2 li test sonucu sizce nasıl

paradise_77

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
915
301
47
Merhabalar 2li test sonucum down sendromu 1/530 yaştan dolayı da 1/55 çıktı yani öyle yazıyor sonuçta dr um ayrıntılı ultrason a gönderdi amniyosentez istiyo bilir dedi aha ultrason günüm 2 gün sonra sizce ne yapmalıyım amniyosentez de düşük tehlikesi olabiliyormuş fikirlerinizi alabilirmiyim

Her halükarda doğuracağınızı düşünüyorsanız yaptırmayın ama risk kesinleşirse aldırırım diyorsanız yaptırın bence. Ammiyosentezden daha güvenli bir test var sadece annenin kanından bakılıyor. Ancak devlet karşılamıyor. Fiyatı 3000 civarında diye duydum. Fetal DNA testi deniyor. Onu yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

Öncelikle geçmiş olsun, umarım bebeğiniz sağlıklıdır. Buralarda okuduğum kadarıyla gördüm ki aslında bu testler çok da doğru sonuçlar vermeyebiliyor o yüzden çok panik yapmayın. Benim yaşım 32 ve yaş riski yüksek çıkar bunu kafaya takarım diye 2'li test yaptırmadım, zaten ne olursa olsun bebeğimi doğurmayı düşünüyorum. Eğer bebeğinizi çıkan sonuca göre aldırmayı düşünmüyorsanız hiç telaş yapmayın. Amniyosentez için de bazı yerlerde riskli olduğu yazıyor ama genelde doktorlar risksiz olduğunu söylüyorlar. Farklı yöntemler için iyice araştırma yapın. Merak ettim yaşınız kaç acaba?

Bu testler tamamen istatiksel benim gozumde kağıt üzerinde.
Eger test sonucuna gore aldirma düşünceniz olacaksa yaptirin.
Anneme benim ve diger kardesim icinde riskli sagliksiz demisler ikimizde saglikli dogduk. Cok yuksek yanilma payi var.

Merhabalar 2li test sonucum down sendromu 1/530 yaştan dolayı da 1/55 çıktı yani öyle yazıyor sonuçta dr um ayrıntılı ultrason a gönderdi amniyosentez istiyo bilir dedi aha ultrason günüm 2 gün sonra sizce ne yapmalıyım amniyosentez de düşük tehlikesi olabiliyormuş fikirlerinizi alabilirmiyim

Öncelikle geçmiş olsun, umarım bebeğiniz sağlıklıdır. Buralarda okuduğum kadarıyla gördüm ki aslında bu testler çok da doğru sonuçlar vermeyebiliyor o yüzden çok panik yapmayın. Benim yaşım 32 ve yaş riski yüksek çıkar bunu kafaya takarım diye 2'li test yaptırmadım, zaten ne olursa olsun bebeğimi doğurmayı düşünüyorum. Eğer bebeğinizi çıkan sonuca göre aldırmayı düşünmüyorsanız hiç telaş yapmayın. Amniyosentez için de bazı yerlerde riskli olduğu yazıyor ama genelde doktorlar risksiz olduğunu söylüyorlar. Farklı yöntemler için iyice araştırma yapın. Merak ettim yaşınız kaç acaba?

41 yaşındayım 2. Gebeliğin 17 yaşında kızım var yaştan dolayı risk li cikabiliyirmuş dr sınırda değil sadece sınıra yakın çıkmış dedi

41 yaşındayım 2. Gebeliğin 17 yaşında kızım var yaştan dolayı risk li cikabiliyirmuş dr sınırda değil sadece sınıra yakın çıkmış dedi
Ultrason normal çıktı herşey ense kalınliğı da iyi gelişimi normal 3 gün sonra kendi doktoruma göstereceğim bakalım inş bi sorun çıkmaz

Kızlar dün ayrıntılı ultrason sonucunu dr a gösterdim herşey normal gidiyor kendide baktı ultrasonda ölçü grmına baktı 500 gr olmuş amniyosentez aldırmadım dedim Ok dedi beklicez artık dedi ense kalınliğı normal çıkmıştı zaten ultrasonda normal işyerinde ki dr larda önemli olan ense kalınliğı zaten bişey olmaz rahat ol diolar bu arada sağlık müdürlüğünde çalışıyorum ben yinede aklım karışıyor ama Allahın izniyle bişey olmaz inş.

X