2 aylık evlilik . Evlilik mi ?

abiyekuzu26

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2019
1.161
1.259
Herkese merhaba.
Yaklaşık 2 aydır evliyim hatta daha 2 bile olmadı.
Bu 2 ay içinde çok kez ağladım.
Eşim iyi bir insan bunda sıkıntı yok. Beni acta acikta bırakmaz ama bu bana yetmiyor.
Eşim sevgisini gösteremiyor , ilgisiz. Eve geliyor TV kumandasini eline alıyor, oturuyor. Çekirdeği ve TV kumandasiyla bütünleşmiş durumda. Gelince iki kelime zor ediyoruz. Uyku saatlerimiz zaten çok farklı. Ben en geç 12 de yatıyorum o gece 2 ye kadar oturuyor. Bunun tartışmasını yaptık. Evlilik bu değil dedim. Ben bu evde yalnız yaşıyorum . Yalnız yatağa gidiyorum. İlgi yok. Çok çok nadir var olsa da. Cinsellik anlamında sıkıntı yok ama ben duygusal olarak doymayinca diğer türlü de istemiyorum artık. İlgine sevgine ihtiyacim var diyince ben böyleyim diyor. Ne yapacağım nasıl yapacağım bilmiyorum . Evliliğin başında böyleyse sonra nasıl olacak ben hep yalniz mi yasayacagim. Önerilerinizi istiyorum.

Erkekler kesinlikle yemeğim yapılsın ütüm yapılsın işte arada da canım istediğinde sevişirim diye evleniyor başka açıklaması yok. Ben böyleyim dedikten sonra zaten tüm kapılar kapanıyor hiçbir şey yapamazsınız böyle diyen birine

reedd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
392
267
Öneri sunanlara çok çok teşekkür ediyorum. Fakat anlayamadım bir şey var. Burada bir grup var ve her konuda konu açana ya kendini pasifimize etmişsin ya boşan ya ayril diyorlar. Bir kere bu durumun pasifize olmakla ne alakası var ? Her sorunda he tamam olmuyor o zaman diyip birakinca gelişmiş insan mi olunuyor ? Hiç çaba harcanmasin mi iliskilerde ?
Borç konusuna takılanlar olmuş her şeyi ailelere anlattık ve abisi borçları üstlendi. Şuan evin gelir gider işleri ise bende ben öyle istediğim için.
Önerileri mutlaka deneyeceğim bu ara tekrar teşekkürler.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
8.092
25.759
31
Öneri sunanlara çok çok teşekkür ediyorum. Fakat anlayamadım bir şey var. Burada bir grup var ve her konuda konu açana ya kendini pasifimize etmişsin ya boşan ya ayril diyorlar. Bir kere bu durumun pasifize olmakla ne alakası var ? Her sorunda he tamam olmuyor o zaman diyip birakinca gelişmiş insan mi olunuyor ? Hiç çaba harcanmasin mi iliskilerde ?
Borç konusuna takılanlar olmuş her şeyi ailelere anlattık ve abisi borçları üstlendi. Şuan evin gelir gider işleri ise bende ben öyle istediğim için.
Yağni, şeyi anlayamadık, şu açta açıkta bırakmaz lafını. Öğretmensin. Onun bakımına ihtiyacın mı vardı? Ondan önce kim doyuruyordu karnını? Evet, her an ellerinden kayabileceğini bilsin ki senin de yaşam kaliten yükselsin, boşuna konuşmuyoruz burda.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Calcifer

Howls Moving Castle
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
20.770
84.624
Her çeşit insan olduğunu bilerek konu açıyorsunuz. Ben de bu tribi anlamıyorum. Kusura bakmayı. Sizin beğendiğiniz yorumları yapamadığımız için

Summer-girl

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2018
3.658
8.237

Acta acikta birakmiyor ne demek sizce? Sonra da pasifize ediyorlar.

Gercekler acitir.

DenizinYosunKokusu

Denize cikar butun dar sokaklar...
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
18.896
59.819
mesela bu yatma saatine neden bu kadar takıldınız cidden merak ettim size çiftler aynı anda yatağa girer diye mi öğretildi

zira bir konu daha vardı eşim benimle aynı yatakta yatmıyor, yatak odası sıcak başka odada yatıyor ama bu evlilik mi diye

lakin ilişkilerinde vs sorun yoktu adam odada yerde uyuyordu

sonuçta cinsel hayatınızda vs sorun yoksa siz yatarsınız 12 de o da gelir 2 de

aynı anda yatağa girilir aynı anda uyunur vs gibi bir yaşam yok

keza kaçta kalkılıyor o da önemli

atıyorum siz 6,5 ta kalkıp 7 de evden çıkarsınız o 8,5 kalkar 9 da iştedir.

arada iki saat olunca da o 2 saat geç yatabilir

hatta bu şekilde kendi hobilerini siz yokken gece halleder, öncesinde size zaman ayırır

bir de hep aynı şeyi soruyorum gibi oluyor da neden o uyacak

pandemi döneminde küçücük çocuklar bile 12 de yatar oldu siz geciktirin yatmanızı madem sizin için önemli birlikte yatağa girmek
Katiliyorum Damdan,ayni olayin tersi de bizde var.
Ben gece oturmayi,kendimle takilmayi severim.Kahvem,ihlamurum,dergim,KK,herneyse,oyalanmayi severim.
Esim aslinda uykucudur,fakat uykusu gelince yataga gitmez,uyur uyanir,ornegin arabanin tekeri,arkadasinin esinin gorumcesinin sunnet olan cocugu,boyle konular acar,ben de daraliyorum valla.
Gündüz cocuklar evde herkes gibi,yemek bulasik camasir vs.
Istiyorum ki sohbet cay yaptik,tamam biraz sessizlik olsun,kendimle kalayim.
O saatlerde tv aciksa,can sıkıcı seyler bile gormek istemem,kanal degistirir ya da kapatirim.
Esim tartisma programlari filan izler,hep ayni ayni seylerin konusuldugu.
Ayni yatakta yatmakta daraltiyor bazen,kalkip oturma odasina gidesim geliyor,ama gitmiyorum:)
Esinle iyi olmak yapisik olmak degil ki.
Flamingolar gibi senkronize dansa benzer yasam bana aykiri:))

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
6.859
28.080

Yazdığınız sorun "kocam çoraplarını topak yapıp yere bırakıyor" ya da "her gün ailesine gidelim istiyor" gibi bir şey değil ki.
İnsan neden biriyle birlikte olur, evlenir? Sevdiği ve gördüğü sevgiden, ilgiden, yaşadığı iletişimden tatmin olduğu için...
Sevgiliyken, nişanlıyken oturup sohbet edemediğiniz, sizinle ilgilenmeyen ve sizin gösterdiğiniz ilgiye kayıtsız kalan bir adamla evlenmişsiniz. Nasıl bir öneri derdinize çare olabilir şu durumda?

Ve evet "beni aç açıkta bırakmaz" cümlesi hiç kimseye yakışmıyor, ama özellikle bir öğretmene hiç yakışmıyor. Geriye kalan her şeye bakınca evlenmek için tek kriteriniz buymuş gibi duruyor zaten.

Tomaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2017
66
30
Benim eşimde hep benden sonra yatar 3 senelik evliyiz geçen gün sordum artık neden benden sonra yatıyorsun diye ben horluyorum sen uyuyamıyorsun diye 😁 belki böyle bir açıklaması var. Gerçektende ilk aylarda uyıyamıyordum sürekli dürtüyordum. oda uyuyamıyordu bende. Evlilik kolay değil.Filmlerdeki gibi hiç değil.daha yeni evlisiniz alışma evresi bu. Her evlilikte cicim ayı olmuyor

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
11.497
43.707
Herkese merhaba.
Eşim iyi bir insan bunda sıkıntı yok. Beni acta acikta bırakmaz ama bu bana yetmiyor.
Eşim sevgisini gösteremiyor , ilgisiz. Eve geliyor TV kumandasini eline alıyor, oturuyor. Çekirdeği ve TV kumandasiyla bütünleşmiş durumda. Gelince iki kelime zor ediyoruz. Uyku saatlerimiz zaten çok farklı. Ben en geç 12 de yatıyorum o gece 2 ye kadar oturuyor. Bunun tartışmasını yaptık. Evlilik bu değil dedim. Ben bu evde yalnız yaşıyorum . Yalnız yatağa gidiyorum. İlgi yok. Çok çok nadir var olsa da. Cinsellik anlamında sıkıntı yok ama ben duygusal olarak doymayinca diğer türlü de istemiyorum artık. İlgine sevgine ihtiyacim var diyince ben böyleyim diyor. Ne yapacağım nasıl yapacağım bilmiyorum . Evliliğin başında böyleyse sonra nasıl olacak ben hep yalniz mi yasayacagim. Önerilerinizi istiyorum.
Yazinizi görünce aklima bu geldi hemen:

Eklentiler

• 1kadin1bilgi-1607160260834.jpg
    1kadin1bilgi-1607160260834.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 13

reedd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
392
267
Merhaba hanımlar uyku problemini çözdük. Bir kural koyduk artık sadece ertesi gün izinli olduğu gece istediği kadar oturuyor. Onun dışında gece yarısı 00.30 oldu mu ikimizde doğruu yatağa. He uyuyabiliyor mu ? Hayır. Telefonuna bir oyun indirdi uykusu gelene kadar onunla oynuyor ama yanımda en azından.
Muhabbet kısmını da şöyle cozmeye çalışıyoruz. TV de bir program açıyoruz mesela onun yorumunu yapıyoruz. Her gün geldiğinde işte olanları anlattirmaya alistirdim senin günün nasıl geçti diye soruyor vs böyle böyle alışıyoruz sanırım birbirimize

Nilul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
2.794
1.524
Herkese merhaba.
Bende eşimden sonra yatarım şahsen bana bunun kavgasını yapsa inadına yatmam uykum gelmeyince zorlamı. Diğer konudada esin evlenmeden nasildi ilgi alakasi hep böyleyse evlenince değişir diye düşündüysen hata yapmissin değişen birşey olmuyor mesela şakalassan fln ne tepki verir uğraşsan onunla yani her aksamda ne konuşabilirki insan

reedd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
392
267
Bende eşimden sonra yatarım şahsen bana bunun kavgasını yapsa inadına yatmam uykum gelmeyince zorlamı. Diğer konudada esin evlenmeden nasildi ilgi alakasi hep böyleyse evlenince değişir diye düşündüysen hata yapmissin değişen birşey olmuyor mesela şakalassan fln ne tepki verir uğraşsan onunla yani her aksamda ne konuşabilirki insan

Şakalaşınca o da güler o da sakalasir felan. Fakat şurayı okuyan yeni evlenecek biri varsa söyleyeyim . Kizlar erkekler evlendikten sonra olumlu olarak degismiyorlar olumsuz olarak degismiyorlar haberiniz olsun

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
5.879
18.297
Şakalaşınca o da güler o da sakalasir felan. Fakat şurayı okuyan yeni evlenecek biri varsa söyleyeyim . Kizlar erkekler evlendikten sonra olumlu olarak degismiyorlar olumsuz olarak degismiyorlar haberiniz olsun

Neden değişsinler ki zaten bi imza insanın karakterini değiştirir mi? Bu inanılmaz büyük bi züğürt tesellisi

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
8.092
25.759
31
Anlamadım şimdi değişiyor mu değişmiyor mu noluyo?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.