gibi gün içerisinde bir kaç kere pıt pıt vururdu o kadar. bebeğin büyüdükçe hareketleride sıklaşacak ve kuvvetlenecek. şu an 26. haftamdayım ve maaşallah hiç durmuyor şu sıralar. hareketleri dışarıdan bile belli oluyor kızımın :nazar:

benim ufaklık cumartesi sabahı beni uyandırdı arka üstü yatıyordum birden göbek deliğimin altında bi gerilmeyle uyandım kendime gelmeye çalışıyorum bi yandan nolduğunu anlamaya çalışıyorum elimi koydum baktım küçük bi sertlik itiyo içerden :emir_bebek: 5-6 sn sonra geçti miniğimin ayağımıydı acaba çok heyecanlandım eşim benden önce kalkmış hemen yanına gidip anlattım tabi diyo çocuk uyandı geriniyo karnım acıktı anne kalk diyo dedi kaydirigubbakcemile3

merhaba
bende 18+4 günlük hamileyim
bende 10 günönce hissetmeye başladım. ayaklarımı uzattım yatıyordum
karnım gergin olunca iyice hissettim. şimdi gece bile uyandırıyor. karnım acıkmıştı bu gece hareketlerine uyandım :))
çok güzel bi duygu rabbim herkese nasip etsin

kızlar ben 6 haftalık hamıleyım cok mıde bunalntım var acaba nane lımon kaynatmak ıyı gelırmı bılen varmı. zararı olurmu.

X