2 keseden birinin gelişmemesi bu durumu yaşayan varmı ?

Ayy Allah yardımcınız olsun. Ya şöyle olmuş bana iki transferi bir güzel yapmış doktor iki ayrı kese olarak tutmuş normalde biz ikisinde de birer tane bebek var ikiz diyoduk kalbini dinlemeye gittiğimizde bir kesede bi bebek olmuş kendi içinde ikiye bölünmüş. Diğerinde bir tane olduğu gibi kalmış toplam 3 oldu 🙈 hatta hastaneye ve doktora dava açtık. Bugün hastaneden aradılar size bir tane koyduk biz mucize olmuş diyor utanmadan 😒 dedim doktorunuz keseyi görmeye gittiğimde iki tane oldugunu görünce kendisi iki koyduk diye zaten itiraf etti neyin yalanı bu ? Ayrıca hangi hastanızda tek embriyo transferi yapıp iki ayrı kese oluştuğunu gördünüz böyle bişey tıbben zaten mümkün değil bildiğim kadarıyla. Kendi içinde diğeri gibi oluğ bölünebilir amenna ama sen bana bariz iki taneti yapıştırmışsın şuan 😂 çok tepkiliyim gerçekten bu konuda çünkü her muaneye gittiğimde sağlık problemim çıkıyor.. bugünde guatr çıktı doktorum perinatoloji bölümüne yönlendirdi 2 hafta sonra oraya gideceğim bakalım o ne diyecek..
Bizimde kalp atışında aynen sızın yaşadığınız heyecani yaşattı doktor bize üç Bebek var dedi ki bende gördüm Şok oldum acaba yanlış mı anlıyorum dedim bizim görüntü yanılgısı çıktı. Vajinal baktı iki tane iki dedi çünkü eşimle aynı anda ikimizde üç mü dedik 😅😅😅 bende ondan panik yaptım biran canım sağlık problemleri olur mu diye sağlıkla kucağına al ama sizi çok atraksiyonlu günler bekliyor. İ günler gelince kulaklarımi cinlatirsin 😅😅🤲🤲❤️❤️❤️

Bizimde kalp atışında aynen sızın yaşadığınız heyecani yaşattı doktor bize üç Bebek var dedi ki bende gördüm Şok oldum acaba yanlış mı anlıyorum dedim bizim görüntü yanılgısı çıktı. Vajinal baktı iki tane iki dedi çünkü eşimle aynı anda ikimizde üç mü dedik 😅😅😅 bende ondan panik yaptım biran canım sağlık problemleri olur mu diye sağlıkla kucağına al ama sizi çok atraksiyonlu günler bekliyor. İ günler gelince kulaklarımi cinlatirsin 😅😅🤲🤲❤️❤️❤️
Bizde aynı sizin dediğiniz gibi üçmü dedik şok üstüne şok yaşadık aynen banada alttan bakmıştı. Valla evladın çoğu azı olmaz tabiki rabbim vermiş ama sağlık problemleri çoğul gebeliklerde çok fazla oluyor malesef rabbim biri üçü hakkımda ne hayırlısıysa onu versin diyorum şuan :) çınlatırım vallahi haha 😂😂

benimde iki keseden biri baştan beri boş 10haftalık oldu diğeri ama boş kese halen kaybolmadı sürekli lekelenme ve ağrım var bugün doktorum boş keseyi vücut atmaya çalışıyor bundan dolayı lekelenme ve ağrın olabilir dedi inşallah bebeğe zarar vermeden kaybolur bir an önce sürekli açık pembe kırmızı arası renkte leke var ve çok fazla ağrım oluyor😞

bende tüp bebek olduğu için zaten transferin başından beri progestan fitili 3kez kullanıyorum günde 1 de prolütex iğnem var 3haftayı aşkın geçmeyen lekelenme ve ağrım var çok endişeliyim gidince sadece bebeğe bakılıyor o iyiyse tamam gibi bi bakış var ama rahim hiç kontrol edilmiyor bu kadar uzun süre geçmeyen lekelenme ve kanama alanı ve sancıya rağmen ekstra bişey uygulanmıyor🤷🏻‍♀️ inşallah bişey olmaz
Bebek rahmin içinde zaten
Doktor bebeği kontrol ederken rahminizi de kontrol ediyor
Bir sıkıntı yokki dile getirmemiş doktorunuz
Ekstra uygulanacak birşey yok zaten

Bebek rahmin içinde zaten
Doktor bebeği kontrol ederken rahminizi de kontrol ediyor
Bir sıkıntı yokki dile getirmemiş doktorunuz
Ekstra uygulanacak birşey yok zaten
bebeğin rahim içinde olduğunu biliyorum tabiki burda kastettiğim rahim ağzı vesaire hiç bir ihtimal düşünülmediği 1aydır leke ve ağrı yaşıyorum yumurtalık yanında kistim var bunların kontrolü hiç olmadı malesef her doktor herşeyi anında göremiyor herkes yaşadığını bilir…

Herkese merhaba. 16 Nisan tarihinde tüp bebek transferi oldum. Tek embriyo istememize rağmen bir sağlıklı birde zaten tutmaz diye düşünüp sağlıksız bir embriyo ikisini bir vermişler... 2 gün önce keseyi görmeye gittim. 2 kese göründüğünü söyleyince tabiki biz baya sürpriz oldu 🙈 yalnız birinin gelişiminin iyi olmadığını birinin sağlıklı olduğunu söyledi. 2 hafta sonra kalp atışı duymaya gideceğiz. Belki o süre zarfında kendiliğinden yok olabilir sağlıksız olan dedi. Çok endişeliyim. Bu durumu yaşayan varmı ? Ultrason fotografından anlayan arkadaşlar için buraya bırakıyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz. Bu arada başka bir doktor a sosyal medyadan yazdım sağlıksız olanın yolk kesesi görünmüyor gibi birşey dedi. Aynı durumda olan varmı ? Eki Görüntüle 2845398 Eki Görüntüle 2845402
Merhaba banada ıkı embrıyo transfer edıldı 5.haftada bırı buyuk kese dıgerı orda duruyordu 6.haftada gıttık kendılıgınden kaybolmuş ama bu kezde diğer kesenın içi boş dedi doktor boş gebelik olabilirmiş benımkı ıkı hafta sonra tekrar gıdcegım inşaAllah bebek görünür🤲😔

Biz de artık tek deyip kabullendik. Hep olumsuz gelişmeyecek diyorlar. Kese bariz küçük diğerinden ama içinde oluşum var. Bu kadar fark olur mu ikisi arasında. Çok isterim gelişsin iyi olsun. Sizin fark ne kadardı nasıl ilerledi
Benimde aynı durum suan ki durum nedir ikiz gebelik mi tek mi devam ediyor acaba

Oluşmuş baya belli orda kese olduğu. Belli olmuyor kaybolacak diye beklerken büyüyebiliyor. Aynı şekilde buyur bu dediginiz kese kaybolabiliyor. Kalp atışı duyduktan sonra gelişimi duran ikizler de var.
Bize biri devam etmeyecek dendi onu kabullenmiştik ikiz devam ediyor şansımıza. Inşallah sizinki de öyle olur
Kaçıncı haftada ikinci bebeği devam ettigini öğrendiniz acaba aynı durumdayım yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸

Benim ilk muayeneden itibaren hep iki kese vardı ama doktor 11.haftaya kadar tek devam eder dedi. 11.haftadan sonra bıraktı öyle söylemeyi
Yaa bende şuan 9+3 oldum ama doktor banada sizin gibi diyo acaba aralarında çok fark oldu mu ? Yani kaç haftadan geriden geliyor acaba herhangi bir risk var mi

Arkadaşlar merhaba tecrübesi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Ben 6 aralıkta transfer oldum 2 embriyodan 1 i iyi kalite diğeri orta kaliteydi 13 aralıkta 8. Günde kahverengi lekelenme oldu test istedi doktorum değerim gebelik olduğunu gösteriyordu bugün 11. Gün yine verdim ama değer yarı yarıya düşmüş ama yine bu halde bile gebelik görünüyor. 2 günde bir test verecem eğer artarsa ikizlerden birini kaybetmişim ondan bu gerileme ama bir atıp bir azalıyorsa embriyoda genetik sorun var demekmiş. Böyle bir durum yaşayan oldu mu ikizlerde birini kaybedince bu değer değişiyor mu. Benim daha önce29 martta 19+4 de ikiz gebeliğim servikal yetmezlik nedeniyle normal doğumla sonlanmıştı o yüzden çok tedirginim doktorda beklememizi söylüyor ama işte insanın ömründen ömür gidiyor

X