2.bebegim geliyor ama...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mira-M

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2017
929
676
Merhabalar 4 yasinda kızım var ilerde yoldas olsun diye kardes yapmak istedik. Hep bir kizim daha olsun istemiştim. 2 kiz cocugu daha cok birbirine destek olur ve iyi anlasir diye. Ama bebisimiz erkek olacakmis bugun ogrendik. Herseyden onemlisi saglikli olmasi elbette. Ama ya anlaşamazlarsa ya paylasimlari az olursa ya kızım yine yalniz kalırsa diye korktum. Aslinda erkek olmasina sevindim bir yandanda. O duyguyu da tatmak guzel olacakm ama dedigim gibi endişelerim var kardeslik acisindan nasil olur birbirleriyle paylasimlari ..cok dert oldu icime . tecrubeli anneler yorumlarınızı bekliyorum.

DUZENLEME. galiba ifade edemedim bu sadece bi endise .Cevremdeki gördüğüm kardesler veya kişilerden kaynakli belkide bilmiyorum. Ama iki kiz kardes birbirini daha iyi anlar belki daha huzurlu bir cocukluk gecirirler diye dusundum erkeklerin ilgi alani ile kizlarinki bir olmadigi icin endiselerimden bahsettim.paylasimlari nasil olur bilemedigim icin size danıştım yasayanlarin hikayesini ogrenmek istedim Tabikide linclemeye yer ariyorsunuz sizide gun icinde bitek bu tatmin ediyor eminim anliyorum sizi ama lutfen once anlamayı deneyin. Isinize geldigi gibi anlamayi ne burda ne reel hayatinizda adet edinmeyin . Neyseki lincleyenleri ciddiye almayacak kadar akla ve olgunluga sahibim. Karnimdaki.bebegide cok seviyorum lanse ettiğiniz kisi degilim kusura bakmayin.iyi gunler

Son düzenleme:
Çokta güzel anlaşırlar ❤️
Erkek kardeşimle daha iyi anlaşıyorum şahsen , kız kardeşimle hiç geçinemeyiz. 😁

Merhabalar 4 yasinda kızım var ilerde yoldas olsun diye kardes yapmak istedik. Hep bir kizim daha olsun istemiştim. 2 kiz cocugu daha cok birbirine destek olur ve iyi anlasir diye. Ama bebisimiz erkek olacakmis bugun ogrendik. Herseyden onemlisi saglikli olmasi elbette. Ama ya anlaşamazlarsa ya paylasimlari az olursa ya kızım yine yalniz kalırsa diye korktum. Aslinda erkek olmasina sevindim bir yandanda. O duyguyu da tatmak guzel olacakm ama dedigim gibi endişelerim var kardeslik acisindan nasil olur birbirleriyle paylasimlari ..cok dert oldu icime . tecrubeli anneler yorumlarınızı bekliyorum.
hamilesiniz diye bir şey demek istemiyorum. Allah'tan hayırlısını isteyin sağlıkla kucağınıza alın

kız-erkek ayrımını pek doğru bulmuyorum aslında... karakter meselesi. karakterleri zıt olsaydı kızınızın bir kız kardeşe sahip olması pek de farketmezdi bence. her neyse artık belli de olmuş cinsiyet. taktığınız konu çok gereksiz göründü benim gözüme. elinizde olan bişey değil sonuçta. her şeyi kontrol edemeyiz değil mi

Son düzenleme:
1 çocuğu eğlendirmek için canı sıkılmasın diye 2. Yapmak da ne biliim o da çok şey. Konu nerden baksak elimizde kalıyor. Neyse öf ben çıktım.
biri 2nci kızımın yerine erkek olsaydı keşke der, diğeri kızıma kız kardeş olmadı erkek oldu diye hayıflanır..
diğeri oğluma erkek kardeş isterdim. oğlum kız oldu diye ağlıyor der...
insanevladı ne garip :110:

Ama ile başlayan konu ama bebisimiz erkek olacakmış ama anlaşamazlarsa ama endiselerim var ... Gerçekten de çok büyük dert tam bı bdv'lik Rabb'im sağlık versin herşeyden önce hayırlı evlat olsun

1 çocuğu eğlendirmek için canı sıkılmasın diye 2. Yapmak da ne biliim o da çok şey. Konu nerden baksak elimizde kalıyor. Neyse öf ben çıktım.
Eğlendirmek icin degil. Ilerde yalniz kalmasin destegi olsun diye ve elbette kendimizi hazir hissettigimiz icin 2. Cocugu yapmak istedik. Isinize geldiği gibi anlamayin lutfen.

Öncelikle Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin 🤲 benim iki kız kardeşim var.
fakat ben en çok erkek kardeşimle daha iyi anlasirim
bizi hatta hep ikiz sanırlardi😀

Bence bosuna telas ediyorsunuz. Oglum yegenimle mesela cok güzel oynuyor. Aralarindaki farki daha cok yetiskinler yapiyor. Gecenlerde böyle kiz erkek kardesler gördüm oyun parkinda (10 yas civarinda). Bir güzel oynuyorlar beraber . Bence kendinize bosuna dert etmeyin. Yeterli kiskanma olusmasin ve baglari güzel olsun

O tam olarak öyle diil ya, kız kıza erkek de erkege arkadas olur oh mukemmel filan gibi bsy degil. Siz ailenizi nasil kurar, çocuklarınızın arasindaki bağı nasıl güçlü hale getirir, adaletli ve mutlu olursaniz, çocuklarınız da o sekilde olur. Gerisi fasa fiso. Sizin dediginiz gibi olsa dunyadaki tum kiz kardeslerle, erkek kardesler sevgi pitircigi olurdu. Ama abimler birbirleriyle gorusmuyor misal 😏

Eğlendirmek icin degil. Ilerde yalniz kalmasin destegi olsun diye ve elbette kendimizi hazir hissettigimiz icin 2. Cocugu yapmak istedik. Isinize geldiği gibi anlamayin lutfen.
Ya her kardeş süper mi anlaşıyor. Yani birbirine destek olacaklarını nereden biliyorsunuz. Bu mantıkla çocuk yapmak saçma geliyor bana. Kaldı ki ikisi aynı cins olsun daha güzel anlaşır demeniz ve bunu dert edinmeniz de çok tuhaf. Hamilelik hormonlarınızı esir aldı diye varsayıyorum bu konuda. yoksa bu mantık hiç doğru değil

Ne güzel ne mutlu sağlıklı bir evladınız daha geliyor.Çok şükür şu devirde çoğu insan çocuk için tedavi olurken çocuğunuz olmuş. İstemeyerek de olmamış .Hayatta bazı şeyleri anlayamayacağım sanırım. Cinsiyetinden dolayı niye içinize dert oluyor? Neyse hamilesiniz yoksa çok şeyler söylemek isterdim.

Benim esimin iki abisi var ama en çok kızkardesi ile sohbet eder.
Bu kişiden kişiye değişir.
Ablamla çok ortak yanım yok kizkardesimle çok çok iyi aram.
Allah hayırlısını versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X