2. Ele bakış açınız nedir samimi olarak

kapatıcı bitmişti. Son gelen zamlardan sonra 230 lira olmuş. Moralim bozuldu o kadar para vermeye. Açtım dolabı baktım 100 liraya buldum. Hiç açılmamış bandı üzerinde duruyor. 25 TL kuponum vardı. Kargo dahil 100 liraya almış oldum :) Aynı zamanda arkadaşım 200 liraya canta aldı. Cok beğendim hemen dolaba girdim 110 TL aynı çanta ve 1 kez kullanılmış. Arkadaşım kuponunu verdi kargo bedavaya gelmiş oldu. Gayet açık ve net. Benimde arkadaşlarım var ay ben sıfır alırım milletin kullandığını kullanmamam midem almaz diye küçümseyen. Benim değerimi kullandığım eşya belirlemez. Umrumda değil.

Mesela hiç kazağım yoksa uygun fiyata bulursam alırdım. Ama sırf marka diye, sıfırına paramın yettiği şeylerin ikinci elini almam. Onun haricinde çanta kemer vs düşünmeden alınabilir ama ikinci el iç çamaşırı satılıyor yahu o kadar da değil.

Bugün hiç giyilmedi yazan kazaklardan aldım ama bence yine giyiliyor yeni de olsa çok inanmıyorum 😄 gelir gelmez yıkadım da ama giyince bir huylandım ya kaşıntı tuttu sanırım giyemeyeceğim geri satıyım bari

2. el olarak sadece ayakkabı almıyorum. Ayakkabılar takıntı bende en yakınım bildiğiminkini bile giyemem.

Ama kazak,pantolon,mont ihtiyacım varsa alıyorum.

Önce yıka sonra giy. Devir tasarruf devri.

Sırf uygun diye ihtiyacım olmayan şeyi almam.

X