2 aylık evlilikte kv problemime fikir rica ederim. 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Henuz cevrem yok, işim yok, esimin iste oldugu zamanlar nasilsa bos diye dusunuluyorum muhtemelen.
Ama ev işim olabilir, canim istemeyebilir, kend ime vakit ayirmak isteyebilirim. Eminim kendi kizina kv si boyle yapsa nasil kızarlar.

Ben kardeslerle falan gorusulmesinin disinda kv ye zaten cok sık gitmek istemiyorum ama bisekilde yinede 2 3 gunde bir gorusuluyor, yetmez mi? Bence yeterli. Kadina yetmiyor.
Üstelik dun 1- 2 saat gorustuk. Ondan iki once gorustuk, bugun de cikip dizi izlemeye diye kalmaya gelmis.
Ben ne yapayim simdi? 🤷🏼‍♀️
Bir daha bunu yaparsa toplayip valizimi hadi herkes annesiyle yaşasın deyip gideyim mi? Esime gonder anneni mi deyim. Ne yapayim bilmiyorum.
Tek bildigim kvnin bana dayatmaya calistigini dusundugum sacma sapan duzeni asla kabul etmeyecegim.
eşinize konuyu açtığınızda tepkisi ne oldu?
bir adım attı mı?

Cok tesekkur ederim.
Ben Asla kalmam:) kalmicagimi , baska yerde rahat yatamadigimi, sevmedigimi soyledim zaten. Ama bu sefer de kendi geldi. Ikimizin de izledigi diziyi izlemek icin geldi, sonra gidecegim demedi saat gec oldu ve kendi kendine kalayim bari dedi. Ben asla teklif etmiyorum, esim de etmedi, kendi spontan sekilde kalmaya getirdi konuyu.
Bu sekilde ama ben cok huzursuzum 🤷🏼‍♀️
O kadar haklısınız ki. Benimki de çaya diye gelir bir daha gitmez. Evinde eşi ve bir oğlu daha var. Yanlız da değil. Benim eşim onun yanında oturmaz bile. O yüzden oğlu için gelmiyor kadın. Derdi 7 24 beni gözlemlemek. Bence sizinki de sizi çok kıskanıyor ama belli etmiyordur

eşinize konuyu açtığınızda tepkisi ne oldu?
bir adım attı mı?
Sen turkiyeye gelmis hayatini benim icin degistirmis, benimle hayat hayali kurup, surekli surekli benim annemle ya da babamla olsan, bize kalmaya gelse ben ise gidince aksama kadar otursan onun gonlunu eglemen , sohbet etmen , hizmet etmen beklense cok mutlu olurmuydun dedim. Zaten gorusuyoruz, arabayla 5 10 dklik yerlerde niye kalalim, bu boyle mi olcak, niye evlendik, niye ayri eve ciktik ozaman, acikca beraber yasayalim deseydi de bastan olmasaydi dedim.

Beni zaten taniyor, ben boyle bunaltilmaya gelemem bazi konularda.

Esim sadece bize degil diger kardeslere de gidiyor ama cok nadiren her zaman degil, evet biz yeni evliyiz dusunemedi heralde, senin kalmali sevmedigini biliyorum, biz asla kalmayiz, o da bidaha kalmak isterse uygun dille soyleriz, lutfen moralini bozma, uzulme, seni seviyorum vs.. klasik seyler soyledi. Ama yarin kimse kv yuzunden aramizin bozulmicaginin garantisini veremez, resmen yeni evliligimin mutlulugunu yasayamiyorum ya.
Gercekten Avrupa, Uzay, Mars hic farketmez nerdeyse yasiyorsa yasasin annesi basinda olan turk erkegiyle evlenirken tekrar dusunmek gerekiyor! 😀
Esimi seviyorum onunla mutluyum ama biryandan da yasadigim sacma sapan bu durumu sindiremiyor ve huzursuzum.

Eşin muhattap olsun mumkunse...
Bende de benzeri vardi yeni evliyken, yatiya kalmazdi ve hergun gelmezdi ama emrivaki çok yapardi gelirken.
Ugrastim ugrastim yeri geldi Allahin selamini vermedim yok olmuyor, eşim de soyledi kac defa anne haber anne haber verin 626352 defa.
Kovamiyorsun da annesi, ailesi...

En son eşim biraz sert yaparak benim olmadigim ortamda halletmişti. Zaten başka bir sehre tasinmistik kısa sureligine oyle de koptu biraz. Yillardir kv ile ayni sehirdeyiz ama kimse evime gelmiyor bile artik ayda bir biz ziyaret ederdik en fazla, en ufak ugrayacak olsa beni ararlardi.

Eş eş eş diyorum ben, bu konulari eş cozer.

O kadar haklısınız ki. Benimki de çaya diye gelir bir daha gitmez. Evinde eşi ve bir oğlu daha var. Yanlız da değil. Benim eşim onun yanında oturmaz bile. O yüzden oğlu için gelmiyor kadın. Derdi 7 24 beni gözlemlemek. Bence sizinki de sizi çok kıskanıyor ama belli etmiyordur
Bence de kıskaniyorlar.
Belki de ben oglumun yemegini, temizligini yapiyordum zaten, gelin geldi cocugumuzu goturdu, benim karsilayamadigim tek birsey var onu da bu kadin karsiliyor deyip kiskanip, gidiyim de ben varken bisey yasayamazlar diye o yuzden mi bu kadar kalmak istiyor diyorum.
Yani oyle seyler duyduk, gorduk ve bu bdv' de bile okuduk ki guleryuzlu olan her simanın altından herturlu dusunce ve fikir beklerim ve sasirmam.

Eşin muhattap olsun mumkunse...
Bende de benzeri vardi yeni evliyken, yatiya kalmazdi ve hergun gelmezdi ama emrivaki çok yapardi gelirken.
Ugrastim ugrastim yeri geldi Allahin selamini vermedim yok olmuyor, eşim de soyledi kac defa anne haber anne haber verin 626352 defa.
Kovamiyorsun da annesi, ailesi...

En son eşim biraz sert yaparak benim olmadigim ortamda halletmişti. Zaten başka bir sehre tasinmistik kısa sureligine oyle de koptu biraz. Yillardir kv ile ayni sehirdeyiz ama kimse evime gelmiyor bile artik ayda bir biz ziyaret ederdik en fazla, en ufak ugrayacak olsa beni ararlardi.

Eş eş eş diyorum ben, bu konulari eş cozer.
Ah ne güzel, darısı da benim başıma 😀Gercekten ne kadar sinir bozucuymuş bu konular.
Ne kadar mesafe o kadar mutluluk huzur kesinlikle.Bir de bazen ev ile ilgili konular da fikir vermek adı altında aleni duzenime, alisverisime vs karisiyor. O zaman he deyip gecmek istemedigim icin artik ben de anne ben oyle seviyorum, boyle yapiyorum, ben boyle istiyorum deyip kapatiyorum. Mesafe cizip karistirmiyorum.
Ama bu gorusme kalma konusunda ne olacak bilmiyorum.

Sen turkiyeye gelmis hayatini benim icin degistirmis, benimle hayat hayali kurup, surekli surekli benim annemle ya da babamla olsan, bize kalmaya gelse ben ise gidince aksama kadar otursan onun gonlunu eglemen , sohbet etmen , hizmet etmen beklense cok mutlu olurmuydun dedim. Zaten gorusuyoruz, arabayla 5 10 dklik yerlerde niye kalalim, bu boyle mi olcak, niye evlendik, niye ayri eve ciktik ozaman, acikca beraber yasayalim deseydi de bastan olmasaydi dedim.

Beni zaten taniyor, ben boyle bunaltilmaya gelemem bazi konularda.

Esim sadece bize degil diger kardeslere de gidiyor ama cok nadiren her zaman degil, evet biz yeni evliyiz dusunemedi heralde, senin kalmali sevmedigini biliyorum, biz asla kalmayiz, o da bidaha kalmak isterse uygun dille soyleriz, lutfen moralini bozma, uzulme, seni seviyorum vs.. klasik seyler soyledi. Ama yarin kimse kv yuzunden aramizin bozulmicaginin garantisini veremez, resmen yeni evliligimin mutlulugunu yasayamiyorum ya.
Gercekten Avrupa, Uzay, Mars hic farketmez nerdeyse yasiyorsa yasasin annesi basinda olan turk erkegiyle evlenirken tekrar dusunmek gerekiyor! 😀
Esimi seviyorum onunla mutluyum ama biryandan da yasadigim sacma sapan bu durumu sindiremiyor ve huzursuzum.
eşinin durumu anlayıp sana hak vermesi güzel.
o zaman şimdi bekle ve gör bakalım dediğini yapacak mı?
kararlı tavrını sürdür.
sınırlarını çiziyor olman çok güzel.
kv, belli ki sorun çıkarma potansiyeline sahip biri. bu mevzu biter diğeri başlar.

bu nedenle ne kadar mesafeli olursan o kadar iyi. bu onu bazı şeyleri yapmaktan alıkoyar.

Eşinizin tavrı bence çok hoş yani size destek ve birdaha olursa uygun dille söylerim demiş. Siz annesine laf ederseniz laf gelir size de sinirinizi hiç yıpratmayın eşinize sitemkar değil de yumuşak bir dille ama net tavırla artık annesiyle konuşması gerektiğini söyleyin bence eşiniz en uygun dille annesine iletir mesajı. Siz de annesine karşı saygısızlık vs yapmayın ama size geldiğinde hep bir işiniz varmışcasına davranın bence hiç olmadı temizlik vs uğraşın yanlış zmanda geldiğini düşündürün o tam size geldiğinde ben de şimdi alışverise gidecektim vs bahaneler üretebilirsiniz

Bence de kıskaniyorlar.
Belki de ben oglumun yemegini, temizligini yapiyordum zaten, gelin geldi cocugumuzu goturdu, benim karsilayamadigim tek birsey var onu da bu kadin karsiliyor deyip kiskanip, gidiyim de ben varken bisey yasayamazlar diye o yuzden mi bu kadar kalmak istiyor diyorum.
Yani oyle seyler duyduk, gorduk ve bu bdv' de bile okuduk ki guleryuzlu olan her simanın altından herturlu dusunce ve fikir beklerim ve sasirmam.
Ooo güleryüz mü diyorsunuz. Benim kayınvalide ne yapacaksa güler yüzüyle yapar ama ne yapar eder yapar. Benim eşim evde hiç yemek yemezmiş kahvaltı yapmaz yumurta falan yemezmiş. Evlendikten sonra eşim kilo aldı. Her sabah kahvaltıda yumurta yiyor. Aylarca kadına dert olmuştu. Meğer benim yemeklerimi beğenmiyormuş diyordu. Diyorum ya kıskançlıktan çatlıyorlar gerçekten. İnsan mutlu olur ya. Benim çocuğumun her gün kahvaltısını düşünen var ona sevgiyle güzel yemekler yapan bir karısı var diye. Ben kayınvalideyi ilk tanıdığımda sürekli dışarıdan yemek söylerlerdi. Sevmezdi yemektir pasta börektir yapmaya. Şimdi benimle yarışmaya çalışıyor, ben evde ne yemek yapıyorsam ertesi gün o da yapıp bize getiriyor. Eşim de diyor ki e anne bizde zaten aynı yemek var. Olsun bi de benimkini yiyin diyor. Anlıyorsunuz değil mi?

Herkese merhaba.
Forumda uzun süredir katılımcı ve yorumcuyum, ilk kez konu açıyor ve yardımınızı rica ediyorum hanımlar.

Ben çiçeği burnunda yeni evliyim. Yurtdışına eşimin yanına geleli daha bir buçuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile karşı karşıya buldum.
Özetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yanında kalan son bekar çocuğuyla ben evlendim. Eşi yaşıyor ama karışık durumları var ve her zaman evde olmuyor, kv çok sık komşularına, akrabalarına, çocuklarına oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldiğimden beri benimle de çok sık görüsmek istiyor. Başta ben de ailemden kopup geldim yalnız bırakmak istemiyordur dedim ancak anladım ki benim için değil kendi içinmiş hepsi. Zaten ilk birkaç hafta oğluma ağladım, alışamadım, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen alışamıyorsan benim annem ne yapsın, kızı tek basına başka ulkeye gelin oldu senin butun cocukların, akrabalarin, komsularin, cevren iç içe dedim.
Çok uzatmak istemiyorum ama derdim şu ki kv her gittigimizde kalın kalın diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kalın dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursanız cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca akıl vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif akıl veriyor ve rahatsız oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan alıyor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evliliği devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayacağız arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Ama ben gercekten simdiden psikolojik olarak yoruldum.
Sizden istegim kv ye nasil davranmaliyim?
Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olayım, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu arasında mi geçireyim? Hiç karısmayip oglunu yani esimi mi devreye sokayım?
Asla boyle alistirmak istemiyorum ama ne yapmali nasil davranmaliyim.
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki çok sık gorusmek istemez diye zamana mı birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar iç içe yasamak agrima gidiyor resmen.

Yaşım cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'nın akıllı ve yorumlarına cok guvendigim kadinlarından fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler 🌺
Bence mesafeni baştan koy, yoksa tepene biner.Ben 12 yıllık evliyim,iç hayatımı zehir etti. Defalarca küstüm, aylarca konuşmadım, yok anlamadı. En son ipleri kopardım, çünkü baktım ki onun yüzünden sağlığım gidiyor. Biraz geç oldu ama aklım başıma geldi. Eş de çok önemli, benimki çok anneci olduğu için hiçbir zaman arayı bulamadı. En son kv haddini fazlaca aştığı için eşime dedimki anneni bir daha görmemek için boşanmam gerekiyorsa 1 saniye bile düşünmem. Çünkü yıllardır çok yıprattı beni.Kac kere onun yüzünden boşanmanın eşiğine geldik.Aile terapistine bile gittim, o da eşime dediki annenle eşin kuma gibi olmuş. Malesef çoğu erkek annesi oglunu paylaşamıyor.Benim de oğlum var ama ben eşiyle mutlu olsun isterim.

Ooo güleryüz mü diyorsunuz. Benim kayınvalide ne yapacaksa güler yüzüyle yapar ama ne yapar eder yapar. Benim eşim evde hiç yemek yemezmiş kahvaltı yapmaz yumurta falan yemezmiş. Evlendikten sonra eşim kilo aldı. Her sabah kahvaltıda yumurta yiyor. Aylarca kadına dert olmuştu. Meğer benim yemeklerimi beğenmiyormuş diyordu. Diyorum ya kıskançlıktan çatlıyorlar gerçekten. İnsan mutlu olur ya. Benim çocuğumun her gün kahvaltısını düşünen var ona sevgiyle güzel yemekler yapan bir karısı var diye. Ben kayınvalideyi ilk tanıdığımda sürekli dışarıdan yemek söylerlerdi. Sevmezdi yemektir pasta börektir yapmaya. Şimdi benimle yarışmaya çalışıyor, ben evde ne yemek yapıyorsam ertesi gün o da yapıp bize getiriyor. Eşim de diyor ki e anne bizde zaten aynı yemek var. Olsun bi de benimkini yiyin diyor. Anlıyorsunuz değil mi?
Allah korusunda oglu onunla yasamaya gitse bu defa yine baslar disaridan soylemeye. Siz varken ogullari tatli oluyor.

Valla ben universite mezunu meslekli birisiyim. Burada dilim oturana kadar kendi meslegimi degil iscilik yapacagim.
Dugunumuzu, esyamizi, ev yerlesmemizi herseyimizi esimle birlikte karsiliyoruz.
He ben maddi olarak esimin ailesine degil, kendime ve esime guvenerek evlendim. Kimseden beklentim yok, bana kayinvalidelik yapip sunu bunu alsin demiyorum. Esimin cevresi kardesleri akrabalar taki taktilar , kv de az da olsa takti ki ben de fazlasini beklemedim, bana kayinvalidelik yapsin dugunum yapilsin su bu alinsin demedim, ama millet ne guzel gelinlik yapilsin ilgilenilsin, gonlum hep hos edilsin, dunya etrafimda dönsun diyor ya. Biz mi cok olgun cok karakterliyiz bilmiyorum ki.

Allah korusunda oglu onunla yasamaya gitse bu defa yine baslar disaridan soylemeye. Siz varken ogullari tatli oluyor.

Valla ben universite mezunu meslekli birisiyim. Burada dilim oturana kadar kendi meslegimi degil iscilik yapacagim.
Dugunumuzu, esyamizi, ev yerlesmemizi herseyimizi esimle birlikte karsiliyoruz.
He ben maddi olarak esimin ailesine degil, kendime ve esime guvenerek evlendim. Kimseden beklentim yok, bana kayinvalidelik yapip sunu bunu alsin demiyorum. Esimin cevresi kardesleri akrabalar taki taktilar , kv de az da olsa takti ki ben de fazlasini beklemedim, bana kayinvalidelik yapsin dugunum yapilsin su bu alinsin demedim, ama millet ne guzel gelinlik yapilsin ilgilenilsin, gonlum hep hos edilsin, dunya etrafimda dönsun diyor ya. Biz mi cok olgun cok karakterliyiz bilmiyorum ki.
İnanın ben de anlamıyorum. Kompleksli kadınlar bunlar. Ne yaparsak yapalım boş. Ya mesafe koyacağız ya da ömrümüzü tüketmelerine izin vereceğiz. Oysaki kıskanmak yerine kendileri de genç olduklarını bu yollardan geçtiklerini heveslerimizi beklentilerimizi biraz anlasalar her şey daha kolay olacak

Kız anaları neden böyle değil? Yani kızının evinden çıkmayan kaç tane anne vardır? Erkek analarını hiç anlamıyorum, oğullarını kocaları yerine mi koyuyolar ne oluyo?

Öncelikle evindeki düzene karışmasına izin verme. Onu öyle yap, bunu buraya koy dedikçe “ben kendi düzenimde mutluyum, lütfen karışmayın” de, mesafesini korusun bi zahmet. Kalma konusunda da eğer rahatsız oluyorsan benim fikrim gece fingirdeme seslerini duyurup huzursuz etmektir 😀

Kötü gelin denmesinden çekinmeyin.
Sen melekte olsan her zaman kusur bulacak, kötüleyecek bir şey bulurlar. Çünkü sen gelinsin.
Sonuç olarak eşinde dengeyi kurabilirse sorun kalmayacak.
Dengeyi kuramazsa sende böyle bir hayatı yaşamaya razı değilsen zaten boşanacaksın.
Süreci hızlandır.
Çünkü nasıl başlarsan öyle gider, düzeni değiştirmek daha uzun, zor ve sancılı oluyor.
Denenmişi var. Eşim 1.5 yılın sonunda biz boşanacak duruma gelince harekete geçti, 5 sene olacak biz ancak pamuk ipliğinde yürüyecek kadar durumu düzelttik kayınvalide ile
İpleri çok sıkı tutuyorum. Kadın su gibi bir açık bulsa sızmaya çalışıyor.
Benim bu evlilik için yapabileceğim fedakarlık bu kadar.
Kendinizden taviz vermeyin.
İyi gelin olmak için çabalamayın.

Son düzenleme:
Herkese merhaba.
Forumda uzun süredir katılımcı ve yorumcuyum, ilk kez konu açıyor ve yardımınızı rica ediyorum hanımlar.

Ben çiçeği burnunda yeni evliyim. Yurtdışına eşimin yanına geleli daha bir buçuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile karşı karşıya buldum.
Özetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yanında kalan son bekar çocuğuyla ben evlendim. Eşi yaşıyor ama karışık durumları var ve her zaman evde olmuyor, kv çok sık komşularına, akrabalarına, çocuklarına oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldiğimden beri benimle de çok sık görüsmek istiyor. Başta ben de ailemden kopup geldim yalnız bırakmak istemiyordur dedim ancak anladım ki benim için değil kendi içinmiş hepsi. Zaten ilk birkaç hafta oğluma ağladım, alışamadım, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen alışamıyorsan benim annem ne yapsın, kızı tek basına başka ulkeye gelin oldu senin butun cocukların, akrabalarin, komsularin, cevren iç içe dedim.
Çok uzatmak istemiyorum ama derdim şu ki kv her gittigimizde kalın kalın diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kalın dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursanız cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca akıl vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif akıl veriyor ve rahatsız oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan alıyor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evliliği devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayacağız arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Ama ben gercekten simdiden psikolojik olarak yoruldum.
Sizden istegim kv ye nasil davranmaliyim?
Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olayım, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu arasında mi geçireyim? Hiç karısmayip oglunu yani esimi mi devreye sokayım?
Asla boyle alistirmak istemiyorum ama ne yapmali nasil davranmaliyim.
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki çok sık gorusmek istemez diye zamana mı birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar iç içe yasamak agrima gidiyor resmen.

Yaşım cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'nın akıllı ve yorumlarına cok guvendigim kadinlarından fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler 🌺
İlk etapta Xena damarin tutmasin,esine birak bu konusmayi.Cunku otonom Kv refleksi devreye girebilir.Ozellikle bu kalma ve gitme durumlarini cok yanlis yorumlayabiliyorlar.Zaman zaman bazi rahatsizliklarinizi oglu araciligi ile dile getirdiginizde oglumu zaten gelin doldurmustur diyen Kv'ler de oluyor ama sizinkisi o kadar degil sanki suan.
Cok uzmeden,alinganlik yapmasina da firsat vermeden usuluyle konussun esiniz.

Arayıp geliyorum dese bir bahene bulursunuz da çat kapı gelip birden kalıyorum diyor. Belli ki kvnin çok zamanı var hiç bir şeyle uğraşmıyor. Doğrusu ben kırmadan etmeden bir çıkış yolu görmüyorum. Ya anlatacaksınız böyle böyle kırılacak ağlayıp beni istemiyorsunuz deyip daha çok gelmeye başlaya bilir, ya bir kavga çıkacak aranız açılacak gelmeyecek ya da siz çok uzaklarda iş bulup gidersiniz gelemez. Hiç biri güzel öneri değil, zor bir durum. Kv dil biliyor mu? Gidebileceği kurslar var mı? Uğraş olur boş zamanı kalmaz

İlk etapta Xena damarin tutmasin,esine birak bu konusmayi.Cunku otonom Kv refleksi devreye girebilir.Ozellikle bu kalma ve gitme durumlarini cok yanlis yorumlayabiliyorlar.Zaman zaman bazi rahatsizliklarinizi oglu araciligi ile dile getirdiginizde oglumu zaten gelin doldurmustur diyen Kv'ler de oluyor ama sizinkisi o kadar degil sanki suan.
Cok uzmeden,alinganlik yapmasina da firsat vermeden usuluyle konussun esiniz.
Anlıyorum, simdi ben bisey desem kv insanlara gelin beni istemedi diyecek ama akli basinda insanlar da sende iki dakıkalık mesafede yeni gelinin evinde niye kalıyorsun ki demez mi ?

Kaldı ki baskalari icin kendi ic huzurumu ve ruh saglığımı yıpratmak istemiyorum.
Cunku ben aman neyse surat asmayım tadımız kacmasın deyince bu defa da kendi tadım kacıyor. Afedersiniz ama kendi anami babami baska anaya hizmet icin birakip gelmisim gibi enayi gibi hissediyorum. Tamam sonucta kendi ailemden uzaga evlenmek benim secimim, dogal olarak es ailesiyle daha cok gorusecegiz ama bu kadar da degil yani, bu kadar da olmamalı.

Arayıp geliyorum dese bir bahene bulursunuz da çat kapı gelip birden kalıyorum diyor. Belli ki kvnin çok zamanı var hiç bir şeyle uğraşmıyor. Doğrusu ben kırmadan etmeden bir çıkış yolu görmüyorum. Ya anlatacaksınız böyle böyle kırılacak ağlayıp beni istemiyorsunuz deyip daha çok gelmeye başlaya bilir, ya bir kavga çıkacak aranız açılacak gelmeyecek ya da siz çok uzaklarda iş bulup gidersiniz gelemez. Hiç biri güzel öneri değil, zor bir durum. Kv dil biliyor mu? Gidebileceği kurslar var mı? Uğraş olur boş zamanı kalmaz
Hayır, kendisi cocuk yapıp dil iş olmadan yurtdisinda turk cevresi icinde yasayanlar tarikatından. Tamam iyi ki cok cocuk yapmis bende esimle tanışmisim ama 😀 dediginiz gibi ugrasi yok, surekli biyerlerde birileriyle oturmada kalkmada, normalde banane ama isin ucu bana da dokunuyor ve surekli bizle de gorusmek istiyor. Zaten sık goruyor ve gorusuyoruz ama kadina o da yetmiyor gece de kalmak istiyor.
Biran önce iş, dil ve cevre edinmek istiyorum. Illa gorusmemek icin belli sebep sunmama gerek yok ama yine de daha mesgul olmak istiyorum. Zaten bu boyle devam ederse ben bunu kaldıramam.

Günaydın.

Ben öncelikle mutluluklar dilemeye geldim.

İnsan kayınvalidesini ne kadar sevse de zorunluluk dışında içli dışlı kalmalı yatmalı görüşmek istemiyor tabii. Şekil A: Ben.

Şu dönemde kurs,eğitim gibi aktiviteler var mı oralarda bilmiyorum da meşgul olduğunu görürse uzaklaşır diye düşünüyorum.

Asla alıştırma, doğru bellemesine izin verme.

En güzeli eşi işlemek. Daha yeni evlisiniz, birbirinizi tanımaya ihtiyacınız var. Senin karakterine,huylarına,davranışlarına saygı gösterirse mutlu olursunuz. Benim kocam benim kafamın kaldırmayacağını bilir ki ben kayınvalidemi çok severim.

Anlıyorum, simdi ben bisey desem kv insanlara gelin beni istemedi diyecek ama akli basinda insanlar da sende iki dakıkalık mesafede yeni gelinin evinde niye kalıyorsun ki demez mi ?
Elbette derler,belki yuzune soylemezler ama iclerinden gecirirler.Birde bu insanlarin hepsnin akli basinda olmayabilir,yada tamamen Kv'yi destekleyen bir bakis acisina sahip de olabilirler.
Benim yontemim bu olurdu.İlk etapta hafif silahlar,fayda etmiyorsa agir silahlar.
Sana hak vermiyor degilim,yanlis anlamani da istemem.Yeni bir evlilik insanlar hali ile mahremiyet ariyor.Kv' ise altin gunune gelir gibi cantasi terligini alip geliyor,gelmisken de gitmiyor birde yatiya kaliyor.
Sen bence anladin beni :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X