2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

denizliligenc1995

Umut dolu insanlarız
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2017
2.026
2.493
Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım

Bu arada eşim kilomla ilgili hiçbir şey demiyor beni çok seviyor ben obez olmaktan korkuyorum eşim kilomla ilgili hiç beni üzmüyor

Ameliyat yerine psikoloğa gidin. Bu şekilde 2 değil 10 tane ameliyatta olsa tekrar kilo alirsiniz cunku. Bu ameliyatlar sorunu cözmüyor, kilo almanizi sonsuza dek engellemiyor. Bu şekilde yediginiz sürece her zaman kilo alirsiniz. Kaç kere ameliyat olacaksiniz?

Bogazinizdan kesmek caninizi riske atmaktan daha mi zor anlamiyorum ki ne var bu kadar yiyecek.

Sizi hem de 2. Kez tup mide ameliyatina alacaklarsa vay saglik sistemimizin haline...
Lutfen en saglikli sekilde kilo verin
Beslenme aliskanliklarinizi duzeltin
Caninizi sokakta bulmadiysaniz tabii
benim de duyduğum 1 i bile çok tehlikeli tüp mide ameliyatının

konu sahibi emin misiniz?
diyetisyene neden gitmiyorsunuz?

Kilo verememe nedeniniz kendinizi yemek yemekten alikoyamamanizdan mi kaynaklı yoksa sağlık sorununuz olduğu için mi? Eğer kilo vermenizi engelleyecek sağlık sorununuz yoksa diyetisyen ve spor eşliğinde kilo vermeyi deneseniz ilk etapta.
İştahım açıldı kendimi durduramıyorum
Diyetisyen denedim 1 aydır kilo vermemişim moralim bozuldu

İkinci kez bu ameliyat yapılabiliyor mu?
Siz bu kafayla iki değil beş kere de olursunuz kusura bakmayın.
Bir kere olmuşsunuz işe yaramamış, niye tekrar sağlığınızı tehlikeye atıyorsunuz?
Yemenizi durduramadıkça hiçbir yöntem kilo verdirmeyecek size bunu kanıksayın.
Haklısınız

Sporu seven ve yapan biri olarak bunu söylüyorum bunun çözümü yememek. Boğazınızı tutacaksınız. İradeniz yoksa da eve sınırlı yiyecek alacaksınız. Karantinada herkes bir şekilde kilo aldı. Ben 2 kilo aldığımı fark ettiğim an ekstra meyve bile almadım ki gidip yememeyim çünkü iradem yok. 20 kiloyu bir gecede almadınız herhalde?

Yani 90 kilodaki bir insanın ameliyat olması ne kadar mantıklı mantıksız üç basamaklı kilolar düzeyi değil sonuçta.
Ayrıca sorun iradeniz kilo vermek ne ağzını tutup hareket edeceksin çok basit
Her iradesizlik gösterdiğinizde ameliyat mı olacaksınız?

ayrıca metabolik sorunlar da olabilir bunun için doktora gittiniz mi?
Sadece metabolik sorunlar da değil psikolojik sorunlar da etkili
Duygusal yiyici misiniz?
Bu tarz bir durum varsa yardım almanız gerekir ki tam olarak çözmek için...

tüp mide ameliyatı bence sizin için belli sürelik bir çözüm anlattığını hikayeye göre.

X