2 aylık evlilikte kv problemime fikir rica ederim. 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

warrior princess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
1.316
7.116
Herkese merhaba.
Forumda uzun süredir katılımcı ve yorumcuyum, ilk kez konu açıyor ve yardımınızı rica ediyorum hanımlar.

Ben çiçeği burnunda yeni evliyim. Yurtdışına eşimin yanına geleli daha bir buçuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile karşı karşıya buldum.
Özetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yanında kalan son bekar çocuğuyla ben evlendim. Eşi yaşıyor ama karışık durumları var ve her zaman evde olmuyor, kv çok sık komşularına, akrabalarına, çocuklarına oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldiğimden beri benimle de çok sık görüsmek istiyor. Başta ben de ailemden kopup geldim yalnız bırakmak istemiyordur dedim ancak anladım ki benim için değil kendi içinmiş hepsi. Zaten ilk birkaç hafta oğluma ağladım, alışamadım, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen alışamıyorsan benim annem ne yapsın, kızı tek basına başka ulkeye gelin oldu senin butun cocukların, akrabalarin, komsularin, cevren iç içe dedim.
Çok uzatmak istemiyorum ama derdim şu ki kv her gittigimizde kalın kalın diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kalın dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursanız cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca akıl vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif akıl veriyor ve rahatsız oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan alıyor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evliliği devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayacağız arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Ama ben gercekten simdiden psikolojik olarak yoruldum.
Sizden istegim kv ye nasil davranmaliyim?
Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olayım, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu arasında mi geçireyim? Hiç karısmayip oglunu yani esimi mi devreye sokayım?
Asla boyle alistirmak istemiyorum ama ne yapmali nasil davranmaliyim.
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki çok sık gorusmek istemez diye zamana mı birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar iç içe yasamak agrima gidiyor resmen.

Yaşım cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'nın akıllı ve yorumlarına cok guvendigim kadinlarından fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler 🌺

Son düzenleme:
Herkese merhaba.
Forumda uzun süredir katılımcı ve yorumcuyum, ilk kez konu açıyor ve yardımınızı rica ediyorum hanımlar.

Ben çiçeği burnunda yeni evliyim. Yurtdışına eşimin yanına geleli daha bir buçuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile karşı karşıya buldum.
Özetlemek gerekirse kv 4 çocuklu 3 çocugu evliydi, yanında kalan son çocuğuyla ben evlendim. Eşi yaşıyor ama karışık durumları var ve her zaman evde olmuyor, kv çok sık komşularına, akrabalarına, çocuklarına oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldiğimden beri benimle de çok sık görüsmek istiyor. Başta ben de ailemden kopup geldim yalnız bırakmak istemiyordur dedim ancak anladım ki benim için değil kendi içinmiş hepsi. Zaten ilk birkaç hafta oğluma ağladım, alışamadım, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen alışamıyorsan benim annem ne yapsın, kızı tek basına başka ulkeye gelin oldu senin butun cocukların, akrabalarin, komsularin, cevren iç içe dedim.
Çok uzatmak istemiyorum ama derdim şu ki kv her gittigimizde kalın kalın diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kalın dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursanız cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca akıl vermek adi altinda herseye karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten oyle.
Beni alttan aliyor, dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soyleyecegini soyluyor.

Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olayım, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu arasında mi geçireyim? Hiç karısmayip oglunu yani esimi mi devreye sokayım?
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki çok sık gorusmek istemez diye zamana mı birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar iç içe yasamak agrima gidiyor resmen.

Yaşım cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'nın akıllı ve yorumlarına cok guvendigim kadinlarından fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler 🌺
balık baştan kokar.
Nasıl alıştırırsan öyle gider.
gece gece fikir üretemedim ama parlak fikirler veren çıkacaktır.

Tek tavsiyem, nasıl yaparsın bilmiyorum ama taviz verme.
Eşine bu konuda kararlı oldugunu söyle,o konussun annesiyle çözsün bu durumu.
Sen de kv ile mesafeli ol bence. yumuşama,yüz bulmasın.

Herkese merhaba.

Özetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yanında kalan son bekar çocuğuyla ben evlendim. Eşi yaşıyor ama karışık durumları var ve her zaman evde olmuyor, kv çok sık komşularına, akrabalarına, çocuklarına oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldiğimden beri benimle de çok sık görüsmek istiyor. Başta ben de ailemden kopup geldim yalnız bırakmak istemiyordur dedim ancak anladım ki benim için değil kendi içinmiş hepsi. Zaten ilk birkaç hafta oğluma ağladım, alışamadım, evde korkuyorum diyordu.

Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursanız cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca akıl vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif akıl veriyor ve rahatsız oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan alıyor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evliliği devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayacağız arada gorusuruz iste diyor ama kv arada bırakmıyor.

Herkese sevgiler 🌺
Öncelikle hayırlı olsun mutluluklar diliyorum ❤️ Ve maalesef zamana bırakmak çözüm olmuyor. Nasıl alışırlarsa öyle gidiyor. Siz yüz göz olmayın. Söylenmesi gerekenleri eşiniz söylesin. Gün sonunda evlatlarına kıyamayıp ne söylese affediyorlar ancak adınız gelin olduğu için siz küçücük bir şey de söyleseniz kötü gelin ilan ediliyorsunuz.

Kendin kalma konusunda kesinlikle taviz gösterme, baştan bana da çok dediler ayy. Bir de aynı şehirde. Bayram seyran olmadıkça kalmak istemiyorum ben, üç yılda iki defa falan kaldım. Ama onun gelme işini eşinize bırakın derim şahsen. Kayinvaliden gündüzden mi geliyor bir de, bir işiniz olduğunu falan söyleseniz.

nedense oğulları evlenince kıymete biniyor, oğluşları oluyor.
Benimki daha önce de cocuk evlendirmis ama ben evdeki tek kalan bekarla evlendigim icin yalnizlik psikolojisinden cikamiyor sanırım. Ama psikolojisi bozulduysa psikologa gitsin? Ben kimsenin gonlunu eglendirmek, agirlamak, kalmak etmek icin evlenmedim ki.
Ben zaten bireysel bir insanim.
Iyi gelin olmak icin kendi hayat tarzimdan, gorusumden, keyfimden odun veremem, sadece su raddede nasil davranmaliyim onu bilmiyorum.

Soğuk davranın.Kaba değil ama soğuk.Yerini bilsin.
Bence eşinize ''şunu yap böyle söyle'' falan demeyin.Zamanla ikinizin arasında kalmaktan yorulabilir.Siz meselenizi kendiniz halledin.
Çocuğu gelmiş kaç yaşına,evlendirmiş,hala küçük çocuk gibi yanında kalsın istiyor,gerçekten bazı anneler şaka gibi.Ağladım falan diyor bir de hey Allah'ım,bir tek bana mı komik geliyor ya şu durum ? Tamam insan üzülür de nedir bu dram,oğlun evlenmiş ne güzel ; mutlu ol biraz da onun için,kendin için ağlamak yerine.

Öncelikle hayırlı olsun mutluluklar diliyorum ❤️ Ve maalesef zamana bırakmak çözüm olmuyor. Nasıl alışırlarsa öyle gidiyor. Siz yüz göz olmayın. Söylenmesi gerekenleri eşiniz söylesin. Gün sonunda evlatlarına kıyamayıp ne söylese affediyorlar ancak adınız gelin olduğu için siz küçücük bir şey de söyleseniz kötü gelin ilan ediliyorsunuz.
Cok tesekkur ederim.
Ben Asla kalmam:) kalmicagimi , baska yerde rahat yatamadigimi, sevmedigimi soyledim zaten. Ama bu sefer de kendi geldi. Ikimizin de izledigi diziyi izlemek icin geldi, sonra gidecegim demedi saat gec oldu ve kendi kendine kalayim bari dedi. Ben asla teklif etmiyorum, esim de etmedi, kendi spontan sekilde kalmaya getirdi konuyu.
Bu sekilde ama ben cok huzursuzum 🤷🏼‍♀️

Eşine açık açık yatıya kalmasını istemediğini, rahatsız olduğun her şeyi söyle. annesini kırmadan bu durumu çözmesini iste.
nasıl çözeceği onun problemi. anne, onun annesi.
biz sessiz kaldıkta ne oldu? susmayı saygı zannettik, karşı tarafta salaklık olarak gördü.
ses etmedikçe her şey görevin oluyor. en olmadık şeyler normalize ediliyor.

sonunda ses çıkarınca da sen kötü oluyorsun.

Soğuk davranın.Kaba değil ama soğuk.Yerini bilsin.
Bence eşinize ''şunu yap böyle söyle'' falan demeyin.Zamanla ikinizin arasında kalmaktan yorulabilir.Siz meselenizi kendiniz halledin.
Çocuğu gelmiş kaç yaşına,evlendirmiş,hala küçük çocuk gibi yanında kalsın istiyor,gerçekten bazı anneler şaka gibi.Ağladım falan diyor bir de hey Allah'ım,bir tek bana mı komik geliyor ya şu durum ? Tamam insan üzülür de nedir bu dram,oğlun evlenmiş ne güzel ; mutlu ol biraz da onun için,kendin için ağlamak yerine.
Gercekten şaka gibi ve sinir bozucu.
Ben zaten sabırli bir insan degilim, arkamda duran bir es olmazsa ipleri de kopartirim ama ben de birsuru hayalle evlendim, evimi ulkemi ailemi ardımda biraktim. Tamam hayatin herturlu hali var, hersey bizim icin ama yinede 2 aylik evliyim is bosanmaya gitsin istemem.
Umarim kv cılkını cikartmaz, umarim oglu aradaki mesafeyi koyabilir. Umarim ben de mesafemi cizerim ve herkes buna saygı duyar. 🤷🏼‍♀️

Gercekten şaka gibi ve sinir bozucu.
Ben zaten sabırli bir insan degilim, arkamda duran bir es olmazsa ipleri de kopartirim ama ben de birsuru hayalle evlendim, evimi ulkemi ailemi ardımda biraktim. Tamam hayatin herturlu hali var, hersey bizim icin ama yinede 2 aylik evliyim is bosanmaya gitsin istemem.
Umarim kv cılkını cikartmaz, umarim oglu aradaki mesafeyi koyabilir. Umarim ben de mesafemi cizerim ve herkes buna saygı duyar. 🤷🏼‍♀️
siz ne kadar evliliğinizi riske atmaktan korkuyorsanız eşiniz de en az o kadar sizi kaybetmekten korkuyordur.
O yüzden çekinmeyin. dozunda bir serzenişle rahatsızlığınızı dile getirin.
yeni evli olduğunuzdan dem vurun mesela.

Herkese merhaba.

Esim bu konusmayi yaptigimda alttan alıyor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evliliği devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayacağız arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Herkese sevgiler 🌺
Valla ne diyeyim ki eşiniz henüz çok yeni evli olduğunuz için sizi desteklemiş ama ilerleyen dönemlerde size olan desteği annesine kayacaktır bu birinci ve yabana atılmaması gereken bir ihtimal
İkincisi eşinizi her seferinde devreye sokmanız bir süre sonra size ve düşüncelerinize karşı duyarsızlaşmasını sağlamaktan başka işe yaramaz
O yüzden eşinize çok mecbur olmadan bahsetmeyin bu konulardan onu muaf tutmaya çalışın
Kayınvalideniz belliki mesafesiz biri onunla sizin baş etmeniz daha doğru olur
Fazla kırıcı olmadan yani eline koz vermeden ince detaylarla uzaklaştırın kendinizden ...her müdahale ettiği konuda tersini yapın ben böyle istiyorum ben böyle uygun görüyorum bu benim hayatım falan gibi...evi size yakın mı bahsetmemişsiniz ama geldiği zaman akşam yemeğinden sonra anne oğlun sana evine kadar eşlik etsin yanlız gitme bu saatte falan deyin yok ben burada kalacağım derse de yüzsüzce neden ki deyin suratına iyi peki madem deyip yorganımı yastığını yatacağı yere bırakıp kapısını kapatın eşinizle kahkaha kıyamet odanızdan sesler çıkarın iyice rahatsız olsun fazlalık gibi hissetsin sabahta kahvaltısını hazırlamak için uğraşmayın benim canım istemiyor istersen sen bişeyler atıştır deyin...yüz vermeyin ama kırmayında haklıyken haksız duruma düşmeyin
Evet annelerimiz büyüklerimiz baştacıdır o ayrı ama gerek bu platformda gerekse kendi özelimde iyilikle hiçbir kayınvalideye yarandığını görmedim kimsenin ...aksine bizler alttan aldıkça onlar hep üste çıkma peşindeler...oğulları var diye kendilerini dünyanın hakimi zannediyorlar, herkesinde köleleri...çoknç yeni evlisin canım yazık etme kendine.. baştan koy tavrını! ha yaşlanır elden ayaktan düşer muhtaç olur o ayrı ama şu durumda kendini sana yamamaya çalışması sinir
bozucu gerçekten

Ben hep şöyle düşünüyorum. Ben hiç kızını kıskandığı için damadıyla uğraşan bir kayınpeder görmedim mesela? Ya da damadının her şeyine karışan bir kayınvalide? Burada erkek annelerinin gelinle uğraşma sebebi kadının kadını kıskanması olarak düşünüyorum. Mesele oğulları falan da değil. Bir kere aileye gelin gelene kadar o evin kadını anne. Evin kraliçesi. Sonra gelin geliyor. Bir kere gencecik bir kadın, güzel, heyecanları var hevesleri var, eşi tarafından sevilen bir kadın. Kayınvalide belirli bir yaşa gelmiş, hayata dair bir çok hevesini kaybetmiş, eşleriyle artık ev arkadaşlığına dönüşmüş bir ilişkileri var.. Ben gelinin her dakika evinde olma isteğini gözlemleme isteği olarak düşünüyorum. Gözlemleyecek ki kendisiyle kıyaslayacak, karışacak, bir şekilde her konuda gelinden daha üstün olduğunu kanıtlamaya çalışacak.. Mesele gerçekten oğulları bile değil.. tamamen kadının kadını kıskanması.. Yaşları kaç olursa olsun.. Tabi kendini geliştirebilmiş, hayatta bazı şeyleri aşabilmiş, kendini gerçekten sevebilen ve kendini başkalarıyla kıyaslamaya gerek duymayan kadınları tenzih ediyorum.. bu çıkarımları da kendi kayınvalideme dayanarak yapıyorum. Bu kadınsal bir kıskançlık olmasa giydiğim kıyafetten takılarıma ayakkabılarıma kadar aynısından kendine alıp neden giyer ki? Bu mevzunun oğluyla hiç bir alakası olamaz..

Ayrıca siz de o ülkeye yeni gelin gitmişsiniz.
Kv tribe giriyorsa siz daha çok girin. ailem de ailem diye.
kafamı dağıtmam gerek deyin çıkın gezin. etrafı tanıyın.

ona zaman ayırmayın.
Henuz cevrem yok, işim yok, esimin iste oldugu zamanlar nasilsa bos diye dusunuluyorum muhtemelen.
Ama ev işim olabilir, canim istemeyebilir, kendime vakit ayirmak isteyebilirim. Eminim kendi kizina kv si boyle yapsa nasil kızarlar.

Ben kardeslerle falan gorusulmesinin disinda kv ye zaten cok sık gitmek istemiyorum ama bisekilde yinede 2 3 gunde bir gorusuluyor, yetmez mi? Bence yeterli. Kadina yetmiyor.
Üstelik dun 1- 2 saat gorustuk. Ondan iki once gorustuk, bugun de cikip dizi izlemeye diye kalmaya gelmis.
Ben ne yapayim simdi? 🤷🏼‍♀️
Bir daha bunu yaparsa toplayip valizimi hadi herkes annesiyle yaşasın deyip gideyim mi? Esime gonder anneni mi deyim. Ne yapayim bilmiyorum.
Tek bildigim kvnin bana dayatmaya calistigini dusundugum sacma sapan duzeni asla kabul etmeyecegim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X