2 li taraması kötü çıkanlar

gzdatk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2009
427
0
arkadaşlar benim ikili tarama sonucum 1:243 çıktı .doktor 3 lü yapmadan amniyosentez diyor. usg normalmiş ama yine de yapalım diyor. bu bayram bana zehir oldu. ne yapacağımı bilmiyorum. senağlama

canım benımde ultrason olcumlerım cok normaldı ama kan degerım 1/196 cıkmıstı. doktorum amnıyosentez ıcın erken ıstersen çapa perıontolojıye gıt ıstersen 3luyu bekle demıstı. 3lu test sonucumu bugun aldım sukurler olsun kı cok normal cıktı. Allah kımseye o stresı yasatmasın cok ıyı bılırım. benım 3 lum normal gelınce ek bı tetkıke gerek duymadı doktor hersey gayet yolunda dedı... umarım sende ıyı haberler verırsın bıze. canın sıkma ıcını ferah tut. ıyı dusun kı ıyı olsun...

cnm hemen stres yapma bnlar kesin sonuçlar deilki tahminler sadece siteyi bi araştır bak o kadaer çok ki 2li kötü çıkıpta 3lü normal çıkan
ayrıca bnm çevremde var komşum 2li 3lü riskli çıktı dr hep özürlü dedi alalım dedi komşum aldrmadı allah verdi isterse allah alır dedi

maşallah taş gibi çoçuğu bişeyi yok üzülme gereken testleri yaptır takip et aksatma 3lünü bekle yasakkelime

canım benımde ultrason olcumlerım cok normaldı ama kan degerım 1/196 cıkmıstı. doktorum amnıyosentez ıcın erken ıstersen çapa perıontolojıye gıt ıstersen 3luyu bekle demıstı. 3lu test sonucumu bugun aldım sukurler olsun kı cok normal cıktı. Allah kımseye o stresı yasatmasın cok ıyı bılırım. benım 3 lum normal gelınce ek bı tetkıke gerek duymadı doktor hersey gayet yolunda dedı... umarım sende ıyı haberler verırsın bıze. canın sıkma ıcını ferah tut. ıyı dusun kı ıyı olsun...

zeynepb sonuçlarına çook sevindim.hayırlı olsun.darısı başıma.a.s.

arkadaşlar benim ikili tarama sonucum 1:243 çıktı .doktor 3 lü yapmadan amniyosentez diyor. usg normalmiş ama yine de yapalım diyor. bu bayram bana zehir oldu. ne yapacağımı bilmiyorum. senağlama

üzülme benimde 2 li taramamda trisomy 18 kötü çıktı.doktor banada 3 lüyü bekleyelim dedi.bende ilk günler çook ağladım.şimdi biraz rahatladım.bol bol dua edicez....

cnm hemen stres yapma bnlar kesin sonuçlar deilki tahminler sadece siteyi bi araştır bak o kadaer çok ki 2li kötü çıkıpta 3lü normal çıkan
ayrıca bnm çevremde var komşum 2li 3lü riskli çıktı dr hep özürlü dedi alalım dedi komşum aldrmadı allah verdi isterse allah alır dedi

maşallah taş gibi çoçuğu bişeyi yok üzülme gereken testleri yaptır takip et aksatma 3lünü bekle yasakkelime

Canım bu şekilde sadece ikili ve üçlü test sonucuna bakıpta doktor alalım diyemez diye biliyorum ben.
Forumlarda falan okuyorum gerçi böyle dediklerini ama bir eksiklik olmasın. Bunlar sonuçta teşhis testi değil ki tarama testi.
Kesin sonucu sadece amniyosentez verir.
Yani sadece bu testlere bakıpta mı demiş doktoru alalım diye. Cinayet olur o zaman yaa.
Tıbben de zaten bildiğim kadarıyla yine, onuncu haftadan sonra gebeliğe son vermek için kurul raporu veriliyor ve bu da öyle ikili üçlü testi riskli çıktı bu çocuk özürlüdür aldıralım diye verilemez. Kesin sonuçlar gerekir.
Dediğim gibi bir kaç defa forumlarda rast geldiğim için soruyorum sana da. Böyle bir uygulama olamaz gibi geliyor bana.

Canım bu şekilde sadece ikili ve üçlü test sonucuna bakıpta doktor alalım diyemez diye biliyorum ben.
Forumlarda falan okuyorum gerçi böyle dediklerini ama bir eksiklik olmasın. Bunlar sonuçta teşhis testi değil ki tarama testi.
Kesin sonucu sadece amniyosentez verir.
Yani sadece bu testlere bakıpta mı demiş doktoru alalım diye. Cinayet olur o zaman yaa.
Tıbben de zaten bildiğim kadarıyla yine, onuncu haftadan sonra gebeliğe son vermek için kurul raporu veriliyor ve bu da öyle ikili üçlü testi riskli çıktı bu çocuk özürlüdür aldıralım diye verilemez. Kesin sonuçlar gerekir.
Dediğim gibi bir kaç defa forumlarda rast geldiğim için soruyorum sana da. Böyle bir uygulama olamaz gibi geliyor bana.

ebrucum bilemem dediğin doğru 10 haftadan sonra almak yasal deil ben duyduklarımı söyledim başıma gelmedi böle bişey bnm 2li tarama zamanımda strees yapmştım anlatılan buydu komşum tarafından ama bi çok yazıda bnde okudum alalım demişler falan die demekki olabiliyor

canım benimde 2li testim kötü 3lü testim iyi çıktı.bendende amniyosentez istedilerbenim bayramımda zehir gibi geçiyor çok üzgünüm.3.bebişime hamileyim ne yapacağımı şaşırdım.aniyosentezinde 200/1 düşük riski var. ya bebişim iyi ise ve düşerse ne yaparım???senağlamasenağlama

canım benimde 2li testim kötü 3lü testim iyi çıktı.bendende amniyosentez istedilerbenim bayramımda zehir gibi geçiyor çok üzgünüm.3.bebişime hamileyim ne yapacağımı şaşırdım.aniyosentezinde 200/1 düşük riski var. ya bebişim iyi ise ve düşerse ne yaparım???senağlamasenağlama

Allah hepimizi ve bebeklerimizi korusun. benim daha ilk hamileleğim. moral olarak resmen çöktüm. henüz 30 yaşındayım. yani o kadarda riskli bir yaş değil. 3lü bile yapmadan amniyosentez diyor. ne yapacağımı şaşırdım.iyi bayramlar....

benim de ikili testim çok yüksek çıkmıştı (1/50). doktor üçlü testi istemeden amniyosentez dedi. doktoruma çok güveniyorum bu işlemi asla para için yapacağını düşünmüyorum çüünkü vicdan meselesi ayrıca bu işlemin doktor için de kolay ve risksiz olduğunu düşünmüyorum.. 2 gün önce amniyosentezi yaptırdım.. işlem sırasında beni uyutmak istedi önce istemedim ama sonra eşim de isteyince kabul ettim iyi uyumuşum o anda bebeğime bişey olacak diye aşırı heyecanlanırdım. Uyandığımda herşey bitmişti; şimdi sadece sonuçları beklemek kaldı..
Bence doktorunuza güvenin.. Onlar bu işi yıllardır yapıyorlar ve günde en az 30 hasta bakıyorlar.. Amniyosentez korkulacak bir işlem değil..

insallah birsey cikmaz hicbirimizde...
kizlar, eger cocugunuzu aldirmayacaksaniz bu testi de yaptirmayin. cunku yuzde yuz bir sonuc vermiyor. amniosentez yaptirinca da bebegin dusme olasiligi yuksek..
kolay degil o stresi yasamak, belki hic birsey yok ama bosuna stre yasiyorsun, veya sonuc belki cok dusuk cikiyor ama cocuk dunyaya hasta gelebilir. yani, tevekkul ve dua edelim. allah saglikli hayirli bebekler nasib etsin cumlemize...

ben ikili test değilde üçlü test yaptırdım çok şükür sonuçlar iyi dedi doktorum tabi kesin sonuc olmuyo galiba bunlar

ben ikili test değilde üçlü test yaptırdım çok şükür sonuçlar iyi dedi doktorum tabi kesin sonuc olmuyo galiba bunlar

evet, verdigi sonuc su; mesela 500 kisiden 1 kisinin cocugunda hastalik gorulur. bu deger yuksek gorulmuyor herhalde. o zaman insan endise etmez mi ya 500 kisi icindeki 1 kisi ben olursam diye.. ya allah korusun boyle birseyden. ama kesin sonuc degil. doktorum aldirmayi dusunmuyorsan hic yaptirma, belki de birsey yokken bosuna stres yasar, hamileligini kotu gecirirsin dedi...
allah korusun bu cok zor birsey.. :Saruboceq:

bu testlere hiç inanmıyorum 2 hamillelik geçirdim ikisindede sonuçlar kötüydü.ama iki çocuğumda sağlıklı ve ben amiyosentez yaptırmadım ve karşıyım şimdiki aklım olsa 2 liyide 3 lüyüde yaptırmazdım hamileiğim zehir oldu.. kızım şu an 10 günlük ve çok tatlı sağlıklı.. ikili testimde risk 1/50 çıkmıştı düşünün artık... lütfen bunlara inanıp kendinizi üzmeyin nolur BEBıŞLERıNıZıE ÜZMEYıN ..... BU TESTLER TAMAMEN BOŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ....

Arkadaşlar diyabetli olduğum için dr benden de 2li test isteyecek.Şu anda 9+3 ve 3 hafta sonraya randevu verdi.Tam ikili test haftasına denk geliyor.Bu arada sgk karşılıyor mu ikili testi.Karşılıyorsa devlet hastanesinde yaptırayım diyorum boşu boşuna özele para vermeyim şimdi.ıyi akşamlar.

merhaba arkadaşlar benimde yarın ikili tarama testim var inş sonuçlar iyi çıkar benim merak ettiğim nekadar süre sonra alıyoruz sonuçları bu konuda cevaplarınızı bekliyorum şimdiden tşkler

merhaba kızlar
umarım hepinizin ikilileri ve diğer tüm testleri güzel çıkar
sinem_mavis andeva topçularda yaptırdım 2 gün sonra çıkıyor test sonuçları
Allahh hepimize sağlıklı huzurlu hamilelik geçirip sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsinn (aminn)

canım benım de usg normal ama kan sonucum 1/246 benım de zehır oldu gunum gecem aynı durumdayım yanı:KK43:amnıo sentez dıyo bana d yaaave ben hıc olumlu bakmıyorum kabul etmıyorum dedım.

X