2 çikolata kisti ameliyatı sonrası hamile kalmak

istanbullll

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2013
10
3
Herkese merhaba, bu konuyu açmamın sebebi çikolata kistiyle ilgili araştırma yaparak biraz içinizi rahatlatmak. 2011 ve 2013 yılında kapalı ve açık olmak üzere 2 ameliyat geçirdim her ikisinde de çok büyük çikolata kistlerim alındı. Tabi bunlar alınırken özellikle açık ameliyatta yumurtalarımın çoğu da alındı tabi ben o zamanlar bunu bilmiyordum. 2016 yılında amh ımı kontrol amaçlı baktıdığımda 0,60 olduğunu gördüm çok üzüldüm gittiğim her doktor hemen evlenip çocuk sahibi olmamlı söyledi. Sanki çok kolaymış gibi. Hatta bekarlara yumurta dondurma hakkı verildiğinde zeynep kamil hastanesinden kısırlık raporu aldım fakat son anda yumurta dondurmaktan vazgeçtim. Kendimi böyle kabul ettim evleneceğim kişiye durumu anlatırım yumurtam az belki çocuğum olmaz derim diye düşündüm. Gerçektende 2017 de tanıştım eşimşe ve ona anlattım. Hiç önemli olmadığını beni sevdiğini söyledi. 2020 eylülde evlendim ve aynı ay rahim filmi çektirdim. Kasım ayında kendiliğinden hamile kaldım. Çok şükür allahıma şuan 21 haftalık hamileyim. Kısacası bazen bazı şeyleri oluruna bırakmak gerekiyor. Allah isterse herşey olur. Çikolata kisti olan genç kızlar üzülmesin ama dikkatli olsunlar ameliyatta yumurtalarda zarar görüo ama ameliyatsız çikolata kistiyle de hamile kalınmıyor. Sorusu olan yazabilri. Sevgiler

Merhabalar 1 yıl önce patlayan çikolata kisti yüzünden açık ameliyat oldum yumurtalık dönmüş ve hasar görmüştü şükür düzeldi 24 yaşında 8 aylık evliyim gittiğim kadın doğum uzmanı çikolata kistinin tekrarlama ihtimalinin yüksek olduğunu tekrarlarsa normal yollarla çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. Önümüzdeki 6 Aylık sürecin bedenen benim için çok iyi olduğunu denemem gerektiğini belirtti anne olmaya hazır değilim ama ilerde de yaşayacağım her sıkıntı beni çok etkiler ne karar vereceğimi bilmiyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum kafam çok karışık bana da yol gösterirseniz çok sevinirim.

Merhabalar 1 yıl önce patlayan çikolata kisti yüzünden açık ameliyat oldum yumurtalık dönmüş ve hasar görmüştü şükür düzeldi 24 yaşında 8 aylık evliyim gittiğim kadın doğum uzmanı çikolata kistinin tekrarlama ihtimalinin yüksek olduğunu tekrarlarsa normal yollarla çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. Önümüzdeki 6 Aylık sürecin bedenen benim için çok iyi olduğunu denemem gerektiğini belirtti anne olmaya hazır değilim ama ilerde de yaşayacağım her sıkıntı beni çok etkiler ne karar vereceğimi bilmiyorum doğum kontrol hapı kullanıyorum kafam çok karışık bana da yol gösterirseniz çok sevinirim.
Merhaba bence yavaş yavaş eşinle çocuğa hazırlansanız iyi olur. Sonra herşey için geç olabilir. Ama illa istemiyorum şimdi dersen mutlaka yumurtalarını dondur derim ben ilerde pişman olmamak için

Merhaba bende 3 ay önce laparoskopi çikolata kisti ameliyatı oldum 8 aylık evliyim yaş 24 evlendiğim günden beride çocuk istiyorum rahatsızlığımı bildiğim için. Laparoskopiden sonra da doktorum sol tüpün enfeksiyondan tıkanmış açılmaz dedi tek tüple gebe kalırsın gençsin vs dedi. Ama ben yavaş yavaş umudumu kaybediyorum ameliyattan sonra ki 6 ay yüksek ihtimal diyorlar ama hala birşey yok her ay hayal kırıklığı.

Merhaba bende 3 ay önce laparoskopi çikolata kisti ameliyatı oldum 8 aylık evliyim yaş 24 evlendiğim günden beride çocuk istiyorum rahatsızlığımı bildiğim için. Laparoskopiden sonra da doktorum sol tüpün enfeksiyondan tıkanmış açılmaz dedi tek tüple gebe kalırsın gençsin vs dedi. Ama ben yavaş yavaş umudumu kaybediyorum ameliyattan sonra ki 6 ay yüksek ihtimal diyorlar ama hala birşey yok her ay hayal kırıklığı.
Asla ümidini yitirme tek tüple doğal yolla kalmak belki bi tık daha zor olabilir ama tüp bebekle çok daha rahat hamile kalabilirsin. Herşeyin başı olumlu düşünmek🙏🏼 İnşallah güzel haberlerle gelirsin

Merhaba bence yavaş yavaş eşinle çocuğa hazırlansanız iyi olur. Sonra herşey için geç olabilir. Ama illa istemiyorum şimdi dersen mutlaka yumurtalarını dondur derim ben ilerde pişman olmamak için
Teşekkür ederim nasipten öteye yol yok hepimiz için hayırlısı olur inşallah.🌸

Soğan kürü denediniz mi acaba bu yolla hamile kalan çok kişi olmuş. Bana da hastalığım döneminde çok önermişlerdi

Kızlar bu mesajı yazdığım ay hamile kaldığımı öğrendim aynı şeyleri yaşayan varsa umut olsun :)

Merhaba ameliyattan ne kadar sonra gebelik dusunmenizi onermisti doktorlar. Bende sizinle ayni seyi yasadim kistim patlamis acik ameliyat olmak zorunda kaldım. Banada kist tekrarlama ihtimali yüksek dediler insallah tekrarlamaz ama bence beklemeyin, kist cikarsa yumurta rezervleriniz daha da azalabilir. Keske bende böyle bir rahatsızlığım oldugunu yıllar önce bilseydim. O zaman cocuk planlarını ertelemezdim. Yinede umutluyum umudumu yitirmedim. Rabbim banada nasip eder inşallah 🙏

X